Malowanie i modyfikowanie - czy jest sens?

Dział dotyczący kosmetyki samochodowej.
Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 26 cze 2017, 23:32

Czyli białe domniemam?
No bo te Twoje żółte "zwykłe" z tego co zaobserwowałem na przestrzeni lat już zapewne kilkudziesięciu właśnie na biało świecą. Do tego zarzekam się że jestem pewien tego gdyż iż jak już wspomniałem wcześniej jakiś czas temu świadomie zakładałem żarówki żółte do auta i w pełni świadom rzec Ci mogę że owe faktycznie świeciły tudzież chcąc być bardziej precyzyjnym oświetlały mi ciemną nocą drogę z poboczem na żółty kolor (na marginesie, najlepsze we mgle) a te obecnie dostępne zwykłe są białe i tak też świecą. Co więcej, wydzieliwszy grupę społeczną pewną co to im światła niby na niebiesko świecą to i tak bardziej na biało aczkolwiek dużo im bliżej do niebieskiego finalnie niż Tobie do żółtego zwykłe mając.
Tak sądzę.
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 26 cze 2017, 23:51

Zresztą skoro odnosisz wrażenie że się nie dogadujesz z osobą po drugiej stronie łącza internetowego to się nie łam, od czasu do czasu (zapewne dość rzadko) można trafić na człowieków którzy miast olać wiedzą co robić, nie poddają się i przechodzą do konwersacji opartej na foto.. Tak, trochę smutne no ale cóż począć? Według mojej opinii lepsze te nieudolne próby dostosowania się choćby trochę. Poddać się, machnąć ręką i dupę obrobić prościej, wiadomo. Ale to nie mój styl, twardym trza być. Zatem sięgnąwszy specjalnie dla Ciebie bezinteresownie zupełnie do głębin zagłębi czeluści niedostępnych dysku twardego swego peceta po poszukiwaniu w historii bezkresie wrzucę Ci foto, (ś.p.nad jego duszą) wspomnianego Gryfona oświetlającego drogę poprzez żółte żarówki tak byś mógł sobie porównać.
Nie ma za co...
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator
Imie: Tomek
Auto: SAABOLOT
Silnik: 1.4
Kolor: NR 170
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=5125

Postautor: Tomi » 27 cze 2017, 10:30

A może spróbuj w tym kierunku: :wtf:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 27 cze 2017, 11:34

Tomi pisze:Qr Bbpost A może spróbuj w tym kierunku:

Brakuje przycisku "lubie to" dla posta :D
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED / DUALOGIC viewtopic.php?f=36&t=11584&start=25

Awatar użytkownika
TomRar
Nowy Klubowicz
Imie: Tomasz
Auto: Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 115km
Kolor: Niebieski

Postautor: TomRar » 27 cze 2017, 11:55

explicit77 pisze:Qr Bbpost Czyli białe domniemam?

Czyli dokładnie takie. jak na zdjęciu. Najzwyklejsze jakie spotyka się w każdym aucie. I nie są to ani białe, ani żółte. A będąc bardziej precyzyjnym to są to rzekomo białe żarówki, które świecą z żółtym odcieniem. Na biało świecą np diody led (pomijając barwę biały ciepły), a te standardowe żarówki mają zwykły żarnik, więc siłą rzeczy nie mogą świecić na biało.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I skończmy już wywód żarówek, bo "nikt nam nie będzie mówił, że białe jest białe, a czarne jest czarne"
Poza tym fajny samolocik :)

Tomi pisze:Qr Bbpost A może spróbuj w tym kierunku:

To polo jest w pewnym sensie oryginalne, ale u mnie wywołuje tylko odruch wymiotny, albo śmiech, jeśli jestem na fazie :)

Awatar użytkownika
TomRar
Nowy Klubowicz

Postautor: TomRar » 27 cze 2017, 16:06

http://allegro.pl/folia-chrom-mat-perla-czerwona-niebieska-brazowa-i6866123810.html

Tak sobie myślę, że może warto spróbować okleić autko takimi foliami. Oczywiście zapewne jeśli już oklejać to tylko markowa droga folia, ale jesli chodzi tylko o maskę i bagażnik i dach żeby już zrobić pod jeden kolor to można kupić próbkę i spróbować. Jeśli uda się ładnie zrobić to wtedy resztę auta obkleić oczywiście uprzednio usunąć rdze. Jakiś czas może by wytrzymalo a potem tylko zdjąć starą i nakleić nową folie. Stilo nie ma żadnych dużych przetłoczeń, więc może by sie dało. Ewentualnie przedni zderzak dać komuś lepszemu do oklejania bo ma najwięcej zakamarków. No bo tak, pomalować całe auto też się da ale po pierwsze jest ryzyko że lakier znowu może odpadać na krawędziach i po drugie każda ryska i obcierka będzie skutkowała płaczem :D kolega z roboty ma leonika całego oklejonego właśnie niebieską i czarną folią i trzyma ona już dość długo. Wizualnie przykuwa wzrok i nie zauważyłem nawet jakiś pęcherzyków czy odstajacej folii na krawędziach, więc jak najbardziej pozytywne wrażenie.
Hmm tak zrobię. Kupię próbkę folii i sprobuje okleić jakiś element. Jak sie uda to jadę chyba w całe auto i na pewno będzie taniej niż nawet garażowe malowanie które jest ryzykowne.

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 28 cze 2017, 11:32

Pod folie też nie może być odprysków czy pęknięć lakieru.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED / DUALOGIC viewtopic.php?f=36&t=11584&start=25

GnoBar01
Nowy Klubowicz
Imie: Bartek
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 JTD
Kolor: niby srebrny...

Postautor: GnoBar01 » 28 cze 2017, 12:01

Zamiast walczyć z rdzą, można ją pokochać i zrobić "rost style". Takiego Stilo jeszcze nie było.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mich_616
Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD
Kolor: Grigio Sassi 823

Postautor: mich_616 » 28 cze 2017, 13:27

Mazi pisze:Qr Bbpost Pod folie też nie może być odprysków czy pęknięć lakieru.

Ale szpachla może być.

Tam gdzie odpryski czy pęknięcia zaszpachluj cienko i kładź folię. Ewentualnie pomaluj cały plasti dip'em? Był gdzieś na youtube film jak gość całe bmw pomalował tym, pięknie mu nie wyszło ale może Tobie wyjdzie lepiej :D

Awatar użytkownika
piotrek194
Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Fiat Stilo , BABARTH
Silnik: 2,4 20V
Kolor: 745 + VERDE CRISTALLO
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14098

Postautor: piotrek194 » 28 cze 2017, 14:21

GnoBar01 pisze:Qr Bbpost Zamiast walczyć z rdzą, można ją pokochać i zrobić "rost style". Takiego Stilo jeszcze nie było.

ej bez kitu rat style to byłby miód xd nie wyglądałby dziwacznie tylko za***iście :D

Awatar użytkownika
TomRar
Nowy Klubowicz

Postautor: TomRar » 28 cze 2017, 14:35

Nie nie, rost style odpada :D chociaż kiedyś miałem ambitny plan zrobienia golfa właśnie w tym stylu i do tego żółte reflektory, rejestracja skrzywiona itd, ale ostatecznie odpuściłem.

Tak, pod folię musialbym wszystko wygładzić i wyszpachlować. Ale są różne opinie na ten temat, a to że na progach lubi pękać i twardnieć, a to że na nadkolach często sie odkleja, że robi się wyblakła. Normalnie to bym to pomalował i tyle, ale jestem niemal pewny, że coś się będzie działo z tym lakierem.
Kurde auto za 4k a ja się wywodzę jakby to ferrari było. Trzeba zacząć działać a nie siedzieć i gdybać.
Napiszę gdy zrobię jakieś postępy :)

Awatar użytkownika
piotrek194
Klubowicz

Postautor: piotrek194 » 28 cze 2017, 14:37

albo bo po prostu całego obklej i tyle xD Myślę że o wiele taniej niż malowanie całego nadwozia

Awatar użytkownika
TomRar
Nowy Klubowicz

Postautor: TomRar » 28 cze 2017, 16:00

Tak byłoby najlepiej, bo temu mojemu lakiernikowi kompletnie się nie chce. Poza tym on już malował mi golfa i bardzo spierniczył robotę. Lakier pęka, zacieki jak krople wody i brak bezbarwnego. Paznokciem można bez problemu robić trwałe rysy, a po przemyciu benzyną ekstrakcyjną cały lakier zostaje na chusteczce, więc już wiecie dlaczego boje się mu dawać stilona. Może przez te kilka lat nauczył się malować ale skoro świadomie mówi, że mu sie nie chce to raczej za bardzo się do tego malowania nie przyłoży.
Przyszedł nowy zderzak i dopiero teraz widzę jak dużo ten zderzak ma przetłoczeń i zakamarków bo mój dotychczasowy był zalany szpachlą na gładko :D
Chciałbym go zafoliować, bo zapewne nawet najtańsza folia wytrzyma dłużej niż lakier miras & miras garage. Ale tak czy siak trzeba cale auto dać mirasowi do szpachowania i gładzenia a dopiero potem myśleć czy malować czy oklejać.
Z drugiej strony ja w domu mogę okleić te elementy, które dam radę a resztę elementów dać jakieś firmie żeby okleili. Bo paradoksalnie maskę, drzwi, bagażnik, dach spokojnie samemu zrobię.

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 28 cze 2017, 17:58

To w temacie. Złapany niespełna dwie godziny temu (jak i widziany koleżka w czarnym Sztylo - Galeria Targówek okolice Castoramy, pozdrawiam):

Added in 23 seconds:
explicit77 pisze:Qr Bbpost To w temacie. Złapany niespełna dwie godziny temu (jak i widziany koleżka w czarnym Sztylo - Galeria Targówek okolice Castoramy, pozdrawiam):

Added in :
explicit77 pisze:Qr Bbpost To w temacie. Złapany niespełna dwie godziny temu (jak i widziany koleżka w czarnym Sztylo - Galeria Targówek okolice Castoramy, pozdrawiam):

Added in 45 seconds:

Added in 23 seconds:

Added in :

Obrazek

Added in 46 seconds:
Cholera z tymi zdjęciami. Naprawdę nie da rady tego naprawić???

Awatar użytkownika
TomRar
Nowy Klubowicz

Postautor: TomRar » 28 cze 2017, 18:12

No niezły okaz :D

Awatar użytkownika
piotrek194
Klubowicz

Re: Malowanie i modyfikowanie - czy jest sens?

Postautor: piotrek194 » 28 cze 2017, 19:07

explicit77 pisze:To w temacie. Złapany niespełna dwie godziny temu (jak i widziany koleżka w czarnym Sztylo - Galeria Targówek okolice Castoramy, pozdrawiam):

To chyba mnie złapałeś xD

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 29 cze 2017, 07:54

Prawdopodobnie.

Awatar użytkownika
TomRar
Nowy Klubowicz

Postautor: TomRar » 12 lip 2017, 07:43

Witam kolegów Schumacherów :D
Pojawiły się u mnie pewne postępy w pracy. Lakiernik jest zawalony robotą i stilona weźmie dopiero w sobotę jeśli zdąży, więc w miedzy czasie robię tyle ile mogę. Zmieniłem drastycznie swoją koncepcję, heh nic nowego. Początkowo chciałem zrobić czarną maskę, dach i bagażnik, ale pomyślałem sobie, że będzie to już lekka przesada. Więc czarny będzie tylko dach i bagażnik. Bagażnik musi być czarny. Dla wielu to wieś, ale dla mnie to jedyne wyjście. Chcąc usunąć tylną wycieraczkę i w jej miejsce nakleić emblemat abartha to klapa musi być czarna i mi to pasuje.
Maska natomiast pozostanie niebieska, ale pokryta niebieską folią (karbon, szczotkowane aluminium, mat). Dlaczego maska foliowana skoro chcę ją w oryginalnym kolorze? Ano dlatego, że maska w kolorze całego auta jest taka nudna, po prostu nudna. Dlatego chcę pokryć ją niebieską folią z jakimś tam wzorem żeby wyróżniała się na tle całego auta i nie była taka normalna, nudna. Kolor folii mniej więcej dopasuję do koloru reszty samochodu. Tutaj link do pierwszej lepszej folii niebieskiej: http://allegro.pl/folia-carbon-4d-karbon-czarna-niebieska-biala-i6884351894.html
Z drugiej strony może lepiej będzie zostawić maskę oryginalną bez folii, jak myślicie? Nie będzie to już przesada? Na pewno będzie się bardziej wyróżniać, ale czy stylistycznie będzie lepiej to nie wiem.
A teraz najważniejsze, grill. Siatka aluminiowa już przyszła, pierwsze przymiarki pozytywne i nastało pytanie na jaki kolor obkleić ramkę grilla. Celowałem w czerwony, bo ktoś miał i mi się podobało. Więc wyciąłem środek grilla zostawiając tylko ramkę w którą zamocyje siatkę i prowizorycznie obkleiłem ramkę czerwoną taśmą żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać. I według mnie wygląda bardzo dobrze, niczym jak ramka golfa GTI. Czerwony kolor ramki wyróżnia samochód, no trzeba przyznać, że nie sposób tego nie zauważyć i nadaje taki "agresywny, sportowy" charakter. Gdyby ramka była czarna, albo srebrna to cały przód samochodu byłby monotonny. A Wy jak sądzicie, czerwona ramka to już wieś czy jeszcze ujdzie? A może macie pomysły na jakiś inny kolor? W załączniku zdjęcia. Po prostu chciałbym nadać stilonowi nową świeżość i wyróżnienie, ale bez wsi bo jak wiadomo, jest bardzo cienka granica pomiędzy dobrze zrobionym samochodem a wsią.

Super, załączniki nie działają. Dobra, jak ogarnę jakiś inny hosting zdjęć to dodam :)

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 12 lip 2017, 18:11

Zdecydowanie idź w białą. Będzie o niebo lepiej, zaprawdę.

Awatar użytkownika
TomRar
Nowy Klubowicz

Postautor: TomRar » 12 lip 2017, 18:51

W białą ramkę grilla? Hmm no nie wiem jak by to wyglądało, ale można kupić kilka próbek kolorów i wzorów i sprawdzić. Ten biały to czysty bez karbonu, chrom czy mat?

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 12 lip 2017, 23:24

Tak, ramkę. Przynajmniej będzie do czegoś nawiązywać (tab. rejestr.). A czy mat, srat, kupa odcień, odcień szczotkowanej odmiany bałwana ze śródatlantyckiej wzorowany ciemnej dosyć nocy)...

Awatar użytkownika
TomRar
Nowy Klubowicz

Postautor: TomRar » 13 lip 2017, 00:05

No tak, biała ramka będzie się dobrze komponowała z tablicą rejestracyjną, ale z drugiej strony jak zamontuje srebrną siatkę grilla to biała ramka będzie się słabo wyróżniać. Czerwona ramka zdecydowanie bardziej się wyróżnia, a mi właśnie o to chodzi, żeby się wyróżniało. Poza tym nawet jak mi się znudzi obecny kolor ramki to w łatwy sposób można odkleić folię i nakleić inny kolor i tak do woli fantazjować z odcieniami. Kupię kilka kolorów i będę co jakiś czas zmieniał kolory ramki i zobaczę, który kolor najbardziej przyciąga uwagę, a który doprowadza do wytykania palcami :D
Zastanawiam się nad tą maską. Nie wiem czy ją lakierować na oryginalny kolor czy nakleić folię z odcieniem oryginalnego koloru i wzorem. Ale tutaj sytuacja wygląda tak samo jak z grillem. Nakleję, zobaczę jak wygląda, a jak nie będzie pasowało to zmienię folie albo powrócę do oryginalnego lakieru.
Jedno jest pewne, Stilo musi sie wyróżniać, bo chce zrobić z niego głównie niedzielny samochód na podróże, a do roboty tłuc poczciwego 30 letniego golfika. Ale znowu, nie może się stilonek wyróżniać tak jak e36 z lampami sexu i spojlerem z castoramy :D Byle tylko nie przesadzić z tymi modami, bo fiacik nie zasługuje na miano króla wsi :)

Awatar użytkownika
TomRar
Nowy Klubowicz

Postautor: TomRar » 19 lip 2017, 19:31

Panowie, poszukuję kodu lakieru, mojego lakieru. Wyszukałem na allegro części karoserii z podobnym kolorem do mojego i ma on kod 462/A. Wydaje mi się, że te kolory są identyczne, ale jeśli ktoś zna jakiś inny kod, kolor, który bardziej pasuje do mojego to niech napisze :)

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 19 lip 2017, 22:35

No opisałeś swój problem/prośbę (z góry przepraszam jeśli urażę) z du** całkiem ale na początek choćby otwórz maskę silnika i zerknij na naklejkę z kodem lakieru którą tam mieć powinieneś. Dobieranie wzrokowo z allegro odradzam. Pzdr.

Wróć do „Kosmetyka”