Obrazek

Obrazek

Jaki zestaw 1.9 MJ 8v

CB Radia, pomoc w wyborze, problemy z użytkowaniem.
tomi500
Nowy Klubowicz

Jaki zestaw 1.9 MJ 8v

Postautor: tomi500 » 01 kwie 2012, 16:26

Witam! Nie mam doswiadczenia z tematem CB,a chcialem cos zamontowac.Czytajac na forach o temacie zaklocen nie moge zdecydowac co wybrac.Prosze o podpowiedz 1.YOSAN PRO-120+ANTENA SIRIO ML145. 2.CB YOSAN PRO 120 +PIRAT 63cm. 3.President TEDDY + MIDLAND 3dB 31cm
Dziekuje za pomoc

Awatar użytkownika
lutwys
Nowy Klubowicz
Imie: Lutosłąw
Auto: MULTIWAGON
Silnik: 1.9 multjet 120 KM
Kolor: grafit

Re: Jaki zestaw 1.9 MJ 8v

Postautor: lutwys » 23 paź 2015, 08:18

Witam! Chciałbym odświeżyć temat, Również od roku posiadam w moim Stilo MultiWagon 1.9 MJ 8V Yosana pro 120, którego zakupiłem na allegro z metrową anteną na podstawie magnesowej Canva Titanium. Z tego co wiem to radio powinno dobrze sobie radzić z zakłóceniami ale prawdopodobnie dzięki kiepskiej antenie tak nie jest.Nie zawsze ale bardzo często słyszalne jest pierdzenie wraz z dodawaniem gazu które można wyciszyć sqelczem i jest cisza kiedy nikt nie nadaje lecz przy komunikatach pierdzenie jest słyszalne i denerwuje mnie. Na domiar złego mój zestaw cb jest bardzo wrażliwy na zakłócenia zewnętrzne pochodzące np. z trakcji wysokiego napięcia, wifi, sklepów (terminale do płatności kartami), światła na skrzyżowaniu, podświetlane przejścia dla pieszych, stacje benzynowe, posterunki policji, straży pożarnej, szpitale itp.-wzmaga się wtedy bardzo głośny szum przyprawiający mnie i pasażerów o zawał serca. Często jeżdżę ze znajomymi i oni nie mają tego tak nasilonego problemu w skutek czego doszliśmy do wniosku że trzeba zmienić najpierw antenę bo radio czasami jak ma dobry dzień to ładnie sobie radzi na 8-10 km, a mieszkam w górach. Jeszcze jedno, co dziwne najwięcej zakłóceń jest przy ładnej, słonecznej pogodzie kiedy teoretycznie powinno nie być problemu. Jakieś propozycje w/w temacie, jaką antenę, najlepiej też pochylną i do 1 metra? Osobiście zastanawiam się nad helikalną Serio Delta 27 95cm na relingu ,czytałem że przy większej prędkości wydają jakieś gwiazdy na które są sposoby aby je zniwelować, a także co najważniejsze zbierają mniej zakłóceń. Szanownych kolegów wzywam na pomoc!

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Done
Nowy Klubowicz
Imie: Bartek
Auto: stilo abarth
Silnik: 2.4 170

Postautor: Done » 14 lis 2015, 11:36

Moim zdaniem antena ma cos nie tak z cewką, jak masz możliwość pożycz od kogokolwiek jakąś antenę na szybko i sprawdź czy tak samo się dzieje.
Wcześniej weź zasilanie bezpośrednio z akumulatora. Nawet jakimiś kabelkami przez okno na ostro na chwile i sprawdź czy pomoże. W takich chwilach tęskni sie za radiami z lat 90' obecne to chińskie masówki....

Jaką chcesz antenę magnes czy na stałe?

Awatar użytkownika
lutwys
Nowy Klubowicz

Postautor: lutwys » 14 lis 2015, 20:51

Dzięki kolego za odzew, myślałem że nikogo to nie zainteresuje :-D. Zakupiłem antenę Delta 27, na relingu było jeszcze więcej zewnętrznych zakłóceń , a na magnesie podobnie jak moja stara Canva czyli bez zmian (anteny za każdym razem dostrojone). Po tym zainwestowałem w Harrego 3 i stwierdziłem że lekarstwem na to pierdzenie od wtrysków jest Asc, a i zakłóceń zewnętrznych prawie już nie ma. Dziś podłączyłem prowizorycznie radio pod akumulator i niestety bez włączonego sqelcza pierdzi jak wcześniej. Doszedłem do wniosku że trzeba będzie z tym żyć bo brak pomysłów.

Done
Nowy Klubowicz
Imie: Bartek
Auto: stilo abarth
Silnik: 2.4 170

Postautor: Done » 15 lis 2015, 19:34

Nie koniecznie, radio masz od nowości czy z drugiej ręki? dobrze by było sprawdzić inne radio. Najlepiej jakiś starszy sprawdzony model jak np uniden ale wyprodukowany na filipinach. Z zakłóceniami bym walczył dopiero jak wyeliminuje wady sprzętu. Nawet jak by trzeba było bym sprawdził na innej antenie i innym radiu.

Awatar użytkownika
lutwys
Nowy Klubowicz

Postautor: lutwys » 15 lis 2015, 20:21

Yosana Pro 120 kupiłem nowego na allegro więc chyba sprawnego . Sprawdziłem już kilka radyjek jak: jakieś dwa Inteki nie pamiętam modeli ale oba poległy, później Presidenta Teddyego i o dziwo jest do przyjęcia - przy załączonym asc jest ok, ale przy wyłączonym squelczu pierdzi, a zewnętrznych zakłóceń nie ma i po tym doświadczeniu jak wcześniej pisałem kupiłem Harrego 3 okazyjnie z anteną Missouri Exp.i chodzi podobnie jak Taddy jeśli chodzi o pierdzenie wtrysków i zakłócenia zewnętrzne a pozostałe funkcje i jakość dźwięku dużo lepsza. I byłbym w pełni zadowolony gdyby nie wpadł mi w ręce President Herbert 2 ma on ręcznie załączane ANL który idealnie radzi sobie z pierdem wtrysków i cała resztą zakłóceń. Reasumując cieszę się z Harrego 3 aczkolwiek będę szukał w okazyjnej cenie Herberta 2 bo w moim przypadku to on sprawdził się idealnie.I taka to historia!

Awatar użytkownika
lutwys
Nowy Klubowicz

Postautor: lutwys » 16 lis 2015, 08:36

I to konkretnie, przynajmniej w moim przypadku. Tak jak pisałem wcześniej, mało które radio daje rade, najlepiej samemu sobie przetestować. Proponuję radio z dobrym ASC, aczkolwiek to nie rozwiązuje problemu tylko minimalizuje. Sianie silnika natomiast całkowicie załatwia radio z dobrym filtrem ANL np. President Herbert 2 .

Wróć do „CB Radia”