Rysy,plastiki,silnik,felga - parę problemów mojego Stilo.

Dział dotyczący kosmetyki samochodowej.
Awatar użytkownika
rustygks
Nowy Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 16v ben

Rysy,plastiki,silnik,felga - parę problemów mojego Stilo.

Postautor: rustygks » 03 maja 2016, 17:02

Witam, parę problemów mam do rozwiązania.

biały osad na dole drzwi.jpg

Pierwszy: pojawił się biały osad na dole drzwi bliżej przedniego nadkola, próbowałem umyć i nic.

felga.jpg

Drugi: Myłem felgi wszystkie, specjalnym płynem do felg, efekt niby dobry ale pojawił się rudy problem, jak wyczyścić felgę ?

plastik okno.jpg

Trzeci: Plastiki przy szybach, są strasznie wytarte, jak przywrócić im blask ?

plastiki boczne.jpg

Czwarty:Nie mam nagrzewarki, inne sprawdzone pomysły, bardziej chodzi o trwały efekt, samochód jest narażony na duża dawkę słońca przed domem.

rysa drzwi.jpg

Piąty:Rysa na drzwiach, troszkę głębsza, sposób sprawdzony że nie jechać do lakiernika?

rysy tył.jpg

Szósty:Upodlony tylny zderzak z dwóch stron, da się to jakoś naprawić albo poprawić ?

silnik.jpg

silnik2.jpg

Siódmy: Ten biały osad, i ogólnie czy waszym okiem uszczelka nie jest do wymiany?

Dużo tego, no ale cóż, chcę zadbać o moje cudo :)
pozdrawiam, tylko nie piszcie że są inne tematy, bo szukałem i nie znalazłem odpowiedzi o moje pytania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Harekop
Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 + Gaz
Kolor: Fiolet
Prezentacja auta: stilo-by-harekop-t10624.html

Re: Rysy,plastiki,silnik,felga - parę problemów mojego Stilo

Postautor: Harekop » 03 maja 2016, 17:11

Więc ode mnie to tak:
Na wszelkie rysy najlepsza jest polerka. Możesz oczywiście użyć pasty Tempo, ale ja mogę Ci polecić środki od Koch Chemie. F5 01 powinno sobie wez problemu z nimi poradzić. Co do plastiku przy szybach. Wiele ludzi je po prostu maluje, ja tak samo robiłem u siebie po kupnie samochodu. To samo możesz zrobić z listwami na aucie, na pewno będzie to lepiej wyglądało :] Możesz także użyć środków z ShinyGarage Back2Black lub podobnych produktów, ale efekt utrzyma się do miesiąca niestety. A jeśli chodzi o felgę, to papier ścierny. Oczywiście możesz je wypiaskować i pomalować, ale to będzie droższa zabawa, a możesz to zrobić samemu ;D

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 03 maja 2016, 17:15

Ten biały osad przy drzwiach to niestety wypiaskowany lakier - jedyna opcja żeby się tego pozbyć to polakierowanie tego fragmentu.

pablos_206
Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.4 95KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=11438&hilit=wishniowe

Postautor: pablos_206 » 14 maja 2016, 11:04

Co do wyblakniętego plastiku na drzwiach oraz przy szybach opalarka jest na to dobra. Nawet ostatnio na tvn turbo 101 napraw była regeneracja plastików zderzaków (polonez) i innych rzeczy. Sam się do tego przymierzam z klamkami aby uzyskać czerń.

Awatar użytkownika
mich_616
Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD
Kolor: Grigio Sassi 823

Postautor: mich_616 » 18 maja 2016, 21:22

Te plastiki przy szybie, na drzwiach, a raczej metalowe listewki malowałem lakierem strukturalnym firmy Boll. To samo zrobiłem z listwami na dachu i trzyma się już drugi rok elegancko a auto wystawione jest stale na słońce, deszcz, śnieg itp. Stoi "pod chmurką" ;) Mogę polecić to również do plastików wnętrza, jak boczki drzwi z tym że, tu nie obejdzie się bez rozszczepiania boczków no i trzeba dokupić podkład specjalny do tego inaczej będzie się łuszczyć. Podsumowując: wystarczy zetrzeć te blaszane listwy przy drzwiach do zera, na dachu to samo jeśli występuje problem jakiś, aż będą srebrne, odtłuścić i pomalować (można bez podkładu, lakier na metalu trzyma się bez niego, na plastiku bez podkładu łuszczy się :/ ). Jak dobrze okleisz to nawet nie trzeba się męczyć ze ściąganiem ich, a można :)

Kolejna kwestia którą poruszyłeś to listwy na około auta. Ja do tego używam... pasty do butów ;D Serio, sprawdza się znakomicie, nawet po myciu. Co prawda raz na pół roku przelecę dookoła wszystkie na nowo ale efekt jest super. Najlepiej sprawdza się zwykła czarna w buteleczce z gąbką na wylocie i plastiki jak nowe. Co do nagrzewarki to uważałbym na to, łatwo schrzanić sobie plastik.

Jeśli chodzi o głębszą rysę to jedź do lakiernika, kup puszkę lakieru, tylko tak aby dobrał kolor i odcień pod Twoje auto. Z puszki na drobny pędzelek nabierz trochę lakieru, lepiej mniej niż więcej, nawal na dziurę a potem spoleruj jakąś dobrą pastą. Kiedyś mi pewien lakiernik pokazywał taką metodę, miałem głęboką rysę na dachu i swój lakier. Gość nałożył troszkę lakieru, tak że zalał rysę a gdy trochę wyschło nałożył pastę i przejechał zwykłą szmatką. Rysa zniknęła jak za dotknięciem magicznej różdżki i nawet śladu nie ma że było coś robione. Niestety nie pamiętam nazwy pasty :(

Felgi to tak jak Herekop napisał, papierek i jazda, potem spray/farba do stali i będą jak nowe. Oddawać do regeneracji myślę że się nie opłaca, lepiej dać na złom dołożyć tyle co za regenerację plus troszkę złotówek i kupić nówki.

Na tylny zderzak sama polerka pójdzie, nie wygląda to na głębokie rysy. Jedź do sklepu z lakierami, porządnego, powinni mieć jakąś pastę na test i pomóc Ci dobrać odpowiednią do rys.

Siódme: ten biały osad... nie chcę się wygłupić no ale cóż... a czy to nie smarowidło przypadkiem? Smarowałem czymś (nie wiem nawet czym :niewiem: ) w zimę zamki drzwi i też mam teraz taki biały tłusty osad.

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 18 maja 2016, 21:46

Nie no Michał, nie poznaję ;) . Przewrotnie z tego co pacze to ten "gruz" któryś kupił jeszcze Ci na dobre wyjdzie... :P
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Wróć do „Kosmetyka”