LPG i Stilo. Wasze rady, opinie?

Dział w którym rozmawiamy na temat codziennej eksploatacji Stilo.
Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.8 16V 133KM
Kolor: Czarny

Postautor: Kru5z0n » 11 maja 2017, 18:35

Juz nie moge sie doczekać az będę miał zalozona instalke :) a co do benzyny to najlepiej mieć trochę tego paliwa bo na rezerwie bez sensu jeździć. Najlepiej wlać raz a dobrze i przynajmniej bedzie można sprawdzic na ile czasu starczy. A zanim skończy sie benzyna to kilka razy gaz zatankujesz :)

Awatar użytkownika
Tekay
Klubowicz
*
Imie: Tomir
Silnik: 1.8 133KM
Kolor: stalowy metalik

Postautor: Tekay » 11 maja 2017, 23:13

Dokladnientak ja robie tak ze zima leje do pelna benzyne i do reserwy zawsze wysmigam.
Wazna rzecz abys nienzapominal dac na trasie stilonowi polatac tez na pb ja robie tak ze trasa 280 km to ostatnien 30 zawsze benzyna i w twdy robienpelen zakres obrotow tez.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz

Postautor: Kru5z0n » 24 maja 2017, 22:21

Tekay pisze:Qr Bbpostostatnien 30 zawsze benzyna i w twdy robienpelen zakres obrotow tez.

Dlaczego tak robisz? Jakieś korzyści z tego faktu wynikaja?

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 24 maja 2017, 22:43

Też tak robię ale nie 30km a max 1km. Mechanik mi tak kiedyś polecił, więc czemu miałbym tak nie robić :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz

Postautor: Kru5z0n » 25 maja 2017, 06:00

MBaran pisze:Qr Bbpost Też tak robię ale nie 30km a max 1km. Mechanik mi tak kiedyś polecił, więc czemu miałbym tak nie robić :D

Czyżby w trosce o wtryskiwacze benzynowe?

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 25 maja 2017, 06:59

Tak coś mówił. Że żeby benzyna była gaz wypalony itd. Podobno to dobrze
Obrazek

Awatar użytkownika
Tekay
Klubowicz
*
Imie: Tomir
Silnik: 1.8 133KM
Kolor: stalowy metalik

Postautor: Tekay » 25 maja 2017, 09:29

To w trosce o wtryski benzyny tak sie robi.
Dodatkowo warto aby silnik popracowal tez na benzynie w roznych zakresach obrotowych.

Awatar użytkownika
bajprzeznet
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: 5d 2006
Silnik: 1.4 95KM LPG

Postautor: bajprzeznet » 06 cze 2017, 14:39

Pompa paliwa jest w baku, dostęp z pod tylnej kanapy - koszt używanej pompy nie jest duży, każde stilo w benzynie ma taką samą. Ale na pustym baku nie jeździć - co ci szkodzi mieć te 15 litrów baku?

Co do przekładek silnika itp - przy lpg jest po prostu trochę więcej rozpinania itp - zależy jak zamontowana jest instalacja. Z reguły koszt jest taki sam.

A co do instalacji - nie ma co się zastanawiać, jeśli chcesz trochę czasu autem jeździć to montować.
Osobiście NIE POLECAM instalacji BRC - nie dlatego że są złe, ale są przereklamowane, przepłacone i są bardzo dobre póki nie trzeba ich serwisować. A już dobiły mnie dwa serwisy BRC które proponowały tańszą BRC w super cenie, a różnica była taka że montowali jakąś badziewną listwę przy której Valtek to mercedes...

STAG lub KME do tego dobry reduktor z tych firm lub Zavoli i będzie śmigać. Wtryski bardziej niż Hane polecam BARACUDE - tak samo dbore, a polskie i dużo mniej wraca na serwis który w tym wypadku działa dużo sprawnie. I taka instalacja powinna kosztować ok 2,5 tys zł.
Czy można taniej? Można - kwestia ogarniętego gazownika, sam w jednym stilo mam instalacje z valtekami które zrobiło bez problemu na nich 100 tys km. W tak prostych silnikach ogarnięty gazownik założy ci instalacje za 2 tys zł i będziesz się cieszył tanią jazdą, chcesz coś lepszego to dopłać, ale trzeba pamiętać że partacz nawet instalacje za 3 tyś potrafi spartolić i jest jeden wielki zonk.

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz

Postautor: Kru5z0n » 07 cze 2017, 09:50

Dzisiaj auto odstawione do gazowników. Zobaczymy jak zamontuja mi tego staga :)

EDIT:
Auto już odebrane i wrażenia z jazdy takie same jak na benzynie tylko, ze taniej :)
Wtryski osobne ac w03 (schowane pod pokrywą)
Reduktor ac r02 (r01 się nie mieści - mechanicy doradzili, że ten będzie się spisywał bez zarzutów. W przypadku montażu r01 mówili, że węże będą dłuższe przez co czas przełączenia na gaz dłużyszy itp.) Reduktor mam zamontowany przy ścianie grodziowej między silnikiem a akumulatorem.
Centralka Stag 4 qbasic (schowane pod pokrywą akumulatora)
Butla w koło pojemność 47litrów (gazu wchodzi 80% czyli prawie 38l)

Na gaz przełącza się gdy temp wody osiągnie 30*C. Rano jak wyjeżdzałem po pracy, to było 10*C na zewnątrz i na gaz przełączył mi się po przejechaniu niecałego kilometra. Nic nie szarpie. Chodzi jak na benzynie.

stepien
Nowy Klubowicz
Imie: Andrzej
Silnik: 1,8 + lpg
Kolor: czarny

Postautor: stepien » 13 cze 2017, 22:52

Polecam. Posiadam BRC Sequent 24, filtry wymieniane max co 15 kkm, ale częściej co 10. Z serwisu po 140 kkm reduktor wymagał regeneracji, koszt 70 pln, wymiana we własnym zakresie :).

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz

Postautor: Kru5z0n » 17 cze 2017, 22:39

Dzisiaj zrobilem 80% trase i 20% miasto - 400km i wyszlo mi 8.3l lpg ma 100km. Na trasie 90-120km/h.
Wskazanie na kompie 6.9l.

Awatar użytkownika
rakso147
Nowy Klubowicz
Imie: Oskar
Auto: Fiat Stilo 3D 2001r
Silnik: 1,6 na podtlenku LPG :D
Kolor: Blue Jet
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=16671

Re: LPG i Stilo. Wasze rady, opinie?

Postautor: rakso147 » 08 lis 2017, 17:59

Ja w stilo 1.6 mam KME z wtryskami BARACUDE, zapłaciłem 2300 (gratis korek koło wlewu paliwka), co prawda przejechałem dopiero 4000km, ale jak na razie nie ma problemów, z tego co czytałem, to większość preferuje BRC albo STAGA, ja zaoszczędziłem kilka stówek, zobaczymy w przyszłości czy się opłacało ;)
EDIT:
Spalanie przy normalnej jeździe tu i ówdzie do 8,2-8,5l teraz jeżdżę w 5 osób to mam około 9,2l
Najmniejsze miałem 7,9l
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, 13:06 przez rakso147, łącznie zmieniany 1 raz.

iromaniak
Nowy Klubowicz
Imie: Łukasz
Auto: Fiat Stilo multiwagon
Silnik: 1,6 16V 103kw

Postautor: iromaniak » 31 gru 2017, 01:59

Witam
Zastanawiam się nad instalacja do swojego stilona jest to 1.6 16v 103 2004r 230 tys nakręcone warto ?

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 31 gru 2017, 07:35

Jak zdrowy to zawsze warto

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
rakso147
Nowy Klubowicz
Imie: Oskar
Auto: Fiat Stilo 3D 2001r
Silnik: 1,6 na podtlenku LPG :D
Kolor: Blue Jet
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=16671

Postautor: rakso147 » 31 gru 2017, 13:07

iromaniak pisze:Witam
Zastanawiam się nad instalacja do swojego stilona jest to 1.6 16v 103 2004r 230 tys nakręcone warto ?

Zalezy czy duzo jeździsz, bo jeśli tak, to instalacja szybciej Ci się zwróci, a jeśli jeździsz mało to nawet możesz poczekać i półtora roku na zwrot kosztów i dopiero później będziesz oszczędzał ;)

czornexxx
Nowy Klubowicz
Imie: Damian
Silnik: 1.4 16v 95km LPG
Kolor: Czerwony

Postautor: czornexxx » 31 gru 2017, 22:15

Jak jeździsz tak z 20 - 30k rocznie oraz silnik jest OK tzn. sprężanie odpowiednie we wszystkich cylindrach + nie bierze oleju (albo minimalne ilości typu max 500 ml od wymiany do wymiany) to śmiało można zakładać LPG.
Uwzględniłbym jeszcze stan karoserii czy korozja nie zjada auta i czy wytrzyma z 4 - 5 lat.

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 01 sty 2018, 09:13

Głupoty gadasz. 400ml to ten silnik może brać na 1000 km i dalej się mieści w normie i dalej jest zdrowy.
Przebiegi rzedu 20 tys. Rocznie to już doskonały pretest do gazowania. Inwestycja zwraca się już po 9 miesiącach a potem tylko oszczędności. Więc albo demonizujesz gaz albo podajesz jakiś wielki zapas.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz

Postautor: Kru5z0n » 01 sty 2018, 11:29

Jeśli chcesz zaoszczędzić, to warto. Im więcej jeździsz, tym szybciej się zakup zwróci. Jedna ważna rzecz, to sprawdzenie kompresji w silniku. Musisz mieć sprawne cewki zapłonowe, a świece zazwyczaj wymienia się przy zakładaniu instalacji. Jak znajdziesz dobrą firmę, która zamontuje Ci instalacje gazową, to auto będzie chodzić bez problemu (jeśli masz sprawne podzespoły i dobre parametry silnika jw.)

Co do pobierania oleju u mnie w 1.8 na benzynie brało mi tyle samo oleju co na LPG w tej chwili (390ml/1000km wg. ostatnich wyliczeń. 5l oleju pobrało przez 13tyś km). Pomimo tego, że tyle tego oleju spala (akurat w tych silnikach to normalne), to auto chodzi bardzo dobrze i nie ma żadnych niepokojących objawów. Na LPG śmiga tak samo jak na PB :)

tomeczekg
Nowy Klubowicz
Imie: Tomek
Kolor: granatowy metalik

Postautor: tomeczekg » 07 sty 2018, 11:14

Ja mam w 1.6 Lovato Smart z parownikiem 250KM (nie wiem czemu ktoś taki duży dał) ale instalacja bezproblemowa już od 60 tyś km, raz filtry wymieniłem. Gaziarze mówią że lovato złe ale u mnie ok, spalanie na trasie to nawet blisko 7 się udało zejsc. Mieszankę mam dobrą bo świece jasne i przy maksymalnym obciążeniu sonda bogata, nigdy nic nie ustawiałem bo samo się jak widać dobrze ustawia. Mam starszego staga w oplu to wiecznie musze ustawiac, zbierac mapy a i tak zła mieszanka

fiter19
Nowy Klubowicz
Imie: Jan
Silnik: JTD 1.9 115km
Kolor: Granatowy

Postautor: fiter19 » 08 lut 2018, 18:51

Gazował ktoś JTD?

fiter19
Nowy Klubowicz

Postautor: fiter19 » 09 lut 2018, 09:50

Spoko. Jest pierwszą opinia na nie. Jest taka maksyma filozoficzna która brzmi mniej więcej tak: jeżeli da się o czymś mówić to mówić należy prosto albo nie mówić wcale. Ps. Język poetycki też masz słaby.
Pytam o LPG do diesla bo jest to ciekawostka przyrodnicza. Może ktoś ma doświadczenie z tego typu instalacjami. Zastosowanie takiego zasilania np: w agregacie. Tak mało wiadomo na ten temat.

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz

Postautor: Kru5z0n » 10 lut 2018, 08:13

Mogę Was prosić żebyście nie zaśmiecali tematu swoimi wywodami?

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

fiter19
Nowy Klubowicz

Postautor: fiter19 » 14 lut 2018, 21:18

Tekay pisze:Dokladnientak ja robie tak ze zima leje do pelna benzyne i do reserwy zawsze wysmigam.
Wazna rzecz abys nienzapominal dac na trasie stilonowi polatac tez na pb ja robie tak ze trasa 280 km to ostatnien 30 zawsze benzyna i w twdy robienpelen zakres obrotow tez.

Nie po to zakładamy sekwencję żeby robić zwody z jazdą na benzynie. Instalacja odpala auto na benzynie (jeżeli temperatura przełączenia nie jest ustawiona na dziadowskie 30 c tylko 50-60c) to wszystko będzie ok. Wtryski benzynowe sobie popracują i to im wystarcza!!!!! Stare instalacje na mixerach tak działały że zalecane było ostatnie metry przejechać na benzynie bo gaz zostawał w układzie dolotowym i się powoli ulatniał albo silnik potrafił wystrzelić w kolektor. Gadanie że benzyna coś smaruje jest bzdurą, tak jak opowieści że gaz jest suchy a benzyna nie. Oba rodzaje paliwa do cylindrów dostarczane są w postaci gazowej a nie cieczy ( chyba że wtryski leją albo odpalamy auto na gazie gdy jest mróz). Jazda na mrozie bezpośrednio na gazie powoduje rozhartowanie grzybków zaworowych.(krople cieczy padają na gorący metal). Oczywiście jazda na benzynie nie jest niczym złym ale głównym zamysłem LPG jest oszczędzanie. Ja uważam że LPG jest lepszym paliwem dla silnika. Jeżeli silnik jest przystosowany do pracy w podwyższonej temperaturze a gaz jest dobrze ustawiony i regularnie serwisowany ( to nie jest drogi serwis) to nic się silnikowi nie stanie.
LPG ma bardzo wysoką liczbę oktanową ( dużo wyższą nisz wysokooktanowe benzyny) a nie ma sadzy przy spalaniu gazu (szczątkowe ilości). Dobrze jest lać benzynę wysokoktanową przy gazie (autoadaptacja tak nie wariuje).
Jak ktoś lubi dbać o samochodzik to można stosować dodatki do wtrysków benzynowych (czyszcząco-konserwujące). Świece zapłonowe do aut z LPG to temat rzeka. Jedni mówią dawać wieloelektrodowe inni zapierają się że tylko specjalne świece do gazu za pierdyliard złotych. A świece zalecane przez producenta silnika spokojnie dają sobie z tym radę. Wymieniać tylko trzeba częściej bo się szybciej zużywają na gazie (doginanie i zmniejszanie przerw jest niepoważne) . Tanie jak barszcz są świece Magneti Marelli ( na allegro po 8-10 zł za szt.) a niczym nie ustępują np. NGK.
Osobiście nigdy nie miałem problemów z silnikiem napędzanym lepszym powerem. ( na jednej listwie wtryskowej zrobiłem ok 400kkm i to był pierwszy montaż )
Unikałem gazu nieznanej jakości, tylko orlen i statoil ( lpg zimowe zawsze było lepsze na tej drugiej ). Olej zmieniałem co 10kkm (bo na gazie nie widać jego zużycia tak jak na benzynie) .

LPG do bezpośredniego wtrysku benzyny to już koszt kosmiczny ale z tego co się orientuje to stilony nie miały takowego.

Wróć do „O Stilo”