Język polski

Piszcie tutaj o wszelkich błędach które wymagałyby poprawy, zrobimy to :)
DalamarPL
Klubowicz
Imie: Krzysztof
Auto: Stilo
Silnik: 2.4 170KM
Kolor: zółty

Język polski

Postautor: DalamarPL » 29 paź 2016, 11:43

Czy któryś z moderatorów mógłby zwracać uwagę użytkownikom notorycznie nieprzestrzegającym zasad języka polskiego?
Chodzi mi przede wszystkim o tych, którzy robią to celowo, jak np. explicit77.

Awatar użytkownika
michalfc
Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo / Punto II
Silnik: 1.2 16v Pałer / 1.2 8v
Kolor: Nero 601 / 804/A
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=6652

Re: Język polski

Postautor: michalfc » 29 paź 2016, 11:58

Mi jego sposób wypowiedzi w żadnym przypadku nie przeszkadza. Czasami jest fajnie pisane. Wole czytać jego teksty niż kogoś kto nie używa interpunkcji lub nie umie w sposób logiczny napisać zdania.

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Postautor: ryan_cooper5 » 29 paź 2016, 12:17

no dokładnie, kolega excilipiclipicit jest na forum o wiele dłużej od Ciebie i jakoś nikomu nie przeszkadza jego pisanie, a nawet fajnie się to czyta. Zawsze możesz nie czytać postów które są napisane w ten sposób i po problemie.

Awatar użytkownika
Tito_Zam
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Fiat STILO 3D
Silnik: JTD 115 KM
Kolor: Blue
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=466
Kontaktowanie:

Re: Odp: Język polski

Postautor: Tito_Zam » 29 paź 2016, 14:19

To jest odwieczny problem tego forum i niektórych użytkowników.
Regulamin forum wyraźnie określa o przestrzeganie polskiej pisowni i większość potrafi to uszanować, ale niektórzy na to leją...

Na innym forum by już dawno dostali po banie i po sprawie albo by się dostosowali.

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 29 paź 2016, 14:25

ryan_cooper5 pisze:no dokładnie, kolega excilipiclipicit jest na forum o wiele dłużej od Ciebie i jakoś nikomu nie przeszkadza jego pisanie, a nawet fajnie się to czyta. Zawsze możesz nie czytać postów które są napisane w ten sposób i po problemie.

Mnie przeszkadza i to bardzo staram się nie czytać
Na siłę, a przez to wychodzi zupełnie nie po polsku.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 29 paź 2016, 15:43

Wielokrotnie zostały nakładane ostrzeżenia, nadal będą nakładane co skutkuje automatycznym zakazem pisania na 7 dni.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika ?? viewtopic.php?f=36&t=11584&start=25

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 29 paź 2016, 16:30

DalamarPL pisze:Czy któryś z moderatorów mógłby zwracać uwagę użytkownikom notorycznie nieprzestrzegającym zasad języka polskiego?
Chodzi mi przede wszystkim o tych, którzy robią to celowo, jak np. explicit77.

Hi, hi. Szczerze zazdroszcze jak boga kocham. Jakze to ja bym chcial miec tego typu problemy na glowie. Niestety, u mnie znacznie gorzej to wyglada. Zatem jeszcze raz, zazdraszczam jak cholera. Plaza, zyc nie umierac. Jednakowoz nie wypada po raz enty nie dodac. Najprostsze rozwiazania najlepsze- nie czytac. Mujborze.
P.S.
Ironia losu ze fakt taki niezauwazony (chochlik rzec mozna) ze w mej pisowni rzeklbym ze nadmiar polskiej mowy przytloczyl by niejednego gdyby tylko ogarnal ze nowomoda to nie wyznacznik Kochanowskiego ktory to juz nawet sie nie przewraca bo i po co. Fejsbuka nie mam, ogarniasz? A da sie.
Zenada.
Przepraszam za brak interpunkcji i pozostale. Na walizkach siedze i pisze z aparatu telefonicznego...

--------------------- Dodano: 29 paź 2016, 17:24 ---------------------

W ogole jaka cybula. Jakos nie przypominam sobie bym kogpkolwiek kiedykolwiek do czytania czegokolwiek a zwlaszcza mych pierdow zmuszal jakkolwiek. Masakra.
Wedlug mnie banowac, chocby dla tej chwili satysfakcji.

W ogole jaka cybula. Jakos nie przypominam sobie bym kogpkolwiek kiedykolwiek do czytania czegokolwiek a zwlaszcza mych pierdow zmuszal jakkolwiek. Masakra.

--------------------- Dodano: 29 paź 2016, 17:27 ---------------------

Po trzykroc ;)
Swiadomym z gory przegranej walki.

--------------------- Dodano: 29 paź 2016, 17:30 ---------------------

Mazi pisze:Wielokrotnie zostały nakładane ostrzeżenia, nadal będą nakładane co skutkuje automatycznym zakazem pisania na 7 dni.

Pytanie za co w tle pozostaje tak naprawde? Ze da sie. Ze mozna. No ponoc jak czegos nie wolno a bardzo chce sie to da sie. I fajnie.
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

DalamarPL
Klubowicz

Postautor: DalamarPL » 29 paź 2016, 16:52

Oczywiście, że można nie czytać, tylko czasami to uniemożliwia rozumienie całego wątku. Bo ludzie odnoszą się do jego wypowiedzi. Skoro w innych sytuacjach regulamin jest przestrzegany (i słusznie), to uważam, że w tej kwestii również powinien.

Awatar użytkownika
mich_616
Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD
Kolor: Grigio Sassi 823

Postautor: mich_616 » 29 paź 2016, 17:22

Serio? Co to za temat w ogóle? Jakieś przedszkole? Faktem jest że kolega explicit ma inny styl pisania wypowiedzi, ale wystarczy wytężyć się kilka razy żeby resztę jego postów rozumieć bezproblemowo. Według mnie jeśli lubi tak pisać (a możliwe że to jego pasja) to co w tym złego? Jeśli dołączy do nas poeta którego pasją będzie pisanie wierszy i w ten sposób, w sensie wierszem, będzie pisał posty to też go będziecie rugać i banować? Zwróćcie uwagę też, że mimo wszystko posty explicit'a są pisane po polsku. Co innego gdyby pisał w stylu "bycproblemwstilozarowkaniedzialac" albo łamanym polskim/niemieckim czy też innym miksem językowym. A jeśli komuś nie pasuje to nie musi czytać i tyle. Chociaż zawsze można iść za ciosem i wprowadzić obowiązek używania autokorekty :facepalm:

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 29 paź 2016, 17:37

No widzisz. Ja tym czasem wychodze z zalozenia ze zasady, regulaminy, etc. sa po to by je lamac. I tylko jedna drobna roznica. Nie mam problemu z tym iz ktos na dany temat ma inny poglad, inaczej ocenia, reaguje odmiennie. Mam tego swiadomosc, szanuje, przynajmniej sie staram. No ale w zyciu codziennym raczej spotykam sie z cybula i duposciskiem. I co? A nic.
Ogolnie tak szerzej ujmujac gdybysmy wszyscy byli tacy poprawni politycznie to wciaz bysmy siedzieli na drzewie z rozkmina - zejsc/nie zejsc.
I co by nie bylo, to tylko i wylacznie moje zdanie.
Merytorycznie, jak moge cos madrego dodac w temacie problemow zwiazanych z uzytkpwaniem chocby Sztylona,, dodam. Od czasu do czasu nawet ktos podziekuje. Ale o czym ja tu...

--------------------- Dodano: 29 paź 2016, 18:37 ---------------------

mich_616 pisze:Serio? Co to za temat w ogóle? Jakieś przedszkole? Faktem jest że kolega explicit ma inny styl pisania wypowiedzi, ale wystarczy wytężyć się kilka razy żeby resztę jego postów rozumieć bezproblemowo. Według mnie jeśli lubi tak pisać (a możliwe że to jego pasja) to co w tym złego? Jeśli dołączy do nas poeta którego pasją będzie pisanie wierszy i w ten sposób, w sensie wierszem, będzie pisał posty to też go będziecie rugać i banować? Zwróćcie uwagę też, że mimo wszystko posty explicit'a są pisane po polsku. Co innego gdyby pisał w stylu "bycproblemwstilozarowkaniedzialac" albo łamanym polskim/niemieckim czy też innym miksem językowym. A jeśli komuś nie pasuje to nie musi czytać i tyle. Chociaż zawsze można iść za ciosem i wprowadzić obowiązek używania autokorekty :facepalm:

Dzieki Michale. Przy okazji poruszyles tak naprawde niechcacy sedno sprawy zatem rozwine. Niektorzy lubia wynosic smieci, inni trzepac dywany. Ja zas jak zaczynam cokolwiek pisac chocbym nie wiem co robil zawsze wychodzi to samo. Probowalem. Niejednokrotnie. No nie da rady. Dalem se siana wychodzac z zalozenia ze wszak nie zjadam noworodkow, nie kradne, nie wyrywam reki niepelnosprawnym.
Ale jest w deche. Wuntek na FKS mam o mnie. Od jutra du** wyzej miec bede.

DalamarPL
Klubowicz

Postautor: DalamarPL » 29 paź 2016, 18:04

Gdy pojawiły się przecinki, jest o wiele lepiej. Nie wiem czy to zasługa tego tematu, ale dziękuję.

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz
Imie: Mikołaj
Auto: waSAABi
Silnik: B207R
Kolor: 170

Postautor: Stig » 29 paź 2016, 18:20

zostawcie trola, taka jego misja życiowa - musi wkurzac innych

wystarczy olać, nie czytać
poprostu mieć wyje...

niech turbo będzie z wami :sarkazm:
pozdrawiam
"...Chciałeś być najmądrzejszy - bez podstaw, co za bezsens, tak każdemu się wydaje, że jest mądry niczym Sensei... "

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 29 paź 2016, 21:40

To jak juz obrazasz bez jakiejkolwiek przyczyny milo by bylo gdybys choc ta krzty odrobine wysilku w to wlozyl i szkalowal z wielkiej litery.

DalamarPL, nie ma za co. Specjalnie dla Ciebie postaram sie zatem o interpunkcji wiecej w mych wypocinach. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
fanduc
Nowy Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: Bravo
Silnik: 1.4 T-Jet 150 KM
Kolor: Maserati Blue

Postautor: fanduc » 30 paź 2016, 06:48

Temat myślę że jest bezsensowny . Każdy wie co jest istotą takiego forum. Kolega explicit77 nikogo nie obraża . Nie atakuje z tego co widzę. To co obecnie zrobił dla swojego Stilo i co wie w tym temacie to już wyższy Level :clap2: To w jaki sposób to przedstawia .....kwestia gustu , a otym jak wiadomo ..... :>

Awatar użytkownika
Tito_Zam
J.Admin
Auto: Fiat STILO 3D
Silnik: JTD 115 KM
Kolor: Blue
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=466
Kontaktowanie:

Postautor: Tito_Zam » 30 paź 2016, 15:18

Sposób przedstawiania niech sobie będzie kwestią gustu, tylko tak fajnie by było jakby używać polskich znaków i interpunkcji,
aby móc to ogarnąć.
Zresztą tak jak mówi to regulamin viewtopic.php?f=28&t=7574 3.13 Obowiązującym językiem na forum jest język polski i taki prosimy stosować. Dotyczy to zarówno formy stylistycznej wiadomości, gramatyki, ortografii i interpunkcji.
oraz jak stanowi kultura i szacunek dla innych piszących i czytających to forum.

Awatar użytkownika
fanduc
Nowy Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: Bravo
Silnik: 1.4 T-Jet 150 KM
Kolor: Maserati Blue

Postautor: fanduc » 30 paź 2016, 18:01

Kolego Tito_Zam zgadzam się z tym w 100% . Jednak .....co do regulaminu. Czy kolega DalamarPL nie powinien : 2.6 Wszystkie postulaty i uwagi prosimy kierować do Administratora serwisu wysyłając do niego wiadomość prywatną lub wiadomość e-mail na adres kontaktowy ? :niewiem: :roll: :niewiem:

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator
Imie: Tomek
Auto: SAABOLOT
Silnik: 1.4
Kolor: NR 170
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=5125

Postautor: Tomi » 30 paź 2016, 20:00

Gównoburzę zamykam bo prowadzi donikąd, od dłuższego czasu forum jest bardzo tolerancyjne i puszczamy płazem gorsze występki jak sposób pisania kolegi explicit. Są bany jest źle, są pretensje, niemiecka część Polski wali focha na amen, nie ma banów też nie dobrze.... nie dogodzi :niewiem:

Wróć do „Obsługa forum”