Fiat wytrzyma wszystko !

Dział w którym rozmawiamy na temat codziennej eksploatacji Stilo.
Dittelio
Nowy Klubowicz
Imie: Dariusz
Auto: Fiat Kilo
Silnik: 1.9 JTD
Kolor: 410

Fiat wytrzyma wszystko !

Postautor: Dittelio » 26 lis 2017, 20:31

daje link do mojego filmiku na temat właśnie Stilo chciałbym usłyszeć wasze komentarze na ten temat z góry dzięki https://www.youtube.com/watch?v=J3QSP1B ... tlw03c010c

piotrekx1994
Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo kombi
Silnik: 1.4 16v

Re: Fiat wytrzyma wszystko !

Postautor: piotrekx1994 » 27 lis 2017, 05:37

Niestety, ale filmik bez konkretów, przygody jak na samochód wręcz banalne. Zawalenie auta błotem to chyba nie za dużo. Jak na Diesla to mu nawet małego kuku nie zrobiłeś. Co do czujnika położenia wału, to gdybyś miał kable to byś znalazł to bez problemu. Mimo to, fajnie że nie odpuściłes. Pozdrawiam

fiter19
Nowy Klubowicz
Imie: Jan
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: JTD 1.9 115km
Kolor: Granatowy

Postautor: fiter19 » 07 lut 2018, 12:28

Takie historie to Stilo nosem wciąga. Pokazać filmy zdjęcia jak Stilaki lawety targają !!!!!!! (ogólnie jest to delikatnie mówiąc wbrew kodeksowi drogowemu). Szkoda że nie porobiłem fotek jak fiaciorem Espasa holowałem. Albo Ducato w dużej budzie :))). (Ducato na sztywnym holu) . No dają radę stilony. Będę miał na uwadze i jak będę miał jakąś partyzancką akcję to będę się chwalił. Na wiosnę kemping na 6 kołach będę targał na Mazury. Lybra dawała radę to i fiat pociągnie.

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 07 lut 2018, 16:18

To ja na początek jak można poproszę o foto przyczepy kempingowej sześciokołowej bo powiem szczerze iż jeszcze takowej nie dane było mi obaczyć więc ciekaw niezmiernie. Swoją drogą toć by inżyniery jakie w swych wyliczeniach doszli do wniosku iż li azali trzy osie zastosować to będzie w sam raz idealnie to strach pomyśleć jakich to rozmiarów jak i też jakiej masie własnej jest tego typu przyczepa kempingowa. Raczej bałbym się to to podpiąć pod Fijata. Ok, zapewne wyposażona w oddzielny, nazwijmy to ładnie, autonomiczny system hamulcowy ale jak targać pod byle górkę taki ciężar z dość wysokim jak domniemam oporem toczenia? Pożądam zdjęcia...
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Awatar użytkownika
toka93
Nowy Klubowicz
*
Imie: Tomasz
Auto: Fiat Croma
Silnik: 1,9 jtd 120KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14265

Postautor: toka93 » 07 lut 2018, 18:36

Również zaciekawił mnie temat przyczepy 6-kołowej. Na podwójnej osi owszem. Ogólnie wszystko jest wyliczone w taki sposób, żeby auto tego zbytnio nie odczuwało i było bezpiecznie. Na własne ryzyko i załadowanego stara pociągniesz, jednak nie koniecznie z pozytywnym zakończeniem dla sprzęgła czy innych elementów.

Awatar użytkownika
piotrek194
Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Fiat Stilo , BABARTH
Silnik: 2,4 20V
Kolor: 745 + VERDE CRISTALLO
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14098

Postautor: piotrek194 » 07 lut 2018, 20:26

6 kołowy zestaw za pewne chodzi o 4 koła Stilo + 2 koła przyczepy, także standard życiowy :P przyczepy kempingowe 3 osiowe nie istnieją chyba że 2 osiowe z dwoma kołami zapasowymi xD

fiter19
Nowy Klubowicz
Imie: Jan
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: JTD 1.9 115km
Kolor: Granatowy

Postautor: fiter19 » 07 lut 2018, 21:11

Znaczy tak. Fabrycznie nie ma. Ja ile razy widzę ten ulep to mówię : Arku tyle jest pięknych przyczep a ty masz taki ulep. To jest proteza. Na platformę 3 osiową postawiona jest taka góra mieszkalna (z kampera po małym wypadku) . wygląda to tragicznie. Muszę foto poszukać to się razem pośmiejemy. Ale Prowadzi się to ładnie ale do 80 a potem wężykuje. Hamulec jest najazdowy i działa ok (na pompie nie na linkach). Waży to ok 1700kg. W dowodzie ma 1500kg. Ale to jest pikuś. Dwa konie BECKANN-em targać to jest wyczyn. DMC-2500kg. (jestem rzeźnikiem wiem o tym). Ja to ciągałem Lybrą 1,8 ale to jeszcze nic. Gość zapiął ten zestaw do golfa II 1.6.td. Dodam że gość jeszcze żyje i nikogo nie zabił i nie uszkodził.. Ticko ahhh to są historie. Ogólnie tico nie ma homologacji na hak ale spece transportu zakładali. akcja odbywała się na obwodnicy trójmiasta w kierunku Gdańska. Remont drogi. Auta wloką się jednym pasem a ja tam też się wlokłem i moim oczom na czele maratonu ukazało się tico z przyczepą piachu. Zapycha to pod górę (robiło tico co mogło) i nagle z tico poszedł dym (duuuużo dymu) tico stanęło a następnie majestatycznie stoczyło się do tyłu i zatrzymało się na fiacie 125p. No rozpacz.
Jazda z przyczepą to nie tylko sztuka cofania. Ja mam (sory za skromność) niemałe doświadczenie i zawsze jak ciągnę dużo i duże to jest ten dreszczyk niepewnośći.
Lybra bardzo dobrze prowadzi się z przyczepą (nawet z lawetą ) ze względu na zawieszenie a stilo ma belkę i trzeba się moooocno pilnować.

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 07 lut 2018, 21:23

Trwaj chwilo... :omg:
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Awatar użytkownika
PiQ
Klubowicz
Auto: Stilo Schumacher
Silnik: 1,9 mjet 16v
Kolor: corsa rosso
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9569#p122743

Postautor: PiQ » 19 lut 2018, 11:14

fiter19 pisze:Znaczy tak. Fabrycznie nie ma. Ja ile razy widzę ten ulep to mówię : Arku tyle jest pięknych przyczep a ty masz taki ulep. To jest proteza. Na platformę 3 osiową postawiona jest taka góra mieszkalna (z kampera po małym wypadku) . wygląda to tragicznie. Muszę foto poszukać to się razem pośmiejemy. Ale Prowadzi się to ładnie ale do 80 a potem wężykuje. Hamulec jest najazdowy i działa ok (na pompie nie na linkach). Waży to ok 1700kg. W dowodzie ma 1500kg. Ale to jest pikuś. Dwa konie BECKANN-em targać to jest wyczyn. DMC-2500kg. (jestem rzeźnikiem wiem o tym). Ja to ciągałem Lybrą 1,8 ale to jeszcze nic. Gość zapiął ten zestaw do golfa II 1.6.td. Dodam że gość jeszcze żyje i nikogo nie zabił i nie uszkodził.. Ticko ahhh to są historie. Ogólnie tico nie ma homologacji na hak ale spece transportu zakładali. akcja odbywała się na obwodnicy trójmiasta w kierunku Gdańska. Remont drogi. Auta wloką się jednym pasem a ja tam też się wlokłem i moim oczom na czele maratonu ukazało się tico z przyczepą piachu. Zapycha to pod górę (robiło tico co mogło) i nagle z tico poszedł dym (duuuużo dymu) tico stanęło a następnie majestatycznie stoczyło się do tyłu i zatrzymało się na fiacie 125p. No rozpacz.
Jazda z przyczepą to nie tylko sztuka cofania. Ja mam (sory za skromność) niemałe doświadczenie i zawsze jak ciągnę dużo i duże to jest ten dreszczyk niepewnośći.
Lybra bardzo dobrze prowadzi się z przyczepą (nawet z lawetą ) ze względu na zawieszenie a stilo ma belkę i trzeba się moooocno pilnować.

wszyscy czekamy na zdjęcia :D
Ale pewnie stilo z boxem który masz to i ze 2 załadowane kamazy pociągnie :)

PS. juz coś podobnego było w 2003r.
https://www.youtube.com/watch?v=ilKq7WsuzMU
Passions make the world go round - only sky is the limit

Wróć do „O Stilo”