Obrazek

Ubezpieczenie samochodu OC - wasz typy opinie itp

Dział w którym rozmawiamy na temat codziennej eksploatacji Stilo.
Awatar użytkownika
_marcin00_
Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: Stilo 3d
Silnik: 1,6 16V 103KM
Kolor: Black metallscente 632
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=7112

Re: Ubezpieczenie samochodu OC - wasz typy opinie itp

Postautor: _marcin00_ » 15 lis 2017, 07:22

Mazi pisze:Marcin może twoje auto jest warte 6000zł, ale jak przywalisz w takie, które jest warte 100 000 :D ??

No dobrze zgodzę się z tym, pod warunkiem że wytłumaczysz mi jakim cudem Yanosik może mi zaproponować ubezpieczenie 50% taniej, zakładając również że przywalę w auto za 100000zł?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 15 lis 2017, 07:37

Nie wiem na jakiej zasadzie janosik sobie robi wyceny. Wiem natomiast Jedno. Nie powinno być obowiązkowego OC. Zamiast tego powinno być AC. To znaczy mam auto wyjeżdżam na drogę i moje jest ryzyko. Jeśli ja uwalę w kogoś i nie mam tego AC wtedy płacę z kieszeni za naprawę jego auta. Jeśli ktoś we mnie i nie mam AC to niestety też będę musiał ze swojej kasy naprawiać i proste. Wtedy ubezpieczalnie by nas w uja nie robiły, Ceny byłyby sprawiedliwe, szanowano by wtedy człowieka przy wypłatach. Niestety traktuje się ludzi jak małe dzieci za które wszystko trzeba załatwić.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

Awatar użytkownika
mich_616
Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD
Kolor: Grigio Sassi 823

Postautor: mich_616 » 15 lis 2017, 07:44

Mi w Link4 zaproponowali 1400zł. Prawko mam 7 lat, auto (1.9jtd 115 2003r, 280tyś przebiegu) 4 lata. Żadnych kolizji. W innych, np PZU było nawet po 1800. Paranoja jakaś... ostatecznie znajomy podpowiedział żeby w linku się trochę potargować, więc powiedziałem że chcę 800zł maksymalnie i koniec kropka. Najpierw z 1400 zeszli na 1200, potem na 900 i wreszcie na 836,99zł 1 dzień przed końcem. Z tego co mi powiedziano u każdego ubezpieczyciela, ceny są takie dlatego że jestem zameldowany w Warszawie :facepalm:

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Postautor: ryan_cooper5 » 15 lis 2017, 09:26

A moim zdaniem ubezpieczenie nie powinno byc od samochodu tylko od kierowcy. Nie auto jest winne temu ze w kogos wjedziesz tylko kierowca, wiec troche bez sensu wyliczac oc na podstawie tego jakie masz auto z ktorego roku i czy parkujesz w garazu czy nie i jakie przebiegi rocznie robi skoro oc dotyczy szkód ktore my wyrzadzimy

siwy1296
Starszy Klubowicz
Imie: Filip
Auto: Stilo Abarth
Silnik: 2.4 170KM
Prezentacja auta: abarth-by-siwyy-t11680.html

Re: RE: Re: Ubezpieczenie samochodu OC - wasz typy opinie itp

Postautor: siwy1296 » 16 lis 2017, 21:21

ryan_cooper5 pisze:A moim zdaniem ubezpieczenie nie powinno byc od samochodu tylko od kierowcy. Nie auto jest winne temu ze w kogos wjedziesz tylko kierowca, wiec troche bez sensu wyliczac oc na podstawie tego jakie masz auto z ktorego roku i czy parkujesz w garazu czy nie i jakie przebiegi rocznie robi skoro oc dotyczy szkód ktore my wyrzadzimy
Popieram... Bo mlody kierowca to odrazu zly. Wedlug mnie wieksze zagrozenie stwarzaja osoby starsze po 60 gdzie refleks juz nie ten sam... Ogolnie traktowanie ludzi jako ogol spoleczenstwa jest tutaj krzywdzacy no ale coz.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz
Silnik: 1.9 JTDm 140PS
Kolor: Grigio Orione VR
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=15152

Postautor: Nokian » 17 lis 2017, 10:35

You Can Drive z grupy Ergo Hestia - Stilo na mnie, gdzie nie miałem wcześniej żadnych zniżek ani auta na siebie ale wiek 29 lat i prawo jazdy od 9 lat bez szkód - OC 889 zł + NNW Kierowca i Pasażer 75 zł, razem 964 zł. Różnica była od 250 do 500 zł (maj tego roku) z pozostałymi ubezpieczycielami ale mogą skorzystać tylko kierowcy, którzy nie przekroczyli 30 roku życia.

Bosser
Nowy Klubowicz
Imie: Kamil
Auto: Brak
Silnik: Brak

Re: RE: Re: Ubezpieczenie samochodu OC - wasz typy opinie itp

Postautor: Bosser » 17 lis 2017, 21:01

Nokian pisze:You Can Drive z grupy Ergo Hestia - Stilo na mnie, gdzie nie miałem wcześniej żadnych zniżek ani auta na siebie ale wiek 29 lat i prawo jazdy od 9 lat bez szkód - OC 889 zł + NNW Kierowca i Pasażer 75 zł, razem 964 zł. Różnica była od 250 do 500 zł (maj tego roku) z pozostałymi ubezpieczycielami ale mogą skorzystać tylko kierowcy, którzy nie przekroczyli 30 roku życia.
Ja polecam yanosik + yu z ergo Hestia, różnica 500zl. :) Można fajny assistance za 80zl wykupić.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

prezess100
Nowy Klubowicz
Imie: Filip
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115km

Postautor: prezess100 » 06 lut 2018, 09:05

panowie, wtrące małą podpowiedź. jestem agentem ubezpieczeniowym i wiem jak dziala axa albo inne ciulstwa.
o ile jest jeszcze ok jak jestes sam w dowodzie to lipa jest jak masz wspolwlasciciela.

axa czy wlasnie aviva maja pytania kto jest wlascicielem, kto wspol, kto bedzie uzytkowal, kto od kiedy ma prawko, czy ktos ma dzieci do 24 roku zycia
i jest wiele takich pytan w ktorych agent (a jak kupujecie na infolini to konsultatnt) moze sklamac zeby wam wyszlo taniej.
potem przy szkodzie okazuje sie ze axa nie wyplaci bo bylo oswiadczenie zlozone PRZEZ WAS przy zawieraniu polisy ze nie bedzie jezdzil nikt ponizej 24 roku zycia :)
i bulicie z wlasnej kieszeni 12 000 zł na naprawe poszkodowanego samochodu.

takze warto brac takie rzeczy pod uwage bo moze to byc nie warte 300 zl taniej te wasze ubezpieczenie.

jack by tkos potrzebowal pomocy, rady albo policzyc skladke to walcie na priv albo na mail jarzabekubezpieczenia@gmail.com

a zeby bylo w temacie to dodam ze nie mam znizek i jestem mlody wiec oc mam na tescia w pzu za 601 zl z ochrona znizki.
takze jak zrobie szkode to tesc nie traci znizek :)

Awatar użytkownika
stil
Nowy Klubowicz
Imie: Mariusz
Silnik: 1.9 140

Postautor: stil » 22 mar 2018, 15:18

Ile za OC w 2018 płaciliście? Gdzie najtaniej?

Zastanawiam się w tym roku nad OC z AC z racji tego, że cena stilona spada a lat przybywa. Załóżmy, że puknie ktoś i wystawią szkodę całkowitą, bo auto na rynku tanie.

prezess100 w linku też pytają o to czy ktoś poniżej 24 roku życia będzie kierował.

Awatar użytkownika
AdamuS91
Moderator
Imie: Adam
Auto: Fiat Stilo Hatchback 3D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: 632 BLACK METALLESCENTE
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&p=193871#p193871
Kontaktowanie:

Postautor: AdamuS91 » 22 mar 2018, 16:37

HDI 660zł w zeszłam miesiącu płaciłem. Mam u nich od gówniarza. W 6 podstawówce komarka miałem, później skuter itd. aż do teraz Stilo.

Awatar użytkownika
stil
Nowy Klubowicz
Imie: Mariusz
Silnik: 1.9 140

Postautor: stil » 22 mar 2018, 19:30

Samo OC czy z jakimiś dodatkami?
Bierzecie NNW?

Awatar użytkownika
AdamuS91
Moderator
Imie: Adam
Auto: Fiat Stilo Hatchback 3D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: 632 BLACK METALLESCENTE
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&p=193871#p193871
Kontaktowanie:

Postautor: AdamuS91 » 23 mar 2018, 09:06

Samo OC, NW to już twoja decyzja jak użytkujesz auto.
U mnie to typowy dupowóz w koło komina po mieście więc nie brałem.
Jeśli np tak jak mój ojciec dowozi do pracy codziennie 3 osoby w aucie to warto...

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Fiat Stilo SW Uproad FL
Silnik: 1,9 JTD 115kM
Kolor: Grigio Tecno vr

Postautor: paveu » 02 maja 2018, 10:09

Właśnie opłaciłem kolejną rocznicę że Stilo OC+ochrona zniżek+ASS=470zł.

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz
Silnik: 1.9 JTDm 140PS
Kolor: Grigio Orione VR
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=15152

Postautor: Nokian » 02 maja 2018, 21:00

OC + NNW po rozłożeniu na raty 692 zł, drugi rok auto na siebie i drugi rok w YCD. ASS gdzie indziej - 192 zł

Wróć do „O Stilo”