Czym czyścicie,nabłyszczacie podszybie?

Dział dotyczący kosmetyki samochodowej.
Muzyk219
Nowy Klubowicz
Imie: Jurek
Auto: Fiat Stilo 5D
Silnik: 1.6 benzyna 103KM
Kolor: Srebrny

Czym czyścicie,nabłyszczacie podszybie?

Postautor: Muzyk219 » 09 kwie 2016, 23:45

Jak w temacie. Używam do ogólnego nabłyszczania plastików płynu w sprayu Plak i jest ok. Natomiast nie wiem co zrobić by:

1. Uzyskać w miarę błyszczącą powierzchnię na podszybiu plus klapa od górnego schowka;
2. Jakiego materiału (szmatki,innych pomysłów) używacie by podszybie które porowatością przypomina dużej gradacji papier ścierny, nie zostawiało drobin od szmatki czy też ręcznika papierowego?

Próbowałem dzisiaj po raz kolejny uzyskać efekt błysku na podszybiu i psikałem tym wynalazkiem kilka razy i nic... matowe nadal. Ok- rozumiem, ta powierzchnia jest sama w sobie strukturą w macie ale może ktoś ma jakiś patent na uzyskanie połysku noi - czego używacie by materiał którym polerujecie podszybie nei zostawiał drobinek?

anonim001
Nowy Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo Abarth 5D
Silnik: 2.4 20v
Kolor: srebrny
Lokalizacja: PL Krakow/Kedzierzyn-Kozle/Prudnik; AT: Wieden; NL: Amersfoort

Re: Czym czyścicie,nabłyszczacie podszybie?

Postautor: anonim001 » 10 kwie 2016, 00:24

Chyba nikt nie probowal sie w to bawic - po prostu taki material, nie trzymaja sie tez na nim zadne podkladki bezklejowe. Jak uda Ci sie to w jakis sposob zrobic to pochwal sie, moze inni skorzystaja. Mi do glowy przychodzi jedynie zeszlifowanie i wypolerowanie tej powierzchni. A co do drobinek - uzywam dobrej szmatki z mikrowlokna, ewelntualne "nitki" ktore zostana mozna wciagnac odkurzaczem z koncowka ze szczotka.

Marcin7275
Nowy Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1,6 16v 103

Postautor: Marcin7275 » 10 kwie 2016, 07:21

Tak bardziej uściślijmy pojęcia podszybie jest na zewnątrz czarny plastik pod szybą gdzie montowane są wycieraczki ;)
To o czyn piszesz to kokpit/deska rozdzielcza :) Moim zdaniem nadawanie jej połysku to średni pomysł, zazwyczaj deski rozdzielcze są "matowe" po to by nie było od nich refleksów czy po prostu by w słoneczne dni nie było widać ich odbicia w szybie przedniej.

lusia1987
Nowy Klubowicz
Imie: Amanda
Auto: Stilo
Silnik: 1.9
Kolor: Czarny
Kontaktowanie:

Postautor: lusia1987 » 10 kwie 2016, 08:45

Dużo ciekawych porad i preparatów. Dzięki!

Muzyk219
Nowy Klubowicz

Postautor: Muzyk219 » 10 kwie 2016, 09:10

podszybie... no właśnie... Pisząc post , miałem wątpliwości czy używam właściwego określenia...
Wracając do tematu. Mam świadomość że pełnego błysku nie uzyskam lecz chodziło mi o choć delikatny efekt. Tak jak kolega wyżej wspomniał, całkowite błyszczenie źle by wpływało na kierowanie pojazdem. Noi i wreszcie, rodzaj używanej szmatki by nie zostawiała tych drobin. Szukam sposobu by w ogóle nie zostawały drobiny nitek bo musiałbym chcąc wyczyścić kokpit, jechać na stację z odkurzaczem.

Marcin7275
Nowy Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1,6 16v 103

Postautor: Marcin7275 » 10 kwie 2016, 10:12

Muzyk mi może nie zależy tak na nabłyszczeniu w jakikolwiek sposób deski rozdzielczej i zazwyczaj przecieram deskę wilgotną pieluchą tetrową, Jeśli już chcesz korzystać z jakichś preparatów typu plak lub autolad do deski rozdzielczej to może spróbuj wziąć jakąś niedużą szmatkę np ze starej bawełnianej koszulki i nanieść dość obficie na tę szmatkę preparat tak by ona od niego była cała wilgotna. Może to spowoduje, że włókienka ze szmatki nie będą "fruwać"

lusia1987 pisze:Dużo ciekawych porad i preparatów. Dzięki!

Proszę :p

Awatar użytkownika
alton88
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: Fiat Stilo 6 speed
Silnik: 1.4 16v 95KM
Kolor: Czarny metalik

Postautor: alton88 » 10 kwie 2016, 10:37

Jak komuś bardzo zależy na połyskującej desce, zawsze może wymienić na tą po lifcie ;)

144621857500222186_G.jpg

828975991_10_1080x720_14-benzyna-6-biegow-oplacony-klima- (1).jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Muzyk219
Nowy Klubowicz

Postautor: Muzyk219 » 10 kwie 2016, 10:40

Ciekawy patent - pielucha tetrowa plus spore nasączenie... wypróbuję. Dzięki za podpowiedź.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 10 kwie 2016, 11:01

Muzyk219 pisze:podszybie... no właśnie... Pisząc post , miałem wątpliwości czy używam właściwego określenia...
Wracając do tematu. Mam świadomość że pełnego błysku nie uzyskam lecz chodziło mi o choć delikatny efekt. Tak jak kolega wyżej wspomniał, całkowite błyszczenie źle by wpływało na kierowanie pojazdem. Noi i wreszcie, rodzaj używanej szmatki by nie zostawiała tych drobin. Szukam sposobu by w ogóle nie zostawały drobiny nitek bo musiałbym chcąc wyczyścić kokpit, jechać na stację z odkurzaczem.

Nie nabłyszczysz tego materiału choćbyś chciał ;) Ten materiał celowo ma taką fakturę - dzięki temu nie oglądasz deski rozdzielczej odbitej w szybie.
Osobiście deski nie nabłyszczam bo wygląda to słabo - jeśli plastiki nie są wypłowiałe czy zniszczone to dużo lepiej wyglądają w formie takiej jak z salonu czyli "satyna" - ja ostatnio używałem czegoś takiego: http://www.autoland.pl/produkty/pianka- ... owa-CngsiO i efekt był na prawdę elegancki.
Do przecierania warto użyć takiej uniwersalnej mikrofibry - ładnie zbiera kurz i nie zostawia żadnych kłaków, jeśli nawet jakiekolwiek włókno zostało by na tej górnej części kokpitu to zgarniamy je po prostu ręką albo odkurzaczem.

Szymeks
Nowy Klubowicz
Imie: Szymon
Auto: Stillo
Silnik: 1,4

Postautor: Szymeks » 03 maja 2016, 16:30

dobre patenty panowie :viva:

Wróć do „Kosmetyka”