Obrazek

Zmiany .Co jeszcze chcesz zmienic na KFS

Piszcie tutaj o wszelkich błędach które wymagałyby poprawy, zrobimy to :)
Awatar użytkownika
Tomi
Administrator
Imie: Tomek
Auto: SAABOLOT
Silnik: 1.4
Kolor: NR 170
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=5125

Re: Zmiany .Co jeszcze chcesz zmienic na KFS

Postautor: Tomi » 27 gru 2013, 21:42

Jak już to wolałbym opcje - przywitanie się odblokowuje możliwość pisania postów... :]

Awatar użytkownika
Cris
Imie: Krzychu
Auto: Stilo 3D
Silnik: 1.4 95 KM
Kolor: Blue Cosmopolitan

Postautor: Cris » 27 gru 2013, 21:50

Tomi pisze:Jak już to wolałbym opcje - przywitanie się odblokowuje możliwość pisania postów... :]

Właśnie miałem pisać to samo. :P To jest najlepsza opcja spośród wszystkich, a to z tego względu, że gdy nowy klubowicz nie będzie mógł nic napisać, przeczyta regulamin i wtedy będzie wiedział co robić.
DEJ MU NA ZIMNYM !!!

Awatar użytkownika
Rfck
Klubowicz
Imie: Rafał
Auto: Stilo
Silnik: 2.4 20 V ManualGearBox
Kolor: Rosso Corsa Red
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.p ... fck#p81631
Kontaktowanie:

Postautor: Rfck » 28 gru 2013, 20:41

st4lk3r pisze:A nie skonczy sie to tak, ze we wlasciwym watku napisze na odwal 'Witajcie, jestem Krzys i lubie budyn', by miec to za soba? ;>

Dokładnie miałem to samo na myśli :]

Radar
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Mazda 5
Silnik: 2.0 MZR-CD

Postautor: Radar » 28 gru 2013, 21:01

A teraz jest niby inaczej? W większości przypadków ostatnio jest ten sam schemat. Nowy user zakłada jakiś temat, jest odsyłany, aby się przywitać, co potem robi "na odpierdziel". Więc chyba lepiej, aby tak czy siak musiał to zrobić tuż po rejestracji

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Cris
Imie: Krzychu
Auto: Stilo 3D
Silnik: 1.4 95 KM
Kolor: Blue Cosmopolitan

Postautor: Cris » 28 gru 2013, 21:12

Chyba nie ma w tej konkretnej sytuacji idealnego rozwiązania, więc trzeba wybrać mniejsze zło.
DEJ MU NA ZIMNYM !!!

DonSikor
Nowy Klubowicz
Imie: Wojtek
Auto: Vectra C
Silnik: 1.8 16V

Postautor: DonSikor » 29 gru 2013, 15:37

A co ma na celu w ogóle takie witanie się na forum w odpowiednim wątku oprócz kultury? Patrząc na aktywność osób, które się przywitały odpowiednio, nie jest jakoś specjalnie zaskakująca. Osobiście więcej czytam niż się wypowiadam, a nie spotkałem się jakoś, by notorycznie nowy użytkownik uzyskał odpowiedź 'idź się witać.' .. Nawet gdyby przyszedł tylko i wyłącznie w celu rozwiązania problemu, to po uzyskaniu odpowiedzi i rozwiązania go, gdy pojawi się ponownie następny problem to wróci tu z powrotem i kto wie czy nie zostanie tu na dłużej pomagać innym. Nie jest powiedziane, że każda nowa osoba zaraz będzie wypisywać w 'na luzie' czy mini czacie, opłaci składkę i będzie piła wódkę ze wszystkimi :)

Co do rang, pamiętam, że na sfd przyznawało się SOGi za udzielenie odpowiedzi, taki rodzaj podziękowań - użytkownik uzyskał odpowiednią liczbę SOGów dostawał odpowiednią rangę. Nie będzie niepotrzebnych kłótni, że czemu On ma, a ja nie, bo to jaką kto ma rangę będzie zależało nie od nabitych postów, a od 'użyteczności' danej osoby :).

Kolejną rzeczą jaką można by prowadzić jest podgląd wątku - najeżdżając kursorem wyświetla się miniaturka wątku. Czasem szukając czegoś, chcąc komuś coś podesłać gotowego, odesłać do danego postu, szukamy otwierając nowe wątki w nowej karcie, a tak to podgląd, ciach i gitara - wiemy że to jest to czego szukamy, albo i nie. Na kompie wiadomo, raz dwa i gitara się otworzy, ale na telefonie czy tablecie już tak szybko się to nie zrobi :) Na wielu forach to widziałem i sympatycznie się z tego korzystało.

Kolejna sprawa to zakładka bukfejsa z lewej strony - nie mam fejsa, wiele osób też nie i denerwujące jest to wyskakujące okienko - idzie to wyłączyć jakoś?

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator
Auto: SAABOLOT
Silnik: 1.4
Kolor: NR 170
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=5125

Postautor: Tomi » 29 gru 2013, 17:41

DonSikor pisze:A co ma na celu w ogóle takie witanie się na forum w odpowiednim wątku oprócz kultury?

Nic ponadto... Coby niepotrzebnie nie lać wody oznajmiam, że temat przywitań nie zostanie usunięty - jedyna kwestia to ta o której wspomniałem powyżej ( blokada pisania do momentu przywitania się - rozważymy to )
Dalszą dyskusję nt. witania się uważam za zbędną.

DonSikor pisze:Co do rang, pamiętam, że na sfd przyznawało się SOGi za udzielenie odpowiedzi, taki rodzaj podziękowań - użytkownik uzyskał odpowiednią liczbę SOGów dostawał odpowiednią rangę. Nie będzie niepotrzebnych kłótni, że czemu On ma, a ja nie, bo to jaką kto ma rangę będzie zależało nie od nabitych postów, a od 'użyteczności' danej osoby :).

Nie ma idealnego rozwiązania - postępowanie wg. Twojej propozycji będzie powodowało, że kolejne rangi będą zdobywały jedynie osoby potrafiące innym pomóc, a osoby które są aktywne w inny sposób będą wiecznie "debiutantami" - dlatego też obecnie istniejące rangi pozostaną. Ponadto forum nosi nazwę KLUBfiatstilo, dlatego też każda osoba rejestrująca się u nas staje się klubowiczem...

Awatar użytkownika
IT
Starszy Klubowicz
Imie: Boguś
Auto: STILO 3D / Listopad 2004
Silnik: 1,9 MJTD 16V 140KM ☢✘✘☢
Kolor: SREBRO
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=3150
Kontaktowanie:

Postautor: IT » 29 gru 2013, 21:20

Tomi pisze:Twojej propozycji będzie powodowało, że kolejne rangi będą zdobywały jedynie osoby potrafiące innym pomóc, a osoby które są aktywne w inny sposób będą wiecznie "debiutantami"
sluszna uwaga .Ja sie nie znam na aucie wiec nigdy nie zostal bym klubowiczem . czego nie ukrywam ze bylbym nie zadowolony
Tomi pisze:Ponadto forum nosi nazwę KLUBfiatstilo, dlatego też każda osoba rejestrująca się u nas staje się klubowiczem
;D Pojechales teraz ale mze i w tym jest troche racji .Wsyscy ktorzy sie arejestrowali sa klubowiczami ,tylko rangi klubowiczow nie wszyscy posiadaja .
PS
Moze 50 postow i zaprosmy osobe ktora ma tyle postow dajmy jej "range" klubowicz .Fajnie byc klubowiczem .Pamietam jak sam dostalem status "klubowicz" .Klubowicz to brzmi dumnie .Chyba nie zależny nam na stopniowaniu jak w wojsku .Niedługo jak tak dalej bede pisal posty strzeli mi 1000 postów .Czy przez to jestem modrzejszy od osob ktore konkretna wiedza sie dziela ?? Skonczmy moze z "apartheidem" nie ma lepszych i gorszych . Klubowice KFS to rodzina 50 postow w upelnosci wystarczy ,aby o tym nas przekonac :pada:

PS nr 2
Przeciez mozna sprawdzic i zliczac logowania do strony KFS .Osoby po 30 postów i z rejestracja 2012r Maja status Nowy Klubowicz ;D
troche siara
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie ma. Ale wtedy przychodzi taki jeden, który o tym nie wie. I właśnie on to coś znajduje.

Awatar użytkownika
Pepsi
Klubowicz
Imie: Pepsi
Auto: Stilo MW DYNAMIC 2003r
Silnik: 1.6 103km
Kolor: srebrny

Postautor: Pepsi » 29 gru 2013, 22:17

Moja sugestia: jeśli ktoś dziękuje za post klikając 'kciuk w górę' autor postu powinien dostać powiadomienie na prive.

Awatar użytkownika
mirek8423
Zasłużony Klubowicz
Imie: Mirek
Auto: Było Stilo jest Croma
Silnik: Było 115KM jest 150 KM
Kolor: Było czarne i jest czarna
Kontaktowanie:

Postautor: mirek8423 » 29 gru 2013, 23:31

Pepsi pisze:Moja sugestia: jeśli ktoś dziękuje za post klikając 'kciuk w górę' autor postu powinien dostać powiadomienie na prive.
Przecież tak jest
Byle do 4 listopada 2016 i emeryturka a potem będę mieszkał może nad morzem.

Awatar użytkownika
Rfck
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Rfck » 30 gru 2013, 05:26

Nic ponadto... Coby niepotrzebnie nie lać wody oznajmiam, że temat przywitań nie zostanie usunięty - jedyna kwestia to ta o której wspomniałem powyżej ( blokada pisania do momentu przywitania się - rozważymy to )
Dalszą dyskusję nt. witania się uważam za zbędną.

Hehe, temat postu "Co jeszcze chcesz zmienic na KFS|" a tu nagle admin dyskusje uważa za zbędną i koniec tematu ?!
Jak widzisz kilka osób ma obiekcje co do tematu przywitań, jak ktoś chce niech się wita a jak ktoś nie chce to nie, albo ktoś ma kulturę albo nie, poza tym dla Ciebie
jest super jeśli ktoś się przywita w ODPOWIEDNIM DZIALE, a dla mnie jak zakłąda nowy temat.

DonSikor pisze:Co do rang, pamiętam, że na sfd przyznawało się SOGi za udzielenie odpowiedzi, taki rodzaj podziękowań - użytkownik uzyskał odpowiednią liczbę SOGów dostawał odpowiednią rangę. Nie będzie niepotrzebnych kłótni, że czemu On ma, a ja nie, bo to jaką kto ma rangę będzie zależało nie od nabitych postów, a od 'użyteczności' danej osoby :).

Tak to było bardzo fajne, byłem administratorem w dziale elektronika i też mi się podobało. Ilość głosów jest po prostu napisana pod nickiem i wtedy wiemy że taki user ma dużą wiedzę i jego rady są wiarygodne. Tutaj ranga nie ma nic do rzeczy

Odnośnie zakładki "FEJSA" też mnie wkurza i jest mi niepotrzebna.

Awatar użytkownika
Bulka
Administrator
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D | Croma
Silnik: 1.6+LPG 103km | 1.9 150km
Kolor: Srebrny | Srebrny

Postautor: Bulka » 30 gru 2013, 11:14

Rfck pisze:Hehe, temat postu "Co jeszcze chcesz zmienic na KFS|" a tu nagle admin dyskusje uważa za zbędną i koniec tematu ?!
Jak widzisz kilka osób ma obiekcje co do tematu przywitań, jak ktoś chce niech się wita a jak ktoś nie chce to nie, albo ktoś ma kulturę albo nie, poza tym dla Ciebie
jest super jeśli ktoś się przywita w ODPOWIEDNIM DZIALE, a dla mnie jak zakłąda nowy temat.

Usłyszeliśmy już od Was kilka sugestii co z tym tematem zrobić:
- wywalić obowiązek witania, tzn. nikt się witać nie musi (temat zostaje, dla chętnych)
- zostawić jak jest, bo tego wymaga kultura osobista - jak wchodzisz do kogoś do domu, witasz się z domownikami czy nie? czy po prostu włazisz, włączasz telewizor i masz w nosie wszystkich dookoła? Rozumiem, że może to zrobić podczas zakładania pierwszego tematu, ale wielu tak nie robi, tylko wali z grubej rury z czym przyszedł.
- zostawić, ale zrobić tak, żeby od razu po rejestracji konieczne było napisanie powitania
- ramka "debiut"

Którąś z tych opcji wybierzemy, dlatego własnie Tomi chciał już zamknąć dyskusję na ten temat. Wiele zostało już powiedziane i nic nowego raczej się nie pojawi, wiec nie ma sensu dalej o tym dyskutować. Jest jeszcze wiele innych tematów do poruszenia.

DonSikor pisze:Co do rang, pamiętam, że na sfd przyznawało się SOGi za udzielenie odpowiedzi, taki rodzaj podziękowań - użytkownik uzyskał odpowiednią liczbę SOGów dostawał odpowiednią rangę. Nie będzie niepotrzebnych kłótni, że czemu On ma, a ja nie, bo to jaką kto ma rangę będzie zależało nie od nabitych postów, a od 'użyteczności' danej osoby .

Moje zdanie na ten temat wyraził IT. Ktoś kto nie zna się na samochodzie, nigdy nie zostanie "Klubowiczem" bo po prostu nikomu nie pomoże. Nie o to w tym chodzi. Klubowiczem jest ktoś, kto się udziela, jest aktywny, uczestniczy w zlotach / spotach, a także, wg regulaminu, osoba, która pomaga. W regulaminie jasno pisze, że klubowiczem nie tylko zostaje się za posiadaną ilość postów, a także z powodów wymienionych wyżej. Co prawda, na razie nie stosujemy tego ponieważ automat (modyfikacja), która przydziela rangi wg ilości postów nie jest doskonały i wymaga ulepszenia (ignoruje rangi dodane ręcznie przez administrację i robi po swojemu). Mam już pomysł jak go zmodyfikować (technicznie), ale jeszcze nie miałem czasu się tym zająć. Gdy to zrobię, rangi będą też przydzielane na podstawie osiągnięć itp.

IT pisze:Pojechales teraz ale mze i w tym jest troche racji .Wsyscy ktorzy sie arejestrowali sa klubowiczami ,tylko rangi klubowiczow nie wszyscy posiadaja .

Powód j/w, automat..

IT pisze:PS nr 2
Przeciez mozna sprawdzic i zliczac logowania do strony KFS .Osoby po 30 postów i z rejestracja 2012r Maja status Nowy Klubowicz
troche siara

Wg Ciebie siara, wg mnie nie. To, że jest "Nowy" wcale nie czyni go "gorszym" od innych, po prostu się nie udziela. Przychodzi taki użytkownik, napisze 20 postów (w swoim temacie problemu), przepadnie na rok aż do czasu kiedy znów się mu zepsuje coś w aucie. Czy taki ktoś, wg Ciebie, jest "praktykującym" członkiem Klubu? Poszliśmy na rękę wszystkim dając od początku status Klubowicza, ale ze stopniowaniem właśnie dlatego, żeby odróżnić takich "niedzielnych" użytkowników od innych, którzy przebywają tutaj nacodzień, wypowiadają się, aktywnie uczestniczą w "życiu klubu". Oczywiście są też tacy, którzy zaglądają ale nic nie piszą bo nie lubią, nie chcą, lub tez innych powodów. Dla mnie to nic nie zmienia, w dalszym ciągu są "Nowymi".

DonSikor pisze:Kolejną rzeczą jaką można by prowadzić jest podgląd wątku - najeżdżając kursorem wyświetla się miniaturka wątku. Czasem szukając czegoś, chcąc komuś coś podesłać gotowego, odesłać do danego postu, szukamy otwierając nowe wątki w nowej karcie, a tak to podgląd, ciach i gitara - wiemy że to jest to czego szukamy, albo i nie. Na kompie wiadomo, raz dwa i gitara się otworzy, ale na telefonie czy tablecie już tak szybko się to nie zrobi Na wielu forach to widziałem i sympatycznie się z tego korzystało.

To jest dobry pomysł, postaram się coś takiego wprowadzić w życie.
EDIT: Zrobione.

DonSikor pisze:Kolejna sprawa to zakładka bukfejsa z lewej strony - nie mam fejsa, wiele osób też nie i denerwujące jest to wyskakujące okienko - idzie to wyłączyć jakoś?

Dodamy taką opcję w najbliższym czasie.

EDIT: Powrócił język Polski we wszystkich modyfikacjach

DonSikor
Nowy Klubowicz
Imie: Wojtek
Auto: Vectra C
Silnik: 1.8 16V

Postautor: DonSikor » 30 gru 2013, 16:36

Dzięki wielkie za skorzystanie z sugestii.

Rfck pisze: Ilość głosów jest po prostu napisana pod nickiem i wtedy wiemy że taki user ma dużą wiedzę i jego rady są wiarygodne. Tutaj ranga nie ma nic do rzeczy

Może nie żeby to było adekwatne do nadania odpowiedniego statusu, a właśnie do wiarygodności odpowiedzi. Myślę, że można by dodać pod avatarem przed 'ostrzeżenia' 'pomógł: XXX razy' i wtedy wszystko jasne. Tylko zależy od klubowiczów, kto jak by do tego podchodził - dawać okejkę za filmik czy dawać okejkę za odpowiednią poradę.. Pamiętam na sfd było rozróżnienie - osobne SOGi w danym dziale > np w dziale Kupujemy Auto ktoś pomógł to uzbierał tysionpieńćsetuf okejek, a natomiast w Tuning Wizualny się nie wypowiada w ogóle to nie ma żadnych punktów.

PS. Nie zależało mi wcale na usuwaniu tematu z powitaniem, ale nie znałem celu takiego tematu ;)

edit: zauważyłem, że pod avatarem link z prezentacją auta niektórych osób zachodzi mi na tekst postów - wina przeglądarki/rozdzielczości w jakiej pracuje czy po prostu nie zawija tekstu z powodu błędu na forum?

Awatar użytkownika
Bulka
Administrator

Postautor: Bulka » 30 gru 2013, 16:43

DonSikor pisze:edit: zauważyłem, że pod avatarem link z prezentacją auta niektórych osób zachodzi mi na tekst postów - wina przeglądarki/rozdzielczości w jakiej pracuje czy po prostu nie zawija tekstu z powodu błędu na forum?

U mnie jest OK, tzn na chromie zawija tekst.

Roszczyc
Nowy Klubowicz
Imie: Adrian
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 80KM

Postautor: Roszczyc » 30 gru 2013, 17:49

Przydałby się oddzielny dział z samymi tutorialami. Na pewno dużo ułatwienia to by wprowadziło. :)

Awatar użytkownika
ToKo
Klubowicz
Imie: ---
Auto: ---
Silnik: ---
Kolor: ---
Prezentacja auta: ---

Postautor: ToKo » 30 gru 2013, 18:09

WIdzę śnieg na forum :) - to miło !

dzięki za wysłuchanie !
Jeżeli z tyłu jest siwo - do gara leci nie tylko paliwo!

Awatar użytkownika
Bulka
Administrator

Re: Odp: Zmiany .Co jeszcze chcesz zmienic na KFS

Postautor: Bulka » 30 gru 2013, 20:24

ToKo pisze:WIdzę śnieg na forum :) - to miło !

dzięki za wysłuchanie !

Nie ma za co :)

Awatar użytkownika
Pepsi
Klubowicz

Postautor: Pepsi » 30 gru 2013, 21:21

mirek8423 pisze:
Pepsi pisze:Moja sugestia: jeśli ktoś dziękuje za post klikając 'kciuk w górę' autor postu powinien dostać powiadomienie na prive.
Przecież tak jest

Ja nic nie dostaję.

Micho
Klubowicz
**
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo MW 2003r.
Silnik: 1.9 JTD 115km
Kolor: pistacjowy :)

Postautor: Micho » 30 gru 2013, 21:25

W ustawieniach masz do wyboru czy mają przychodzić czy nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pepsi
Klubowicz

Postautor: Pepsi » 30 gru 2013, 21:58

Micho pisze:W ustawieniach masz do wyboru czy mają przychodzić czy nie.

Faktycznie! Dzięki za podpowiedź.

Awatar użytkownika
Quler
Starszy Klubowicz
Auto: Mondeo MK IV/206 CC
Silnik: 2.0 163 PS/ 2.0 136 PS
Kolor: Arctic White/ Silver
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=891 post134981.html#p134981
Kontaktowanie:

Postautor: Quler » 04 sty 2014, 14:18

Kilka sugestii ode mnie ;)

Jak wywalacie jakiś temat do kosza to można by informować tą osobę co go zakładała .... dzisiaj przekopałem całe Forum za nie dawno założonym przez siebie tematem i znalazłem go dopiero w koszu .... :?

Mass PW tak jak np. ta ostatnia o kalendarzu itp. ... wydaje mi się że to zbędne spamowanie skrzynki ... :razz: na głównej stronie jest link ... poza tym mamy do tego odpowiedni temat... :)

I jeszcze jedna rzecz .. zauważyłem że co niektóre osoby odkąd zmieniły rangę na Forum wypowiadają się tylko( albo w większości) pouczająco typu " najpierw się przywitaj" ... " jest o tym pełno tematów na forum" itp. ;( ludzie jesteśmy tutaj po to by sobie pomagać ... od uczenia są nauczyciele w szkole ;) dajcie na luz :)

Pozdrawiam :)
NO EGR CLUB :D

Obrazek

Mati
Zasłużony Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Fiat Stilo
Kolor: Czarny Moiré
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.p ... 31#p102531

Postautor: Mati » 04 sty 2014, 14:27

I jeszcze jedna rzecz .. zauważyłem że co niektóre osoby odkąd zmieniły rangę na Forum wypowiadają się tylko( albo w większości) pouczająco typu " najpierw się przywitaj" ... " jest o tym pełno tematów na forum" itp. ;( ludzie jesteśmy tutaj po to by sobie pomagać ... od uczenia są nauczyciele w szkole ;) dajcie na luz :)

Kolego zauważ iż te osoby, dostają zgłoszenia postów więc muszą coś tym temacie zrobić... Zablokować? Nie sądzę.. Może lepiej było by napisać PW a nie post to się zgodzę... Tak jak ci mówię jeżeli dostają info zgłaszające post muszą zainterweniować ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Quler
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Quler » 04 sty 2014, 14:30

Mati_PL pisze:Może lepiej było by napisać PW a nie post to się zgodzę...

No na pewno było by lepiej :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Quler
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Quler » 04 sty 2014, 15:00

bogd74 pisze:Chyba chodzi Ci o ten z bagażnikiem ale to minął miesiąc a wg regulaminu ogłoszenia kupie/sprzedam idą do Kosza....chyba więc wszystko ok? ;)

Tak o ten mi chodzi :) kiedyś przychodziła wiadomość na PW że post został przeniesiony do kosza ... :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Rfck
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Rfck » 04 sty 2014, 15:44

Pozdrawiam :)

No niestety tak jest... Mi się to również nie podoba. Pozatym w jednym z tematów ktoś na to odpisał " ok formalności dopełnione", czyli dosłownie
" admin karze admin ma ". Poza tym jak ktos na początku swojego pierwszego tematu wpisze "cześć jestem nowy lub to mój pierwszy post" to przynajmniej wiem że jest nowy.. bo do tematu "przywitaj się" nawet nie zaglądam.

Wróć do „Obsługa forum”