Klapa bagażnika - odchodzący lakier

Dział w którym rozmawiamy na temat codziennej eksploatacji Stilo.
litss
Nowy Klubowicz
Imie: Damian
Auto: Stilo
Silnik: 1,9

Klapa bagażnika - odchodzący lakier

Postautor: litss » 24 wrz 2020, 10:22

Pewnie wiecie o co chodzi. Jak z tym problemem się uporaliście? Mam "parchy" zarówno z jednej jak i drugiej strony obok plastikowej blendy. Byłem w warsztacie i szpachla nie wchodzi w grę tylko wymiana klapy. Koszt około 2000.
Tylko, że w dobrym stanie klapę znaleźć nie będzie łatwe do tego podmiana szyby, bo mam folię poza tym chciałbym mieć oryginalną szybę ale czy jest sens całą klapę wymieniać?

Awatar użytkownika
damiano20017
Nowy Klubowicz
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1,9 JTD 153KM
Kolor: BLUE NAVY
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=18167

Re: Klapa bagażnika - odchodzący lakier

Postautor: damiano20017 » 24 wrz 2020, 18:09

Za co te 2k? :D
Najlepiej swoją ogarnąć klapę i tyle, chyba że te parchy to rdza na wylot :D
A i klapy do znalezienia tez są w dobrych pieniądzach przecież, to już jak kto woli.

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Postautor: ryan_cooper5 » 24 wrz 2020, 18:21

klapa za 2tys?? Przecież klapę można kupić za 70 zł

litss
Nowy Klubowicz
Auto: Stilo
Silnik: 1,9

Postautor: litss » 25 wrz 2020, 07:58

Do tej pory miałem szczęście i nie miałem styczności ani z blacharzem ani lakiernikiem, lecz ostatnio przy naprawie aktywatorów klimatyzacji stłukłem lusterko i teraz się zaczęło 7 lat nieszczęść.
Za co tyle? Malowanie klapy używanej(bo ta co jest niby się nie nadaje, bo za dwa lata to samo wyjdzie, fachowiec powiedział, że szkoda jego pracy) podkładem antykorozyjnym z zewnątrz od wewnątrz, malowanie bazą z zewnątrz i od, malowanie bezbarwnym, Malowanie lotki za 200, przyklejenie lotki do "nowej" kalpy, przełożenie szyby do "nowej" klapy, przełożenie okablowania itd.

Na szybach mam folie założoną w 2014 roku i jak kupię nową klapę to nie wiem czy dobiorę taką folię. Poza tym wolałbym mieć oryginalną szybę. Wolałbym tą klapę reaktywować, usunąć nawet wkładkę zamka, żeby woda się nie zbierała.

Używkę może i kupi się za 70 zł ale w jakim stanie? Może jeszcze w gorszym stanie jak moja, zaszpachlowana dziura pod sprzedaż i za rok znów będę miał ten sam problem. Tutaj gość mówił, że pod blendę trzeba dać jakąś taśmę aby odizolować plastik od metalu, bo będzie robić się to samo.

Waszym zdaniem ile taka praca jest warta?

Wróć do „O Stilo”