Dlaczego wybrałes Stilo ?

Dział w którym rozmawiamy na temat codziennej eksploatacji Stilo.
Awatar użytkownika
markos
Klubowicz
Imie: Marek
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 115KM
Kolor: Polarny błękit
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=1702

Postautor: markos » 01 paź 2011, 17:31

Slowem wstepu...

Dosc dlugo szukalem samochodu. Chcialem kupic 3-drzwiowego hatchbacka w benzynie o dobrym przyspieszeniu (ok 10 s do setki) i wzglednie niskim spalaniu. W ogole nie bralem pod uwage diesla. Myslalem przede wszystkim o japonczykach (Toyota Corolla 1.6 VVTi, Nissan Almera 1.8), ew. Ford Focus.

Pewnego razu rozmawialem z mechanikiem, o autach i przedstawilem mu swoje oczekiwania. Wtedy on zgodzil sie, ze nie ma co brac diesla poza kilkoma wyjatkami i na pierwszym miejscu postawil silnik JTD Fiata. Zaczalem sie wtedy interesowac ta marka. Mam dosc dobra opinie o Fiacie, bo mam w rodzinie kilka osob, ktore jezdza Fiatami i bardzo zachwalaja, poza tym wiadomo, ze koncern Fiata produkuje rowniez Lancie, Alfa Romeo, Ferrari, czy Maserati i nie powinni pod swoim flagowym logo wypuszczac jakiegos bubla.

Wiec co przewazylo o wybraniu Fiata Stilo?
1. Wyglad. Jako mezczyzna jestem wzrokowcem i samochod musi mi sie podobac. Zarowno wnetrze jak i wyglad zewnetrzyn Stilo nie pozostawiaja watpliwosci - jest to auto ktore sie podoba.
2. Wygoda. Jestem dosc wysoki i jak pierwszy raz usiadlem do Fiata Stilo, to stwierdzilem, ze te fotele sa zroboione pode mnie. Owszem siedzialem w wygodniejszych fotelach (np. najnowsza Skoda Superb ma bardzo wygodne fotele), ale mowimy o kilkuletnim kompakcie... Mozliwosc regluacji kierownicy w dwoch plaszczyznach i regulacja odcinka ledzwiowego u kierowcy pozwala naprawde na wygodna jazde.
3. Silnik. Tutaj byly brane rozne kryteria pod uwage: osiagi, niezawodnosc, spalanie, opinie. Kierowalem sie glownie opiniami fachowcow (nie to co pisza w internecie na zamowienie dla niemieckich koncernow, tylko ludzie z branzy: mechanicy, kierowcy, itp).
4. Usterkowosc, koszty napraw. Tutaj trzeba bylo pojsc na kompromis. Nie jest to perpetum mobile, ale czesci do Fiata sa tansze niz np czesci do japonczykow.
5. Wyposazenie. Jesli chodzi o wyposazenie, to Stilo dosc wyraznie wyprzedza konkurencje w tej klasie cenowej samochodow.

Nie chwali sie dnia przed zachodem slonca. Jednak mysle ze dokonalem trafnego wyboru.

Awatar użytkownika
Wiktor
Nowy Klubowicz

Postautor: Wiktor » 06 paź 2011, 14:33

No to moja kolej.

Przyznam się że początkowo nawet mi przez myśl nie przeszło Stilo, wcześniej jeździłem Hondami i przy zakupie tą markę brałem pod uwagę. Pewnego dnia kiedy wróciłem z pracy moja narzeczona siedziała przed kompem i przeglądała autka i weszła na stronę własnie z Fiatem Stilo i autko przypadło nam do gustu. Poszukałem informacji, popytałem znajomych i mechanika, mała przejażdżka i wybór był oczywisty :D
Autko jest super i oby tak dalej :)

Jaśko
Nowy Klubowicz

Postautor: Jaśko » 18 paź 2011, 20:13

W moim przypadku Stilo przykuwało uwagę od samego początku ( jak widzę nie tylko w moim :D ) ale niestety z braku gotówki wybór padł na Punto II, złego słowa nie powiem :D .Jednak nadszedł czas się przesiąść w grę wchodziło Stilo i Grande, obejrzałem setki Stilonów ale zawsze było coś nie tak, zacząłem szukać Grande ale też nic nie podchodziło :( Aż w końcu trafiłem, zabrzmi banalnie pojechałem - zobaczyłem - kupiłem i jeżdżę :D

Awatar użytkownika
seba27
Nowy Klubowicz
Imie: Sebastian
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.9 120@160 mj

Postautor: seba27 » 30 paź 2011, 18:57

W moim przypadku po sprzedaży ibizy tdi ( o której złego słowa nie mogę powiedzieć, przez 3 letni okres użytkowania) szukałem czegoś 5d ( łatwiej manewrować z dzieckiem)...... były różne propozycje- szukałem leona 1M, Fabii. W końcu wybrałem Fabie 8/ . Ale niestety nie potrafiłem się dogadać z benzyną i lpg..... spalanie. Fabia miała 100 koni, ale jazda była koszmarem 130Nm przy prawie 6 tys obr. Po 2 msc szybka sprzedaż i dalej zastanawiałem się co dalej. Obejrzałem kilka aut. Na placu boju został Ford Mondeo TDCI 130ps (04r) i Seat Leon 1M(02r). Kusił mnie Leon, ale nie chciałem "starego" auta. Przez przypadek znalazłem Stilo 5d z silnikem JTD M-jet z 2006. Oglądając auto byłem z małżonką i 1.5 rocznym szkrabem. Mały tak się uwiesił klamki z tyłu drzwi, że ciężko było go "odleić" :D Jazda próbna z fotelikiem i mały w momencie zasnął... co zdarzyło się poraz pierwszy (wcześniej, aby zasnąc potrzebował swojej żaby-przytulanki). Jak łatwo się domyślić zakupiłem Stilo.

Awatar użytkownika
LordJan
Nowy Klubowicz

Postautor: LordJan » 01 lis 2011, 08:10

Ja zawsze upatrzę sobie jedno auto i będę dotąd szukał aż kupie. Miałem Alfe romeo 2,4JTD ale dla mojej małżonki było za duże. Zawsze mi się stilo podobało ale z kasą bywało różnie. Jednak udało mi się sprzedać AR za dobrą kasę i trochę udało się odłożyć. Co to oznacza,że mogłem spełnić dawne marzenie i kupić pięknego Stefana 3d. Jednak już benzynę a nie diesla. Serce 1,8 więc daje radę a teraz przynajmniej żonka mnie w soboty wieczorem wozi bo stefan mniejszy :D
LordJan Dębica

Awatar użytkownika
mateusz2312
Nowy Klubowicz

Postautor: mateusz2312 » 10 lis 2011, 21:16

U mnie było podobnie jak u większości z kolegów. W ogóle nie brałem Fiata pod uwagę. Szanowni rodzice jeżdżą Mercedesami także wiele się najeździłem tymi autami i tylko szukałem auta z gwiazdą, ew wchodził w grę VW. No bo niemieckie :) Pod uwagę brałem też wymiary auta gdyż szukałem dużego autka. Były brane passaty kombi pod uwagę, sharan, mercedesy.. Niestety aby w dobrej cenie - a przy okazji nie za dużej coś kupić dobrego to...Sharany były zajeżdżone, a passaty... cóż, porównując z Stilo to starsze i z gorszym wyposażeniem, a więc nie do końca mi się to uśmiechało. Niestety do meśka to brakło jeszcze jakiś 10tys.. Także trafiła się okazja na Stilona i po oględzinach decyzja zapadła. Udało się za dobre pieniądze kupić duże auto, z dobrym silnikiem a także wygodne :). Po przejechaniu się nim byłem w szoku, że Fiat mógł wypuścić coś tak dużego a zarazem komfortowego! ;D
Teraz oby do przodu bez problemów :) a w przyszłości... się zobaczy..może powrócę do marzeń o niemieckiej motoryzacji :)
Wypoczynek nad morzem? Czemu nie! http://www.zurawisko.za.pl :)

Awatar użytkownika
jawolf
Nowy Klubowicz
Imie: Łukasz
Auto: fiat Stilo MW
Silnik: 1,9 multijet 140 km
Kolor: czarny

ajlepszy wybór

Postautor: jawolf » 11 lis 2011, 09:42

powiem tak. w naszym kraju panuje przekonanie, że tylko vw passat b5, golf, audi a6..... cały ten chłam z deutschlandu skończył sie na latach 90-tych poprzedniego wieku. Obecnie wszystkie te sztrucle gniją, psują sie etc.... dlaczego fiat Stilo? prosze:
1. bo ma świetna sylwetką (3D)
2. bo jest oszczedny (1,9 jtd 115 km)
3. bo był tani w zakupie ( 11000, 2002 r., przebieg 220 km)
4. bo jest wyposażony- w porównaniu ze znajomymi którzy maja golfy z 2000 roku i korbki w drzwiach :)
5.bo części jest dużo i sa tanie
6. bo swietnie sie prowadzi
7. bo doskonale trzyma sie drogi
8. bo sie nie psuje ( jak narazie)
9. bo ma doskonałą ergonomię wnętrza, wszystko pod ręką
10. bo jest inny, jak wychodzę z marketu to ie zastanawiam się który passat kombi B5 jest mój... :)
11. bo Włosi maja fantazję.........
z każdym dniem mojego życia zwiększa się liczba tych, którzy mogą pocałować mnie w du**....

Awatar użytkownika
adamr20
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Fiat Stilo Kombi
Silnik: JTD 115 KM
Kolor: Granatowy Metalik
Kontaktowanie:

Postautor: adamr20 » 11 lis 2011, 17:20

HMMMMMM DLA CZEGO STILO??

DYSPONOWAŁEM OKREŚLONA SUMĄ PIENIĘDZY. MIAŁEM FIATA PALIO WEEKEND KTÓRY CAŁY CZAS MI SIĘ PSUŁ. POWIEDZIAŁEM SOBIE NIGDY WIĘCEJ FIATA. CHCIAŁEM KUPIĆ MINI WANA, KOMBI COŚ DUŻEGO ALE FIATY OMIJAŁEM. NO I KUMPEL OD 3 M-CY MIAŁ STILO Hatchback I PODJECHAŁ KIEDYŚ DO MNIE WSIADŁEM I NIE UWIERZYŁEM JAK AUTO MA W ŚRODKU ŁADNIE ITP. TYLKO ŻE JA POTRZEBOWAŁEM DUŻEGO AUTA. POPATRZYŁEM W INTERNECIE ZA STILO KOMBI NA POCZĄTKU ŚREDNIO MI SIĘ PODOBAŁ ALE IM DŁUŻEJ OGLĄDAŁEM TO WIEDZIAŁEM ŻE CHCE TYLKO TAKIE AUTO. KUPIŁEM STILO KOMBI 1,9 JTD 115 KM MOŻE DLA WAS BĘDZIE ŚMIESZNIE ALE Z PALIO DO STILIO POCZUŁEM TO JA Z MALUCHA DO MERCEDESA. LICZNIKI ELEKTRONICZNE, PRZESTRZEŃ WYKOŃCZENIA ITP- ITD, ODGŁOS DIESLA MMMMMMM CUD MALINA :D
adamr20

Awatar użytkownika
Balsam
Klubowicz
Imie: Łukasz
Auto: .
Silnik: 1.9 CDTI

Postautor: Balsam » 11 lis 2011, 18:00

jawolf pisze:bo jest inny, jak wychodzę z marketu to ie zastanawiam się który passat kombi B5 jest mój...

dobrze powiedziane! Szerokości.
Obrazek

Awatar użytkownika
mateusz2312
Nowy Klubowicz

Postautor: mateusz2312 » 11 lis 2011, 23:21

widzę, że koledzy tutaj nie trawią niemieckiej produkcji :) trochę w tym momencie dziwnie się czuję mając w domu jeszcze dwa wyroby Niemców... i uważam, że wygodnie mi się jeździ i mercem 190, stilonem, a takze C-klasą :) jeździłem również golfem 4 i tam wygodnie także było.. :) także z mojej strony muszę trochę podnieść "niemców" bo są tutaj ciut deptani :)
Wypoczynek nad morzem? Czemu nie! http://www.zurawisko.za.pl :)

Awatar użytkownika
markos
Klubowicz

Postautor: markos » 12 lis 2011, 21:13

mateusz2312 pisze:widzę, że koledzy tutaj nie trawią niemieckiej produkcji :) trochę w tym momencie dziwnie się czuję mając w domu jeszcze dwa wyroby Niemców... i uważam, że wygodnie mi się jeździ i mercem 190, stilonem, a takze C-klasą :) jeździłem również golfem 4 i tam wygodnie także było.. :) także z mojej strony muszę trochę podnieść "niemców" bo są tutaj ciut deptani :)

Mi sie wydaje, ze takie skrajne opinie nalezy odrzucac. Natomiast prawda jest to, ze niemieckie samochody nie sa w niczym ani lepsze, ani gorsze od pozostalych ;) Problemem jest to, ze wiekszosc magazynow zajmujacych sie motoryzacja jest niemiecka, w zwiazku z tym zachwalaja niemieckei produkty (VW, BMW, Mercedes, Castrol, itp) ;) Dlatego ludzie kupuja niemieckie, bo mysla, ze to jest dobra i solidne, a tak naprawde bylo produkowane w Indiach, albo w Turcji i z niemiecka solidnoscia wiaze je tylko nazwa ;) Odnosze wrazenie, ze czolowe niemieckie marki, oraz japonskie (takie jak np Toyota) wciaz sa postrzegane poprzez pryzmat samochodow z przeszlosci, ktore naprawdy byly solidnie wykonane i byly "nie do zajechania". Ponoc teraz koreanskie auta (Hyundai i Kia) sa wzorem solidnosci (niska usterkowosc, dlugi okres gwarancji - Hyundai 5 lat, a Kia 7 lat).

Przykladowo Toyota produkowana w Japonii oraz Toyota produkowana na Bliskim Wschodzie to dwa zupelnie rozne samochody :)

Fiat to Fiat, nigdy nie byl szczytem techniki, ale stosunek cena/jakosc jest bardzo niski w porownaniu do renomowanych marek. No i dodatkowo Stilo byl produkowany we Wloszech, co tez jest duzym plusem.

Awatar użytkownika
mateusz2312
Nowy Klubowicz

Postautor: mateusz2312 » 12 lis 2011, 22:10

Fiat to Fiat, nigdy nie byl szczytem techniki, ale stosunek cena/jakosc jest bardzo niski w porownaniu do renomowanych marek. No i dodatkowo Stilo byl produkowany we Wloszech, co tez jest duzym plusem.

dokładnie, zgadzam się w 100% :). Macie rację, ponieważ nowe auta wychodzące pod nazwą niemieckich marek to nie są już te same auta. Niestety w dzisiejszych czasach bardziej przykłada się do ilość a nie jakość.. a szkoda.

Z mojej strony mogę się tylko powtórzyć i powiedzieć, że i VW i Mercedesem jeździ mi się równie wygodnie :). Każda z tych marek ma coś w sobie. Bynajmniej dla mnie. Fiat bije ich na głowę co do cena/wyposażenie/rocznik. :) Bo nie można się oszukiwać... za te same pieniądze mamy stilona np takiego jak mój z 2003r i z dobrym wyposażeniem a nie dostaniemy tak młodego i z takim wyposażeniem VW... :) no niestety.

Awatar użytkownika
RaFi
Nowy Klubowicz

Postautor: RaFi » 12 lis 2011, 23:35

Witam wszystkich serdecznie!

Dzisiaj stałem sie szczesliwym posiadaczem stilona w wersji kombi ;-) Nigdy nie przepadałem za marką Fiat -> za to jestem duuzym fanem Hondy sam miałem dwa civici i prelude Vgen. Stilo kupiłem jako auto rodzinne dla żony i na wyjazdy (sam mam firmowe-najlepsze ;-) ) Jako że nie wybierałem / brałem bod uwagę zakupu stilo dla siebie a kupiłem go tylko dlatego że jezdziła nim moja znajoma i jest w stanie prawie ze nowym z małym przebiegiem, to muszę tu zauwazyc ze jest to autko bardzo przemyslane,wygodne,o naprawdę dobrym i nowoczesnym wyposażeniu.CO mnie bardzo zadziwiło wykonane z dobrych materiałów.Jak zauważacie chciec kupic auto kokurencyjne z podobnego rocznika i z podobnym wyposażeniem trzeba zapłacic sporo wiecej.
Narazie po przejechaniu 150km jestem bardzo miło zaskoczony in + .
Pozdrawiam

SuperGrass
Nowy Klubowicz

Postautor: SuperGrass » 17 lis 2011, 22:23

Witam, sam szukałem podobnych tematów przed zakupem Stilo więc chętnie się tu wypowiem.
U mnie koronnym argumentem jeżeli chodzi o wybór auta był koszt ubezpieczenia (Anglia) jako że Stilo MW 1.9 JTD jest właściwie pierwszym samochodem od dołu na liście (zaczynając od najtańszej grupy ubezpieczeniowej), który jakoś przyspiesza, cała reszta stawki to małe auta z silnikami o pojemności typu 0.8,1.0,1.2...
Oprócz ubezpieczenia zalety Stilo, które do mnie przemówiły to wysokie bezpieczeństwo (4 gwiazdki EURO NCAP, 6 poduszek, ESP...), fakt że auto jest jeszcze stosunkowo młode, ekonomiczny silnik, który po chipie daje przyzwoite osiągi i nadal mało pali, bogate wyposażenie jak na tą klasę auta, całkiem ładna sylwetka (mi akurat kombi się podoba najbardziej) i fakt że tego auta właściwie nie kradną.
Można by jeszcze doliczyć wielki bagażnik, dużo schowków, proste i tanie w utrzymaniu zawieszenie (w Alfie 147 przednie zawieszenie jest niby częstym powodem wizyt w serwisie) no i oczywiście cenę zakupu - żadne inne auto o wymienionych wyżej cechach się w tej kategorii nie umywa.
P.S. Swoją drogą bałem się trochę przed pierwszą jazdą próbną że auto będzie się słabo prowadzić (bo sporo takich opinii wcześniej wyczytałem) ale zdecydowanie się z tym nie zgadzam - nie wiem jak na oponach z wyższym profilem, ale na 17tkach auto prowadzi się jak najbardziej przyzwoicie.
Honda Civic 4G 90' 1.6 110KM/139Nm -> 133KM/156Nm, 890kg
Mazda 323 GTX 89' 1.6T 140KM/195Nm -> 215KM/303Nm, 1020kg
Stilo MW 04' 1.9 JTD 115KM/255Nm, 1400+kg.... CO JA ZROBIŁEM?! :D

Edition-Man
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Stilo Abarth
Silnik: 2.4
Kolor: niebieski

Postautor: Edition-Man » 28 lis 2011, 10:23

Ja kupilem Fiata Stilo bo chcialem miec auto z wieksza moca , 5 albo 6 cylindrowy silnik i to za tania cene.
Po 12 latach jezdzenia Volkswagenami, nie chcialem znowu kupic Volkswagena bo mojim zdaniem sa te auta w zakupie poprostu za drogie a ruznice jakosci nie sa juz takie duze jak to kiedys bylo.
Jestem z tego samochodu bardzo zadowolony a jak slysze og Kumpli jakie maja problem ze swojimi Golfami, przedewszystkim Golf5 i 4 z Silnikami V5, V6 i 2.0 Turbo maja holerne Problemy z lancuchami i napinaczami rozzadu i z pierscieniami na tlokach, tylo do aktualnej jakosci Volkswagena.

Młody

Postautor: Młody » 06 sty 2012, 10:56

Stilo zawsze od małego mi sie podobało, zawsze chciałem to mieć. Aż w końcu go kupiłem ... Jestem z niego zadowolony :)

pomruff
Nowy Klubowicz
Imie: Andrzej
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.2 16v 80KM
Kolor: niebieski

Postautor: pomruff » 23 lut 2012, 12:44

a ja zupełnie przypadkiem stałem się właścicielem Fiata Stilo z silnikiem 1.2. Moja stara Cordoba miała już na blacie 250 000 km i rozglądałem się po salonach za jakimś nowszym autem. Aż tu nagle idę sobie ulicą, a na parkingu stoi sobie Stilo z karteczką informującą o sprzedaży. Okazało się, że auto ma przejechane niecałe 60 000 km (2003 rok) i ma pełną historię serwisową! I tak oto od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Fiata :)

Mariusz89
Nowy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Mariusz89 » 23 lut 2012, 19:53

zaczelo sie od tego ze tata szukal pasata b5 i pewnej niedzieli na gieldzie samochodowej w czestochowie zobaczylem stilo w kombiku pokazalem go tacie a ten od razu sie na niego napalil, bylo to ok 1.5 roku temu i ceny pasata chodzily mniej wiecej 13k w zwyz za rocznik 98 a stilona z rocznika 2002 mozna bylo kupic za ok 1 tys wiecej i od tamtego czasu szukalismy tylko stilo, a dzisiaj jestesmy obydwoje szczesliwymi posiadaczami 2 stilonow w benzynce 1.6 z 2002 r. x2 :)

SMUTNYINDYK
Nowy Klubowicz

Postautor: SMUTNYINDYK » 07 kwie 2012, 11:49

No to ja powiem tak: zawsze ja jeżdżę tylko[dla zasady i na przekór] tylko samochodami mającymi coś z literą F [pomijam FERRARI]. Miałem kilka Citroenów, Renault i Forda C_MAX z Fransuskim silnikiem 1.6 TDCI[HDI]. Teraz w domu są Peugeot 306 1600 benzyna z 1997r. mój Stilo 1.4 3D no i jedyny wypadek damski NEW BEETLE żony, ale oczywiście niemiecki z MEKSYKU. Na jego obronę podam, że poza przypadłościami DIESLA[ mulenie turbiny, przepływka] nie psuje się absolutnie nic. STILO jeżdżę pół roku i jestem bardzo zadowolony-żadnych stuków puków silnik ciągnie dobrze i komfortem i bezgłośnością na pewno dorównuje PEUGEOTOWI 306,a jest miększy od BEETLA co bardzo mi leży. Powidziałem-nigdy więcej turbo diesla- ale BEETLE 1.9TDI jednak od dołu ciągnie dużo lepiej od pozostałych. C-MAXA sprzedałem za 23 000 zl, STILO i to młodsze[ prod XII 2005, zakupiony 2006] z przebiegiem 94 000km[no trochę ulgowo bo po znajomości] za 14 000zl w grudniu zeszłego roku.
STILO 1.4 16V 95KM. 3D. POZDRAWIAM.

Madzia M.
Nowy Klubowicz

Postautor: Madzia M. » 09 kwie 2012, 15:06

Razem z mężem zostaliśmy bez samochodu,a ze względu na dojazdy do pracy,przynajmniej jedno auto musiało być. Zażarcie szukaliśmy Lancii Lybry Kombi,bo bardzo nam się podoba <i zapewne następnym autem będzie właśnie Lybra>. Na poszukiwania mieliśmy zaledwie tydzień,ewentualnie dwa. No ale niestety za kwotę,którą mogliśmy przeznaczyć na ten zakup,nie udało się znaleźć ani jednej sztuki godnej uwagi! Szczerze mówiąc Stilo w ogóle nie było brane pod uwagę,bo jakoś nigdy mnie nie powalał jego wygląd. No ale że znane nam są w większości dobre opinie na temat tego auta,to postanowiliśmy się skupić właśnie na tym modelu. No i całkiem niedaleko naszego miejsca zamieszkania znalazła się jedna sztuka,która okazała się być strzałem w dziesiątkę. Wszystko udokumentowane, auto od starszego pana, nie wyjechane... jest to Stilo z polskiego salonu. Może i nie jest jakoś super spasione <wersja podstawowa>,ale stwierdziliśmy,że lepiej taka,niż jakiś złom,którym za długo nie pojeździmy. I od czasu,jak jeżdżę tym samochodem,moje zdanie na jego temat się ZNACZNIE zmieniło. Bezawaryjność i niskie spalanie rekompensują wszystko :D
Były:
* Fiat 126p '89
* Mazda 121 '96
* Fiat Punto I '97 1.1 55KM
* Fiat Bravo I '00 1.2 16v 82KM
* Alfa Romeo 145 '00 1.4TS 16v 104KM
* Alfa Romeo 156 '98 1.8TS 144KM <wspólnie z mężem;)>

JEST:

* Fiat Stilo '02 1.9JTD 80KM <również wspólnie z mężem;)>

Awatar użytkownika
IT
Starszy Klubowicz
Imie: Boguś
Auto: STILO 3D / Listopad 2004
Silnik: 1,9 MJTD 16V 140KM ☢✘✘☢
Kolor: SREBRO
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=3150
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego wybrałes Stilo ?

Postautor: IT » 16 cze 2012, 23:08

Szukałem auta do 20 000 z silnikiem 120KM i wiecej z wnetrzem ,które cos w sobie ma ,a nie plastik z chin do zabawek. Wiedziałem ze ma pierwsze miejsce ,ale to mnie nie przeraziło (znaczy sie w usterkowości) (ktoś musi mieć te pierwsze miejsce) :) :D ;)
Mam klimatronik ,mam spryskiwacze , mam 140KM w dowodzie ,auto ładnie sie zbiera ,spalanie w normie ,ABS ASR 2xWSK :D ogólnie moze byc Stosunek ceny do pakietu który otrzymam jest jednym zlepszych. No i jak sie upre to i może sie podobać .STILO to takie coś w rodzaju bąby atomowej "Standard z wypasem"
Czy jestem dumny że mam STILO - nie
Czy podoba mi sie STILO - cos w rodzaju - TAK
Czy moze być to super samochód - TAK trzeba tylko serce mu oddać i musi trafic do "rodziny"
Czy bym kupił jeszcze raz STILO - TAK - była to trafna decyzja
;)
Posiadam do sprzedażny SPRAWNĄ SKRZYNIE BIEGÓW SELESPEED i duzo czasci do 3D włącznie z budą
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie ma. Ale wtedy przychodzi taki jeden, który o tym nie wie. I właśnie on to coś znajduje.

Awatar użytkownika
Strzemo
Nowy Klubowicz
Imie: Wojtek
Auto: Fiat Stilo 5d 2002
Silnik: 1.6 16v 103hp

Postautor: Strzemo » 19 paź 2012, 23:40

Jestem stosunkowo młodym kierowcą (prawo jazdy rok), na początku odziedziczyłem rodzinną Astrę F w sedanie 1.4 60kucy. Męczarnia autem straszna, łysol totalny nawet brak wspomagania. Z delikatną dozą zazdrości spoglądałem na auta znajomych które prezentowały sobą coś więcej. Jednak auto wysłużyło swoje, odłożyłem niedużą kwotę 8000 zł. Zacząłem szukać ... sam nie wiem czego. Nie potrafiłem sformułować swoich oczekiwań, był jeden wymóg. Auto nie musi spełniać ogólnie przyjętych norm lansu czy upodobań, po prostu ma mieć to "coś". Szukałem szukałem oglądałemod mazd mx-6, przez punta 2 sporting lub bravo po cordobę. Wszystko jednak klapa tu szrot tam coś totalnie rozwalone. Z nudów w sumie zahaczyliśmy z przyjacielem (dzięki Avcio!) o komis samochodowy w rodzinnym Sosnowcu. Rzucił nam się w oczy obity z przodu butelkowo zielony Stilo 1.6 16v 2002r. Cena 7500 zł (na allegro 8400), końcowa cena 6300. Mówię a z ciekawości obejrzymy dokładniej. Okazało się że auto ma kilka problemów ale pali, jeździ. Długo myślałem ale postanowiłem dać mu szansę. Auto ma dość barwną przeszłość (częsci niej na pewno nigdy nie poznam) ale postaram się je dopieścić najbardziej jak to możliwe. Mimo że nie podobały mi się stilo 5 drzwiowe, postanowiłem dołożyć wszelkich starań by to było jedyne auto w tej wersji które podobać mi się będzie. Wariują errory od żarówek, od czujek drzwi, dziwnie pracuje jeden gar, coś nie tak z którąś z sond lambda, peknięty przedni zderzak i wystrzelone poduszki powietrzne. To nic ! Odpicuje się (a przynajmniej mam nadzieję).

Awatar użytkownika
aVcio
Nowy Klubowicz
Imie: Kuba
Silnik: 1.6 16V 103km
Kolor: Żółty : )
Prezentacja auta: stilo-ttz-by-avcio-t9218.html
Kontaktowanie:

Postautor: aVcio » 21 paź 2012, 10:54

@Strzemo - zapomniałeś dodać o ślizgającym się sprzęgle, które wyszło dzień po zakupie jak drugi raz do autka wsiadłem :)
Auto ZDECYDOWANIE miało bujną przeszłość, chyba tajemnicą zostaną różowe śruby pod kolumną kierowniczą ; o
Na szczęście Stilonik trafił na dobrego właściciela - już rozrząd, sprzęgło i olej jeżdzą, w prawdzie w bagażniku, ale do założenia jeden mały krok :P
Moim zdaniem cena była zdecydowanie na +, furkę z dnia na dzień będzie się doprowadzało do ładu :)

Żeby nie robić offtopu opiszę też jak zakupiłem swoje stilo : )
A więc jeszcze tydzień przed zakupem nie planowałem zmieniać auta, śmigałem vectrą a, tak zwaną "padaką", po nieudanym przeglądzie diagnoza - dziurawe podłużnice stwierdziłem że nie ma sensu dalej przedłużać żywotu auta (przez rok przy mojej jeździe silnik parę razy powiedział papa :f ) sprzedałem handlarzowi i rozpocząłem poszukiwania jedynego słusznego autka na rynku - oczywiście jak dla mnie:) po paru dniach jazdy po śląskim i małopolskim pojawiła się perełka na allegro, 2 dni po przyjeździe do polski auto zostało już zakupione w Zabrzu. Do zakupu dokładnie tego auta skłoniła mnie full opcja bez klimatronika i navi ( i tak nie chciałem, za tydzień bym został bez szyby i konsoli z przodu : d ) Aktualnie moja jedenszóstka czeka na 17" od abartha w czarnej perle (do gleby idealnie pasuja) i czarny dach.

Pjona ; )
Wydajemy pieniądze, których nie mamy na tuning, którego nie potrzebujemy,
a wszystko po to by spodobać się ludziom, których nie znamy.

Awatar użytkownika
pawelzbrd
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Silnik: 1.9jtd chip 142km 325nm
Kolor: Granatowy

Postautor: pawelzbrd » 21 paź 2012, 14:54

no to teraz ja ;)
zawsze byłem za vw i bmw ale tak przejechałem się kilkoma i jakoś wrażenia na mnie nie robiły kupiłem wtedy forda mondeo 2.0tdci 130km auto było fajne ale się jeb**o więc stwierdziłem że kupie opla vectre b szukałem 2.5v6 ale... kupiłem 2.016v i jak to w benzynie nie wkręcisz do 6tyś to nie jedziesz i po 3miesiacach takiej jazdy silnik zajechany wiec pozbyłem się i dalej miałem kompromisy jakieś bmw , vw czy alfa 147/156 nigdy stilo nie było brane pod uwagę aż kiedyś na trasie zobaczyłem stilaka 3D wręcz odrazu wpadł mi do gustu, przez jakiś czas byłem bez auta i poruszałem się rodziców alhambrą tdi 130km jednak cięzka krowa i dynamiki brakowało i ta kultura pracy beznadziejna w rodzinie są dwa jtd miedzy innymi stilo tylko 5d i alfa 147 zawsze co się przejechałem jtd to się w silniku zakochiwałem aż w koncu kupiłem stilo 3D 1.9jtd 115km nie żałuje do dziś co prawda porównując do 2.0tdci autko minimalnie słabsze ale różnica nie jest jakaś ogromna jednak nadal nie chce mi się wysiadać ze stilaka za miesiąc bedzie chip więc bd git :)

Awatar użytkownika
markos
Klubowicz

Postautor: markos » 21 paź 2012, 17:51

pawelzbrd pisze: kupiłem wtedy forda mondeo 2.0tdci 130km auto było fajne ale się jebało

co prawda porównując do 2.0tdci autko minimalnie słabsze ale różnica nie jest jakaś ogromna jednak nadal nie chce mi się wysiadać ze stilaka za miesiąc bedzie chip więc bd git :)

To miales chyba pecha z tym Fordem. Ojciec ma kombi 2003 r.i 130KM w automacie i autko naprawde robi pozytywne wrazenie. Zabezpieczenie antykorozyjne, jakosc plastikow i pare innych rzeczy sa na naprawde wysokim poziomie. Silnik tez na plus. Porownujac np do Mercedesa klasy E z podobnego rocznika, to jakosc wykonania i wyposazenie Forda mi sie duzo lepiej podoba :D

A co do Stilo i ogolnie Fiatow, to silniki JTD sobie wszyscy chwala. Benzynowe silniki maja rozne opinie, ale z tego co pisza forumowicze, to silnik 1.4 jest rownie udany, co JTD. Po roku uzytkowania nie zaluje wyboru. Troche rzeczy bylo do zrobienia, troche zrobilem pod siebie, jestem zadowolony z tych inwestycji. No i duzym atutem jest mozliwosc podpiecia pod kompa po zakupie kabelkow i diagnoza oraz sprawdzenie paramatrow we wlasnym zakresie, zamiast jezdzenia do ASO i placenia 130 zl za kartke A4 :]

Wróć do „O Stilo”