Obrazek

Resetowanie przebiegu dziennego/spalania- przycisk TRIP

Dział w którym rozmawiamy na temat codziennej eksploatacji Stilo.
mateuszcldz
Nowy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 16v

Resetowanie przebiegu dziennego/spalania- przycisk TRIP

Postautor: mateuszcldz » 16 gru 2015, 20:00

Witam wszystkich,

Moje pytanie dotyczy przycisku TRIP oraz resetowaniu przebiegu dziennego, jak i spalania. Czy istnieje możliwość wyzerowania np samego "Trip Distance" lub samego "Trip Distance B" analogicznie jeśli chodzi o średnie spalanie? Pytam, bo jest to dla mnie bardzo dziwne, że resetuje się wszystko, zwłaszcza że np: w Kia Cee'd możemy zresetować osobno spalanie i osobno przebieg dzienny. Jest tam przycisk reset od spalania, a przycisk od przebiegu widnieje na zegarach.

Myślałem, że to dosyć logiczne, i że w każdym aucie z komputerem tak jest, ale jednak chyba się myliłem. Co do zerowania przebiegu lub spalania w stilo myślałem, że przytrzymując przycisk zeruje aktualną pozycję na którą się przełączyłem.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Re: Resetowanie przebiegu dziennego/spalania- przycisk TRIP

Postautor: ryan_cooper5 » 16 gru 2015, 20:08

ja zawsze resetowałem wszystko na przebiegu dziennym, ale ku mojemu zdziwieniu dzisiaj po tankowaniu zresetowałem komputer na przebiegu i myślałem że wszystko się zresetowało, ale po przełączeniu na średnie spalanie zamiast - - było średnie spalanie takie jakie miałem wcześniej, mimo tego że przejechałem może ze 100 metrów więc komputer nie zdążyłby wyliczyć nowego średniego spalania... też mnie to zdziwiło. Jak resetowałem na pozycji average consumption to wszystko się resetowało

--------------------- Dodano: 16 gru 2015, 21:08 ---------------------

a trip distance i trip distance b kasuje się oddzielnie. tzn wszystkie parametry zwykłe i te z "B"

Awatar użytkownika
Tosterkovsky
Starszy Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Fiat
Silnik: 1.9 JTD (85 Kw 115 PS)
Kolor: 841/A (Nero Moire' VR.)
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6364
Kontaktowanie:

Postautor: Tosterkovsky » 16 gru 2015, 20:09

A w stilo jest opcja przebiegu dziennego? :D Zawsze myślałem, że jest tylko opcja od ostatnio resetowanego przebiegu ;)
co do tych dwóch przebiegów to wydaje mi się, że można je osobno resetować ;)
co do resetowania poszczególnych "okienek" z przebiegiem i spalaniem... jak zresetujesz przebieg to na podstawie czego ma liczyć średnią spalania? :P
Obrazek

Fabbrica Italiana di Automobili Torino

Obrazek

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Postautor: ryan_cooper5 » 16 gru 2015, 20:11

tak to z kolegą nazwaliśmy - przebieg dzienny w sensie że chodziło o przebieg od ost resetu

mateuszcldz
Nowy Klubowicz

Postautor: mateuszcldz » 16 gru 2015, 20:25

Tak, tak chodziło mi o przebieg od ostatniego resetu. Rozumiem, że na podstawie kilometrów to wylicza jednak myślałem, że da się tak że np: jadę na stację robię reset, i zaczyna liczyć mi drogę i spalanie. Rano jadę do pracy i chcę zobaczyć ile mi spali w drodze do pracy, ale przebieg będzie doliczany- tak właśnie jest we wspomnianym Ceedzie. Tak czy inaczej, dzięki bardzo za pomoc, bo wynik końcowy jest taki, że Trip ze spalaniem idzie w parze i nurtowało mnie to, czy tak jest :).

DalamarPL
Klubowicz
Imie: Krzysztof
Auto: Stilo
Silnik: 2.4 170KM
Kolor: zółty

Postautor: DalamarPL » 16 gru 2015, 20:45

Żeby sprawdzić jakie masz spalanie, np. do pracy to skasuj sobie tylko Trip B.

gruszka6969
Nowy Klubowicz
Imie: Rafał
Auto: Stilo 3d
Silnik: 1.6 16V 103KM (LPG)
Kolor: Błękit nieba :D

Postautor: gruszka6969 » 16 gru 2015, 20:48

mateuszcldz pisze:Tak, tak chodziło mi o przebieg od ostatniego resetu. Rozumiem, że na podstawie kilometrów to wylicza jednak myślałem, że da się tak że np: jadę na stację robię reset, i zaczyna liczyć mi drogę i spalanie. Rano jadę do pracy i chcę zobaczyć ile mi spali w drodze do pracy, ale przebieg będzie doliczany- tak właśnie jest we wspomnianym Ceedzie. Tak czy inaczej, dzięki bardzo za pomoc, bo wynik końcowy jest taki, że Trip ze spalaniem idzie w parze i nurtowało mnie to, czy tak jest :).

Od tego jest trip b. Głowny zlicza załość, a trib b kasujesz sobie za każdym razem gdy chcesz mieć dane z jakiegoś odcinka.

Wysłane z mojego PSP5504DUO przy użyciu Tapatalka

mateuszcldz
Nowy Klubowicz

Postautor: mateuszcldz » 17 gru 2015, 07:58

Tak, tak teraz już wiem, po prostu nie wiedziałem czy są one od siebie zależne, jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc :).

Awatar użytkownika
Stiłonisław
Starszy Klubowicz
Imie: .
Silnik: 1.9 Multijet 8V 120 KM

Postautor: Stiłonisław » 22 gru 2015, 19:31

DalamarPL pisze:Żeby sprawdzić jakie masz spalanie, np. do pracy to skasuj sobie tylko Trip B.

Dokładnie tak. Przechodzimy na Trip B i przytrzymujemy dłużej przycisk TRIP. Wykasowaniu ulegną jedynie wartości związane z Trip B czyli średnie spalanie, przejechany dystans, średnia prędkość. Wszystko jest w instrukcji.
Bez Stila nie ma kołaczy.

Wróć do „O Stilo”