Montaż tempomatu w Stilo (na podstawie silnika JTD)

Gotowe manuale, pomocne przy naprawach
Axil171
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 Jtd 163Km
Kolor: Srebrny

Re: Montaż tempomatu w Stilo (na podstawie silnika JTD)

Postautor: Axil171 » 24 lip 2017, 11:39

Przed chwilą byłem i wyjąłem 2 czujniki, od hamulca i od sprzęgła przeczyściłem to contactem założyłem s powrotem. Czujnik pedału hamulca ma 4 przewody(piny) by działać w dwojaki sposób właśnie. Jeszcze dziś postaram się sprawdzić styki NO i NZ ale po przez kostki i skrzynkę bezpieczników jak było w tutorialu. Gdzie dokładnie znajduję się główne złącze silnika obok tej lampy? Gdy nie będzie efektu zdemontuje jeszcze raz czujnik i sprawdzę go omomierzem czy wszystkie styki działają prawidłowo, jeżeli będą działać to już nie wiem co wtedy?
Czy jeżeli odepnę kostke z Ecu nie rozjada mi się żadne mapy lub nie wyjdzie żaden dodatkowy problem np. brak możliwości odpalenia pojazdu ?
Ostatnio zmieniony 24 lip 2017, 13:14 przez Axil171, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
matek2892
Klubowicz
Imie: Mateusz
Auto: Stilo MW
Silnik: 1.9 JTD 115km@???
Kolor: GRIGIO STEEL 647

Postautor: matek2892 » 24 lip 2017, 12:28

W jtd patrząc od przodu po lewej koło rozrządu masz ecu z dwiema wtyczkami jeżeli o to złącze główne Co chodzi ;)
Obrazek

Posiadam Mes (z kablem niebieskim, czarnym), AutoCom, jak by ktoś potrzebował pisać.

Axil171
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 Jtd 163Km
Kolor: Srebrny

Postautor: Axil171 » 24 lip 2017, 13:06

Dobra już jest naprawione, brakowało przewodu nr. 5 od czujnika pedału hamulca do czarnej kostki D4. Wszystko gra i tempomacik działa.

Wróć do „Manuale, Poradniki, Tutoriale”