Relingi - renowacja

Dział dotyczący kosmetyki samochodowej.
Awatar użytkownika
stil
Nowy Klubowicz
Imie: Mariusz
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 140

Relingi - renowacja

Postautor: stil » 14 wrz 2017, 12:01

Napisałem relingi ale chyba inaczej się to nazywa w nadwoziu 3D. W każdym bądź razie chodzi mi o renowacje szyn w dachu. Już nie jedno stilo widziałem, że ma z tym problem.
Regenerował ktoś te relingi, jeśli tak mógłby się podzielić doświadczeniem. Ja zastanawiałem się nad pomalowanie tego zwykłym czarnym spreyem w puszcze ale może lepszym rozwiązaniem byłoby naklejenie foli na te elementy? Stosował może ktoś folię na te elementy?

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Co podjedzie na przystane
Silnik: ---
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=12647

Re: Relingi - renowacja

Postautor: MBaran » 14 wrz 2017, 12:30

Przy wyciąganiu tego podobno trzeba bardzo uważać, żeby nie połamać zatrzasków, bo lubią się podobno łamać. Ja u siebie myślałem bardziej o zdrapaniu resztek tego czarnego i zostawieniu tego srebrnego...
Obrazek

Awatar użytkownika
stil
Nowy Klubowicz
Imie: Mariusz
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 140

Postautor: stil » 14 wrz 2017, 12:55

Ja bardziej powierzchownie chciałem to zrobić, tzn. bez ściągania z auta zrobić. Przy malowaniu sprejem trochę roboty ze zabezpieczeniem by było znowu z folia czysta robota

Klaudii
Nowy Klubowicz
Imie: Klaudia & Sebastian
Auto: Stilo 3D
Silnik: 1.2 80KM
Kolor: Czerwony

Postautor: Klaudii » 14 wrz 2017, 19:34

Ja nawet się nie zastanawiałem tylko szarpłem i po problemie :D, wyłamałem 3 zatrzaski ponieważ były bardziej zużyte niż z drugiej strony. Z drugiej strony już miałem jakieś pojęcie i obeszło się bez większych strat, ale jeden zatrzask się wyłamał. Na stole ładnie papierkiem ściernym przeleciałem listewki i nałożyłem 4 warstwy lakieru czarny mat. Przy montażu pozamieniałem tak zatrzaski żeby połamane były na środku i jak narazie nic nie wylata ;).

Awatar użytkownika
mich_616
Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD
Kolor: Grigio Sassi 823

Postautor: mich_616 » 24 wrz 2017, 21:13

A ja Wam powiem tak: oklejenie tego dookoła zajęło mi 15 minut obie strony. Zjechanie papierem do metalu kolejne 15 minut. Malowanie również 15, a malowałem lakierem strukturalnym BOLL. Trzyma elegancko już trzeci rok.

Awatar użytkownika
Nitszu
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.4
Kolor: Czarny
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.p ... 360#p87360

Postautor: Nitszu » 24 wrz 2017, 21:52

Obrazek

u mnie problem rozwiązałem okleiną... tylko zdemontowałem je przed oklejeniem. Zatrzaski to 11zł sztuka w ASO :F
Reling trzeba dociągnąć mocno do siebie i podnieść od strony wewnętrznej, wtedy jest duża szansa, że go nie uszkodzimy :)
Obrazek

Tak wygląda zaczep bez relingu założony na samochód, dół to zewnętrzna strona samochodu:
Obrazek

Tak wygląda odwrócony reling z zaczepem odwrócony do góry kolami:
Obrazek

enwuu
Nowy Klubowicz
Imie: ZZZZZ
Auto: Fiat stilo
Silnik: 2.4

Postautor: enwuu » 25 wrz 2017, 17:05

Zdjęć nie mam, zajmowałem się nimi dwa miesiące temu. Najpierw okleiłem taśmą malarską po bokach od szyny, potem szynę papierem ściernym grubym, chyba coś koło 120-200, nie do czystego srebra, a jedynie żeby wyrównać i zmatowić porządnie i usunąć luźną farbę. Na to podszedł podkład w sprayu, a na wierzch dwie warstwy czarnego matu w sprayu. Efekt, nic nie odpada, różnica kolosalna. Jestem zadowolony :) Nie mam zdjęć sprzed, ale idąc do auta cyknę jak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Wróć do „Kosmetyka”