Fiat Bravo 1.4 T-Jet 150KM Blue Maserati | up 2 strona

W tym dziale opisujemy jakie auto zastąpiło Stilo
Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Bravo
Silnik: 1.4 T-Jet 150KM
Kolor: Blue Maserati
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=17929
Kontaktowanie:

Re: Fiat Bravo 1.4 T-Jet 150KM Blue Maserati | up 2 strona

Postautor: piotrofoto » 08 sty 2019, 19:43

pepo pisze:Dlatego wróciłem do stilo i mam oba modele

Powiem ci że jak bym miał kupić jakiś tańszy kompakt do domu dla narzeczonej to zastanowił bym się bardzo nad Stilo ale w benzynce. Wiem już co się po tym aucie można spodziewać a odwdzięcza się bardzo przyjemną jazdą :) Planujemy jeszcze kupić Grande Punto lub Punto Evo dla mamy też przyjemne auto :)

Co do M32, zobaczymy ile mi posłuży, w niedzielę miałem autostradową trasę i nie zauważyłem na razie jakiś problemów na 5 czy 6. Odpukać :killer:

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTDm 140PS
Kolor: Grigio Orione VR
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=15152

Postautor: Nokian » 12 sty 2019, 14:10

Następnym razem jak już śnieg zejdzie będę musiał się przejechać tą niebieską strzałą bo dziś to ani czasu ani warunków ;)

W porównaniu ze Stilo to czuć, że się siedzi w aucie a nie na kanapie :)

Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: piotrofoto » 12 sty 2019, 15:11

No a u mnie jeszcze kubełki bo to wersja sport. Zwykle są zapewne miekksze :) zapraszam na przejażdżkę gwarantuje że silnik ukrywa pozostałe wady

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: piotrofoto » 10 lut 2019, 18:39

Hej znowu trochę spamu :D
W weekend miała mi dojść poprawna poduszka silnika od Pympka ale niestety nie dojechała więc jako, że pogoda dopisywała (+10 stopni swoje robi ;D ) zabrałem się za małe odkurzanie.
Szybko obleciałem dywany i fotele, najgorsza jest ta siateczka bo śmieci wchodzą pod :mur: Przymierzyłem też zamówione „oczko” do gałki biegów z Doblo, pasuje jak ulał i wleci do samochodu po obszyciu na wiosnę kierownicy, gałki i ręcznego. Na razie tylko skórzane elementy oczyszczone pianką i zakonserwowane.
Ciągle jak wsiadałem do samochodu denerwował mnie błyszczący się od brudu podłokietnik – 3 śrubki i górna część na wierzchu, ciepła woda środek do prania i jak nowy :jump: W międzyczasie dalszych prac podłokietnik suszył się na grzejnikach w domu :evil:
Skośnoocy przyjaciele przysłali mi LED do wstecznego, szybka wymiana, czyszczenie kostki i profilaktyczne spryskanie kontakt spray złącza elektrycznego. Świeci dużo lepiej, w nocy zdecydowanie jaśniej.
Usunąłem też hokeistę z tylnej klapy, zauważyłem przy okazji, że znaczek na tylnej klapie jest bliski zgubienia się na trasie bo lewo co się trzymał. Miałem je wymienić na nowe na wiosnę ale cena mnie trochę trzymała. A patrząc po sposobie montażu znaczka to woda do nowego i tak by się dostała.
Na szczęście farba z napisu fiat nie odpadła więc można było go trochę odratować, trochę farby i nawet jakoś to wyszło ;)
Pozdro i zapraszam do małego scrolowania. :hi:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

krisbe
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krzysiek
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 JTD Multijet
Kolor: Rosso Corsa
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=12725

Postautor: krisbe » 11 lut 2019, 10:19

Gdyby ja miał tyle miejsca w garażu, ba sam garaż

Propsy za auto, mega mi się zawsze podobał w tym kolorze. No i widać, że dużo zależy jak kto potrafi zadbać o auto ;)
Widać mega przeskok w stosunku do zakupu! Ja. Wczoraj też szybkie mycie i auto znowu wygląda całkiem inaczej

Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: piotrofoto » 12 lut 2019, 15:51

Staram się żeby jakoś wyglądało ale planów dużo zwłaszcza na wiosnę kosmetycznych :) wg na przyszła zimę chyba jakieś Alu 16 kupię bo te kołpaki takie sobie. Aczkolwiek jeszcze tragiczne nie są

Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: piotrofoto » 05 mar 2019, 19:54

Uwaga znowu weekendowy spam! :siema: :bry:

Nie dawało mi spokoju piszczenie dobiegające z przedni klocków hamulcowych po wymianie na nowe. Już podczas wymiany zauważyłem że tarcza ma dość spory rant jednak liczyłem że klocki się jakoś dopasują i będzie cisza. Jednak nie stało się tak i przy delikatnym hamowaniu z przednich hamulców docierał pisk, przy mocniejszym cisza. Umówiłem się z kumplem na przetoczenie tarcz. Tarcze zmierzone miały jakieś 26.6mm grubości (minimum 26mm).
Nie był bym sobą jak bym przy okazji czegoś nie odnowił czy pomalował :P
Jako że osłony tarczy odkręciły się bez problemu wziąłem je do piaskowania i pomalowałem. Wyszło super wyglądają jak nowe i przynajmniej szybko nie zgniją :) Wszystkie śruby oczyszczone i tam gdzie trzeba nasmarowane, jarzmo i inne śruby dokręcone momentem wg serwisówki :) Przy okazji wymyte zaciski - ale czerwone !! Na wiosnę tylko małe zaprawki po odpryskach z wymiany klocków i będzie gitara !
Oczywiście po całej pracy z układu hamulcowego cisza, do dziś też się to nie zmieniło więc myślę że tak zostanie :)
Pozdro ! :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 05 mar 2019, 22:07

Lepiej zaciski pomaluj :P, a te osłony za rok będą wyglądać tak samo. Tylko proszek.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED / DUALOGIC viewtopic.php?f=36&t=11584&start=25

Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: piotrofoto » 06 mar 2019, 05:19

Daj się nacieszyć hehe

Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: piotrofoto » 22 kwie 2019, 20:29

Cześć po świętach :drunk: :drunk:

Jako, że było trochę wolnego udało mi się popracować troszkę przy samochodzie i zrealizować kilka planów jakie miałem z nim związane. Ale po kolei. :bry: :spam: :siema:

Na sam początek w końcu pozbyłem się stalówek i wpadły koła 17 cali bi-colory z oponami Uniroyal Rainsport 3. Taki zestaw dostałem przy zakupie samochodu, używałem tych opon też w poprzednim samochodzie i byłem z nich zadowolony prawie, bo szybko się zużywały.
Oczywiście wszystko oczyszczone jak trzeba, udało mi się też przetestować „włosy murzyna” do czyszczenia powierzchni pod felgę. Bardzo fajnie dały rady. W międzyczasie zrobiła mi się mała wulkanizacja bo zmieniałem też tacie w CMax koła i wujkowi.

Wymienione zostały też żarówki podświetlenie panelu nawiewu. Jedna się spaliła i strasznie mnie to denerwowało. W sumie poszło szybko 10 min i robota zrobiona.

Jako że już dawno miałem w planie montaż tempomatu a w moim pająku nie zawsze działało spryskiwanie szyb – tzn trzeba było mocno trzymać to udało mi się dorwać całego kompletnego pająka z manetką tempomatu w cenie samej manetki.
Montaż tempomatu rozłożyłem na dwa dni. W pierwszy jako że wiedziałem że z poduszką może się okazać dłuższa zabawa zamontowałem sam przełącznik zespolony (poduszka nawet szybko się poddała).

Następnego dnia zabrałem się za montaż wiązki tempomatu od kolegi z forum bravo. Zakupiłem też wcześniej peszel z nacięciem oraz taśmę parcianą więc wiązka praktycznie na całej długości jest zabezpieczona.
W sumie montaż poszedł sprawnie, najwięcej czasu zajęło przebicie się przez tą gumę. Później bez żadnych problemów oraz przeszkód zgodnie z instrukcją. Wszystko działa jak widać na obrazku. Nie robiłem jeszcze osiowania, przebieg nie miga, tempomat w 100% działa.

Na zakończenie drugiego dnia nie odpuścił bym sobie gdybym nie nałożył trochę smalcu na lakier i szyby. Auto miałem już umyte więc jako relaks po pracach mechanicznych wpadł wosk i niewidzialna wycieraczka na szyby.
Na sam koniec mała sesja
Kurde zakochałem się w tym kolorze + 17 bicolor – bosko wygląda! :kwiaty: :jump: :clap2: :clap:

W majówkę planuję obszycie kierownicy plus korekta i ceramika. Mam nadzieję że plany się spełnią bo lakier woła już o pomstę do nieba.

Jeśli chodzi o mechanikę to znalazłem dziurę w tłumiku Ulter, nie wiem czy nie wrócę do serii i nie wymienię też środkowego tłumika bo też nie wygląda za pięknie. W maju mam przegląd więc jadę jeszcze na kontrolę zawieszenia w środę.

Pozdrawiam i miłego rolowania: :siema: :killer:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: piotrofoto » 16 cze 2019, 17:58

Cześć,
Udało mi się dorwać w dobrej cenie dystanse (15mm) wraz ze śrubami (4cm). W sumie takie planowałem kiedyś kupić - nie chciałem na tył 2cm. Dystanse były do jakiegoś Bravo które były sprowadzone z Niemiec - bardzo fajnie wykonane, dobrze pomalowane i lekkie.

Zdecydowanie lepiej się teraz prezentuje. :)
Korzystając z ładnej pogody Bravo zostało też umyte plus nawoskowane. Kupiłem Softa z ciekawości bo skończył mi się Coli 476S ;)
Minęło już pół roku jak mam bravo, zrobione już 11 tyś km :) Nie długo czas na kolejną zmianę oleju.
PS Ostatnie foto bez dystansów. Wrzucam bo widoczki ładne :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdro :)

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 16 cze 2019, 20:28

Piotrek zobacz sobie House of Wax albo Enzo następnym razem ;) można dorwać małe słoiki 30ml. Mega fajny jest też nowy Funky Witch - Paradise Gloss (byłem na jego premierze).

Ogolnie polecam kupować małe puchy, bo sporo dobrych włosków ostatnio wyszło ;)

Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: piotrofoto » 16 cze 2019, 20:46

Spoko przejrzę lubię zmienić woski :) ale pucha mała pewnie z 30zl a duża 80 a używam tego też dla aut klientów :)

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 16 cze 2019, 20:53

A no spoko ;) ja po prostu zbieram i lubię nowości testować. Obecnie mam. Pół maski próbką ADBL (nie ma w sprzedaży) i trzyma się tak jak wspomniany House of Wax Sapphire.

Mi by się polerka auta przydała, ale nie ma miejsca na to :( a serce aż boli jak widzę ten lakier

Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: piotrofoto » 16 cze 2019, 21:12

Ja rysy woskiem zamazuje bo też nie mam zrobionej korekty lakieru a już się prosi bo raczej od nowości nikt go nie dotykał konkretniej :) ale ciemny niebieski to nawet po quick detailer dobrze wygląda

Awatar użytkownika
rakso147
Nowy Klubowicz
Imie: Oskar
Auto: Fiat Stilo 3D 2001r
Silnik: 1,6 na podtlenku LPG :D
Kolor: Blue Jet
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=16671

Postautor: rakso147 » 16 cze 2019, 22:12

Który wg Ciebie jest lepszy właśnie do zakrycia rysek i ogólnie uwydatnienia koloru? Zastanawiałem się właśnie nad Softem i Colli i tak szukam kogoś kto ma porównanie :D

Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: piotrofoto » 20 cze 2019, 22:22

Wiesz co to że przykryłem rysy woskiem to tak trochę na wyrost napisałem i z przymrużeniem oka :) Generalnie wosk ich nie zakrywa, bardziej musiał byś zastosować jakiś produkt AIO. Ale w stilo np na czarnym lakierze przykrywał rysy dobrze poorboys black hole. Powiedzmy że to taka trochę politura :)

Awatar użytkownika
rakso147
Nowy Klubowicz

Postautor: rakso147 » 21 cze 2019, 23:18

Myślałem nad Dodo juice lime prime pod soft, bo podobno też coś tam zakrywa, a u mnie jest milion małych rysek jakby hologramow.

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 18 sie 2019, 12:16

rakso zobacz sobie Paradise Gloss od Funky Witch - mega dobrze maskuje i do czarnego jest idealny :)

Awatar użytkownika
rakso147
Nowy Klubowicz

Postautor: rakso147 » 18 sie 2019, 12:50

krisbe pisze:rakso zobacz sobie Paradise Gloss od Funky Witch - mega dobrze maskuje i do czarnego jest idealny :)

Poczytam, poczytam :D Ja mam blu jet, taki brudny niebieski, nie wiem czym go potraktować zbytnio ;/

Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: piotrofoto » 26 sie 2019, 16:52

Bravo zaliczyło w moich rękach pierwszą dłuższą trasę. Dystansik 2250km, Żywiec --> Seline (Chorwacja) dodatkowo trochę lokalnych dróg no i powrót :) Mimo że na dziurach w mieście na fabrycznym sportowym zawieszeniu trochę trzepie to na trasie super się sprawuje i nie buja autem :)

Małe podsumowanie:
Przejechane 2250km;
Przepalone 230,68L LPG;
Średnie spalanie liczone na kartce: 10,25L LPG/100km
Benzyny nie zużyto :)
Prędkość średnia z tego dystansu: 83km/h
Prędkość przelotowa średnio 120-160km/h
Max 193 licznikowo :)

Spisał się bardzo dobrze, spalanie też akceptuję chociaż myślałem że spali więcej :)
Klima dawała radę przy wysokich temperaturach lecz musiałem czasami ręcznie zamykać obieg na wewnętrzny :D Trzeba w końcu wymienić ten aktywator. ;) Żonka też zadowolona, kilka fotek niżej :)
Chińskie HID też dały radę w nocy, fajnie oświetlały drogę na autostradzie :)

Z małych rzeczy zauważonych na trasie to muszę zerknąć na regenerowany jakoś 10tyś km temu zacisk tylny bo szybciej mi zużywa coś klocki i jest minimalnie cieplejsze koło (nie gorące). Wymieniałem gumki i tłoczek więc muszę się przyjrzeć linką ręcznego ewentualnie przesmarować prowadnice chociaż zawsze na to zwracam uwagę.
Mimo tego że mechanik sprawdzał bez rozbierania krótką półośkę to mam wrażenie że krzyżak i tak jest do wymiany bo czasami przy mocnym przyspieszaniu lekko drgała kierownica (drgania znikają po odpuszczeniu gazu). Długa półoś była wymieniana przez poprzedniego właściciela.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdro ! :D :D

Wróć do „Następca Stilo”