Niewygodne tematy

Piszcie tutaj o wszelkich błędach które wymagałyby poprawy, zrobimy to :)

Czy "niewygodne tematy" powinny być zamykane przez moderatorów?

TAK
5
23%
NIE
17
77%

Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator
Imie: Tomek
Auto: SAABOLOT
Silnik: 1.4
Kolor: NR 170
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=5125

Postautor: Tomi » 28 lis 2011, 14:28

A tego to ja nie wiem, w razie co ja Cie poprę :D. Obserwować Cie nie obserwuje, po prostu tego dnia również byłem na Sb :)

Mandi

Postautor: Mandi » 28 lis 2011, 14:37

tomi1985 pisze:
Mandi pisze:No kaszana

nawet nie miałem okazji się wypowiedzieć w żadnym temacie z zamkniętych dotyczących wyrzucenia MARCINA_Z z top 12 ;)

a tu trzecia wypowiedź po ogłoszeniu wyników głosowania:

Wysłany: 2011-11-23, 21:31

Mandi pisze:najs :)
dziękuję wszystkim za uznanie dla mojego dzieciowozu ;)

Jak widać okazja do wypowiedzenia się była, ale jakoś wtedy to, że MARCIN Z nie dostał się do kalendarza nie przeszkadzało.

tu wklejka mojego priv:
"
Od: kamil2299
Do: Mandi
Wysłany: 2011-11-23, 19:00
Temat: ZDJĘCIA DO 2 EDYCJI KALENDARZA KFS Cytuj wiadomość
Witaj
Gratulacje!!
Twoje zdjęcia dostały się do 2 edycji kalendarza klubu fiata stilo!
Prześlij zdjęcia które zgłosiłem w konkursie na adres e-mail :...
"
po takim priv co robię, wchodzę i pierwsze co to z grzeczności dziękuję tym co oddali na mnie głos.
a nie analizuję kogo wy***ali i za co.

nie sprawdzam kto co i jak, nie sądziłem, że trzeba.
potem dopiero wywiązuje się debata więc chciałbym w niej zabrać głos ale się nie da i tyle panowie szlachta.

i myślę, że nie ma co wałkować tematu co było to było co będzie to będzie niesmak pozostaje

ja i tak uważam że trzeba uporządkować sprawy klubu, składek opłat za naklejki i całego tego cudu co razem budujemy.

inaczej będzie co chwila jakiś niesmak.

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator

Postautor: Tomi » 28 lis 2011, 15:13

Mandi, każdy temat można poruszać, ale trzeba to robić z rozwagą, tu jak widać zabrakło miejsca na wzajemny szacunek i ludzie chwycili po kamienie. M.in. też Ty...a więc do rzeczy: też uważam, że należy sprawy związane z finansami uporządkować i to wcale nie dlatego, że ktoś ma niesmak, ale dla dobra klubu i administratora który finansami się zajmuje. Kwestie finansowe zawsze wywoływały kontrowersje począwszy od głupiej funkcji stanowiska Skarbnika w szkole podstawowej, jak widać drażnią wielu na każdym etapie życia. Jednak ton w jaki zwracasz uwagę na problem - powiem dobitnie: jest rynsztokowy. Skoro się znasz i masz jakieś pojęcie na tematy finansowe, jesteś człowiekiem uczestniczącym aktywnie w życiu klubu i chcesz aby on istniał to napisz do administratora pw i wyjaśnij jak powinno być to prowadzone odpowiednio pod kątem prawnym zamiast oskarżać gościa publicznie o kradzież bo jak pewnie wiesz jest to pomówienie. Podchodząc do sprawy na chłodno...pewne rzeczy trzeba uregulować tak aby nie tylko nie budziły kontrowersji, ale także były prowadzone zgodnie z literą prawa. Wiem, że Novi utworzył konto klubowe co jest dobrym posunięciem, prowadzi też prowizoryczny spis przychodów i rozchodów, wiec też ok, teraz trzeba by się zastanowić czy takie rozliczanie na widok publiczny wystarczy, jak prowadzić finanse aby US się nie przyczepił.
Co do naklejek to te prace są zlecane komuś i on chyba płaci podatek od sprzedaży, czy to wystarczy pewności nie mam, ale zamiast obrzucać błotem zacznijmy współpracować.

Awatar użytkownika
Balsam
Klubowicz
Imie: Łukasz
Auto: .
Silnik: 1.9 CDTI

Postautor: Balsam » 28 lis 2011, 16:56

tomi1985 pisze:Balsam napisał/a:
...Bravo NoVi, fakt faktem późno i po kilku słowach krytyki ale jak widać można.

Balsam trochę nie rozumiem Twojej radości bo z tego co pamiętam jako pierwszy na SB zgłosiłeś sprzeciw temu, że osoby nie udzielające się w życiu forum, starują do kalendarza.

Kolego tomi1985, dla Ciebie to sprzeciw dla mnie to było zapytanie o zasady.
Baczny obserwator taki jak Ty powinien tez zauważyć że w zeszłym roku mnie z Wami nie było a więc postanowilem sie skonsultowac.
Ja nie wywlekam tego co już jest za nami. Tym tematem chciałem zwrócić uwagę na problem jakim jest kneblowanie.

"Chodzi o mozliwość wypowiedzi. Taka jest idea forum"
Obrazek

NoVi
Starszy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Clio II
Silnik: 1.4 98KM
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 28 lis 2011, 17:01

panowie spokojnie bez zbednych napinek :d
Pranie Tapicerki cały ŚLĄSK! ~ PW

Mandi

Postautor: Mandi » 28 lis 2011, 17:39

tomi1985 pisze:zamiast oskarżać gościa publicznie o kradzież bo jak pewnie wiesz jest to pomówienie.

chyba trzeba zamknąć kolejny temat bo jak widać zaczynamy fantazjować ;)

ani słowa o kradzieży nie było... jedynie zwrócenie uwagi ludu na brak jasnych zasad.

koniec więcej nie wypowiem się na ten temat bo nie tędy droga za chwilę stanę się winnym całej akcji będącej następstwem wyboru fotek do kalendarza.

róbcie jak uważacie za słuszne.
AMEN

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator

Postautor: Tomi » 28 lis 2011, 17:50

Spoko NoVi, , myślę że już emocja opadły i atmosfera się uspokoiła.

Balsam, ja tamtą wypowiedz odebrałem nieco inaczej i uwierz mi, że nie tylko ja, ale mniejsza o to mogłeś zmienić zdanie masz do tego prawo. Zgadzam się z Tobą w tej kwestii - "Chodzi o mozliwość wypowiedzi. Taka jest idea forum", ale sądzę, że przy wypowiadaniu się jakaś kultura obowiązuje, ktoś podaje argument pada zdanie odmienne i jest dyskusja tu natomiast wywiązała się kłótnia i temat został zamknięty, decyzja zapadła i trzeba ją uszanować, a nie linczować gościa za to, że ma się inne zdanie w kwestii jednej decyzji nie widząc tego co zrobił do tej pory. Zgadzam się, że niewygodne tematy powinny istnieć, kłótniom i obelgom mówię nie - takie jest moje zdanie :)

Mandi, skoro uważasz że fantazjuję to ponownie Cię w takim razie zacytuję:

Wysłany: Wczoraj 21:19 tj. 27.11.20011 Odpowiedzi: Katowice :)
Mandi pisze:ale cóż widać serio liczy się szefostwo i naciąganie na dobrowolne składki - gdzie wielokrotnie pisałem, że to forum to biznes i ładujemy kasę w kieszeń Novi'ego jak to sprzeda to nie podzieli się z nami zyskami.

Awatar użytkownika
Balsam
Klubowicz

Postautor: Balsam » 28 lis 2011, 18:33

emocje powoli opadają, jest jeszcze kilka spraw które warto wyjaśnić wiec wyjaśniajmy i działajmy dalej , może nie wszystko stracone
Obrazek

NoVi
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 28 lis 2011, 20:41

ochłońmy wszyscy bo ostatni dni troche się gorąco tu zrobiło, a nikt niechce się z nikim kłócić :)

Mandi

Postautor: Mandi » 28 lis 2011, 20:52

...

NoVi
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 28 lis 2011, 21:05

tomi1985, Mandi, prosze chociaż wy się nie kłoćcie ani nie wymieniajcie ostrych zdań. Tak będzie lepiej dla wszystkich :)

Mandi

Postautor: Mandi » 28 lis 2011, 21:10

emocje opadają Novi luzik. jedni mają nerwy inni nad interpretują co czytają - ważne by to wyszło na dobre dla forum i klubu.

czasem dobrze by ludzie wyrzucili co leży, i może dobrze by słabe jednostki odeszły same z forum ;)

ważne by wyciągać wnioski i budować dalej co zacząłeś Novi.

NoVi
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 28 lis 2011, 21:38

Dlatego poważnie zastanawiam się nad rozbudową całej ekipy zarządzające.
O poszczególne stanowiska :)

Mandi

Postautor: Mandi » 28 lis 2011, 21:51

poszperaj po innych forach, nie wiem Czy ta fiesta to wzorowy przykład ale sprawa o stowarzyszeniach jest podatkowo jakoś rozwiązana inaczej. temat rzeka może mamy na forum jakiegoś prawnika lub księgowego :)

Awatar użytkownika
AG80
Zasłużony Klubowicz

Postautor: AG80 » 28 lis 2011, 21:53

Przychodzę z pracy, czytam i nareszcie w tym temacie rozluźnienie i powiew świeżego powietrza. Czasem rzeczywiście trzeba przewietrzyć atmosferę, szkoda tylko, że często emocje biorą górę, a wiadomo w takiej sytuacji można coś chlapnąć :D

Najlepszym zakończeniem tej kalendarzowej awantury byłoby gdyby MARCIN Z przyjął przeprosiny Administracji i przymknął oko na tę sprawę, a na pewno nie będzie żałował ;)

MARCIN Z zapraszamy ponownie :papa:

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator

Postautor: Tomi » 28 lis 2011, 21:54

Mandi pisze:ważne by wyciągać wnioski i budować dalej co zacząłeś Novi.

Mandi, podpisuje się obiema rękami.

Awatar użytkownika
Tito_Zam
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Fiat STILO 3D
Silnik: JTD 115 KM
Kolor: Blue
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=466
Kontaktowanie:

Postautor: Tito_Zam » 28 lis 2011, 23:44

Jak widzę to przeważnie NOVi tu się wypowiada z administracji i nikt nie ma nic do powiedzenia w tym temacie
i głównie w jego kierunku poleciały zarzuty ,chociaż tytuł tematu i ankieta wskazuje na coś innego.
Dodam tylko że nigdy nie zamknąłem tematu ważnego i specjalnie komuś na złość.

Wiec skoro tak się temat rozwinął to i ja się ustosunkuje do niektórych zarzutów bo i ja mam do tego prawo.

Pierwsza sprawa :
Dla mnie to wstyd takie akcje robić bo nikt nie chce dla klubu źle ,ale jak widać znajda się i tacy co czerpią z tego satysfakcję .
Tylko się zastanawiam z czego to wynika ? z zazdrości ?

Istnieje taki temat :
http://klubfiatstilo.pl/topics52/zmiany ... vt1747.htm
czemu nikt tutaj do cholery nic nie zaproponuje jakiejś zmiany ,poprawienia, skoro uważa ze coś jest nie tak ,tylko wszyscy po fakcie wyrzucają co tylko im przyjdzie do głowy .
Ja tego po prostu nie rozumiem!!!!!!!!!

Druga sprawa:
Balsam, a to co napisałeś w pierwszym poście
...moderatorzy z koła gospodyń wiejskich
uważasz za ok ?
Czy np. ja do Ciebie piszę podobne teksty z sensem obrażania ?, bo Twój post tak odebrałem.
Sam się zastanów co piszesz , jak i do kogo skoro nie chcesz żeby tak do Ciebie pisać.

Trzecia sprawa:
Balsam,Twoja ankieta nic się ma do rzeczywistości bo TEMATY i wszystko co z tym związane
nie dotyczy samych moderatorów ale całej administracji która ma takie możliwości.
Wiec nie atakuj tylko moderatorów i nie wygaduj takich rzeczy.

Czwarta:
tak poza nawiasem i celem wyjaśnienia :
Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy , zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami.

Z tego co widzę cześć forumowiczów uprawia tzw. " trollowanie "
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych.

Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.

Zaraz napiszecie ble ble ble... ale taka jest prawda.

Mandi, Z tego co widziałem nie było Cie na forum i to nie nasza wina ze nie interesowałeś się tematami wiec nie miej teraz pretensji do nikogo tylko do siebie.
W innym temacie tez się dużo wypowiadasz ale jak zwykle o tym samym ze nie masz czasu i rzeczywiście nie masz bo cie tu nie ma, i jak mówisz nie będziesz o żarówkach gadał.
Zauważ tylko ze dochodzi dużo użytkowników którzy od tego zaczynają i trzeba im pomagać bo po to jest forum ,a nie bo ty już to wiesz to masz w d... Ja nie mam i będę o tym pisał a ty jak nie chcesz to nie czytaj nawet.

Zarzucasz ze ja dołączyłem do kalendarza po terminie bo to do mnie się tyczy , a ja powiem ze termin był do określonego dnia nie do godziny wiec złożyłem zgłoszenie w terminie ,z tym ze był problem z załączeniem fotek o czym pisałem na SB ,ale jak widzę Ty nie doczytałeś uważnie i zaraz zarzucisz ze to mnie tu nie powinno być :D
bo widzę ze Cie stać na wszystko.

Szkoda słów ... ,korzyści ktoś czerpie ... wirusy puszcza ... podatki... itd . :?
Ładnie pojechane :faint: żenada
Sami kopiecie to forum

Wy mówicie co chcecie , ja tez mówię otwarcie co myślę ,bo nie czuje się gorszy i nie życzę sobie żeby mnie tu ktokolwiek obrażał .

Mam nadzieje ,że tym postem nie wywołam dodatkowej kłótni, bo o to mi nie chodzi ale nie zamierzam stulić uszu gdy ktoś po mnie jedzie.

Ludzie budujmy nie dzielmy

Proszę Was :)

NoVi
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 29 lis 2011, 00:08

swoja droga jesli marcin z zechcialby wrocic ze swoi stilem czekac na niego bedzie kalendarz na koszt klubu oraz dozywotni klubowicz w ramach tej calej nie milej sytuacji

Awatar użytkownika
Tito_Zam
J.Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Tito_Zam » 29 lis 2011, 00:16

NoVi pisze:swoja droga jesli marcin z zechcialby wrocic ze swoi stilem czekac na niego bedzie kalendarz na koszt klubu oraz dozywotni klubowicz w ramach tej calej nie milej sytuacji

Ja się jak najbardziej do tego przychylam :)
I apeluję SZANUJMY się .

Awatar użytkownika
Balsam
Klubowicz

Postautor: Balsam » 29 lis 2011, 16:41

Tito_Zam pięknie się nam rozpisałeś, pozwól że ustosunkuje się do Twojej wypowiedzi i na tym zakończymy, żeby nie kłucić się po raz kolejny na stronach forum.
Ewentualny dalszy dialog proponuje przenieść na PW.

"Pierwsza sprawa :
Dla mnie to wstyd takie akcje robić bo nikt nie chce dla klubu źle ,ale jak widać znajda się i tacy co czerpią z tego satysfakcję .
Tylko się zastanawiam z czego to wynika ? z zazdrości ?"

Odpowiedź na sprawę pierwszą:
Satysfakcja, zazdrość? Nie rób ze mnie (z nas) złego człowieka.
Ja sam czerpie korzyści (informacyjne) z bycia tutaj więc satysfakcja z tego że w klubie się nie powodzi jest bzdurą.
Zastanawiam sie z czego wynikają te oskarżenia? z złej interpretacji moich (naszych) intencji ?

"Druga sprawa:
Balsam, a to co napisałeś w pierwszym poście
...moderatorzy z koła gospodyń wiejskich
uważasz za ok ?
Czy np. ja do Ciebie piszę podobne teksty z sensem obrażania ?, bo Twój post tak odebrałem.
Sam się zastanów co piszesz , jak i do kogo skoro nie chcesz żeby tak do Ciebie pisać."

Odpowiedź na sprawę drugą:
Mój błąd, emocje wzięły górę. Mogłem inaczej to sformułować

Trzecia sprawa:
Balsam,Twoja ankieta nic się ma do rzeczywistości bo TEMATY i wszystko co z tym związane
nie dotyczy samych moderatorów ale całej administracji która ma takie możliwości.
Wiec nie atakuj tylko moderatorów i nie wygaduj takich rzeczy.

Odpowiedź na sprawę trzecią:
Nie zastanawiałem się jak w KFS wygladają struktury.
Nie ma problemu ,zrobimy edit i zamieszczę tam resztę administracji.

"Czwarta:
tak poza nawiasem i celem wyjaśnienia :
Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy , zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami...

Odpowiedź na czwartą:Tak poza nawiasem i celem wyjaśnienia wyjaśnień Tito_Zam
Zrozumiałe jest to że ktoś powinien kontrolowac treści jakie pojawiają się na forum ale wspomniana kontrola nie powinna polegać na blokowaniu możliwości wypowiedzi.
Zauważ żę trolowanie można skutecznie temperować ostrzeżeniami. Spory i kłutnie są nie uniknione. To dialog jest najlepszym sposobem rozwiązywania konfliktów.

Tym postem kończę aktywność odnośnie tej sprawy.
Czekam na inne niewygodne tematy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tito_Zam
J.Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Tito_Zam » 29 lis 2011, 21:23

Ja się z nikim nie kłócę i nie mam zamiaru.

Tak. Ty zacząłeś i Ty kończysz ale uważam ze ostatni głos
mi się należy po Twoich odpowiedziach , ale ... nie zrobię tego
bo nie uważam tego za konieczne :P , bo jak
widzę to Ty , to źle interpretujesz i nie do końca wiesz i rozumiesz
co piszesz.
Pozdrawiam .
I nie mam nic więcej do powiedzenia w tym temacie.
Balsam pisze:Czekam na inne niewygodne tematy :)

Widać właśnie tą " satysfakcję" - może jej brak ??? :] Ach szkoda gadać ...

Lepiej byś zrobił jak jak byś nie czekał tylko zgłaszał swoje
spostrzeżenia czy propozycje zmian na ulepszenie klubu.

Awatar użytkownika
Balsam
Klubowicz

Postautor: Balsam » 30 lis 2011, 17:27

to że czekam na inne niewygodne tematy świadczy o świadomości że takowe wcześniej czy później się pojawią a ten temat który założyłem pozwoli nawiazać dialog i rozwiązać reszte problemów.
Obrazek

Pała
Zasłużony Klubowicz
Imie: Kuba
Auto: Leon 1P FR
Silnik: 2.0 TDI
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=19
Kontaktowanie:

Postautor: Pała » 01 gru 2011, 06:35

Balsam pisze:czekam na inne niewygodne tematy świadczy o świadomości że takowe wcześniej czy później się pojawią

nie bądź taki pewny :]
JTD Club | No EGR Club | Wirus CLub :D | No Kata Club

Awatar użytkownika
burnout87
Klubowicz
Imie: Krzysiek
Auto: Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD ~140KM
Kolor: śliwka węgierka
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=155
Kontaktowanie:

Postautor: burnout87 » 02 gru 2011, 18:29

bez wątpienia, niewygodne tematy nie powinny być zamykane, ale tak głupie i prowokujące jak ten to z miejsca powinny zostać zamknięte.

Awatar użytkownika
Balsam
Klubowicz

Postautor: Balsam » 08 gru 2011, 11:17

:fiat: :fiat: :fiat: :fiat: :fiat: :fiat: :fiat: :fiat: :fiat: :fiat: :fiat: :fiat: :fiat: :fiat: :fiat: :fiat: :fiat:

Dlaczego profil KFS na facebook-u świeci pustkami?
Od momentu dołączenia do Facebook do dzisiaj powstały cztery wpisy, ostatni z nich miesiac temu.
Marna ilość a chodzi przecież o promowanie.

Co możemy zrobić żeby konto KFS na Facebook było atrakcyjne dla obecnych i przyszłych użytkowników?
Obrazek

Wróć do „Obsługa forum”