Potrzebna opinia fachowca od sterownika silnika jtd 1.9

Dział w którym rozmawiamy na temat codziennej eksploatacji Stilo.
adam231
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Fiat Stilo
Silnik: jtd 115 kM
Kolor: srebrny

Potrzebna opinia fachowca od sterownika silnika jtd 1.9

Postautor: adam231 » 30 sty 2016, 01:06

4 lata radości z jazdy Stilo 1.9 jtd multiwagon i nagle stał mi się problem po ruszeniu z parkingu na małych obrotach granicach 1200 - 1500 i przełączeniu na 2 bieg nagle pedał gazu przestał reagować. Obroty silnika spadły do wysokości 900 mogłem jechać z prędkością zaledwie 10-20 km/h. Zawróciłem i postawiłem na parking. Sądziłem że uszkodził się potencjometr na pedale gazu więc nie czekając wymieniłem pedał gazu na drugi sprawny ale niestety wciąż to samo. Więc pozostała mi wersja zaprowadzić auto do elektryka. Który dokładnie sprawdził instalację elektryczną na odcinku od pedału do sterownika była okej. Na przewodach od pedału gazu dochodziło napięcie na jednym 5 V a na drugim 2 V powiedział że to jest wina sterownika i trzeba z tym tematem udać się do fachowców elektroników co zajmują się sterownikami.
Na moim Stilo jest zabudowany sterownik:
BOSCH o numerze 0 281 011 421 03-05-21 1039S02356
55188214
192 42ADD 115.
Fachowiec od elektroniki kazał mi szukać na allegro sterownika o numerze podanym wyżej tj; 0 281 011 421 w celu przerzucenia danych z padniętego sterownika na drugi.
Znalazłem na allegro drugi podobny który też chodził na jtd 1.9 multiwagon ale ma nieco inne numery które zamieszczam poniżej:
BOSCH 0 281 011 398 03-09-17 1039S02357
55137571
192 42AED VDC
Moje pytanie, czy rzeczywiście musi się zgadzać numer 0 281 011 421 na drugim sterowniku. czyta różnica jest jakaś zasadnicza , czy jest możliwe przegranie
wszystkich danych mojego auta w nienaganny sposób tak by auto normalnie jak dotychczas funkcjonowało.
Uprzejmie proszę o dobrą radę i solidną ocenę.
Z wyrazami szacunku i podziękowania
Adam231

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Re: Potrzebna opinia fachowca od sterownika silnika jtd 1.9

Postautor: explicit77 » 30 sty 2016, 02:21

I przez cztery lata radosne nie było czasu by się przywitać i gupie cześć powiedzieć? Zapewne nad interpretuję (piąteczek ;) ) aczkolwiek podskórnie coś czuję że dzięki temu jednemu przywitaniu i poświęceniu paru minut na poczytanie mógłbyś uniknąć opisanych powyższych problemów.
Wrzuć foto gdzie w chwili obecnej masz przymocowane ECU.
Pozdrawiam.
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Awatar użytkownika
IT
Starszy Klubowicz
Imie: Boguś
Auto: STILO 3D / Listopad 2004
Silnik: 1,9 MJTD 16V 140KM ☢✘✘☢
Kolor: SREBRO
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=3150
Kontaktowanie:

Postautor: IT » 30 sty 2016, 09:03

A podpiąłeś komputer i sprawdziłeś potencjometr na komputerze Kupowanie To bez sensu skoro komp pokaże poprawne jego działanie.20km/h ok a czy silnik wchodzi na obroty 2-3tys obrotow

STILO OK
Posiadam do sprzedażny SPRAWNĄ SKRZYNIE BIEGÓW SELESPEED i duzo czasci do 3D włącznie z budą
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie ma. Ale wtedy przychodzi taki jeden, który o tym nie wie. I właśnie on to coś znajduje.

Awatar użytkownika
Poluś
Starszy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo Schumacher
Silnik: 1,9 MJTD
Kolor: Czerwony
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=6176
Kontaktowanie:

Postautor: Poluś » 30 sty 2016, 09:49

Mam taki zestaw czyli sterownik silnika, body komputer oraz pestka immo, czyli wszystko co potrzeba by tylko przełożyć te części i odpalić samochód. Numery się pokrywają (po za datą) z Twoim starym sterownikiem. Więc wystarczy przekładka i nie trzeba przerzucać żadnych danych.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5943936490

adam231
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Fiat Stilo
Silnik: jtd 115 kM
Kolor: srebrny

Postautor: adam231 » 30 sty 2016, 13:45

explicit77 pisze:I przez cztery lata radosne nie było czasu by się przywitać i gupie cześć powiedzieć? Zapewne nad interpretuję (piąteczek ;) ) aczkolwiek podskórnie coś czuję że dzięki temu jednemu przywitaniu i poświęceniu paru minut na poczytanie mógłbyś uniknąć opisanych powyższych problemów.
Wrzuć foto gdzie w chwili obecnej masz przymocowane ECU.
Pozdrawiam.

ECU zamocowany jest patrząc od przodu samochodu na silnik, po lewej stronie pomiędzy zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodzenia a zbiorniczkiem płynu spryskiwacza szyb, do belki przymocowana jest blacha do której przykręcony jest ECU. Po prawej od ECU znajduje się układ napędu na pompę wodną, alternator. ECU jest zamontowany 20 cm od silnika.
Dziękuję za zainteresowanie.
A co do minionych lat to nie było czasu, ciągle w trasie w soboty i niedziele i święta zawody sportowe wyjazdy gdzieś w kraju, lub po za i tak czas upłynął.
Pozdrawiam serdecznie.
Adam

--------------------- Dodano: 30 sty 2016, 14:21 ---------------------

IT pisze:A podpiąłeś komputer i sprawdziłeś potencjometr na komputerze Kupowanie To bez sensu skoro komp pokaże poprawne jego działanie.20km/h ok a czy silnik wchodzi na obroty 2-3tys obrotow

STILO OK

Pisałem w treści że po wymianie potencjometru nic się nie zmieniło, można jechać bardzo wolno w granicach 20 km/h, silnik nie reaguje na pedał gazu i nie wchodzi na obroty. Auto zaprowadziłem do elektryka który sprawdził instalację elektryczną na odcinku od pedału gazu do ECU nie stwierdził żadnych uchybień. Dokonał pomiarów przepływu napięć i okazało się że jest różnica we wskazaniach na jednym jest 5 V a na drugim 2 V . Stwierdził że ECU nie widzi pedału gazu. Polecił mi szukać drugiego ECU o tych samych numerach tj: BOSCH 0281011421 55188214 192 42ADD 115. w celu przekopiowania danych samochodu imobilaizera itp. To jest niesamowicie trudne i żmudne zadanie bo taniego o tych numerach nie znalazłem jest takowy za 600 zł do tego dojdzie z 400 za przestrojenie i cały tysiak wyleci.
Może ktoś z KFS dysponuje takim wolnym o wyżej wskazanych numerach ECU chętnie nawiązał bym kontakt. Na allegro sprawdzałem ale nie stwierdziłem by się znajdowały z tą numeracją. Może są jeszcze jakieś inne fora gdzie dysponują sprzedażą części samochodowych.
Dziękuję za zainteresowanie się moją przypadłością, pozdrawiam wszystkich z KFS
Adam

--------------------- Dodano: 30 sty 2016, 14:45 ---------------------

Poluś pisze:Mam taki zestaw czyli sterownik silnika, body komputer oraz pestka immo, czyli wszystko co potrzeba by tylko przełożyć te części i odpalić samochód. Numery się pokrywają (po za datą) z Twoim starym sterownikiem. Więc wystarczy przekładka i nie trzeba przerzucać żadnych danych.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5943936490

Szanowny Panie
Twoja wiadomość uczyniła mnie już prawie szczęśliwym , nie mam co się zastanawiać tylko realizować zamówienie. Sprawdziłem dane z moim zdemontowanym ECU numery się zgadzają nie tylko te na dole ale te najważniejsze nad kodem kreskowym po lewej stronie. Musi mi pam jeszcze wyjaśnić co znajduje się w tej kapsułeczce i do czego służy, ale to już poza forum porozmawiamy telefonicznie. Apropo, dzwoniłem do Pana dzisiaj około godz. 14.34. ale się nikt nie zgłaszał. Będę próbował jeszcze raz.
Serdecznie pozdrawiam i bardzo gorąco dziękuję za info.
Do usłyszenia wkrótce na aukcji.
Adam

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 30 sty 2016, 14:07

Jako że mam dwa wolne ECU w aucie to poszedłem sprawdzić lecz niestety numery jak na foto poniżej :/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Wróć do „O Stilo”