TIPO HB 1.4 120HP S-DESIGN

W tym dziale opisujemy jakie auto zastąpiło Stilo
Awatar użytkownika
Kashue
Moderator
Imie: Bartosz
Auto: Stilo & Tipo II
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Rosso Tiziano

TIPO HB 1.4 120HP S-DESIGN

Postautor: Kashue » 09 wrz 2019, 08:05

Hej..

Ja od kwietnia jeżdżę już TIPO w dość dobrze wyposażonej wersji, nie mam chyba tylko aktywnego tempomatu którego i tak bym nie używał bo nie lubię jeździć za kimś...oraz grzałki PTC ale to dokupię.
Wybrałem wersje stylistyczną S-Design bo zależało mi na bixeonach oraz paru dodatkach wizualnych, bo niestety fiat nie przewidział bardziej usportowionych wersji...nawet wersja Tipo Sport, ma taką samą moc a jedynie czarny dach :)

Ponieważ auto trochę jeździ a nie jestem fanem diesli więc w maju montowałem LPG Tatarinii w ASO , co zaowocowało wysoką ceną i pewnymi problemami na początku, ale na szczęście już jest OK.
Chciałem kupić TIPO już z fabrycznym gazem, ale niestety przez jakieś nowe normy Fiat musiał zaprzestać montować fabryczny gaz....

Auto na chwilę obecną przejechało już 11 tyś. km więc nie tak źle.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lepiej nie mówić nic, niż mówić o niczym.

Awatar użytkownika
mati16v
Nowy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Stilo
Silnik: był 1.9 16v jest 2.4 20v
Kolor: 403 Blu navy
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=18370

Re: TIPO HB 1.4 120HP S-DESIGN

Postautor: mati16v » 13 wrz 2019, 19:27

Spoko białas :D Co do wersji sport to czarny dach nie jest standardem dla tej wersji, natomiast oba zderzaki są inne, dodatkowo są nakładki na progi oraz lotka na klapie co może nie jest jakimś nie wiadomo czym, ale przy decyzjach fiata i tak dobrze że wypuścili taką wersję, szkoda tylko ze zabrakło koni wraz z wyglądem. :)

Awatar użytkownika
toka93
Nowy Klubowicz
*
Imie: Tomasz
Auto: Fiat Croma
Silnik: 1,9 jtd 120KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14265

Postautor: toka93 » 14 wrz 2019, 13:14

Fiat od dłuższego czasu nie zachęca silnikami. Okej, małe silniki są trwałe, a diesle oszczędne, ale brakuje do wyboru mocniejszych wariantów. 15 lat wstecz w mojej cromie taki 120KM silnik to najsłabszy w ofercie, a aktualnie najmocniejszy :)
Inna klasa auta, ale chyba 150KM benzyniak lub diesel powinien w takim samochodzie być do wyboru jak to było w bravo.

Awatar użytkownika
Patrick345
Nowy Klubowicz
Imie: Patryk
Auto: Stilo
Silnik: 1,9 140km
Kolor: 632
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12376

Postautor: Patrick345 » 07 paź 2019, 18:55

Pochwal się jak ładnie założyli to Tartegloni pod maską ;) Problemy z szarpaniem i brakiem mocy oraz kontrolka silnika?

Awatar użytkownika
Zawaś
Starszy Klubowicz
Imie: MARCIN
Auto: FIAT STILO MULTIWAGON
Silnik: 1.9 MJTD 140KM
Kolor: BLU VITALITY VR 480
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=16190&p=194220#p194220

Postautor: Zawaś » 15 paź 2019, 01:20

Dokładnie tak jak mati i toka mówicie! Sport, jaki sport to pakiet stylistyczny jedynie. Wersja S-DESIGN stylistyka ładna ale i tak wstyd, że nie idzie za tym jakaś większa moc silnika. A powinna.
Białe Tipo to teraz powszechna służbówka na naszych drogach.
Jest: Fiat Stilo 1.9 MJTD 140 KM DYNAMIC
Był: Fiat Marea Weekend 1.9 TD 100 KM HLX

Wróć do „Następca Stilo”