Obrazek

Obrazek

Jaką antenę polecacie .... ???

CB Radia, pomoc w wyborze, problemy z użytkowaniem.
Awatar użytkownika
Quler
Starszy Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Mondeo MK IV/206 CC
Silnik: 2.0 163 PS/ 2.0 136 PS
Kolor: Arctic White/ Silver
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=891 post134981.html#p134981
Kontaktowanie:

Jaką antenę polecacie .... ???

Postautor: Quler » 01 gru 2011, 17:08

Siemanko ... :D

A więc jakie antenki polecacie do CB ???? Miałem Sirio 100 cm( ale komuś się spodobała ...)... i nie byłem do końca zadowolony.... ponoć ciężko jest je ustawić w poprzednim aucie miałem Hustlera i była o wiele lepsza.... ale Sirio jakoś ładniej wygląda .... :D dodam tylko ,że był bym za antenką na magnes.... :D
NO EGR CLUB :D

Obrazek

Awatar użytkownika
hecioh
Nowy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: hecioh » 01 gru 2011, 19:25

Ja mam zestawik:

Uniden pro 520 xl + antenka Sirio mini mag 27

Antena całkiem przyzwoita.
Miałem podpiętą na pare dni president missouri i różnicy "wielkiej" nie zauważyłem więc wybrałem cene :P Jeżdże większości w zabudowaniach także jak najbardziej mi to wystarcza.

Awatar użytkownika
Pucik
Nowy Klubowicz

Postautor: Pucik » 01 gru 2011, 22:32

Ja używam antenkę YOSAN Missouri (podróbka Presidenta, podobno te same parametry, cena ok 80zł). Na trasie bajka, zasięg do 8-10km, natomiast w mieście zbyt czuła - nie za dobrze sobie radzi ściągając cały syf z eteru, ale kręcąc radiem da się z 4km pogadać.
Fiat Seicento 0,9 39KM
Alfa Romeo 146 1,4 TS 104KM
Fiat Stilo StationWagon 1,9 JTD 80KM

Awatar użytkownika
mateusz2312
Nowy Klubowicz

Postautor: mateusz2312 » 08 gru 2011, 11:53

kolego Quler powiedz czy jeździsz więcej w trasę czy po mieście. I jakie masz radio :) wtedy coś więcej można będzie powiedzieć. :)
Wypoczynek nad morzem? Czemu nie! http://www.zurawisko.za.pl :)

Awatar użytkownika
Quler
Starszy Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Mondeo MK IV/206 CC
Silnik: 2.0 163 PS/ 2.0 136 PS
Kolor: Arctic White/ Silver
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=891 post134981.html#p134981
Kontaktowanie:

Postautor: Quler » 08 gru 2011, 17:14

mateusz2312 pisze:kolego Quler powiedz czy jeździsz więcej w trasę czy po mieście. I jakie masz radio :) wtedy coś więcej można będzie powiedzieć. :)

Kolego mateusz2312 radyjko mam Alana 78 .... a antenę juz kupiłem Sirio ML 145 ( jak zresztą można przeczytać w innym temacie :)) a jezdże różnie .... ale większość poza miastem.... :D wcześniej miałem Sirio ML 100 .... i nie byłem z niej zadowolony.... z ta drugą jak narazie jest o wiele lepiej .... :D tak czy siak dzięki za zaangażowanie .... :D

Temat może zostać .... jak by ktoś chciał opinię ... :D
NO EGR CLUB :D

Obrazek

Awatar użytkownika
mateusz2312
Nowy Klubowicz

Postautor: mateusz2312 » 08 gru 2011, 20:39

Wiem wiem, przeczytałem później w innym temacie że kupiłeś ;D. Myślę, jak już mówiłem nawet, że nie zawiedziesz się na tej antence :) Mnie służy już...sporo czasu. Mam już drugą bo jedną mi nad morzem zaimali ;/ ale cóż.. :)
Także szerokości :)!
Wypoczynek nad morzem? Czemu nie! http://www.zurawisko.za.pl :)

jdk
Nowy Klubowicz

Postautor: jdk » 09 gru 2011, 13:34

Zdecydowanie polecam również Sirio ML145, wybrałem i kupiłem po dłuższej rozmowie z prowadzącym serwis CB (kupiłem nie u niego, on tylko serwsuje). Miałem 3 lata w Lancii Kappie zamontowaną na stałe na tylnym błotniku. Spisywała się super, niestety sprzedałem wraz z samochodem, czego załuję bo teraz jeżdżę z jakimś badziewiem na magnes na dachu, a szukam i nie mogę dostać Sirio ML145 łamanego przy pomocy motylka - jakoże codziennie wjeżdżam do garażu.
Czy ktoś ma antenę zamontowaną na stałe w Stilo SW ze sky-window, mam pomysł zamontować na rylingu.

mkoniu

Postautor: mkoniu » 09 gru 2011, 13:59

ja przyznam ze podpatzryłem mocowanie anteny od klubowicza Lancer1990 i zamontowałem taka antenkę:

Obrazek
Tania, a daje radę. działa naprawdę bardzo dobrze :D i włoskie wozi się na włoskim aucie :P

Awatar użytkownika
blaszczu91
Klubowicz
Imie: Maciek
Auto: BMW 5er e61
Silnik: 525d
Kolor: Czarny

Re: Jaką antenę polecacie .... ???

Postautor: blaszczu91 » 10 sie 2014, 17:29

Panowie dostałem od kolegi CB radio Canva i potrzebuję jakiejś anteny. CB nie będę używał zbyt często więc nie zależy mi na jakimś wypasie z górnej półki. Szukam jakiejś anteny do 100 zł. Jaką możecie polecić?

Awatar użytkownika
Ucho
Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Velvet Blue
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=7451

Postautor: Ucho » 11 sie 2014, 10:32

jeśli szukasz krótkiej to coś takiego http://allegro.pl/antena-magnetyczna-wilson-little-wil-i4474935336.html lub ewentualnie ML-145
when nothing goes right ..... go left :)

Awatar użytkownika
olo_mistrzu
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Było Stilo jest Bravo II
Silnik: 1.4 + LPG - jest 1.9 MJTD
Kolor: Jest Blue Notturno 487J
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=6315

Postautor: olo_mistrzu » 14 sie 2014, 18:51

Jedyną słuszną - SIRIO ML-145 (ML145). W poprzedniej firmie miałem takie anteny w autach służbowych (3 sztuki). Łatwego życia nie miały, wiele razy źle przymocowane - na skosie, nie całą płaszczyzną magnesu - spadały z dachu i łomotały o bok auta, czy gruchnęły o asfalt (masakra....), a mimo to nadal działały bez zarzutu. Kupiłem ją po pseudo antenie CB Delta 877 - niby to samo co PRESIDENT FLORIDA. Polecam zakupić raz, a porządnie. Nie oszukujmy się, bat do CB musi mieć około 1.5 metra żeby sprawnie komunikować się na sensowne odległości. Używam tej anteny w moim Staśku od 1,5 roku. Mimo, że to kawał bata, jest bardzo giętka. Składa się pięknie w bagażniku (zaginam ją, a po wyjęciu wraca do pierwotnego kształtu) - bez problemu można wygiąć ją w łuk i nic jej nie jest. Na dachu mam naklejone kółeczko z folii zabezpieczającej. Antena nawet przy 160-170 km/h twardo stoi na dachu i nie przemieszcza się. Po zakupie pojechałem do gościa, który stroi anteny z radiem i samochodem. Po podłączeniu do miarki SWR - reflektometru okazało się, że parametry są idealne i gość powiedział, że te anteny właściwie nie wymagają strojenia.... To tyle, a zakupisz co zechcesz :). A i jeszcze jedno, wylicytowałem nówkę na allegro za 87 zł z przesyłką :).
Stilo to Mercedes, niezależnie czy kupisz diesla, benzynę czy benzynę z gazem :)....

Awatar użytkownika
Ucho
Klubowicz

Postautor: Ucho » 15 sie 2014, 13:09

Jestem w stanie zalozyc sie ze rozmiar nie ma znaczenia :)

Awatar użytkownika
olo_mistrzu
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Było Stilo jest Bravo II
Silnik: 1.4 + LPG - jest 1.9 MJTD
Kolor: Jest Blue Notturno 487J
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=6315

Postautor: olo_mistrzu » 18 sie 2014, 08:21

Ucho pisze:Jestem w stanie zalozyc sie ze rozmiar nie ma znaczenia :)
- :facepalm3:

- pierwsza, lepsza stronka...http://www.serwis-cb.pl/anteny.html...

"Długość anteny prętowej, a zasięg łączności

• < 60 cm. Wykorzystujac taką antenę będziemy w stanie nawiązać łączność na dystansie 1-3 km (mobil-mobil). Stosowanie takich anten wg mnie mija się z celem. W trudnym (30 m obniżenie poziomu gruntu - niecka) terenie zabudowanym (gęsta zabudowa o wysokości ponad 10 m) na dystansie 1,40 km odbierałem (stacja bazowa) stację mobilną z rapotem R3/S1-2 (wg S-metera), która nadawała wykorzystując 30 cm antenę. Z tego samego miejsca 60 cm antena dała efekt wzrostu sygnału do wartości 6S oraz wzrost czytelności do R4. Wyniki mówią same za siebie. Nie dajmy się zwieść opinii sprzedawców, iż takiej długości anteny są bardzo dobre i wystarczające.

•60-100 cm. Anteny tej długości to rozwiązanie dla osób, które są zmuszone do ograniczenia jej długości.
•100 cm. Uważam, że to rozsądne minimum. Możemy uzyskać zasięg łączności wynoszący do 8 - 10 km (mobil-mobil) oraz do 20 km (mobil-baza) w linii prostej.

•100-150 cm. Antena pozwoli uzyskać zasięg łączności do 15 km (mobil-mobil) oraz do 35 km (mobil-baza) przy zadowalających raportach. Jeżeli radio jest dla nas czymś więcej niż ”antymisiek”, chcemy bezproblemowo prowadzić łączności z innymi stacjami wybierzmy antenę o właśnie takiej długości.

•150-200 cm. Antena tej długości pozwoli uzyskać zasięg łączności do 20 km (mobil-mobil) oraz do 50 km (mobil-baza) w linii prostej. Zmaksymalizuje ona zasięg łączności z danymi stacjami.

Przytoczone powyżej odległości nie są ścisłą regułą z uwagi, iż zasięg w dużej mierze zależy od terenu, w którym stacje się znajdują. Jeżeli stacje znajdują się w terenie płaskim, niezabudowanym to łączność między nimi może odbywać się na dużo większym dystansie niż jak by znajdowały się one w terenie zabudowanym.

Pamiętajmy, że maksymalny zasięg łączności nigdy nie będzie opatrzony dobrym raportem. Czytelność będzie oscylować w dolnych granicach R3, a siła sygnału będzie minimalna S2 (odsłuchowo).

W przypadku łączności DX możemy osiągnąć dystans wynoszący kilka tysięcy kilometrów."
Stilo to Mercedes, niezależnie czy kupisz diesla, benzynę czy benzynę z gazem :)....

Awatar użytkownika
Dobry
Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo 3D / 2005r.
Silnik: 1,8 / 133KM [PB+LPG]

Postautor: Dobry » 18 sie 2014, 22:25

olo_mistrzu - rzeczowa i oczywiście prawidłowa odpowiedź. Miałem pisać dłuższy wywód, ale widzę, że mnie perfekcyjnie wyręczyłeś :D

Ja używam anteny 100 cm marki WILSON WILL: http://allegro.pl/cb-antena-magnes-wilson-little-will-guma-folia-i4478021264.html i jestem zadowolony. Podszedłem do sprawy w ten sposób:
- długość średnia, komunikacja mobil-mobil raczej na krótkim dystansie, antena taka żebym nie szurał po sufitach w galeriach i parkingach podziemnych
- na magnesie, bo nie chcę dziurawić ani usuwać oryginalnej anteny FM
- o dobrych parametrach i opiniach

Jeśli chcesz gadać i słyszeć na duże odległości to i bat musi być długi. Koledzy wiedzą co piszą, w pełni się zgadzam.
Obrazek
Obrazek

Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka
Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

Awatar użytkownika
Ucho
Klubowicz

Postautor: Ucho » 20 sie 2014, 08:09

wiedza teoretyczna jest zawsze w cenie, ale od wielu lat używam CB i uważam, że w osobówce nie potrzeba zbierania na dystansie 15 km, zwłaszcza obecnie, kiedy każdy kupuje badziewne radio w biedronce z byle jaką antena i potem sieje zakłóceniami, anetna max 1m sądzę wystarcza, mnie bardzo zastanawia jak sprawdza się Polusiowa Sirio Triflex

Awatar użytkownika
Dobry
Klubowicz

Postautor: Dobry » 20 sie 2014, 09:14

Zastanawiam się jakby spisywało się coś takiego, wydaje się to rewalacyjnym rozwiązaniem - pomyślimy... :D

http://allegro.pl/sirio-twin-car-cb-fm- ... 78231.html

Poniżej TWIN CAR w praktyce. Widziałem jeszcze takie z możliwością montażu anteny pochylanej, a nie stojącej pionowo (łatwy demontaż na motylka)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ucho
Klubowicz

Postautor: Ucho » 20 sie 2014, 09:48

Muszę złapać Polusia na parkingu i zapytać go jak mu to działa

Awatar użytkownika
Dobry
Klubowicz

Postautor: Dobry » 20 sie 2014, 13:54

To co zamieściłem to definitywnie inna antena niż ma Poluś, bo tutaj możesz sobie dokręcić prawdziwą anetnę CB do 120cm (chociaż i sirio ML-145 ktoś zakręcił i sobie chwalił - ale to na innym forum ;) )
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stig
Zasłużony Klubowicz
Imie: Mikołaj
Auto: waSAABi
Silnik: B207R
Kolor: 170

Postautor: Stig » 20 sie 2014, 15:22

"...Chciałeś być najmądrzejszy - bez podstaw, co za bezsens, tak każdemu się wydaje, że jest mądry niczym Sensei... "

Wróć do „CB Radia”