Problem z alarmem.

Problemy, pytania dotyczące naszych Stilonów
alex09061992
Nowy Klubowicz
Imie: Aleksandra
Auto: Fiat Stilo
Silnik: Benzyna 1.4
Kolor: Zielony cristallo

Problem z alarmem.

Postautor: alex09061992 » 12 sty 2018, 23:47

Witajcie ;)
Od dłuższego czasu mam drugie auto, grande Punto, z racji, że to też fiat to może ktoś mi pomoże. :) Auto zawsze zamykam z pilota, i za kazdym razem auto reaguje inaczej, czasem zapulsuja kierunkowskazy, czasami zapulsuja kierunkowskazy i są dwa pikniecia, ale zdarza się tez, że po odejściu od auta (jakieś 20-30sek) znowu dwa razy pika. Zupełnie nie potrafię ogarnąć dlaczego auto za każdym razem reaguje inaczej. Od poniedziałku auto stoi pod domem, ale wczoraj w nocy alarm zaczął wyc, po czym po 5-6sek sam się wyłączył. Zeszlam do niego, sprawdzilam czy wszystko ok, zamknelam i zostawiłam. Sytuacja powtórzyła się dziś jeszcze trzy razy. Alarm zaczyna wyc, i po chwili się wyłącza, pulsują kierunkowskazy i słychać dwa pikniecia. Dodam, że nic nie wskazuje na to by ktoś coś przy aucie kombinował, bo auto stoi pod oknem i nikt się wokół niego raczej nie kreci. Czy ktoś sie z czymś takim spotkał? Czy możliwe jest, że ktoś z sąsiadów posiada jakieś urządzenie, które wpływa na alarm i jego wyłączenie? Pomyślałam nawet, żeby może auto zamknąć kluczykiem by nie załączał się alarm, ale ze mieszkam w nieciekawej okolicy obawiam się, że ktoś może się na niego czaic.
Co robić? Udać się do elektryka? Może to jakaś funkcja w aucie? Nie wiem, nigdy nic nie kombinowałam, ale może coś się nieświadomie załączyło?

pablos_206
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.4 95KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=11438&hilit=wishniowe

Re: Problem z alarmem.

Postautor: pablos_206 » 13 sty 2018, 11:12

Patrząc pod kontem stilo. To alarm pika 2 razy jesli nie został uzbrojony z uwagi na np. nie domknięte drzwi. Przypadkowe wycie alarmu to albo padający akumulator albo patrząc po obecnej pogodzie wilgoć - czujniki w środku auta itp. Pytanie czy stał jeszcze na glebie czy na asfalcie może też mieć wpływ.

alex09061992
Nowy Klubowicz
Imie: Aleksandra
Auto: Fiat Stilo
Silnik: Benzyna 1.4
Kolor: Zielony cristallo

Postautor: alex09061992 » 13 sty 2018, 12:51

Szczerze mówiąc jestem zielona w alarmach, bo u mnie w stilo jak zamykam to nie mam żadnego pikania ani pulsowania kierunkowskazow, ale samochód się zamyka i alarm też się załącza. Odkad mam stilo 4 lata to do tej pory zdarzyło mi się, że przy zamykaniu piknal z 3-4 razy, i po sprawdzeniu wszystko było pozamykane. Uznaje to za jakieś wariacje, bo różne numery mi wykręca stilon.
Punto stoi teraz na glebie, jeśli chodzi o akumulator to jest to jakaś myśl, choć samochód odpada bez problemu. Najbardziej zastanawia mnie to, że ten alarm sam się wyłącza, do tej pory nigdy się z tym nie spotkałam.

Awatar użytkownika
Patryk
Klubowicz
Imie: Patryk
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Blu Jet
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=7159

Postautor: Patryk » 13 sty 2018, 15:38

Miałem tak w Stilo jak mi padła centralka, która była w syrenie. Po wymianie wszystko śmigało

Wróć do „Problemy, Pytania”