Obrazek

Opony na lato.... opinie użytkowników.

Dział w którym rozmawiamy na temat codziennej eksploatacji Stilo.
bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 07 maja 2017, 21:54

Też kupiłem te uniroyale w rozmiarze 225/45r17. W tym budżecie miałem jeszcze jakieś fajne hankooki (nawet lepsze opinie) ale przekonał mnie m.in. wygląd. Po prostu stwierdziłem, że to i tak jeden pies i wziąłem uniroyala. Na oponeo jest dużo opini, że są głośne. No... może nie jest to michelin, ale nie słychać ich aż tak bardzo, żeby w jakikolwiek sposób mogło to przeszkadzać. Praktycznie nie używam radia i nie słyszę, żeby opony jakoś szczególnie wyły. Prowadzenie w deszczu pewne, nawet w ostrych zakrętach. A takie drogi najczęściej pokonuję, bo jeżdżę po górach. Bałem się o to, bo opony zrobione na miękkim karkasie i niektórzy narzekali, że pływają. Nie wiem. Ja nie zauważyłem. Systemy bezpieczeństwa niebardzo mają co robić. Mam nadzieję, że zachowają swoje właściowości przez kolejne lata użytkowania. Wcześniej miałem sześcioletnie continentale i było na nich ślisko. W zakrętach interweniował esp i w ogóle już nie czułem się na nich szczególnie bezpiecznie. Tym bardziej, że lubię pocisnąć na zakrętach. Jak na razie zakup na plus.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Lichy192
Nowy Klubowicz
Imie: Rafał
Auto: Stilo 3d
Silnik: 1.6 16v +LPG

Postautor: Lichy192 » 08 maja 2017, 19:42

I ja w tym roku powiedziałem sobie stop z uzywanymi oponkami i szarpnąlem sie na Continental ContiPremiumContact 5 195/65 R15 91 H zamawiałem z roku 2016 a przysłali 2017:) wybrałem 15 bo cenie sobie komfort i zeby zawieszenie i felgi nie dostawały w kość . Narazie przejechane 2500km i sprawują się super oby tak dalej:)

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.8 16V 133KM
Kolor: Czarny

Postautor: Kru5z0n » 16 cze 2017, 23:45

A co sadzicie o oponach profil aqua race? Widzialem je na zywo i przyznam ze oponki bardzo dobrze wykonane. Nie wiem jak ze scieralnoscia ale jakby nawet na 2lata by mi starczyly (a myślę ze wiecej) to za 500 zl komplet bym sie skusil i nawet przetestowal. Rozmiar 215/55r17. Wejdzie o takim profilu opona?

Wróć do „O Stilo”