Obrazek

Obrazek

Cb radio pomoc w wyborze

CB Radia, pomoc w wyborze, problemy z użytkowaniem.
Kowalex2
Nowy Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 103km
Kolor: Verde cristallo chyba :D

Cb radio pomoc w wyborze

Postautor: Kowalex2 » 28 sty 2018, 18:09

Koledzy ostatnio zdarzają mi sie dłuzsze trasy i pomyślałem o zakupie Cb radia. Możecie polecić jakieś radio które spisuje sie dobrze w naszych stilo?

krzys16v
Nowy Klubowicz
Imie: Krzysztof
Auto: Stilo 2005, C5 2007
Silnik: Pb 95, Pb 143
Kolor: rosso

Re: Cb radio pomoc w wyborze

Postautor: krzys16v » 29 sty 2018, 09:59

ja mam taki zestaw tylko antena łamana na szerszym magnesie i jest dobrze http://konektor5000.pl/index.php?p564,m ... rio-as-100

Awatar użytkownika
fiter19
Nowy Klubowicz
Imie: Jan
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: JTD 1.9 115km
Kolor: Granatowy

Re: Cb radio pomoc w wyborze

Postautor: fiter19 » 03 mar 2018, 19:12

Ogólnie radyjko do samochodu powinno być proste ( Lincoln mnie drażnił). Zadko się zdarza aby ktoś na drodze używał modulacji FM a o wstęgach już nie wspomnę. Dobrze jest gdy radio ma jakiś filterek (szumofony czasami drażnią ). Co do anteny to 30 centymetrowe kikuty nadają się tylko do mocowania chorągiewki. Żeby antena miała sens powinniśmy celować w okolice 1metra. Na autostradzie taka antena zamontowana na dachu pozwala nam nadawać na odległość ok 15km (Oczywiście dobrze zestrojona). Oczywiście mówię w dużym uproszczeniu. ( siła sygnału =fala nośna , czytelność sygnału = dobra modulacja) . Antena 150-200cm to już huragan. Ja uważam że parametr propagacyjny 1/2 3/4 5/8 fali można pominąć przy wyborze anteny samochodowej bo to ma znaczenie przy antenach stacjonarnych. Najważniejsze jest zestrojenie anteny do miejsca w którym będzie pracować (anteny nie dostraja się do radia tylko do miejsca). To uchroni Cię przed spaleniem CB radia.
Ło Panie, to stary silnik jest. Gęstego oleju mu trza. Minerala mu nalejemy.

Wróć do „CB Radia”