Zaliczony rów

Dział w którym rozmawiamy na temat codziennej eksploatacji Stilo.
lorak06073
Nowy Klubowicz
Imie: Karol
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 Mjet 150 Dpf
Kolor: blue
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14767

Zaliczony rów

Postautor: lorak06073 » 08 lut 2016, 11:56

Witam.
Stała sie dla mnie rzecz koszmarna. Zaliczyłem rów swoim stilaczem ;( Samochodu nie będę wyklepywał bo raczej się nie opłaca. Uszkodzona maska, wybita szyba od kierowcy, Uszkodzone drzwi kierowcy i obtarty cały bok. prawy. Mam tylko teraz do was pytanie. Szukać karoserii, czy też jakiegoś szrota z uszkodzonym silnikiem gdyz mój silnik jest nietknięty. Dojechałem nawet nim na kołach do domu. Silnik łącznie z zawiasem na pierwszy rzut wygląda dobrze. Czy też opchnąć go jako uszkodzony za 3 tys?
Doradźcie Panowie :facepalm5:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Re: Zaliczony rów

Postautor: Mazi » 08 lut 2016, 12:36

No faktycznie strasznie go pokiereszowało, chyba najlepszym wyjściem będzie tak jak mówisz kupić dobrą budę. Aczkolwiek też to nie będzie takie łatwe bo JTD są żywotnymi silnikami i zazwyczaj gdy ktoś sprzedaje stilo z uszkodzonym silnikiem JTD tzn, że nie dbał o auto wcale co za tym idzie również karoseria będzie w niezbyt dobrym stanie.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika ?? viewtopic.php?f=36&t=11584&start=25

Awatar użytkownika
IT
Starszy Klubowicz
Imie: Boguś
Auto: STILO 3D / Listopad 2004
Silnik: 1,9 MJTD 16V 140KM ☢✘✘☢
Kolor: SREBRO
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=3150
Kontaktowanie:

Postautor: IT » 08 lut 2016, 13:19

Pokiereszowany ? Bo chyba żartujecie 1500 i auto bezwypadkowe Czyli za5000 auto będzie bardzo zadbane i wyprane odwalone Ja bym oddał do dobrego lakiernika i powiedział żęto dla ciebie wiec nie ma lipy Przemysl

STILO OK
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie ma. Ale wtedy przychodzi taki jeden, który o tym nie wie. I właśnie on to coś znajduje.

lorak06073
Nowy Klubowicz

Postautor: lorak06073 » 08 lut 2016, 13:38

To co się uszkodziło podczas wypadku:
- maska
- lewy przedni błotnik
- drzwi kierowcy
- szyba od kierowcy
- przedni lewy reflektor
- zderzak przedni
- tylny lewy błotnik
- porysowane i lekko wgięte obydwa prawe drzwi
- lewa tylna lampa
- tylny zderzak
- powgniatane progi z obydwu stron
- kierunkowskazy
I pewnie jeszcze kilka rzeczy o którym zapomniałem. Koszty bardzo duże. Myślę że lekko licząc z 5 tys.

Awatar użytkownika
mardt
Klubowicz
**
Imie: Marcin
Auto: Punto Evo
Silnik: 1.4 8v
Kolor: VERDE AVVENTURIERO MET
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14848

Postautor: mardt » 08 lut 2016, 15:29

Albo można by takiego np wybrać http://olx.pl/oferta/fiat-stilo-fiat-st ... 91e996b1a8 za 2 tys więcej zabawy z benzyny na jtd ale są wszystkie graty to by się dało podmianę zrobić :sarkazm: a to co zostanie na części na forum

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Postautor: ryan_cooper5 » 08 lut 2016, 15:48

a co byś chciał zrobić? Jak chcesz naprawiać i się bawić to do blacharza i zrobić, części po taniości na szrocie kupisz (kierunki, lampy itp) a jeśli nie chce Ci się bawić to sprzedajesz na części, ja bym wybrał drugą opcję (na części), na forum się rozejdą. W ogóle dzisiaj jakiś pechowy dzień, bo siostra seicento rozbiła :/ tzn nie tyle ona co dostała strzała w tył i dobiło ją do auta z przodu, także prżód i tył do roboty. Ale jako że mam do tego seicento sentyment bo mam go od nowości to go będę robił dla siebie. Tak samo Ty ze swoim Stilo - jeśli jest to dla Ciebie wymarzony samochód i jesteś do niego przywiązany to go wyremontuj, jeśli zaś chciałbyś inny to masz okazję zmienić a to rozebrać na części.

lorak06073
Nowy Klubowicz

Postautor: lorak06073 » 08 lut 2016, 17:06

Raczej nie bede go robił. Doszedłem do wnioski, że jednak za dużo kasy to pochłonie. Nie mam niestety teraz tyle grosza aby się bawić w jego remont. Szkoda bo fajnie mi sie nim jezdziło choć na 90% nie bedzie to moj pierwszy i ostatni stilo. Powiedzcie tylko jak to bedzie jeżeli chodzi o pozniejsze wyrejestrowanie gdybym sprzedał go na części? Nie będzie problemu oddac go pozniej na szrot. Słyszałem, że na złomie mogą nie chcieć przyjąć samej karoserii ale jeżeli już to za każdy brakujący kilogram trzeba im płacić 10 zł :faint:

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**

Postautor: ryan_cooper5 » 08 lut 2016, 17:15

na złomie możesz się dogadać żeby Ci dali kwitek że auto jest zezłomowane, z tym do wydziału wyrejestrować. O ile na złomie będą się chcieli dogadać

--------------------- Dodano: 08 lut 2016, 18:15 ---------------------

na Twoim miejscu udałbym się na złom, próbował się dogadać żeby Ci wypisali kwitek że auto przyjęli i ze złomowali (oczywiście znając życie nie za darmo), później wydział komunikacji żeby wyrejestrowali. Następnie rozbierasz na części a samą budę na złom jako złom stalowy (nie jako pojazd) a jak nie będą chcieli przyjąć to budę pociąć na kawałki.

lorak06073
Nowy Klubowicz

Postautor: lorak06073 » 08 lut 2016, 18:00

W sumie to jakies rozwiązanie. Tak chyba warto zrobić. Popytam a może ktos ze znajomych ma w swoich znajomych znajomego co jego znajomy ma szrot :(

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**

Postautor: ryan_cooper5 » 08 lut 2016, 18:05

myślę że to kwestia posmarowania $$ i na większości złomu Ci to załatwią. szkoda że tak się stało, wiem jakie to dziwne uczucie, sam myślałem że mi serce pęknie jak zobaczyłem dzisiaj rozbite z przodu i z tyłu swoje stare poczciwe seicento...

lorak06073
Nowy Klubowicz

Postautor: lorak06073 » 08 lut 2016, 18:40

Żal mi jak cholera tego auta bo naprawdę dobrze mi się nim jezdziło ;( Czasem grymasiło ale nigdy nie zawiodło. :faint:

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 08 lut 2016, 18:44

lorak06073 pisze:W sumie to jakies rozwiązanie. Tak chyba warto zrobić. Popytam a może ktos ze znajomych ma w swoich znajomych znajomego co jego znajomy ma szrot :(

Wystarczy sprzedać na Białoruś. Brak zobowiązań/umów z naszym pięknym krajem jak i jakiejkolwiek bazy. Wydziały komunikacyjne nasze mając tego świadomość nawet nie próbują podjąć tematu. Ot taka sytuacja.
P.S.
Tak na marginesie będąc właścicielem chcącym wyrejestrować auto zgodnie z prawem musisz je uprzednio zezłomować (wymagana kompletność o ile dobrze pamiętam na poziomie 70%) za co możesz średnio dostać 400 pln-ów na rękę. W praktyce wygląda to tak że będąc właścicielem nie możesz sprzedawać auta na części zaś stacja która zapłaci Ci śmieszne pieniądze jak najbardziej. Ta dam, Polska, mój kraj, jaki piękny :P
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Pieronek
Nowy Klubowicz
Silnik: 1.2 16V

Postautor: Pieronek » 08 lut 2016, 18:52

5000zł - jak auto ok, to warto.
Ja miałem wymieniane drzwi tył, błotnik tył prostowany i lakierowany cały bok - efekt zagapienia się gościa. I cena za to co napisałem to to samo za co Ty odbudujesz całego stilo :D

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**

Postautor: ryan_cooper5 » 08 lut 2016, 18:55

Piotr, złomujesz auto fikcyjnie, jeśli złomowisko pójdzie Ci na ręke. Oczywiście masz kwitek że auto zezłomowałeś ale auto zostaje fizycznie u Ciebie gdzie możesz je rozebrać i sprzedać na części. Tak ludzie robią

Awatar użytkownika
alton88
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: Fiat Stilo 6 speed
Silnik: 1.4 16v 95KM
Kolor: Czarny metalik

Postautor: alton88 » 08 lut 2016, 19:21

Karol. pisze:5000zł - jak auto ok, to warto.

A według mnie nie warto, bo może i da się go odbudować ale auto pujdzie całe do lakierowania, spawanie kombinowanie itp co kto lubi, według mnie nie warto mimo wszystko. Zrobił bym tak jak mówi ryan_cooper5 o ile masz czas i chęci.
Swoją drogą widziałem że już wystawiłeś go na moto gradka.

lorak06073
Nowy Klubowicz

Postautor: lorak06073 » 08 lut 2016, 19:29

alton88 pisze:
Karol. pisze:5000zł - jak auto ok, to warto.

A według mnie nie warto, bo może i da się go odbudować ale auto pujdzie całe do lakierowania, spawanie kombinowanie itp co kto lubi, według mnie nie warto mimo wszystko. Zrobił bym tak jak mówi ryan_cooper5 o ile masz czas i chęci.
Swoją drogą widziałem że już wystawiłeś go na moto gradka.

Tak jest kolego. Decyzja juz podjęta. Nie będę go remontował. Postaram się opchnąć jakoś w całości a jak nie pojdzie to bedzie szło na części. Silnik w mej opini w stanie doskonałym. Zawias z przodu całkowicie zregenerowany. Sprzęgło nowe. Tak wiele w niego włozyłem kasy i pracy, że serce mi pęka jak sobie pomyśle o tym wszystkim.

Awatar użytkownika
miketg
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo Multiwagon Dynamic
Silnik: 1.9 JTD 115 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: multiwagon-by-miketg-t8791.html

Postautor: miketg » 08 lut 2016, 19:52

lorak06073 pisze:Żal mi jak cholera tego auta bo naprawdę dobrze mi się nim jezdziło ;( Czasem grymasiło ale nigdy nie zawiodło. :faint:

Ważne, że Tobie się nic nie stało, ochroniła Cię tak kupa blachy i takie było jej zadanie. Też by mnie bolało że wpompowana kasa w auto pójdzie na marne ale ważne że Ty jesteś cały. A tak w ogóle to jak to się stało?

lorak06073
Nowy Klubowicz

Postautor: lorak06073 » 08 lut 2016, 19:59

Dla mnie absolutnie nic sie nie stało. Nawet najmniejszego zadrapania. Po prostu na zakręcie tył mnie wyprzedził i zacząłem tanczyć. Najlepsze jest to ze w ten zakręt wchodziłem nie raz z dużo wiekszą prędkoscia i nigdy nie traciłem przyczepności.

Wróć do „O Stilo”