Strona 1 z 1

Relingi - renowacja

: 14 wrz 2017, 12:01
autor: stil
Napisałem relingi ale chyba inaczej się to nazywa w nadwoziu 3D. W każdym bądź razie chodzi mi o renowacje szyn w dachu. Już nie jedno stilo widziałem, że ma z tym problem.
Regenerował ktoś te relingi, jeśli tak mógłby się podzielić doświadczeniem. Ja zastanawiałem się nad pomalowanie tego zwykłym czarnym spreyem w puszcze ale może lepszym rozwiązaniem byłoby naklejenie foli na te elementy? Stosował może ktoś folię na te elementy?

Re: Relingi - renowacja

: 14 wrz 2017, 12:30
autor: MBaran
Przy wyciąganiu tego podobno trzeba bardzo uważać, żeby nie połamać zatrzasków, bo lubią się podobno łamać. Ja u siebie myślałem bardziej o zdrapaniu resztek tego czarnego i zostawieniu tego srebrnego...

Re: Relingi - renowacja

: 14 wrz 2017, 12:55
autor: stil
Ja bardziej powierzchownie chciałem to zrobić, tzn. bez ściągania z auta zrobić. Przy malowaniu sprejem trochę roboty ze zabezpieczeniem by było znowu z folia czysta robota

Re: Relingi - renowacja

: 14 wrz 2017, 19:34
autor: Klaudii
Ja nawet się nie zastanawiałem tylko szarpłem i po problemie :D, wyłamałem 3 zatrzaski ponieważ były bardziej zużyte niż z drugiej strony. Z drugiej strony już miałem jakieś pojęcie i obeszło się bez większych strat, ale jeden zatrzask się wyłamał. Na stole ładnie papierkiem ściernym przeleciałem listewki i nałożyłem 4 warstwy lakieru czarny mat. Przy montażu pozamieniałem tak zatrzaski żeby połamane były na środku i jak narazie nic nie wylata ;).

Re: Relingi - renowacja

: 24 wrz 2017, 21:13
autor: mich_616
A ja Wam powiem tak: oklejenie tego dookoła zajęło mi 15 minut obie strony. Zjechanie papierem do metalu kolejne 15 minut. Malowanie również 15, a malowałem lakierem strukturalnym BOLL. Trzyma elegancko już trzeci rok.

Re: Relingi - renowacja

: 24 wrz 2017, 21:52
autor: Nitszu
Obrazek

u mnie problem rozwiązałem okleiną... tylko zdemontowałem je przed oklejeniem. Zatrzaski to 11zł sztuka w ASO :F
Reling trzeba dociągnąć mocno do siebie i podnieść od strony wewnętrznej, wtedy jest duża szansa, że go nie uszkodzimy :)
Obrazek

Tak wygląda zaczep bez relingu założony na samochód, dół to zewnętrzna strona samochodu:
Obrazek

Tak wygląda odwrócony reling z zaczepem odwrócony do góry kolami:
Obrazek

Re: Relingi - renowacja

: 25 wrz 2017, 17:05
autor: enwuu
Zdjęć nie mam, zajmowałem się nimi dwa miesiące temu. Najpierw okleiłem taśmą malarską po bokach od szyny, potem szynę papierem ściernym grubym, chyba coś koło 120-200, nie do czystego srebra, a jedynie żeby wyrównać i zmatowić porządnie i usunąć luźną farbę. Na to podszedł podkład w sprayu, a na wierzch dwie warstwy czarnego matu w sprayu. Efekt, nic nie odpada, różnica kolosalna. Jestem zadowolony :) Nie mam zdjęć sprzed, ale idąc do auta cyknę jak to wygląda na dzień dzisiejszy.