Rdza, CO ROBIĆ

Dział dotyczący kosmetyki samochodowej.
proxy
Nowy Klubowicz
Imie: Marcel
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.2 16v
Kolor: Niebieski

Rdza, CO ROBIĆ

Postautor: proxy » 15 mar 2019, 14:26

Witam , mam taki problem mianowicie dostałem auta od dziadka ( Stilo oczywiście) lecz auta strasznie rdzewieje na progach (chyba przez to że dziadek sam opony zawsze wymieniał i mógł gdzies lakier podnośnikiem zarysować) . Chciałbyym się was poradzić zanim zawioze go do jakiegoś fachowca jaki jest mniej więcej koszt usunięcia rdzy itd. Wysyłam kilka zdjęć.

Jest to Próg od strony, lewe przednie nadkole, bagażnik ( wokoło zamka) , tylny zderzak , prawe tylne nadkole, próg od strony pasażera .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
toka93
Nowy Klubowicz
*
Imie: Tomasz
Auto: Fiat Croma
Silnik: 1,9 jtd 120KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14265

Re: Rdza, CO ROBIĆ

Postautor: toka93 » 15 mar 2019, 18:20

Jak tak to wygląda od zewnątrz to raczej progi do wymiany. Stuknij delikatnie od spodu w próg i jaki tam jest dźwięk. Jeśli w miarę okej, to zeszlifować, epoxyd, podkład i lakierować. Od środka najlepiej dać jakiś środek konserwujący profile zamknięte. Co do zderzaka, to widzę, że był spawany więc, albo to doszlifować i szpachlować do równego i malować, albo wymienić zderzak.

proxy
Nowy Klubowicz

Postautor: proxy » 15 mar 2019, 18:35

wie ktoś może w jakim zakresie cenowy może to oscylować, wiem że ciężko jest to stwierdzić ale tak pi razy drzwi jak to może wyglądać

Awatar użytkownika
mati16v
Nowy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Stilo
Silnik: był 1.9 16v jest 2.4 20v
Kolor: 403 Blu navy
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=18370

Postautor: mati16v » 15 mar 2019, 21:02

w 2000zł powinieneś się wyrobić ale wszystko zależy od cena fachurów w twojej okolicy, inaczej będzie kosztowało w Wawie a inaczej w Suwałkach pojedź do blacharza lakiernika to ci wycenią.

proxy
Nowy Klubowicz

Postautor: proxy » 15 mar 2019, 22:26

Jasne rozumiem, dzięki wielkie

Awatar użytkownika
Zawaś
Starszy Klubowicz
Imie: MARCIN
Auto: FIAT STILO MULTIWAGON
Silnik: 1.9 MJTD 140KM
Kolor: BLU VITALITY VR 480
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=16190&p=194220#p194220

Postautor: Zawaś » 15 mar 2019, 22:39

W 20 letniej Marea blachę miałem w ocynku i żadnych obaw o rdzę, no może poza podłogą gdzie coś trzeba było czasem delikatnie zrobić. A Stilo niestety z gniciem ma problem. Lakierniczo też bym u siebie działać musiał.
Jest: Fiat Stilo 1.9 MJTD 140 KM DYNAMIC
Był: Fiat Marea Weekend 1.9 TD 100 KM HLX

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 17 mar 2019, 15:02

Zawaś pisze:W 20 letniej Marea blachę miałem w ocynku i żadnych obaw o rdzę, no może poza podłogą gdzie coś trzeba było czasem delikatnie zrobić. A Stilo niestety z gniciem ma problem. Lakierniczo też bym u siebie działać musiał.

Co? BBM miało podłogę z tektury i rdzewiało to mocno w praktycznie każdym egzemplarzu. Stilo jeśli chodzi o zabezpieczenie stało o 2 klasy wyzej i jeśli nic tam nie było grzebane, klepane i szpachlowane to rdzy poza okolicami zamka klapy się nie uświadczy.

Awatar użytkownika
Zawaś
Starszy Klubowicz

Postautor: Zawaś » 17 mar 2019, 16:26

pio075 pisze:
Zawaś pisze:W 20 letniej Marea blachę miałem w ocynku i żadnych obaw o rdzę, no może poza podłogą gdzie coś trzeba było czasem delikatnie zrobić. A Stilo niestety z gniciem ma problem. Lakierniczo też bym u siebie działać musiał.

Co? BBM miało podłogę z tektury i rdzewiało to mocno w praktycznie każdym egzemplarzu. Stilo jeśli chodzi o zabezpieczenie stało o 2 klasy wyzej i jeśli nic tam nie było grzebane, klepane i szpachlowane to rdzy poza okolicami zamka klapy się nie uświadczy.

To co czytasz. Tak jak pisałem wyżej w Marea podłoga była słabszym ogniwem o które trzeba było dbać. Góra to rekompensowała gdzie nawet jak lakier odpryskł to widoczny ocynk nie przechodził w ogniska rdzy. Opinia poparta posiadaniem obu modeli. Stilo na pewno lakierniczo coś miało robione.

proxy
Nowy Klubowicz

Postautor: proxy » 18 mar 2019, 00:27

Umówiłem się na środe na oględziny dam znać ile mi facet powie

Toro
Nowy Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Fiat Stilo 5D
Silnik: 1,9 JTDm 16v 140KM
Kolor: Czarna perła

Postautor: Toro » 26 mar 2019, 20:43

Nie wygląda to dobrze. Obstawiam, że próg przegnił od środka. Już za późno na środki do konserwacji profili wewnętrznych. To chemia zapobiegawcza, a nie cofająca procesy utleniania metalu.

Jeśli chodzi o progi to wycięcie, oczyszczenie, cynowanie wnętrza, wspawanie i docięcie repertuarki - 600zł na stronę. Taką cenę dostałem jak kiedyś pytałem. O pozostałych elementach się nie wypowiem, bo nie znam cen.

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Postautor: ryan_cooper5 » 27 mar 2019, 14:09

Taaa mareła taka dobra. Teścia mareła gnije na potęgę, progi i nadkola. Moje oba Stilo ma szczęście czyste jeśli chodzi o rdze.

Awatar użytkownika
Zawaś
Starszy Klubowicz

Postautor: Zawaś » 28 mar 2019, 07:20

ryan_cooper5 pisze:Taaa mareła taka dobra. Teścia mareła gnije na potęgę, progi i nadkola. Moje oba Stilo ma szczęście czyste jeśli chodzi o rdze.

Moja była, szkoda że Stilo nie.

Toro
Nowy Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Fiat Stilo 5D
Silnik: 1,9 JTDm 16v 140KM
Kolor: Czarna perła

Postautor: Toro » 07 kwie 2019, 13:07

Toro pisze:Nie wygląda to dobrze. Obstawiam, że próg przegnił od środka. Już za późno na środki do konserwacji profili wewnętrznych. To chemia zapobiegawcza, a nie cofająca procesy utleniania metalu.

Jeśli chodzi o progi to wycięcie, oczyszczenie, cynowanie wnętrza, wspawanie i docięcie repertuarki - 600zł na stronę. Taką cenę dostałem jak kiedyś pytałem. O pozostałych elementach się nie wypowiem, bo nie znam cen.

Jeszcze dopiszę, że cena to bez lakierowania w kolorze. Za lakierowanie jednego elementu od 350zł wzwyż. Można się z blacharzem dogadać by w cenie (600zł) pociągnął progi barankiem.

Awatar użytkownika
Zawaś
Starszy Klubowicz

Postautor: Zawaś » 07 kwie 2019, 19:24

Prawidłowo należy wymienić cały próg czy docinać tyle ile było zgnite?
Szukałem już reparaturki do MW a były praktycznie tylko do 3D.

Awatar użytkownika
toka93
Nowy Klubowicz
*
Imie: Tomasz
Auto: Fiat Croma
Silnik: 1,9 jtd 120KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=14265

Postautor: toka93 » 08 kwie 2019, 19:52

Z tego co wiem, kolega wymieniał z 3D i adoptował do MW. Tylko wtedy zostaje cięcie w miejscu pierwszego przetłoczenia. Najlepiej to wymienić cały próg. Takie wstawki to więcej roboty i więcej szpachli.

Wróć do „Kosmetyka”