Speedline - odświeżanie

Dział dotyczący kosmetyki samochodowej.
Awatar użytkownika
SeEd
Nowy Klubowicz
Imie: Patryk
Auto: Stilo 3D 2006r
Silnik: 1.8 [133KM]
Kolor: NERO

Speedline - odświeżanie

Postautor: SeEd » 11 lis 2016, 21:02

Witam forumowiczów.
Ostatnio jako, że przyszedł sezon zimowy zmieniłem koła w swoim Stilaku a co za tym idzie mogłem popracować trochę nad felgami na sezon letni.

Oto co udało mi się uzyskać z małą pomocą gazet, taśmy malarskiej i PLASTILAK'u. (BTW. nie polecam żółtej taśmy malarskiej czy tam maskującej - jak zwał tak zwał - do oklejania samej felgi. To jest dramat! Myślę, że niebieska bardziej by się kleiła do felgi).

Oto efekty:
20161110_200543[1].jpg

20161110_201147[1].jpg

20161111_160334[1].jpg

received_10202407760153300[1].jpeg

received_10202407766193451[1].jpeg

I teraz do Was pytanie. Zostawić jak jest? Czy domalować ramiona felgi aż do samej opony? Nie chcę jej malować tak aby felga wyglądała optycznie na mniejszą.

Stilo jest czarne. Malowanie musiałem też zrobić z tego względu, że mam dekielki w oryginalnym kolorze a felgi mają ciut inny niż oryginał.
Rada na przyszłość: jeśli malujecie Plastilakiem czy Plastidipem to zanim wyschnie Wam kolor ściągnijcie wszelkie maskowanie, inaczej to będzie wyglądać mniej więcej jak na powyższym obrazku :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marecki
Nowy Klubowicz
Imie: Marek
Auto: fiat stilo
Silnik: 1.9jtd

Re: Speedline - odświeżanie

Postautor: marecki » 11 lis 2016, 21:09

no nawet jakos to wygląda :P ja mam białe speedlineyu :P ale musze dac swoje do regeneracji :P bo gość co mi lakierowal warstwa bezbarwną mi tak spierdzielił ze dramat dwie felgi spoko :P a drugie dwie sa takie zaprzeproszeniem na od....b sie i nie idzie tych dwóch felg doczyścic nawet preparatami :P

--------------------- Dodano: 11 lis 2016, 22:09 ---------------------

aleskoro masz czarny lakier samochodu zróbiłbym sobie na biało . z czym musze przyznac ze z utrzymaniem czystosci jest masakra takiego koloru felg ale lepiej by wygladał samochód zdecydpwanie :D

Awatar użytkownika
SeEd
Nowy Klubowicz

Postautor: SeEd » 11 lis 2016, 21:26

marecki pisze:no nawet jakos to wygląda :P ja mam białe speedlineyu :P ale musze dac swoje do regeneracji :P bo gość co mi lakierowal warstwa bezbarwną mi tak spierdzielił ze dramat dwie felgi spoko :P a drugie dwie sa takie zaprzeproszeniem na od....b sie i nie idzie tych dwóch felg doczyścic nawet preparatami :P

--------------------- Dodano: 11 lis 2016, 22:09 ---------------------

aleskoro masz czarny lakier samochodu zróbiłbym sobie na biało . z czym musze przyznac ze z utrzymaniem czystosci jest masakra takiego koloru felg ale lepiej by wygladał samochód zdecydpwanie :D

No wiesz, to jest Plastilak więc w każdej chwili mogę zdjąć ten lakier i prysnąć innym :D Widziałem już kilka Stilo czarnych na białych felgach i jakoś mnie to nie kręci :D

marecki
Nowy Klubowicz
Imie: Marek
Auto: fiat stilo
Silnik: 1.9jtd

Postautor: marecki » 11 lis 2016, 21:53

lepiej by wyglądało :P nie ukrywajmy kolor felg zazwyczaj dopiera sie pod lakier samochodu :P
osobiście ysle własnie tak jak wspomniałem nad regenrecją jakieru białeg badz przemalowaniem ch naciemny grafit :P

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 13 lis 2016, 20:21

Jak dla mnie średnio to wygląda. Być może na aucie będzie lepiej. No i osobiście nie mógłbym spać widząc te frywolne łączenia na styku dwóch barw. Ale to Tobie ma się podobać i jak jest git to bomba. Jako że też potraktowałem swoje plasticzymśtam rok temu to z ciekawości chciałem tak naprawdę zapytać ile Ci puszek poszło na całość widoczną na powyższych fotach?
Pozdrawiam.
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Awatar użytkownika
SeEd
Nowy Klubowicz

Postautor: SeEd » 13 lis 2016, 23:08

Pomalowałem jak na razie 1 felgę po to aby zobaczyć efekt końcowy. Na jedną felgę przy 4 warstwach poszła mi około połowa puszki, także myślę, że trzema można by przemalować całkowicie całe 4 felgi i by zostało :D

Toro
Nowy Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Fiat Stilo 5D
Silnik: 1,9 JTDm 16v 140KM
Kolor: Czarna perła

Postautor: Toro » 17 lis 2016, 21:10

Czytałem opinie, że na plasti dipie na felgach mocno osadza się pył z klocków hamulcowych i szybko to psuje efekt. U mnie normalne felgi po miesiącu są uwalone pyłem, więc jestem w stanie w to uwierzyć. Daj znać jak to się sprawuje gdy już je założysz.

Palonek
Nowy Klubowicz
*
Imie: Piotrek
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 JTD 80 KM
Kolor: czarny

Speedline - odświeżanie

Postautor: Palonek » 02 gru 2016, 18:33

Ja w poprzednim aucie malowałem środkiem Motip Sprayplast. Wybrałem kolor grafitowy więc pył z klocków nie rzucał się w oczy a czepiał się tak samo jak do zwykłego lakieru. Poszło mi 2 puszki ale jakbym miał 3 to też bym zużył. Myjka ciśnieniowa nic mu nie robiła, mycie gąbką (nie szorowanie) też. Ogólnie byłem zadowolony. Wyglądało to tak:
Obrazek

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Speedline - odświeżanie

Postautor: ryan_cooper5 » 02 gru 2016, 18:48

poszukaj na necie jak łysy z 101 napraw z TVN Turbo testował te środki, każdą felgę pomalował gumą innego producenta i później niby po miesiącu używania samochodu oceniał trwałość każdego środka i łatwość zdejmowania

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Speedline - odświeżanie

Postautor: explicit77 » 02 gru 2016, 19:55

Nie zdejmowalem aczkolwiek wbrew mym oczekiwaniom dadza rade drugi sezon dzwignac i to w bieli. Cos madrego? No cos moge. A zatem z zasady w dobie internetow zwlaszcza z reguly w srodki magiczne srednio wierze lecz tym razem musze przyznac (przypomne, biale) iz magiczny srodek czyszczacy do plastidupy przeznaczony dziala porownujac troche lepiej jezeli chodzi o efekt od zwyklego siuwaksu do amelinium lecz ma jedna jakze istotna roznica. Zwykle srodki do felg mycia jednak nie nadaja sie z racji iz uszkadzaja powloke przedmiotu dysputy. Chcac podsumowac reasumuje zatem na podstawie wlasnych doswiadczen:
1. Wytrzymuje ponad sezon (drugi przede mna)
2. Wbrew temu co pisza internety sie myje tyle ze miast 25 plnow trzeba dac te dwa razy wincyj za te sama ilosc (0,5 l)
3. Kluczowe - czy warto? I tu pojawia sie problem. Wedlug mnie nie warto mimo wszystko lecz tylko w przypadku iz masz pewnosc ze to co wyniesies z lakierni bedzie tym na czym Twoje opony beda sie nie wkurwiajac Cie sie krecic przez nie jeden sezon. Ale gdy watpliwosci choc krzty masz to moze jednak warto o tyle iz fakt, du** nie urywa jesli mowa o wytrzymalosci i myciu aczkolwiek duzo mniej jak to internety pisza. Co zyskujemy? Pewnosc wyboru koloru w cenie kole 1/3 porzadnej roboty.
P.S.
Jeblem elaborat nie ukrywam no ale byc moze komus sie przyda. Nara.

Awatar użytkownika
RafalskiJ
Nowy Klubowicz
Imie: Rafał
Auto: Stilo 3D
Silnik: 1,9 Multijet 140KM
Kolor: Czarny
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=13363

Postautor: RafalskiJ » 03 gru 2016, 09:46

Explicit77 wypadasz z formy bo nawet zrozumiałem co napisałeś :D

Wysłane z mojego Chińskiego turbo groszka przy użyciu Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Speedline - odświeżanie

Postautor: explicit77 » 03 gru 2016, 12:20

Ale ja nigdy watpliwosci nie mialem ze da sie przy odrobinie wykazania checi czytania ze zrozumieniem miast bezmyslnie ukierunkowac caly wysilek na duposcisk zbytecznie skoro tenze zupelnie bez wplywu na mnie tak naprawde pozostaje a zatem bez sensu. No ale pomimo faktu iz dla mnie to sukces zaden to jednak w szerszym na temat spojrzeniu nie wypada jednak Ci pogratulowac co tez czynie. Doceniam.
Lecz jakem na wskros realista to hurraoptymizm wykluczyl bym jednak. Raczej swego rodzaju niestety wciaz rodzyn no ale... Nie mozna niczego wykluczyc. Wszak jak to rzekl milosciwie nam panujacy od du** Dody prezydente - jak czegos nie wolno a bardzo sie chce to mozna.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Stiłonisław
Starszy Klubowicz
Imie: .
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 Multijet 8V 120 KM

Speedline - odświeżanie

Postautor: Stiłonisław » 09 gru 2016, 17:24

To co widzę na zdjęciach powyżej niespecjalnie mi się podoba. Nie raz już pisałem na tym forum, że poprawianie fabryki to nie zawsze dobry pomysł.
Ja swoje felgi oddałem do lakiernika, ale spierd... robotę. Oryginalnie felgi są w półmacie/macie, tymczasem odebrałem felgi na błysk i połysk. Masakra.
Bez Stila nie ma kołaczy.

wulla
Nowy Klubowicz
Imie: Ada
Auto: stilo
Silnik: 1.8

Speedline - odświeżanie

Postautor: wulla » 02 sty 2017, 16:19

Oj oj oj :/

Wróć do „Kosmetyka”