Mały problem ze sprzedażą stilo

Dział w którym rozmawiamy na temat codziennej eksploatacji Stilo.
micky92
Nowy Klubowicz
Imie: Mikołaj
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115 KM

Mały problem ze sprzedażą stilo

Postautor: micky92 » 06 lip 2017, 22:28

Ostatnimi czasy próbuję sprzedać swoje stilo i kupić coś w benzynie, może troszkę młodszego i mniej ogólnie zmęczonego. Problem polega na tym, że raz tylko ktoś był (i ostatecznie się nie zdecydował), poza tym telefon głuchy. Przegiąłem z ceną, czy kwestia stanu technicznego? Czy może też za dużo napisałem i ludzie mogą być wystraszeni?
Link do ogłoszenia, może ktoś mi coś podpowie.
https://www.olx.pl/i2/oferta/-IDmPi0o.html

mamel
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: JTD 115
Kolor: Ciemny Fiolet
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14380

Re: Mały problem ze sprzedażą stilo

Postautor: mamel » 07 lip 2017, 00:14

jeśli faktycznie turbo po regeneracji i sprzęgło wymienione to cena jest wręcz aż bardzo kusząca i dziwne ze ludzie nie dzwonią.. ;)

gdyby nie to ze od roku mam stilona dzwoniłbym! :D

88lerek88
Nowy Klubowicz
Imie: Leszek
Auto: Fiat Stilo 2004
Silnik: 1.4 16V 95KM

Postautor: 88lerek88 » 07 lip 2017, 03:17

moją receptą na szybką sprzedaż jest pisanie krótko o samochodzie, bo szczerze i bez obrazy :) twój opis trochę czytać trzeba a to odraża od razu. Auto ma swoje lata i każdy wie że wiadomo o co chodzi :) Wiec nie warto dużo pisać jakie jest ah i oh i co ma fajnego. Napisz proste ogloszenie co sprzedajesz i co zrobiłeś w nim podczas swojego użytkowania. Minusów się nie podaję bo chcesz je przecież sprzedać. Jak nie chcesz sprzedać to nie wystawiaj ;) Uroki handlu :D Minusy dopiero podaj jak ktoś przyjedzie oglądać :)
Gdybyś napisał ogłoszenie mniej wiecej tak jak napisałem wyżej, wtedy mógłbyś wystawić za 6200zł do negocjacji i nawet jak klient chciałby nie wiadomo ile dać, spokojnie byś mu opuścił do 5700zł początkowo. Potem kwestia dogadywania się jeszcze :)

Ja tczery lata temu kupiłem stilo tyle że w benzynie. 1000zł utargowałem :) ale je rozbiłem na drzewie i kupywałem drugie niecałe półtora roku temu. 6000 dałem a wystawiony był też tysiąc więcej bo za 7000. Także jeśli chcesz sprzedać to rób tak żeby sprzedać. Klient itak nie Twój kumpel, wiec nie bedzie Ci go szkoda. Wiadomo, niech wie mniej więcej co bierze ale bez szczegółów :D

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 07 lip 2017, 06:02

Po pierwsze: opis. Pisz zwięźle. Możesz się pochwalić wymianami, ale teksty o tym że nie wiesz ile koni zostało z serii i o stadzie rączych rumaków sobie odpuść. Po pierwsze - już na dzień dobry stawiasz swoje auto w złym świetle, bo sugerujesz że coś w nim jest nie tak. Po drugie - zbędne pi***olenie. Szczerze, doczytałem jeszcze dwie linijki i się zmęczyłem.

Opisz może nie super krótko, ale ZWIĘŹLE. Kupujący ma w du*** co sądzisz o tym samochodzie i jaki masz do niego stosunek. Pisz suche fakty. Najlepiej w krótkich zdaniach, równoważnikach zdań lub punktach.

Dwa: zejdź z ceny. Przynajmniej żeby 7 nie było z przodu. Mój kuzyn handluje autami i mówi, że już nikt nie chce diesli. brat mu zostawiał w rozliczeniu swojego starego peugeota. Klient kupił za ciut ponad połowę ceny, którą bratu wydawało się, że weźmie za auto, a i tak na moje wziął nie tak mało.

Rok temu goniłem swojego diesla. Jak wystawiłem go za 7 tys, to pies z kulawą nogą się nie zainteresował, a auto było porobione na tip-top. Puściłem ogłoszenie za 6200 i nie wiedziałem który telefon odbierać. 4 godziny i auta nie było. Wczoraj też pogoniłem seicento, bo wbiłem się na minę. Krótki opis, dobra cena, dwie godziny-auta ni ma.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

mamel
Nowy Klubowicz
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: JTD 115
Kolor: Ciemny Fiolet
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14380

Postautor: mamel » 07 lip 2017, 08:08

bzykol pisze:Po pierwsze: opis. Pisz zwięźle. Możesz się pochwalić wymianami, ale teksty o tym że nie wiesz ile koni zostało z serii i o stadzie rączych rumaków sobie odpuść. Po pierwsze - już na dzień dobry stawiasz swoje auto w złym świetle, bo sugerujesz że coś w nim jest nie tak. Po drugie - zbędne pi***olenie. Szczerze, doczytałem jeszcze dwie linijki i się zmęczyłem.

Opisz może nie super krótko, ale ZWIĘŹLE. Kupujący ma w du*** co sądzisz o tym samochodzie i jaki masz do niego stosunek. Pisz suche fakty. Najlepiej w krótkich zdaniach, równoważnikach zdań lub punktach.

Dwa: zejdź z ceny. Przynajmniej żeby 7 nie było z przodu. Mój kuzyn handluje autami i mówi, że już nikt nie chce diesli. brat mu zostawiał w rozliczeniu swojego starego peugeota. Klient kupił za ciut ponad połowę ceny, którą bratu wydawało się, że weźmie za auto, a i tak na moje wziął nie tak mało.

Rok temu goniłem swojego diesla. Jak wystawiłem go za 7 tys, to pies z kulawą nogą się nie zainteresował, a auto było porobione na tip-top. Puściłem ogłoszenie za 6200 i nie wiedziałem który telefon odbierać. 4 godziny i auta nie było. Wczoraj też pogoniłem seicento, bo wbiłem się na minę. Krótki opis, dobra cena, dwie godziny-auta ni ma.

Nie wiem gdzie Ty widzisz cene 7000zł, ja widzę 5250zł... ;P

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 07 lip 2017, 08:12

Oj, to mi się widocznie cena skojarzyła z innym ogłoszeniem :) ale co do opisu to się zgadza ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz
Silnik: 1.9 JTDm 140PS
Kolor: Grigio Orione VR
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=15152

Postautor: Nokian » 07 lip 2017, 08:39

Tak jak wyżej piszą - zastanów się czy Ty jako kupujący widząc taki opis, że pół auta wymienione byś się tym przejął? Papier przyjmie wszystko więc nie ma sensu się rozpisywać bo kupujący i tak wie swoje a jak ktoś sprzedaje auto, w którym było tyle wymienione to pierwsza myśl, że gdzieś jest haczyk. Ja tak próbowałem sprzedać Corse - opis dużo krótszy ale te wypisane co wynieniałem i trochę przegiąłem z ceną (ja wiem co to warte ale kupujący nie i go to nie interesuje) - 2 miesiące i 3 telefony od ciekawskich. Po spuszczeniu z ceny i krótkim opisane auto poszło do strzału w 10 minut od przyjazdu oglądającego.

Jak ktoś potrzebuje wozidła byle się kulało to taki opis jest zbędny dla niego - krótki i na temat. Opłaty, komplet opon, wyposażenie i w sumie nie ma sensu więcej.

Awatar użytkownika
mardt
Klubowicz
**
Imie: Marcin
Auto: Punto Evo
Silnik: 1.4 8v
Kolor: VERDE AVVENTURIERO MET
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14848

Postautor: mardt » 07 lip 2017, 12:10

Nie warto robić szczegółowego opisu ja swoje 1.6 sprzedałem w 3 godziny od wystawienia ogłoszenia za 8 jedynie zdjęcia środka i samego samochodu i podstawowy opis. Więcej na miejscu i telefonicznie jak ktoś przyjedzie to już prędzej kupi bo nie będzie wracał z pustymi rekami :P. No i teraz więcej ludzi szuka benzyny a nie klekotów

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Silnik: 1.8 16V 133KM
Kolor: Czarny

Postautor: Kru5z0n » 07 lip 2017, 14:04

Cofnij przebieg na magiczne 160-180 tyś.. Napisz, że jest igła stan. Wstaw dobre foto i auto masz sprzedane w 1dzien :D Piszę żartobliwie ale takie są realia :)

Awatar użytkownika
Stiłonisław
Klubowicz
Imie: .
Silnik: MJTD 120 KM

Postautor: Stiłonisław » 07 lip 2017, 14:44

Z treści poematu wynika, że auto miałeś zaledwie rok. Jak ktoś sprzedaje auto po roku, to wiadomo, że coś z nim jest nie tak. Poza tym, od strony pasażera coś się blacharsko-lakierniczo wydarzyło, do tego nieszczelna klima, błędy na desce i się kupujący wycofują.
Bez Stila nie ma kołaczy.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 07 lip 2017, 21:32

Co do samego ogłoszenia:
-Po pierwsze zdjęcia: kupuje się oczami więc takie szaro-bure zdjęcia uwagi nie przykuwają, wybierz się w pogodny dzień przed wieczorem (kiedy słońce będzie dawało nieco "cieplejsze światło"), wybierz jakieś ciekawe miejsce (parking, plac, nieuczęszczana droga) z ładnym ale też nie przewalonym szczegółami tłem i zrób kilka zdjęć auta z różnych stron dookoła (najlepiej "z perspektywy dziecka" czyli przykucnij nieco). Jeśli już takie zdjęcia zrobisz to możesz je minimalnie poprawić dopasowując jasność i kontrast (tu z rozwagą żeby nie przesadzić), i jedno ze zdjęć wykadrować tak żeby auto mocniej wypełniało kadr - to ustawić jako główne wyświetlane na miniaturce.
I teraz zanim się ktoś czepi że rozwodzę się nad pierdołami, to zastanówcie się przez chwilę na co zwracacie uwagę przeglądając listę ogłoszeń: na cenę, tytuł, czy zdjęcie? Cenę zazwyczaj każdy filtruje więc jeśli się wyświetla to znaczy że się mieści, tytuł nikogo nie interesuje zazwyczaj bo i tak nic nie mówi więc oglądamy miniaturki aż nas któraś zainteresuje, zazwyczaj będzie to ta na której widzimy czyste autko na ładnym nasyconym kolorami zdjęciu - niestety taka natura człowieka.
-Po drugie opis: wiem że chcesz być solidnym sprzedającym, ale takich poematów zazwyczaj nikt nie czyta. Krótko co sprzedajesz (marka model silnik, rok produkcji, do kiedy ma opłaty itp.), jeśli masz jakieś ciekawe elementy wyposażenia to je wymień (coś ponad standard auta), jeżeli masz na naprawy które wymieniłeś jakieś faktury to napisz że auto było na bieżąco serwisowane i posiadasz faktury do wglądu przy oględzinach. Jeśli w aucie coś nie działa czy np. niebawem będzie wymagać wymiany to jestem akurat zdania że warto o tym napisać w ogłoszeniu żeby uniknąć telefonicznych marud które będą zawracać dupę, ale usterki takie jak kontrolka poduszki którą można usunąć właściwie zerowym kosztem warto wyeliminować żeby nie robić złego wrażenia (każdy widząc kontrolkę airbag będzie wietrzył dzwona). Możesz też nie wymieniać usterek jednak wtedy jeśli ktoś zadzwoni a coś w aucie jest niesprawne to o tym poinformuj - na oględzinach i tak to wyjdzie zapewne więc szkoda tracić czas i nerwy.
Co do tej klimatyzacji - jeśli faktycznie jest tak jak piszesz to odżałuj te 400zł, wymień tą chłodnicę, uszczelnij i nabij układ. Raz że mamy lato i szukając auta każdy będzie na ten brak klimy narzekał, dwa że ludzi są naprawdę wyczuleni na punkcie niesprawnych klimatyzacji bo jeśli ten układ jest zaniedbany to naprawa może pociągnąć za sobą spore koszty.
-Po trzecie cena: nie wiem ile chcesz za to auto dostać ale lepiej przyjmij jakąś górkę żebyś miał z czego schodzić. Jeśli cena jest na styk to np. zejście 200zł może kogoś nie usatysfakcjonować ;)

sedici
Nowy Klubowicz
Imie: Maniek
Auto: Stilo uproad 06
Silnik: 120CV

Postautor: sedici » 09 lip 2017, 06:46

za duzo piszesz , po co o tej ukrainie , od razu myśl - gówno tankował , po co o tych dolewkach oleju , o sporadycznych awariach elektryki

Added in 2 minutes 12 seconds:
88lerek88 pisze:Minusy dopiero podaj jak ktoś przyjedzie oglądać :)

dokładnie , no chyba że auto posiada awarię , to wiadomo trzeba podać

micky92
Nowy Klubowicz

Postautor: micky92 » 09 lip 2017, 22:46

Dzięki za wszystkie rady. Zrobię tak jak piszecie, drastyczna redukcja tekstu, zrobię tą klimę, nowe zdjęcia i wtedy zobaczymy.

Wapniaro
Nowy Klubowicz
Imie: Rafał
Silnik: 1.9 jtd 115KM
Kolor: Srebrny

Postautor: Wapniaro » 09 lip 2017, 22:57

W swoim Stilo 1.9 JTD 115 kucy , wymieniłem wszystko co trzeba było, poduszki silnika, dwumasa sprzęgło z wysprzęglikiem , regenerowałem silnik klimy alternator , nowe opony , nowy klucz itp itd. Jedyna rzecz jaka była ch***wa jak go sprzedawałem to rdza i moje widzimisie które mi samemu przeszkadzało. W opisie napisałem że wymieniłem : "to to i tamto" , widoczne " rdza, wgniecenie i brak kratki w zderzaku" . Nikt mnie nie zapytał czy mam faktury na wymieniane rzeczy, wszyscy się pytali jak bardzo rdza jest rozległą itp itd. Kupujący patrzy oczami , a nie tym co było robione . On kupi to co mu się podoba, a nie to co mu Ty powiesz, to ma szczerze w du***. Koniec końców przy wystawieniu 2 ogłoszenia jak już byłem w 100% pewny że sprzedaję gość przyjechał po 30 min. Ale moja cena była 4k :/ .
Sumasumarum : Napisz co wymieniłeś( nie wszystko) z 3 rzeczy te najważniejsze żeby nie było że nic nie robione w takim aucie bo nikt nie uwierzy, że działa jak nówka , co auto posiada i nie pisz co jest do roboty, jak przyjedzie to sam zobaczy i wtedy najwyżej zrezygnuje :)
Bo KOSMICZNĄ SUPER BRYKĘ mam!!! :cool:

Bartezz
Nowy Klubowicz
Imie: Bartosz
Auto: Stilo
Silnik: 1.8 16V (133KM)
Kolor: Nero Moire

Postautor: Bartezz » 10 lip 2017, 10:39

również sprzedaję swoje stilo i też mam problem, cena jest tak śmieszna, że dobry rower można by było za to kupić.

micky92
Nowy Klubowicz

Postautor: micky92 » 14 lip 2017, 13:23

A jeszcze jedna rzecz, już techniczna, ale nie będę zakładał nowego tematu. Pożyczyłem sobie kabelek do podpięcia samochodu i przy okazji odczytu błędów chętnie zrobiłbym osiowanie, bo wymieniałem licznik. Tylko w moim samochodzie jest coś nie tak z czujnikami parkowania, dlatego odłączyłem czujkę od instalacji. Czy jak teraz zrobię osiowanie, to komputer wykryje czujniki i będzie wyrzucał błąd, czy po prostu będzie traktował jakby ich nie było?

Awatar użytkownika
mardt
Klubowicz
**
Imie: Marcin
Auto: Punto Evo
Silnik: 1.4 8v
Kolor: VERDE AVVENTURIERO MET
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14848

Postautor: mardt » 14 lip 2017, 13:57

Jeśli centralka została odłączona od instalacji i zrobisz osiowanie, to po tym będzie zapisane jak by nie było czujników wiec nie będzie nic wyskakiwać. Ale po ponownym podpięciu w instalacje trzeba będzie zrobić ponownie osiowanie

Wróć do „O Stilo”