Fx protect czy ktoś stosował

Dział dotyczący kosmetyki samochodowej.
Awatar użytkownika
Śmigol
Nowy Klubowicz
Imie: Aleksander
Auto: Stilo 3D
Silnik: 1.2 16V
Kolor: Grafitowy

Postautor: Śmigol » 20 kwie 2017, 23:02

Witam czy ktos z was stosowal moze jakikolwiek srodek firmy fx protect ? Zastanawiam sie nad kupnem tego srodka : http://fxprotect.pl/produkt/top-coating-ch-3/
Zamiast wosku... Czy ktos go stosowal ? A moze ktos z was mial do czynienia z innymi srodkami tej firmy ?

Awatar użytkownika
SeEd
Nowy Klubowicz
Imie: Patryk
Auto: Stilo 3D 2006r
Silnik: 1.8 [133KM]
Kolor: NERO

Postautor: SeEd » 24 kwie 2017, 17:34

Firma dobra. Produkt stosowany w wielu firmach autodetailingowych. Jeśli chcesz to nakładać na własną rękę (tzn. garażowo :P) to musisz zadbać o powłokę lakieru aby była maksymalnie gładka i wolna od zarysowań i mikro zarysowań. Musisz także zadbać o odpowiednie warunki w jakich będziesz nakładał powłokę, ponieważ wilgotność i czystość pomieszczenia, w którym to będziesz robić ma znaczenie. No i trzeba taki środek też "wysuszyć" na lakierze. Profesjonalnie robią to specjalnymi lampami ale z tego co wiem to można też w słońcu :D

Awatar użytkownika
Śmigol
Nowy Klubowicz

Postautor: Śmigol » 24 kwie 2017, 18:53

Dzięki za odlowiedź ☺ jesli chodzi o tego rypu nakladanie to pewnie chodzi Ci o powłoke ceramiczna. Ten produkt to chyba sealent chyba ze sie myle. Po tym co wnioskuje w opisie to dosc latwo sie naklada a bedzie chyba lepszym rozwiazaniem niz tradycyjny wosk bo moge tym tez pokryc dach panoramiczny a woskiem to juz odpada... Stosowales cos z tej firmy ? Chya sie skusze na ich szampon i ten srodek i opisze wrazenia ☺

ademro
Nowy Klubowicz
Imie: Antek
Auto: stilo
Silnik: 1,8

Postautor: ademro » 17 maja 2017, 19:54

bardzo dobry produkt tej marki polecam :)

Awatar użytkownika
RafalskiJ
Nowy Klubowicz
Imie: Rafał
Silnik: 1,9 Multijet 140KM
Kolor: Czarny
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=13363

Postautor: RafalskiJ » 17 maja 2017, 20:34

Od siebie mogę polecić QD z Funky Witch
http://www.funkywitch.pl/botox.html
http://www.funkywitch.pl/amulet.html
Amulet naprawdę robi ważenie pod względem wydajności i łatwości nakładanie (docierania) a na szyby to oczywiście x-rain stosuje go już od wielu lat.
Obrazek

Awatar użytkownika
Śmigol
Nowy Klubowicz

Postautor: Śmigol » 26 maja 2017, 22:29

ademro pisze:Qr Bbpost bardzo dobry produkt tej marki polecam :)

Stosowałeś ? Jak wrażenia ?

RafalskiJ dzięki za linki do tych produktów. W przyszłości wypróbuje :)

Dzisiaj w ostatnich dniach urlopu postanowiłem umyć i zabezpieczyć lakier. Do dyspozycji mialem:

- fx protect shampoo (silnie odtłuszczający)

- glinke 3m (duża wydajność i dobra cena)

- k2 roton do felg (polecam, niska cena dobra skuteczność)

- fx protect top coating jako zabezpieczenie lakieru

Auto opłukałem karcherem. Na felgi dałem k2 roton, który ładnie domywa (robi się efekt fioletowej felgi, ale ma bardzo przykry zapach, coś jak kocie szczyny :jump:). Na pierwszy ogień ze środków fx poszedł szampon. Muszę przyznać, że jest bardzo wydajny ładnie pachnie i dobrze ściąga brud. Do wiadra 10l wlałem ok 15ml szamponu i piana była elegancka. Po spłukaniu szamponu poszło glinkowanie glinką 3m. Pierwszy raz w życiu glinkowałem auto, ale jakoś dałem rade. Najwięcej syfu zebrałem z dołów drzwi i progów. Jako poślizg dla glinki woda + fx szampon. Po glinkowaniu ponowne spłukanie, mycie szamponem, spłukiwanie, osuszanie i na koniec top coating. Preparat dobrze się nakłada i dociera. Nie zostawia żadnych smug. Producent podaje, że butelka 150ml wystarczy na zabezpieczenie auta na ok 12 razy. Myślę jednak, że jest to sporą przesadą, ponieważ żeby zabezpieczyć moje auto zużyłem ok 20% środka. Być może za dużo nakładałem, nie wiem...

Auto wygląda teraz bardzo dobrze. Lakier co prawda już 16 letni i posiada małe mankamenty, jednak udało się jeszcze coś z niego wydobyć i przede wszystkim zabezpieczyć.

Martwi mnie jedno... po 9 godzinach od nałożenia zaczęło padać (opad przelotny)... mam auto niestety pod gołym niebem a producent podaje, żeby auto unikało kontaktu z wodą przez 24h od momentu aplikacji ;( Mam nadzieję, że mi go nie zmyło bo wtedy cała robota na marne... Poszedłem w czasie deszcze zobaczyć jak kropelkuje i powiem wam że zaje******. Zobaczymy za miesiąc jak będzie :)

Kilka fotek po nałożeniu robionych na szybko:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Śmigol
Nowy Klubowicz

Postautor: Śmigol » 07 cze 2017, 21:56

Kilka dodatkowych fotek. Auto po 2 dniach od zabiegów i ponad 300km trasy i kropelkowanie po 9 dniach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
blaszczu91
Klubowicz
Imie: Maciek
Auto: BMW 5er e61
Silnik: 525d
Kolor: Czarny

Postautor: blaszczu91 » 10 cze 2017, 11:01

Daj znać jak się ten produkt będzie spisywał w miarę upływu czasu i kolejnych km bo jestem ciekaw :) Chcę u siebie na firmie sprawdzić parę produktów od FX bo mają dość dobre opinie

Awatar użytkownika
Śmigol
Nowy Klubowicz

Re: Fx protect czy ktoś stosował

Postautor: Śmigol » 04 wrz 2017, 10:14

Witam. Po trochę ponad 3 miesiącach od nałożenia przyszedł czas na małe podsumowanie. Kropelkowanie na lakierze właściwie już nie występuje, można je natomiast zauważyć jeszcze na szybach bocznych podczas opadów. Przez ten czas auto było myte raz szamponem samochodowym i dwa razy jedynie spłukiwane wodą pod ciśnieniem. Nie stosowałem po tych zabiegach żadnych quick detailerów. Mogę więc stwierdzić, że w moim przypadku środek zabezpieczył lakier na jakieś 3 miesiące. Dlaczego tak krótko ? tego nie wiem... Być może popełniłem jakieś błędy przy przygotowaniu auta przed nałożeniem bądź przy samym nałożeniu. Drugi raz mam zamiar nałożyć w październiku i zobaczymy jak sobie poradzi w niższych temperaturach i być może już z opadami śniegu.

Fitte
Nowy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9JTD

Postautor: Fitte » 06 wrz 2017, 13:25

Smigol, troche za duzo oczekujesz od tak łatwego w aplikacji produktu. Jest to srodek na lakierze a co za tym idzie moze sie zapychac jak woski i powloki dlatego auto trzeba myc częściej szamponem. Mysle, ze te pol roku nie ma szans.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Śmigol
Nowy Klubowicz

Postautor: Śmigol » 17 paź 2017, 22:37

Fitte pisze:Smigol, troche za duzo oczekujesz od tak łatwego w aplikacji produktu. Jest to srodek na lakierze a co za tym idzie moze sie zapychac jak woski i powloki dlatego auto trzeba myc częściej szamponem. Mysle, ze te pol roku nie ma szans.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Chyba masz rację... to 6 miesięcy trwałości o którym piszą można włożyć między bajki... dzisiaj poszła kolejna aplikacja, już bez glinkowania, tylko z dokładnym myciem. Zobaczymy ile tym razem wytrzyma. Po dwóch aplikacjach zużyłem ok. 50% środka.

krisbe
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krzysiek
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 JTD Multijet
Kolor: Rosso Corsa
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=12725

Postautor: krisbe » 18 paź 2017, 04:56

Panowie wszelkie woski i selanty daje się na przygotowywany lakier.

Kolejno:
1. Mycie
2. Deironizacja (można odwrotnie)
3. Glinka
4. Cleaner
5. Wosk itp.

Glinka zdejmie naloty z lakieru, ale nie przygotuję go w 100% na przyjęcie wosku.
To jest zadanie cleanera!

Nie wiem czy mycie po glince to też dobry pomysł. Ja z reguły płucze samochód i wtedy wycieram do sucha.

Ja używałem wosku #16 z Megsa i w końcu go skończyłem. W końcu bo zajęło mi to 4 lata! Auto myje porządnie 2 x w sezonie i przed zimą. Wosk utrzymuje się 4-5 miesięcy. Oczywiście efekt kropelkowania zanika, bo zapychają się pory, ale wystarczy opłukać i przelecieć Quick Detailerem albo jakimś woskiem w płynie by uzupełnić.

MonsterMj
Klubowicz
Imie: K.
Silnik: 1.9 i 1.6 103KM
Kolor: Blue Vitality 480
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=16378

Postautor: MonsterMj » 18 paź 2017, 05:29

Szczerze mówiąc to wosk z K2 ma chyba dłuższą trwałość, nie mówiąc o czymś lepszym jak np. coli476
Z Fiata nie kapie olej, on znaczy swój teren.

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 18 paź 2017, 06:04

Coli 476 to klasyk już. Myślę, że tu aplikacja była nie do końca taka jak powinna.

Awatar użytkownika
stil
Nowy Klubowicz
Imie: Mariusz
Silnik: 1.9 140

Postautor: stil » 18 paź 2017, 12:09

A jakiej glinki używacie, żeby lakieru nie porysować? Glinkujecie szyby też? Nigdy glinki nie stosowałem z tego względu, że po niej mikro ruski powstają. Zazwyczaj myłem pistoletem, potem ręcznie wzdłużnie ruszając ręką i po wyschnięciu zazwyczaj politura. Efekt był taki jak w na zdjęciach w pierwszych postach. Lubię nakładanie politury, bo przy polerowaniu parę lekkich ruchów i lakier błyszczy.

Do samego mycia, deironizacji czego używacie?

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 18 paź 2017, 12:17

Glinki używam różne (głównie średnie i miękkie). Stosowałem też clay spoge od Adbl i to śmiało polecam dla początkujących.

Po to się stosuje cleaner lekko ścierny np DJ Lime Prime - by się pozbyć tego co glinka zrobi..

Takie moje odczucie

Awatar użytkownika
stil
Nowy Klubowicz

Postautor: stil » 18 paź 2017, 13:18

Taki ręczniczek stosowałeś? http://allegro.pl/adbl-clay-towel-mikrofibra-glinka-w-jednym-p-n-i6969927964.html#thumb/2 ponoć bezpieczniejszy niż tradycyjna glinka. Na ile glinkowań wystarczy ten ręczniczek? Glinkować trzeba cały czas na mokro, krótkie ruchy? Cleaner też widzę w okolicach 70 zł plus wosk to trochę wyjdzie.

A stosował ktoś ceramizer? Wczoraj przez przypadek natknąłem się na niego ale jak zobaczyłem K2 to odpuściłem temat.

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 18 paź 2017, 18:27

Używałem tej mniejszej wersji - praktycznie nie do zajechania jest. Plus taki że jak spadnie na ziemię to płuczesz i jedziesz dalej, a glinka była by do wyrzucenia. Nie zdejmuje jednak tyle co mocna glinka.

Ja zawsze wodę z szamponem stosuje jako podkład pod glinke.

Awatar użytkownika
stil
Nowy Klubowicz

Postautor: stil » 19 paź 2017, 09:08

Mniejszej? Ja widziałem rozmiar 30x30. A cleaner jaki polecasz?

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 19 paź 2017, 14:24

Ja używałem :
https://mrcleaner.pl/glinkowanie-auta/a ... om=listing

Cleaner to różnie.. Dodo Juice Lime Prime albo AIO menzemy. Obecnie w kolejce AIO od Adbl.

Awatar użytkownika
stil
Nowy Klubowicz

Postautor: stil » 01 lis 2017, 08:53

AIO od ADBL to dobry wybór, gdy auto chce się jeszcze woskować? AIO to trzy w jednym. Nie zapcha on porów?

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 01 lis 2017, 09:21

Właśnie jeszcze go nie używałem. Stoi na półce. Bardziej sugeruje tu DJ Lime bądź inny lekkościerny.

Awatar użytkownika
stil
Nowy Klubowicz

Postautor: stil » 01 lis 2017, 18:38

Niby dla wzmocnienia ochrony można pokryć go woskiem lub sealantem.

Wróć do „Kosmetyka”