Fotelik samochodowy

Dział w którym rozmawiamy na temat codziennej eksploatacji Stilo.
agnieszkaosadnik7
Nowy Klubowicz
Imie: Agnieszka
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: Benzyna-gaz

Fotelik samochodowy

Postautor: agnieszkaosadnik7 » 23 sty 2017, 09:21

Witam. Czy Fiat Stilo Multiwagon 2005 posiada zaczepy do montazu gornego pasa fotelika samochodowego dla dziecka (tzw. Top Tether)? Bo to ze posiada zaczepy isofix widzialam. Stoje przed wyborem fotelika samochodowego dla dziecka 3 latka 17kg i 97cm stad moje pytanie. Z gory dziekuje za odpowiedzi

funny_man
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Fiat Stilo MW
Silnik: 1.9 16v 140KM

Fotelik samochodowy

Postautor: funny_man » 23 sty 2017, 14:47

Witam,
Tak, Multiwagon posiada zaczepy na podłodze bagażnika, które mogą być użyte do podpięcia pasa top tether. Sam używam takiego fotelika w MW.

agnieszkaosadnik7
Nowy Klubowicz

Re: RE: Fotelik samochodowy

Postautor: agnieszkaosadnik7 » 23 sty 2017, 14:57

funny_man pisze:Witam,
Tak, Multiwagon posiada zaczepy na podłodze bagażnika, które mogą być użyte do podpięcia pasa top tether. Sam używam takiego fotelika w MW.

Serio??? Chodzi o te zaczepy gdzie przypina sie np siatke na podloge? One nie sa do tego przeznaczone A moge prosic zdjecie fotelika w srodku auta wraz z zaczepionym TT?

funny_man
Nowy Klubowicz

Fotelik samochodowy

Postautor: funny_man » 23 sty 2017, 20:19

Polecam lekturę instrukcji obsługi, strona 209.
download/file.php?id=5363

agnieszkaosadnik7
Nowy Klubowicz

Re: Fotelik samochodowy

Postautor: agnieszkaosadnik7 » 23 sty 2017, 20:49

Mam instrukcje obslugi po holendersku i niestety ale nic z niej nie odczytam. Dziekuje w takim razie za podeslany plik. Rzeczywiscie mozna podpiac pas gorny fotelika pod zaczepy w bagazniku, ale dla fotelikow tylko do 18kg? Moje wczesniejsze informacje zdobylam telefonujac do jednego ze sklepow stacjonarnych zajmujacych sie sprzedaza fotelikow. Stad moje zdziwienie, ze jednak sa to zaczepy do ktorych mozna mocowac fotelik. Prosze mi powiedziec jak to sie ma do fotelikow 9 - 36kg np Britax Romer Advansafix II sict? Jaki Pan ma fotelik w swoim Stilo?

funny_man
Nowy Klubowicz

Fotelik samochodowy

Postautor: funny_man » 24 sty 2017, 14:55

Osobiście używam fotelika Maxi Cosi do 18kg. Znajomi używają Romer Kidfix 15-36, chyba zapinany jest pasami, a nie top tether (oczywiście isofix tez jest). Wtedy nie byłoby wątpliwości co do uchwytów w bagazniku.

agnieszkaosadnik7
Nowy Klubowicz

Re: Fotelik samochodowy

Postautor: agnieszkaosadnik7 » 24 sty 2017, 15:01

Dziekuje za informacje. Z Top tether nie chce ryzykowac, dlatego poszukuje innego rozwiazania. Bezpieczny a zarazem wygodny fotelik montowany przodem 9-36 badz 15-36

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Fotelik samochodowy

Postautor: pio075 » 24 sty 2017, 17:45

Ale jak ryzykować? Przecież uchwyt w bagażniku jest przewidziany do takiego mocowania więc co to za ryzyko? Wkręcany jest we wzmocnieniu podłogi, sam uchwyt jest solidny, wykonany z metalu więc będzie to trzymał solidnie.

Wróć do „O Stilo”