Wishniowe 1.4

Pochwal się swoim autkiem - Opisy, zdjęcia, prezentacje.
pablos_206
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.4 95KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=11438&hilit=wishniowe

Wishniowe 1.4

Postautor: pablos_206 » 15 wrz 2015, 19:16

Przedstawiam Wam pierwsze auto, które kupiłem w lipcu 2014 roku. W akcie desperacji po nalocie US na parking pod Tesco :facepalm4: Do tej pory śmigałem służbowymi (Fiesta, Fusion, Fabia, Octavia, Duster i inne), także mniej więcej wiedziałem już czego nie poszukuje:) Targetem było 3D ale… po poszukiwaniach i porażkach ze stanem technicznym :facepalm4: trafiłem na użyteczne 5D czego oczywiście nie żałuję:)

Został zakupiony z przebiegiem niespełna 150 000 km. Wycieczka 200 km do Radomia.
Jak do tej pory przemierzyłem 15 000 bez jakichś większych niespodzianek. Chociaż Stilo jak każda Kobieta potrafi strzelić focha;)

DANE:
Model: Fiat Stilo Active 5D 1.4 95 KM po lifcie
Rok: 2004 (pierwsza rejestracja grudzień 2004 r.)
Kolor: wiśniowy
Przebieg: 165 125 km (na dzień: 15 września – świeżo po przeglądzie bez zająknięcia :)

WYPOSAŻENIE (biedne, ale wystarczające):
- 2 Poduszki powietrzne
- Skórzana kierownica
- Klimatyzacja manualna
- Radio CD Ori
- letnie ALU
- zimowe stal

Dodatki do auta:
- LEDy Phillips
- podłokietnik w kolorze plastików + jasnej tapicerki (poszukiwania 7 miesięcy)
- Bagażnik dachowy FIAT
- USB w miejscu popielniczki
- zmienione logo na wiśniowe
- wiśniowe paski na grillu
Więcej dodatków nie przewiduję.

Zalety:
- w miarę pojemny, dużo miejsca z przodu
- komfortowe fotele
- względnie tani w eksploatacji
- niezawodny silnik 1.4 (JTD odpadło z uwagi na krótkie dojazdy do pracy)
- ponadczasowa stylistyka, pomimo 5D w tym kolorze w miarę się prezenci (kolorem się nie jeździ:)
- jasne wnętrze

Wady:
Generalnie brak ale jak już mam się czepiać to:
- jasne wnętrze, krople wody deszczu na tapicerce to masakra :facepalm4: :facepalm4: :facepalm4: Poprzedni właściciel przestrzegał
- skrzypiące podszybie – przy zmianach temperatury
- Raz do roku strzeli focha, niemniej nie jest obarczone to dużymi konsekwencjami
- Czasem brakuje mocy, jednak w miarę elastyczny.

Foty:
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2015, 19:47 przez pablos_206, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blaszczu91
Klubowicz
Imie: Maciek
Auto: BMW 5er e61
Silnik: 525d
Kolor: Czarny

Re: Wishniowe 1.4

Postautor: blaszczu91 » 15 wrz 2015, 19:41

Fotki nie banglają...

karaś
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Stilo 3d
Silnik: 1.6 16V 103km
Kolor: 632
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=11187&view=unread#unread

Postautor: karaś » 15 wrz 2015, 20:21

U mnie bangla :)

pablos_206
Nowy Klubowicz

Postautor: pablos_206 » 15 wrz 2015, 20:25

karaś pisze:U mnie bangla :)

Zmiena serwera nastapila;) Także temat banglania fotek nie akutalny;)

Awatar użytkownika
stilo2004
Imie: Mateusz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.4 95 KM
Kolor: 698 Szary Tecno z miką
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=10706&hilit=stilo2004

Postautor: stilo2004 » 16 wrz 2015, 13:24

fajny, fajny, bardzo fajny.

Przy lusterkach coś modziłeś? Czy oryginalnie w kolorze lakieru?

pablos_206 pisze:Targetem było 3D ale… po poszukiwaniach i porażkach ze stanem technicznym :facepalm4: trafiłem na użyteczne 5D czego oczywiście nie żałuję:)

Jakbym czytał sam siebie. Ja nie wiem, co Ci właściciele tych 3d robią ze swoimi samochodami... :niewiem:
Brak słów.

pablos_206 pisze:- jasne wnętrze, krople wody deszczu na tapicerce to masakra

znam ten ból, mate. :alko: A później Ci zarzucą, że masz chlew w aucie... Przed tym nie da się uciec

pablos_206 pisze:- skrzypiące podszybie – przy zmianach temperatury

Kurde, a myślałem, że to tylko u mnie. Pewnie ten sam makaroniarz składał.... i się nie postarał.
Skrzypi jak jest upał, skrzypi, gdy przychodzi mróz. Zawsze przy starcie z miejsca...

Wrzuć jeszcze fotki z wnętrza- uwielbiam takie widoki :)
Ford Fiesta Mk3 1.1 54 km
Fiat Stilo 1.4 95 km

Lisciuu
Nowy Klubowicz
Imie: Lukasz
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 140km
Kolor: Czerwony

Postautor: Lisciuu » 16 wrz 2015, 15:49

Szkoda, ze nie chciales kupic ode mnie ;)

Hm, pewnie wynika to z tego e 5d jest brzydszy i mniej mlodziezowy?

Awatar użytkownika
jezykowy
Nowy Klubowicz
Imie: Adrian
Auto: Stilarri
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Blue Navy
Prezentacja auta: 1-9-jtd-115km-jezykowego-t10942.html

Postautor: jezykowy » 16 wrz 2015, 16:00

ładnie się prezentuje, mógłbyś wrzucić zdjęcia wnętrza :)

"- skrzypiące podszybie – przy zmianach temperatury"

mam to samo, podczas trasy Katowice-Ostróda przy niesamowitym gorącu plastik tak skrzypiał, że myślałem że za chwilę wyjdę z siebie

no i osobiście nie jestem fanem tych śmiesznych ledowych światełek dziennych, ale to już kwestia gustu

Lisciuu
Nowy Klubowicz

Postautor: Lisciuu » 16 wrz 2015, 16:06

W nowych samochodach prezentuja sie dobrze ;))

Awatar użytkownika
jezykowy
Nowy Klubowicz
Imie: Adrian
Auto: Stilarri
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Blue Navy
Prezentacja auta: 1-9-jtd-115km-jezykowego-t10942.html

Postautor: jezykowy » 16 wrz 2015, 16:31

Lisciuu pisze:W nowych samochodach prezentuja sie dobrze ;))

nie w każdym, choć takie jak tu wyglądają cudnie (http://i.ytimg.com/vi/fehQDcL2W7E/maxresdefault.jpg), ale te dwa paseczki świateł ledowych w obojętnie jakim aucie mnie obrzydzają

pablos_206
Nowy Klubowicz

Postautor: pablos_206 » 16 wrz 2015, 16:38

Przy Lusterkach nic nie modzone:) Takie z fabryki wyszły.

Co do tapicerki to... preparat K2 w sprayu ładnie czyści zacieki + do tego impregnat do odzieży górskiej i problem przynajmniej na chwile znika. Tak czy owak przymierzam się do czyszczenia w najbliższym czasie bo dzieciaki (nie moje:) zostawiły mokry plecak po basenie na tylnej kanapie :facepalm4: i wygląda to trochę jak.... :facepalm4: :facepalm4: :facepalm4:

Skrzypienie pojawia mi się od czasu do czasu... także nie jest to tak że wkurza na maxa. Minimalnie głośniej radio i jest OK. Jest niby manual do rozebrania deski ale stwierdzam że nie ma to sensu:) Tragedii nie ma, pocieszam się że w 3 letnim dusterze skrzypi bardziej przy połowie tego przebiegu co u mnie;)

Właściciele (pasjonaci) 3D samochodów dbają o auta. Niestety część kupuje bo tanie do zajeżdzenia i próbuje puścić dalej. Wymyte i wyplakowane extra ale co z tego jak mechanicznie kanał :facepalm4:

@Lisciu: W Warszawie jechełm obejrzeć w zeszłym roku żółte 3d 1.6 z LPG na fotach cudo:) Poszedł w ciągu kilku godzin od wystawienia. Także go nie zobaczyłem, a gość co pojechał do banku po kase też go już nie zobaczył bo przyjechał klient z gotówka w wziął od ręki:)

5d wcale nie jest brzydszy, jeżeli mówimy o wersji po lifcie:) 5d przed liftem do mnie nie przemawiała. Na pewno jest jednak bardziej praktyczny;)

@jezykowy: światełka kwestia gustu:) Nie jest to tania impreza bo ledy phillipsa trochę kosztują i tandeta jaka jeździ na większości samochodów. Z ledami prezentuje się spoko i przynajmniej nie mam potrzeby wymiany żarówek;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lisciuu
Nowy Klubowicz

Postautor: Lisciuu » 16 wrz 2015, 16:53

Ciekawa historie opowiadasz, szkoda tylko ze moim przypadku to tak nie dziala ;)

pablos_206
Nowy Klubowicz

Postautor: pablos_206 » 16 wrz 2015, 17:05

Lisciuu pisze:Ciekawa historie opowiadasz, szkoda tylko ze moim przypadku to tak nie dziala ;)

Przede mną stilo oglądał wędkarz i nie kupił bo... mu się stolik nie mieścił do bagażnika. Szukał z przesuwną tylną kanapą;) Także też się dowiedziałem że Fiat wypuszczał modele z przesuwną tylną kanapą tak w ramach ciekawostki;)

Awatar użytkownika
toka93
Nowy Klubowicz
*
Imie: Tomasz
Auto: Fiat Croma
Silnik: 1,9 jtd 120KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14265

Postautor: toka93 » 16 wrz 2015, 18:03

Też masz taką powycieraną skórę na kierownicy?
Moja kierownica wygląda jakby auto miało przebieg 300 tysięcy :D Ta skóra jakoś taka mało trwała jest i po czasie robi się strasznie sparchaciała od słońca i po prostu trzymania.

pablos_206
Nowy Klubowicz

Postautor: pablos_206 » 16 wrz 2015, 18:54

toka93 pisze:Też masz taką powycieraną skórę na kierownicy?
Moja kierownica wygląda jakby auto miało przebieg 300 tysięcy :D Ta skóra jakoś taka mało trwała jest i po czasie robi się strasznie sparchaciała od słońca i po prostu trzymania.

Kierownica może nie powycierana acz pozadzierana przez żonę poprzedniego właściciela, lubiła ostre gadżety na palcach (o inne nie pytam bo nie mój rocznik:P). Od słońca nie widzę zmian aczkolwiek jest to skóra z tych delikatniejszych, VW daje bardziej twarda(?) podobno. Nie planuje wymiany bo dobrze trzyma się w rękach. Przeszywanie inna dla mnie mija się z celem. Także się trzymam oryginału:)

Kiedyś muszę zobaczyć jaki jest przebieg na odometer w FES/MES chociaż z drugiej strony jest mi to nie potrzebne. Po co męczyć się psychicznie, że się dało wych**** przy zakupie:P

Kiedyś 3 lata temu oglądaliśmy z kumplem Crome w komisie u Dymka w Dębicy. Fajny egzemplarz, zadbany, JTD, bogata wersja, włoszka, z w miarę realnym przebiegiem (180 k) jak na 6 latka. Po weryfikacji w ASO przebieg ponad 300k na rok przed sprowadzeniem z Włoch. Widywaliśmy takie po 250k wytyrane - pytanie jaki przebieg one miały 500-700k?:) Także jak dla mnie kierownica nie jest już wyznacznikiem przebiegu.

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz
Imie: Mikołaj
Auto: waSAABi
Silnik: B207R
Kolor: 170

Postautor: Stig » 16 wrz 2015, 18:56

pablos_206 pisze:Kiedyś 3 lata temu oglądaliśmy z kumplem Crome w komisie u Dymka w Dębicy. Fajny egzemplarz, zadbany, JTD, bogata wersja, włoszka, z w miarę realnym przebiegiem (180 k) jak na 6 latka. Po weryfikacji w ASO przebieg ponad 300k na rok przed sprowadzeniem z Włoch. Widywaliśmy takie po 250k wytyrane - pytanie jaki przebieg one miały 500-700k?:) Także jak dla mnie kierownica nie jest już wyznacznikiem przebiegu.

jak to u dymka :]
"...Chciałeś być najmądrzejszy - bez podstaw, co za bezsens, tak każdemu się wydaje, że jest mądry niczym Sensei... "

pablos_206
Nowy Klubowicz

Postautor: pablos_206 » 16 wrz 2015, 19:01

Stig pisze:ak to u dymka :]

Dla zmyły były jeszcze nie wykasowane błędy bodajże od świec żarowych (?), także wydawać by się mogło ze przebieg jeszcze nie ruszany:P

Awatar użytkownika
toka93
Nowy Klubowicz
*

Postautor: toka93 » 16 wrz 2015, 19:06

Teraz to się nie patrzy na licznik tylko jak autko wygląda w środku i na zewnątrz :)
Cofnąć licznik to kwestia 50zł. Naprawić wnętrze to już wydatek kilkuset :)

pablos_206
Nowy Klubowicz

Postautor: pablos_206 » 16 wrz 2015, 19:16

toka93 pisze:wygląda w środku i na zewnątrz

Byleby za ładnie nie wyglądało:) Bo jak na 10 letnie auto bez skazy od razu pada podejrzenie że składane z dwóch. Wczoraj na na TVN Turbo pokazywali funkiel nówki prosto z Francji:) W skrócie Polak potrafi:)

Awatar użytkownika
toka93
Nowy Klubowicz
*

Postautor: toka93 » 16 wrz 2015, 19:18

Jeśli auto z Francji lub Włoch nie jest przynajmniej poobcierane to znaczy, że coś z nim jest nie tak :D
Tam ludzie używają zderzaków zgodnie z jego przeznaczeniem i przy parkowaniu jest zasada, żeby nie zostawiać auta na ręcznym :P

pablos_206
Nowy Klubowicz

Postautor: pablos_206 » 07 lis 2017, 18:47

Kolejne 2 latka stuknęły od ostatniego postu:) W tym czasie normalne wymiany eksploatacyjne:
- wymiana sprężyn i amorów (przód). Sprężyna pękła ze zmęczenia. Dobrze że był koszyk po akcji serwisowej:) Postawiłem na Kayaba.
- wymiana tarcz i klocków TRW / Mikoda / Hella-Pagid + regeneracja zacisków tył. Skończyło się na wymianie jednego w Auto Grotek
- standardowo filtry / oleje
- tuleje wahacza + łączniki stabilizatora - 40 000 km przeżyły:]
- i największy przypał.... kostka stacyjki... litania błędów, gaśnięcie auta na zimno i na ciepło jak w stilo 1.6 przy uszkodzonym sterowniku. (fachowa diagnoza w Serwisie Fiata w Nowym Targu).

W nagrodę za 2 latka zarzucone nowe laczki Nokiana WR D4. Z czystym sumieniem mogę polecić na jazdę w deszczu - co do warunków śniegowych sprawdzę niebawem.

krzys16v
Nowy Klubowicz
Imie: Krzysztof
Auto: Stilo 2005, C5 2007
Silnik: Pb 95, Pb 143
Kolor: rosso

Postautor: krzys16v » 07 lis 2017, 20:16

kolorek jak mojego tylko że mam lotkę na klapie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
xzae
Nowy Klubowicz
Imie: Czarek
Silnik: 1.9JTD 115
Kolor: Grigio Crono 697

Postautor: xzae » 08 lis 2017, 20:06

To stilo wychodziły z 2 poduchami? Myślałem że minimum 4. Na pewno nie masz w oparciach?

Ładny grill :)

pablos_206
Nowy Klubowicz

Postautor: pablos_206 » 08 lis 2017, 20:54

krzys16v pisze:kolorek jak mojego tylko że mam lotkę na klapie. Pozdrawiam

Lotki - używkę do 5d ciężko dorwać o kolorze już nie wspomnę. Najważniejsze że dorwałem podłokietnik w kolorze tapicerki:)

xzae pisze:To stilo wychodziły z 2 poduchami? Myślałem że minimum 4. Na pewno nie masz w oparciach?

Ładny grill :)

Wychodziły. W 1.4 nie doszukasz się bogatych wersji. Chociaż poszukując auto spotykałem wersje z 4 pp ale bez... klimy ;)

sedici
Nowy Klubowicz
Imie: Maniek
Auto: Stilo uproad 06
Silnik: 120CV

Postautor: sedici » 09 lis 2017, 20:56

pablos_206 pisze:
Wychodziły. W 1.4 nie doszukasz się bogatych wersji. Chociaż poszukując auto spotykałem wersje z 4 pp ale bez... klimy ;)

no niestety , im nowsze tym biedniejsze , podobnie było z późniejszym bravo2 , gdzie nawet zabrali regulację pasów bezpieczeństwa

Awatar użytkownika
xzae
Nowy Klubowicz
Imie: Czarek
Silnik: 1.9JTD 115
Kolor: Grigio Crono 697

Postautor: xzae » 21 lis 2017, 21:41

To jestem w szoku, myślałem że w standardzie były 4 poduchy. Z bravo to kpina była w 2008 pełno golasów za zbyt wysokie ceny :D w porównaniu do konkurencji.

Wróć do „Moje Auto”