plyn chłodniczy

Dział w którym rozmawiamy na temat codziennej eksploatacji Stilo.
aloszaf
Nowy Klubowicz
Imie: Kosinski
Auto: fiat stilo
Silnik: 1,6. 103 KM

plyn chłodniczy

Postautor: aloszaf » 07 paź 2016, 19:52

Zakupiłem właśnie fiata Stilo (mogę wysłać link do oferty?). Ale jak ostatni idiota nie sprawdziłem przed zapłatą poziomu płynów. I okazało się, że musiałem dolać półtora litra płynu chłodzącego. To nie za dużo? Wiecie może czemu nie świeciła się kontrolka?

W umowie sprzedawca zapewniał, że auto nie ma wad ukrytych...

ipman1
Imie: 123
Auto: Stilo
Silnik: 1.6 16V 103KM LPG

Re: plyn chłodniczy

Postautor: ipman1 » 07 paź 2016, 20:03

Albo wyciek, albo uszczelka pod głowicą pije, albo ktoś miał w nosie i nie dolewał.

--------------------- Dodano: 07 paź 2016, 21:03 ---------------------

ipman1 pisze:Albo wyciek, albo uszczelka pod głowicą pije, albo ktoś miał w nosie i nie dolewał.
Fiat ma znaczek na płynie min i max ;D zaś nie mów że do pełna zbiornik nalałeś ;D bo max jest gdzieś w połowie ;D

aloszaf
Nowy Klubowicz

Postautor: aloszaf » 07 paź 2016, 20:04

Ale czemu kontrolka się nie świeciła?
W zbiorniku nie ma śladu oleju, korek od oleju też jest czysty, nie kopci nie biało, pali od kopa... Jak łatwo poznać, że to uszczelka?

ipman1

Postautor: ipman1 » 07 paź 2016, 20:05

Przeczytaj jeszcze raz drugą cześć mojego posta. Czy masz pomiędzy minimum maximum

aloszaf
Nowy Klubowicz

Postautor: aloszaf » 07 paź 2016, 20:07

Jest na maksimum (do znacznika). Zbiorniczek był pusty, wlałem półtora litra (do minimum weszło około litra).

ipman1

Postautor: ipman1 » 07 paź 2016, 20:09

Zostaw auto na suchym asfalcie, i popatrz czy rano jest plama, bo może być dziurka w chłodnicy, a kontrolka nie świeciła bo widocznie ciśnienie w układzie jeszcze było na dobrym poziomie.

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz
Imie: Mikołaj
Auto: waSAABi
Silnik: B207R
Kolor: 170

Postautor: Stig » 07 paź 2016, 21:08

aloszaf pisze:W umowie sprzedawca zapewniał, że auto nie ma wad ukrytych...

o których wie sprzedający... a przecież sprzedający zawsze ci powie e to tak nie było :P

uzupełniłeś obserwuj jak szybko zniknie :P
"...Chciałeś być najmądrzejszy - bez podstaw, co za bezsens, tak każdemu się wydaje, że jest mądry niczym Sensei... "

aloszaf
Nowy Klubowicz

Postautor: aloszaf » 07 paź 2016, 23:31

No myślę, że gdyby chciał oszukać, to dolałby płyn chłodniczy przed oglądaniem... Myślicie, że to może być uszczelka? Oglądałem auto od dołu i wycieków nigdzie nie widziałem.
Kurcze, nie lubię kupować aut :)

Awatar użytkownika
józek
Klubowicz
Imie: Daniel
Auto: Stilon Wagon
Silnik: 1.6 16V

Postautor: józek » 08 paź 2016, 17:01

Ale o jakiej kontrolce mowa, od przegrzania silnika? widocznie jeszcze był taki stan płynu że był obieg bo jeżeli kolega wspomina o kontrolce poziomu płynu chłodniczego to nie zaświeciła się z prostej przyczyny - nie ma takiej w stilo :D

aloszaf
Nowy Klubowicz

Postautor: aloszaf » 11 paź 2016, 01:10

Dzięki za wszystko. Mam jeszcze pytanie -- jak był syntetyk, to lać syntetyk? I na skrzyni biegów widziałem swieży, nieprzepracowany olej -- podjechać z tym do mechanika?

Awatar użytkownika
PiQ
Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo Schumacher
Silnik: 1,9 mjet 16v
Kolor: corsa rosso
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9569#p122743

Postautor: PiQ » 14 paź 2016, 15:21

aloszaf pisze:Ale czemu kontrolka się nie świeciła?
W zbiorniku nie ma śladu oleju, korek od oleju też jest czysty, nie kopci nie biało, pali od kopa... Jak łatwo poznać, że to uszczelka?

Ja nie kopci na biało jak nie ma oleju to sprawdzaj inne objawy. U mnie np bulgotało w zbiorniczku po zgaszeniu silnika. Płynu ubywało w zależności od stylu jazdy. Jak sie spokojnie jechało to nic nie ubywało. Jak się dynamiczniej jeździło to płyn powoli gdzieś znikał (brak jakichkolwiek wycieków). Jak się szło pełnym ogniem to potrafiło wywalić ciśnienie przez korek (zawór bezpieczeństwa jest w korku) i opryskać całą komorę silnika. Mocy nie brakowało i innych objawów nie było. Tuż przed wymianą węże twardniały jak się dymaniczniej jechało. :roll: Okazało się że poprzedni właściciel wymieniał uszczelkę i skręcił na starych szpilkach które popuściły :facepalm: Trzy szpilki można było wykręcić palcami :0

PS. kontrolka jest od przegrzania a nie od poziomu płynu chłodniczego
Passions make the world go round - only sky is the limit

aloszaf
Nowy Klubowicz

Postautor: aloszaf » 15 paź 2016, 22:23

To mnie nastraszyłeś...

aloszaf
Nowy Klubowicz

plyn chłodniczy

Postautor: aloszaf » 03 maja 2017, 21:07

Mam już auto jakiś czas --- to ubywanie płynu to raczej nie uszczelka --- nie ma żadnych objawów tego, Poza tym auto jest na pełnym syntetyku i naprawdę rzadko muszę do dolewać (jakieś 200 ml na 1000 km, więc raczej w normie).

Płynu chłodniczego ubywa mi jakieś 0,9 l na 1000 km. To będzie wyciek? Jak go lokalizować?

Dzięki wielkie za wszelkie sugestie.

Wróć do „O Stilo”