LPG i Stilo. Wasze rady, opinie?

Dział w którym rozmawiamy na temat codziennej eksploatacji Stilo.
Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.8 16V 133KM
Kolor: Czarny

Postautor: Kru5z0n » 11 maja 2017, 18:35

Juz nie moge sie doczekać az będę miał zalozona instalke :) a co do benzyny to najlepiej mieć trochę tego paliwa bo na rezerwie bez sensu jeździć. Najlepiej wlać raz a dobrze i przynajmniej bedzie można sprawdzic na ile czasu starczy. A zanim skończy sie benzyna to kilka razy gaz zatankujesz :)

Awatar użytkownika
Tekay
Klubowicz
*
Imie: Tomir
Silnik: 1.8 133KM
Kolor: stalowy metalik

Postautor: Tekay » 11 maja 2017, 23:13

Dokladnientak ja robie tak ze zima leje do pelna benzyne i do reserwy zawsze wysmigam.
Wazna rzecz abys nienzapominal dac na trasie stilonowi polatac tez na pb ja robie tak ze trasa 280 km to ostatnien 30 zawsze benzyna i w twdy robienpelen zakres obrotow tez.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz

Postautor: Kru5z0n » 24 maja 2017, 22:21

Tekay pisze:Qr Bbpostostatnien 30 zawsze benzyna i w twdy robienpelen zakres obrotow tez.

Dlaczego tak robisz? Jakieś korzyści z tego faktu wynikaja?

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 24 maja 2017, 22:43

Też tak robię ale nie 30km a max 1km. Mechanik mi tak kiedyś polecił, więc czemu miałbym tak nie robić :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz

Postautor: Kru5z0n » 25 maja 2017, 06:00

MBaran pisze:Qr Bbpost Też tak robię ale nie 30km a max 1km. Mechanik mi tak kiedyś polecił, więc czemu miałbym tak nie robić :D

Czyżby w trosce o wtryskiwacze benzynowe?

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 25 maja 2017, 06:59

Tak coś mówił. Że żeby benzyna była gaz wypalony itd. Podobno to dobrze
Obrazek

Awatar użytkownika
Tekay
Klubowicz
*
Imie: Tomir
Silnik: 1.8 133KM
Kolor: stalowy metalik

Postautor: Tekay » 25 maja 2017, 09:29

To w trosce o wtryski benzyny tak sie robi.
Dodatkowo warto aby silnik popracowal tez na benzynie w roznych zakresach obrotowych.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: Stilo 3d 2003 / 5d 2006
Silnik: 1.2 80KM / 1.4 95KM 2xLPG

Postautor: bajprzeznet » 06 cze 2017, 14:39

Pompa paliwa jest w baku, dostęp z pod tylnej kanapy - koszt używanej pompy nie jest duży, każde stilo w benzynie ma taką samą. Ale na pustym baku nie jeździć - co ci szkodzi mieć te 15 litrów baku?

Co do przekładek silnika itp - przy lpg jest po prostu trochę więcej rozpinania itp - zależy jak zamontowana jest instalacja. Z reguły koszt jest taki sam.

A co do instalacji - nie ma co się zastanawiać, jeśli chcesz trochę czasu autem jeździć to montować.
Osobiście NIE POLECAM instalacji BRC - nie dlatego że są złe, ale są przereklamowane, przepłacone i są bardzo dobre póki nie trzeba ich serwisować. A już dobiły mnie dwa serwisy BRC które proponowały tańszą BRC w super cenie, a różnica była taka że montowali jakąś badziewną listwę przy której Valtek to mercedes...

STAG lub KME do tego dobry reduktor z tych firm lub Zavoli i będzie śmigać. Wtryski bardziej niż Hane polecam BARACUDE - tak samo dbore, a polskie i dużo mniej wraca na serwis który w tym wypadku działa dużo sprawnie. I taka instalacja powinna kosztować ok 2,5 tys zł.
Czy można taniej? Można - kwestia ogarniętego gazownika, sam w jednym stilo mam instalacje z valtekami które zrobiło bez problemu na nich 100 tys km. W tak prostych silnikach ogarnięty gazownik założy ci instalacje za 2 tys zł i będziesz się cieszył tanią jazdą, chcesz coś lepszego to dopłać, ale trzeba pamiętać że partacz nawet instalacje za 3 tyś potrafi spartolić i jest jeden wielki zonk.

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz

Postautor: Kru5z0n » 07 cze 2017, 09:50

Dzisiaj auto odstawione do gazowników. Zobaczymy jak zamontuja mi tego staga :)

EDIT:
Auto już odebrane i wrażenia z jazdy takie same jak na benzynie tylko, ze taniej :)
Wtryski osobne ac w03 (schowane pod pokrywą)
Reduktor ac r02 (r01 się nie mieści - mechanicy doradzili, że ten będzie się spisywał bez zarzutów. W przypadku montażu r01 mówili, że węże będą dłuższe przez co czas przełączenia na gaz dłużyszy itp.) Reduktor mam zamontowany przy ścianie grodziowej między silnikiem a akumulatorem.
Centralka Stag 4 qbasic (schowane pod pokrywą akumulatora)
Butla w koło pojemność 47litrów (gazu wchodzi 80% czyli prawie 38l)

Na gaz przełącza się gdy temp wody osiągnie 30*C. Rano jak wyjeżdzałem po pracy, to było 10*C na zewnątrz i na gaz przełączył mi się po przejechaniu niecałego kilometra. Nic nie szarpie. Chodzi jak na benzynie.

stepien
Nowy Klubowicz
Imie: Andrzej
Silnik: 1,8 + lpg
Kolor: czarny

Postautor: stepien » 13 cze 2017, 22:52

Polecam. Posiadam BRC Sequent 24, filtry wymieniane max co 15 kkm, ale częściej co 10. Z serwisu po 140 kkm reduktor wymagał regeneracji, koszt 70 pln, wymiana we własnym zakresie :).

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz

Postautor: Kru5z0n » 17 cze 2017, 22:39

Dzisiaj zrobilem 80% trase i 20% miasto - 400km i wyszlo mi 8.3l lpg ma 100km. Na trasie 90-120km/h.
Wskazanie na kompie 6.9l.

Awatar użytkownika
rakso147
Nowy Klubowicz
Imie: Oskar
Auto: Fiat Stilo 3D 2001r
Silnik: 1,6 16V, 103KM
Kolor: Niebieski/Blue Jet
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=16671

Re: LPG i Stilo. Wasze rady, opinie?

Postautor: rakso147 » 08 lis 2017, 17:59

Ja w stilo 1.6 mam KME z wtryskami BARACUDE, zapłaciłem 2300 (gratis korek koło wlewu paliwka), co prawda przejechałem dopiero 4000km, ale jak na razie nie ma problemów, z tego co czytałem, to większość preferuje BRC albo STAGA, ja zaoszczędziłem kilka stówek, zobaczymy w przyszłości czy się opłacało ;)
EDIT:
Spalanie przy normalnej jeździe tu i ówdzie do 8,2-8,5l teraz jeżdżę w 5 osób to mam około 9,2l
Najmniejsze miałem 7,9l
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, 13:06 przez rakso147, łącznie zmieniany 1 raz.

iromaniak
Nowy Klubowicz
Imie: Łukasz
Auto: Fiat Stilo multiwagon
Silnik: 1,6 16V 103kw

Postautor: iromaniak » 31 gru 2017, 01:59

Witam
Zastanawiam się nad instalacja do swojego stilona jest to 1.6 16v 103 2004r 230 tys nakręcone warto ?

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 31 gru 2017, 07:35

Jak zdrowy to zawsze warto

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
rakso147
Nowy Klubowicz
Imie: Oskar
Auto: Fiat Stilo 3D 2001r
Silnik: 1,6 16V, 103KM
Kolor: Niebieski/Blue Jet
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=16671

Postautor: rakso147 » 31 gru 2017, 13:07

iromaniak pisze:Witam
Zastanawiam się nad instalacja do swojego stilona jest to 1.6 16v 103 2004r 230 tys nakręcone warto ?

Zalezy czy duzo jeździsz, bo jeśli tak, to instalacja szybciej Ci się zwróci, a jeśli jeździsz mało to nawet możesz poczekać i półtora roku na zwrot kosztów i dopiero później będziesz oszczędzał ;)

czornexxx
Nowy Klubowicz
Imie: Damian
Silnik: 1.4 16v 95km LPG
Kolor: Czerwony

Postautor: czornexxx » 31 gru 2017, 22:15

Jak jeździsz tak z 20 - 30k rocznie oraz silnik jest OK tzn. sprężanie odpowiednie we wszystkich cylindrach + nie bierze oleju (albo minimalne ilości typu max 500 ml od wymiany do wymiany) to śmiało można zakładać LPG.
Uwzględniłbym jeszcze stan karoserii czy korozja nie zjada auta i czy wytrzyma z 4 - 5 lat.

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 01 sty 2018, 09:13

Głupoty gadasz. 400ml to ten silnik może brać na 1000 km i dalej się mieści w normie i dalej jest zdrowy.
Przebiegi rzedu 20 tys. Rocznie to już doskonały pretest do gazowania. Inwestycja zwraca się już po 9 miesiącach a potem tylko oszczędności. Więc albo demonizujesz gaz albo podajesz jakiś wielki zapas.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz

Postautor: Kru5z0n » 01 sty 2018, 11:29

Jeśli chcesz zaoszczędzić, to warto. Im więcej jeździsz, tym szybciej się zakup zwróci. Jedna ważna rzecz, to sprawdzenie kompresji w silniku. Musisz mieć sprawne cewki zapłonowe, a świece zazwyczaj wymienia się przy zakładaniu instalacji. Jak znajdziesz dobrą firmę, która zamontuje Ci instalacje gazową, to auto będzie chodzić bez problemu (jeśli masz sprawne podzespoły i dobre parametry silnika jw.)

Co do pobierania oleju u mnie w 1.8 na benzynie brało mi tyle samo oleju co na LPG w tej chwili (390ml/1000km wg. ostatnich wyliczeń. 5l oleju pobrało przez 13tyś km). Pomimo tego, że tyle tego oleju spala (akurat w tych silnikach to normalne), to auto chodzi bardzo dobrze i nie ma żadnych niepokojących objawów. Na LPG śmiga tak samo jak na PB :)

tomeczekg
Nowy Klubowicz
Imie: Tomek
Kolor: granatowy metalik

Postautor: tomeczekg » 07 sty 2018, 11:14

Ja mam w 1.6 Lovato Smart z parownikiem 250KM (nie wiem czemu ktoś taki duży dał) ale instalacja bezproblemowa już od 60 tyś km, raz filtry wymieniłem. Gaziarze mówią że lovato złe ale u mnie ok, spalanie na trasie to nawet blisko 7 się udało zejsc. Mieszankę mam dobrą bo świece jasne i przy maksymalnym obciążeniu sonda bogata, nigdy nic nie ustawiałem bo samo się jak widać dobrze ustawia. Mam starszego staga w oplu to wiecznie musze ustawiac, zbierac mapy a i tak zła mieszanka

Wróć do „O Stilo”