Obrazek

Niewygodne tematy

Piszcie tutaj o wszelkich błędach które wymagałyby poprawy, zrobimy to :)

Czy "niewygodne tematy" powinny być zamykane przez moderatorów?

TAK
5
23%
NIE
17
77%

Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
Balsam
Klubowicz
Imie: Łukasz
Auto: .
Silnik: 1.9 CDTI

Niewygodne tematy

Postautor: Balsam » 27 lis 2011, 20:29

W odpowiedzi na zamknięty temat:

http://klubfiatstilo.pl/topics28/wsparcie-i-poparcie-w-sprawie-niesprawiedliwosci-na-forum-vt2011.htm#28733

...moderatorzy z koła gospodyń wiejskich :mod:
jak to jest że temat który wisi zaledwie dzień zostaje zamknięty?
dlaczego blokujecie nam uzytkownikom możliwość wypowiedzi?
-odpowiesz: temat wyczerpany, mało konstruktywny itd. itp. g_wno prawda !
zapominacie się! forum jest dla ludzi, to tutaj powinniśmy poruszac sprawy istotne.
chyba że istotne to dla Was: "Jaki zapach stosujesz w swoim aucie"
cenzorzy proponuje zachować powsciągliwość w zamykaniu niewygodnych tematów.

swoją wypowiedzią zasłużyłem na ostrzeżenie ? :razz:
Obrazek

Mandi

Postautor: Mandi » 27 lis 2011, 20:33

No kaszana

nawet nie miałem okazji się wypowiedzieć w żadnym temacie z zamkniętych dotyczących wyrzucenia MARCINA_Z z top 12 ;)

ja nie mam parcia na kalendarz więc mogłem zrezygnować z dogrywki każda opcja możliwa musi być rozważona

ale tak to lipa cały ten kalendarz .... auta dodawana po terminie
ludzie wyrzuceni z listy bo napisali dwa posty :) to co lepiej pisać non stop o wymianie żarówek :)

bzdura..

ja się już wypowiedziałem w temacie Katowice

ale powtórzę
więcej składki nie zapłacę bo nie ma za co a komuś do kapsy wkładać nie będę niech sam znajduje kasę na swój biznes skoro ani rad ani pomocy nie słucha a rozsądku brak.

a jeżeli prawdą jest te info o wirusie wysłanym z premedytacją to chyba należy zbiorowo wypisać się z tego forum i tak ukarać zmanierowaną administrację.

NoVi
Starszy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Clio II
Silnik: 1.4 98KM
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 27 lis 2011, 20:43

no nie mogę znowu poruszacie tą samą kwestię.

Co do rad i pomocy, jakoś wszyscy zainteresowali się tematem kalendarza po fakcie.
Ale po co, tego nikt nie widzi prawda?
Ani tego ile do tej pory cała nasza ekipa zrobiła dobrego dla forum, tego też nie bo po co?
Jedno potknięcie, błąd i od razu wszyscy jesteśmy źli tak?

Sam użytkownik Poluś prosił o zamknięcie tematu jako autor więc nie wiem o co chodzi.
Pranie Tapicerki cały ŚLĄSK! ~ PW

Awatar użytkownika
Balsam
Klubowicz

Postautor: Balsam » 27 lis 2011, 20:52

NoVi pisze:Sam użytkownik Poluś prosił o zamknięcie tematu jako autor więc nie wiem o co chodzi.

Chodzi o mozliwość wypowiedzi. Taka jest idea forum
Obrazek

NoVi
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 27 lis 2011, 21:01

Ale skoro o to poprosił, być może nie chcial tego bardziej wywlekać.

Mandi

Postautor: Mandi » 27 lis 2011, 21:04

swoją drogą jak to podatkowo jest rozwiązane czy ktoś się orientuje??

od początku klubu (z tego co da się wyszukać na forum)

rok 2010
administracja inkasuje za członkostwo 330 zł (tak wynika z treści w temacie dołącz do grona...)

rok 2011
administracja inkasuje za członkostwo 1260 zł (63 klubowiczów po 20 zł)

dobrowolne datki ;)
wypisane datki na kwotę 368,86

co łącznie daje 1 958,86 zł

czy ktoś od tego zapłacił jakikolwiek podatek?? czy to zwolnione od podatków.

temat trudniejszy niż to kto jest w kalendarzu ale jak już wyjaśniamy zasady działania wyjaśnimy od A do Z

NoVi
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 27 lis 2011, 21:11

No i takim oto sposobem wszystko się źle toczy dla dobra klubu.
Czlowiek się raz pomyli podejmie szybko nie przemyslaną decyzje i takie przejścia.

Szczerze to dla dobra, forum jak i klubu, mogę odstąpić moje miejsce w kalendarzu na rzecz marcina z, żeby załagodzić całą tą nieciekawą sytuację, aby jednak większość mogła powiedzieć, że są zadowoleni z pracy ekipy. Mogę nawet zaproponować coś dla niego w ramach rekompensaty.
No ale czy to coś teraz zmieni?
Przyznaje się bez bicia, że decyzję podjąlem nie przemyślanie.

MwMw
Nowy Klubowicz

Postautor: MwMw » 27 lis 2011, 21:21

Krótko jestem na forum ale domyślam się że ogólnie cała ta afera zaczęła się od tego już "niesławnego" i nie do końca uczciwego konkursu z kalendarzami... no tak bywa...
Ale co do tematu to uważam, że cenzura tematów i wypowiedzi na każdym forum odbija się negatywnie. Każdy ma prawo do sensownego przedstawienia swojej opinii itp a jesli komuś temat nie pasuje może go podpiąć do tematów "ignorowanych" i nie będzie musiał czytać.

Oczywiście admin/moderatorzy mają prawo do ostatecznej decyzji na dany temat gdyż w końcu to ich forum, prywatne można by powiedzieć jednakże ogólna cenzura niewygodnych opinii, tematów raczej źle się odbije na kondycji forum. Każdy ma swój rozum i jest w stanie ocenić daną sytuacje i każdy wyciąga swoje wnioski i uważam że nie potrzebne jest "segregowanie" opinii.

A co do podatków to takie darowizny są nieopodatkowane i nie trzeba od tych kwot niczego odprowadzać.
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego...
Każde rozwiązanie ujawnia nowe problemy...
To czego nie zrobiłeś będzie zawsze ważniejsze od tego co zrobiłeś...

NoVi
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 27 lis 2011, 21:30

Po dłuższych przemyśleniach i uświadomieniu sobie, że jednak błąd stoi eweidentnie po mojej stronie, wystosunkowałem odpowiednią wiadomość do marcina z przeprosinami oraz małą rekompensatą, jeśli zechce zawitać w kalendarzu.

Powinienem był tak od razu zrobić, bo to się może źle odbić w życiu forum.
Oddam mu swoje miejsce w kalendarzu, bo nie zależy mi abym w nim był, tylko na tym, żeby to jednak Wy, bo was jest zdecydowanie więcej byliście zadowoleni.

mkoniu

Postautor: mkoniu » 27 lis 2011, 21:39

NoVi pisze:no nie mogę znowu poruszacie tą samą kwestię.

podejrzewam że PZPN też co rano tak narzekał czytając gazetę z artykułami o orzełkach. dodatkowo na początku powiedzieli ze orzełka nie przywrócą, przywrócili bo się opamiętali lub bali dalszych reakcji kibiców. Z Wami (czyt. Administracją) jest podobnie, tylko opamiętajcie się, a nie czekajcie aż userzy zaczną bojkotować forum.

prawda jest taka, ze regulamin forum i takich właśnie konkursów jest dziurawe jak sito, może warto nad tym się pochylić na pierwszą chwilę. Jeżeli coś jest OT to usuwać, zamykać, ale luźne tematy powinny zostać otwarte o ile chcemy by ten serwis nosił nazwę forum (gdzie każdy może się wypowiedzieć) a nie gazety gdzie teksty tworzy tylko redakcja. Duża wiocha wyszła na forum....

Na koniec dodam, że "Konkurs" z kalendarzem okazał się najlepszym szczałem w dziesiątkę odkąd jestem na forum, i droga Administracjo sama zniechęciłaś userów do udziału w dalszych zabawach forumowych....

Mandi

Postautor: Mandi » 27 lis 2011, 21:40

Darowizny owszem są wolne od podatku nawet w III linii bo kwoty są małe.
Jednak my opłacamy członkostwo w czymś czego być może prawnie nie ma.

Stowarzyszenia (kluby) mają swoje przepisy

dla przykładu podam statut klubu fiesta .. jak widać tam właściciel z prawnikami zabezpieczył się przed problemami podatkowymi a tu to my w zasadzie opłacamy coś dziwnego. do tego np sprzedaż naklejek klubowych to już usługa chyba no choć mogę się mylić.

dla dobra administracji jeżeli na poważnie myślicie o tym biznesie zróbcie z tym porządek

tu link do statutu klubu fiesta

http://www.fiestaklubpolska.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=35

my póki co wlewamy kasę na jedno konto.
nie znam się więc poruszam temat warto to uporządkować lub jeżeli jest wszystko zgodnie z prawem spisać w zasadach działania klubu.

Awatar użytkownika
Balsam
Klubowicz

Postautor: Balsam » 27 lis 2011, 21:40

...Bravo NoVi, fakt faktem późno i po kilku słowach krytyki ale jak widać można.
Niestety, tak czy inaczej kwestia zamykania niewygodnych tematów pozostaje otwarta.
Liczę na to że ten i kilka innych problemów zostanie rozwiązanych
Obrazek

NoVi
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 27 lis 2011, 21:43

Człowiek uczy się na błędach całe życie.
Mam nadzieje, że chociaż ten uda mi się chociaż załagodzić.

NoVi
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: NoVi » 27 lis 2011, 21:45

Tamte temat był zamknięty dlatego iż autor napisał o tym :)
Jeśli trzeba to i otworzę.

Awatar użytkownika
Balsam
Klubowicz

Postautor: Balsam » 27 lis 2011, 21:50

NoVi pisze:Tamte temat był zamknięty dlatego iż autor napisał o tym
Jeśli trzeba to i otworzę.

...zostaw ten. tutaj bedziemy suszyć Wam głowy w razie czego
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator
Imie: Tomek
Auto: SAABOLOT
Silnik: 1.4
Kolor: NR 170
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=5125

Postautor: Tomi » 28 lis 2011, 11:34

Witam Panowie.
Jako, że w weekend nie miałem zbyt wiele czasu nie byłem w stanie poświęcić forum zbyt wiele uwagi więc teraz nadeszła pora na nadrobienie strat...i co? Własnym oczom nie wierze. Jedziecie po człowieku dzięki któremu to forum istnieje jak po łysej kobyle tylko dlatego, że nie spodobała Wam się jego jedna decyzja. Cóż fakt jest taki, że tych dobrych rzeczy to się nie pamięta, jedynie te "złe" więc na wstępie odświeżę nieco pamięć pewnym osobom.

Mandi pisze:No kaszana

nawet nie miałem okazji się wypowiedzieć w żadnym temacie z zamkniętych dotyczących wyrzucenia MARCINA_Z z top 12 ;)

a tu trzecia wypowiedź po ogłoszeniu wyników głosowania:

Wysłany: 2011-11-23, 21:31

Mandi pisze:najs :)
dziękuję wszystkim za uznanie dla mojego dzieciowozu ;)

Jak widać okazja do wypowiedzenia się była, ale jakoś wtedy to, że MARCIN Z nie dostał się do kalendarza nie przeszkadzało.

Balsam pisze:...Bravo NoVi, fakt faktem późno i po kilku słowach krytyki ale jak widać można.

Balsam trochę nie rozumiem Twojej radości bo z tego co pamiętam jako pierwszy na SB zgłosiłeś sprzeciw temu, że osoby nie udzielające się w życiu forum, starują do kalendarza.

Co do samego zamykania niewygodnych tematów to mam mieszane uczucia z jednej strony się zgadzam, że takowe powinny istnieć bo sam również nie zdążyłem się wypowiedzieć i wyrazić swojej opinii, a z drugiej strony rozumiem decyzje człowieka, który jest wręcz linczowany za decyzje do której ma prawo jako założyciel tej społeczności. Cóż sprawdza się tu stare powiedzenie: "Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził".

Korzystając z okazji wyrażę również swoje zdanie co do kolegi MARCIN Z. Otóż, ja uważam decyzje podjętą przez administracje za słuszną. Administracja nie musi wiedzieć jaką człowiek ma sytuację w domu (biorę tu pod uwagę tłumaczenia kolegi Poluś) i jak bardzo zapracowany jest, skoro miał czas wrzucić zdjęcia, mógł również wygospodarować te 2 minuty po to żeby się przynajmniej na forum zalogować, a do tego nie doszło.
Jeśli chcecie ładny kalendarz to ze stron internetowych, bądź z ogłoszeń sprzedaży zaserwuje Wam jako nowy użytkownik takie auta, że każdy będzie się ślinił na ich widok...no ale cóż chyba nie o to w tym chodzi, aby na kalendarzu widniały auta fikcyjnych użytkowników, a tak właśnie został potraktowany MARCIN Z czemu się nie dziwie. Ktoś może powiedzieć, że w takim razie na kalendarz nie powinien się dostać również Dj Kej wiec mogę ogłosić, że jestem świadkiem i pewnie wiele osób to potwierdzi, że koleś wchodził na forum oraz prowadził aktywne dyskusje na SB wiec jest dowód na to że gościu "istnieje".

Na przyszłość proponuje wszystkim krytykom zastanowienie się nad tym co piszą bo fakt jest niepodważalny, gdyby nie kolega Novi nie mielibyście się nawet gdzie kłócić. W moje życie forum wniosło wiele, poznałem nowe osoby, mam miejsce w którym mogę poprosić o pomoc lub udzielić jej potrzebującemu forumiczowi. Jest gdzie pogadać w wolnej chwili, a fakt ten zawdzięczam właśnie Noviem wiec scyzoryk w kieszeni mi się otwiera jak czytam takie obelgi, nikt nikogo nie zmusza, żeby na forum działać, ale skoro już tu jesteście to ku....de okażcie trochę szacunku i wdzięczności.

Byłbym zapomniał o kwestii wirusa wysłanego do MARCINA Z na pw - odebrałem, że oskarża się o jego wysłanie również administracje...heh ludzie na zdrowy rozsądek, jeśli sprawca wysyła wirusa świadomie to jest to przestępstwo. Sądzicie, że ktoś jest takim idiotą, że kolesiowi wysyła wirusa z premedytacją bo go wkurzyło, że jest spór o kalendarz? No proszę zlitujcie się.

Pała
Zasłużony Klubowicz
Imie: Kuba
Auto: Leon 1P FR
Silnik: 2.0 TDI
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=19
Kontaktowanie:

Postautor: Pała » 28 lis 2011, 12:48

sie narobiło.
śmiać mi się chce jak czytam Wasze wypociny i pretensje!
jak już wiele razy było napisane, nigdy wszystkim nie dogodzimy. zawsze znajdzie sie kilku co bedą płakać. - to tak ogólnie...

wracając do tego nieszczęsnego kalendarza... jest to moj pierwszy i ostatni komentarz na ten temat.

ja także uważam że NOVI zrobił dobrze.
(prawdą jest,że popełniliśmy bląd pisząc regulamin wstawiania zdjęć- zaznaczam POPEŁNILIŚMY, a nie tylko Novi). teoretycznie zdjęcia powinne zostać.

ale z drugiej strony, jakbyśmy/ byście chcieli mieć tylko i wyłącznie ładne foty- nawet pomimo tego ze ktos zarejestruje sie tylko po to zeby wstawic fotki do kalendarza, to równie dobrze mogliśmy wybrać 12 najładniejszych aut z www.google.com i wydrukować.
ale chcieliśmy aby ten kalendarz tworzyły osoby który chociaż minimalnie to forum tworzą-a osoba ktora rejestruje sie po to zeby wstawic foty troche mnie śmieszy.

decyzja dobra czy zła zapadła.
dla jednych to nauczka na przyszłość, dla innych powód do narzekania, płaczu, wytykania.
niech tak będzie wkońcu to Polska.
my przyjmujemy wszystko na klatę i postaramy się, aby już taka sytuacja się nie powtórzyła.

pozdrawiam wszystkich.
JTD Club | No EGR Club | Wirus CLub :D | No Kata Club

Awatar użytkownika
crash37
Nowy Klubowicz
Auto: Stilo Active
Silnik: 1.9JTD 115@125km
Kolor: Fioletowy
Kontaktowanie:

Postautor: crash37 » 28 lis 2011, 12:59

niestety moja kandydatura została z automatu wyrzucona przed utworzeniem sondy do głosowania, mimo, że zdjęcia spełniały cały regulamin -> ale skoro ktoś tak uznał, niech tak będzie :(
Wkrótce przedstawie stilaka na forum :)

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator

Postautor: Tomi » 28 lis 2011, 13:27

crash37, z tego co pamiętam Twoje zdjęcia były w niewłaściwej rozdzielczości, zostałeś poproszony o jej zmianę czego nie uczyniłeś, dlatego Twoje zdjęcia nie brały udziału w glosowaniu.

Pała
Zasłużony Klubowicz
Imie: Kuba
Auto: Leon 1P FR
Silnik: 2.0 TDI
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=19
Kontaktowanie:

Postautor: Pała » 28 lis 2011, 13:31

z tego co pamiętam- tak właśnie było.
JTD Club | No EGR Club | Wirus CLub :D | No Kata Club

Awatar użytkownika
Quler
Starszy Klubowicz
Auto: Mondeo MK IV/206 CC
Silnik: 2.0 163 PS/ 2.0 136 PS
Kolor: Arctic White/ Silver
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=891 post134981.html#p134981
Kontaktowanie:

Postautor: Quler » 28 lis 2011, 14:06

tomi1985 masz świetne predyspozycje na Moderatora , awans tuż tuż ..... :D
NO EGR CLUB :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator

Postautor: Tomi » 28 lis 2011, 14:15

Quler, dziękuje bardzo za uznanie lecz wyczuwam tu nutkę ironii :] a to nie jest temat kto nadaje się na moderatora więc nie offtopujmy. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Quler
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Quler » 28 lis 2011, 14:18

No skądże znowu ..... :D wyrażam po prostu swoje odczucia .... :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator

Postautor: Tomi » 28 lis 2011, 14:23

Quler, w takim razie dziękuje bardzo za uznanie sądzę jednak, że Twoja kandydatura byłaby zdecydowanie bardziej odpowiednia ze względu na ilość postów których liczbą, jak sam słusznie (bodajże na SB) zauważyłeś: "zbliżasz się do ekipy rządzącej" :) Także jak coś będzie się szykowało masz mój głos ze względu chociażby na aktywność :D Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Quler
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Quler » 28 lis 2011, 14:26

No dziękuję bardzo .... :D ale chyba mnie nie chcą ... ;( bo za dużo gadam ... :D swoją drogą widzę ,że bacznie mnie obserwujesz .... i nie tylko Ty.... :D ale to dobrze ... wręcz bardzo dobrze :D

Obrazek

Wróć do „Obsługa forum”