Obrazek

[MANUAL] Przeróbka lamp na soczewkowe + bixenon

Gotowe manuale, pomocne przy naprawach
Awatar użytkownika
Patryk
Klubowicz
Imie: Patryk
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Blu Jet
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=7159

Re: [MANUAL] Przeróbka lamp na soczewkowe + bixenon

Postautor: Patryk » 06 gru 2017, 17:46

To odpadam, nie robiłem tego nigdy na ori xenonie, zresztą nie da się tego wizualnie ładnie otworzyć, a nie chciałbym zrobić czegoś, co nie będzie dobrze wyglądać :/

maly
Nowy Klubowicz
Imie: Piotr
Silnik: 1,9 16V

Postautor: maly » 06 gru 2017, 17:55

Ważne żeby szyba nie pękła a co do estetyki nie jestem wymagający, a i lokalizacja mi pasuje bo pracuje w Lędzinach

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: viewtopic.php?t=9309

Postautor: ryan_cooper5 » 06 gru 2017, 17:56

najlepiej kupić zamienniki bo łatwo się rozklejają. i w razie czego masz drugi komplet lamp

maly
Nowy Klubowicz

Postautor: maly » 06 gru 2017, 18:57

tylko nie ma homologacji na kloszach

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 06 gru 2017, 19:02

No ale nie ma do czego? Do ledów - tego żaden miał nie będzie. Właściwe każda zmiana w reflektorach sprawia, że nasza homologacja nie istnieje więc nie wiem czy jest jakikolwiek sens roztrząsać ten temat.

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**

Postautor: ryan_cooper5 » 06 gru 2017, 19:02

Sprawdzał Ci kiedykokwiek ktoś homologacje? :)

maly
Nowy Klubowicz

Postautor: maly » 06 gru 2017, 19:29

tak diagnosta na przeglądzie sprawdzał homologację i wypytałem o szczegóły zwykłe mają inna homologacje ksenon inną co do soczewek nie ma różnicy tak samo światła mijania i drogowe w siłaczu mijania mam ksenon drogowe zwykłe i już jest inna homologacja, miałem nawet pomiar spalin co mnie bardzo zaskoczyło jak i badanie tylnego zawieszenie na szarpakach ponoć teraz tak będą wyglądać przeglądy.

Added in 4 minutes 22 seconds:
dokładnie wygląda to tak
c - mijania
r - drogowe
dc - ksenon mijania
dr - ksenon drogowe
dc/r - bixsenon
stilo ma oznaczenia dc r

Awatar użytkownika
Patryk
Klubowicz

Postautor: Patryk » 06 gru 2017, 19:36

przy wrzuceniu zamienników straci samopoziomowanie, wtedy z automatu xenon staje się nielegalny

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**

Postautor: ryan_cooper5 » 06 gru 2017, 19:49

Patryk pisze:przy wrzuceniu zamienników straci samopoziomowanie, wtedy z automatu xenon staje się nielegalny

masz rację. zapomniałem o tym.
Czyli jak do lampy włożę soczewkę i żarówkę halogenową to na przeglądzie nikt się o nic nie przyczepi?

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 06 gru 2017, 19:51

maly pisze:miałem nawet pomiar spalin co mnie bardzo zaskoczyło jak i badanie tylnego zawieszenie na szarpakach ponoć teraz tak będą wyglądać przeglądy.

Przecież zmiany w przeglądach obejmują tylko formę płatności - wcześniej płaciło się za wpis (opłata ewidencyjna) teraz płaci się za przegląd. Nic nie zmieniło się w procedurach i trafiłeś zwyczajnie na bardziej skrupulatnego diagnostę (może liczył że coś znajdzie i dodatkowy pieniądz wpadnie za kolejne badanie).
Tematu homologacji nie drążymy bo nie ma to sensu - chcesz mieć homologację to nie modyfikuj reflektorów.

@Patryk jakich zamienników? Jeżeli ktoś włoży reflektor w wersji ksenon i ma całą instalację to poziomowanie zostaje - montaż soczewki nie ma na to wpływu.

maly
Nowy Klubowicz

Postautor: maly » 06 gru 2017, 19:56

tak jak miałeś lampę na zwykłą żarówkę i zamontujesz soczewkę i zwykłą żarówkę to jest 100% legalne jeżeli już wsadzisz żarnik to lipa

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 06 gru 2017, 20:00

Teoretycznie jest to legalne ciekaw jestem tylko jak np. bedzie sie na to zapatrywał rzeczoznawca ubezpieczyciela bo jest to jednak ingerencja w konstrukcję reflektora. O diagnostę czy nawet policję specjalnie bym sie nie martwił bo oni zwykle na to nie patrzą.

maly
Nowy Klubowicz

Postautor: maly » 06 gru 2017, 20:08

Homologacje mam lampy chce zmodyfikować zgodnie z przepisami czy tam będzie zwykły ksenon czy soczewka to nie ma różnicy, budowa samego reflektora jest inna wiec podmiana bebechów też nie wchodzi w grę albo nie opłacalna jest.

Added in 6 minutes 43 seconds:
rzeczoznawca kieruje się danymi z bazy danych i wycenia auta pod względem fabrycznego wyposażenia czyli po vin i ma za przeproszeniem w nosie czy ktoś dołożył w auto 10 tyś. zł i ma w lampach złote łańcuchy jeżeli po vin-ie wychodzi że ma zwykłe lampy

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 06 gru 2017, 20:27

Nie chodzi o to, chodzi o to że kiedy jesteś sprawcą kolizji to uparty rzeczoznawca może się przysrać o niehomologowane reflektory i zwyczajnie ubezpieczyciel może wystąpić sobie z regresem.
Dlatego właśnie bym się obawiał bardziej takie sytuacji niż spotkania z policjantem - mandat i zabrany DR jest zdecydowanie mniejszą konsekwencją niż np. wypłacanie renty z własnej kieszeni albo np. wyłożenie 200000zł na naprawę jakiegoś nowego Merca w którego przydzwoniliśmy.

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**

Postautor: ryan_cooper5 » 06 gru 2017, 20:44

Nigdy nie spotkalem sie zeby rzeczoznawca sprawdzal homo na lampach. Poza tym do czasu przyjazdu rzeczoznawcy lampy mozna podmienic.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 06 gru 2017, 20:49

ryan_cooper5 pisze:Nigdy nie spotkalem sie zeby rzeczoznawca sprawdzal homo na lampach. Poza tym do czasu przyjazdu rzeczoznawcy lampy mozna podmienic.

A ja nie spotkałem się z tym żeby diagnosta na przeglądzie sprawdzał homologację na reflektorze, a jednak koledze wyżej diagnosta homologację oglądał. Dokładnie tak samo może być tutaj - większość ma to gdzieś, a jakiś się zainteresuje i sprawdzi. po prostu warto mieć to na uwadze i wiedzieć na co się człowiek porywa robiąc coś z reflektorem.

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**

Postautor: ryan_cooper5 » 06 gru 2017, 21:00

z tym że na miejscu kolizji nikt Ci samochodu nie ogląda, z rzeczoznawcą musisz się umówić. A zanim rzeczoznawca przyjedzie... to pół samochodu wymienisz :P Ale ja się nie kłócę

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 06 gru 2017, 21:51

Borzesztymuj, o czym wy tu... :o
Diagnosta który sprawdza homologację reflektorę? Rozumiem iż termin ważności gaśnicy, trójkąt, apteczkę, chlapacze po wcześniejszym pomiarze zwisu przedniego by adekwatnie przejść na tył też mierzył oraz kątownik przyłożył by ewidentnie utwierdzić się w przekonani że koło choć z milimetr jest osadzone głębiej niźli nadkole? Czy aby nie zapomniał jakiego centymetra w każdą z czterech opon zapodać celem pomiaru głębokości bieżnika każdej z osobna bo że zapas czy jest to nie wątpię iż zajrzał. Stan wycieraczek? No bo wiecie, zima idzie. Powinien jeszcze koniecznie tłumik z deka opuścić co by obaczyć czy przypadkiem katalizator od góry nie pruty a pewnie tylko wzrokiem omiótł i palcem popukał. A to Ci leser.
Nie no, bez jaj. To że nie chce mi się w takie rzeczy wierzyć nie stanowi problemu by życzyć Wam abyście mieli tylko takie problemy :P :P
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**

Postautor: ryan_cooper5 » 06 gru 2017, 22:05

Widze ze explicipliepitiltit nadal w formie :)

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 06 gru 2017, 22:41

Oj, żebyś wiedział jak bardzo się staram by się powstrzymywać. No bo wiesz, ja ogólnie z zasady darzę ludzi sympatią zatem jak widzę ten ścisk du** tak liczny na widok treści mych postów to pierwszą naturalną reakcją w moim przypadku że skoro tak mocno boli to trzeba pomóc, ot tak, bezinteresownie. Zatem biorę na klatę te wszystkie bóle z godnością i milczę, coś tam wyskrobię od święta. Pomaga mi w tym milczeniu i powstrzymywaniu się przed wysłaniem kolejnego posta ta liczna twarzy grupa zadowolonych. Niczym jakbym im co dzień wręczał prezenty. Wiesz, taki 24h Mikołaj Święty. Każdy zadowolony. Swego rodzaju prowincjonalna idylla a ileż powietrza spuszczonego z trąbki....

Awatar użytkownika
piotrek194
Klubowicz
Auto: Fiat Stilo , BABARTH
Silnik: 2,4 20V
Kolor: 745 + VERDE CRISTALLO
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14098

Postautor: piotrek194 » 06 gru 2017, 22:47

trochę czekałem na twojego posta i się doczekałem :D

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 06 gru 2017, 23:33

No sorki, lecz realia przedstawione w powyższym mym poście, wiesz, z mej perspektywy takie trochę błędne koło tyle że jam jak zawsze gotów na gro poświęceń byle tylko pomóc komu, wesprzeć, empatii pokład wykazać, wsparcie a że boli? Spoko, od zawsze wszak miałem zad twardy oraz wielkie serce a zatem w połączeniu z wielkim dystansem i chęcią pomocy balansuję, niczym na krawędzi tudzież linie w powietrzu rozpiętej ot tak sobie;). I tyle że ponownie błędne koło powstaje (borzesztymuj, który to raz już przerabiam zliczyć nie jestem w stanie jakbogakocham). No bo tak. Ogólnie mam w rzyci. Z drugiej zaś strony wątpliwość jaka, wahań tyle. No bo skoro tak liczne tu grono któremu mogę pomóc swym milczeniem miód na serce tym sposobem dość prostym co dnia niosę to szkoda by było sprowokować jakiego jednego takiego który to dla chwili sławy wzniówłszy się ponad plebs pozbawił by mnie tej możliwości milczenia poprzez przysłowiowe "jedno" kliknięcie. Z drugiej zaś strony lata lecą i męczy mnie trochę ta ciągła próba utrzymywania balansu, poszukiwanie złotego środka, milczenie gdy aż się ciśnie na usta, coraz częstsza potrzeba coraz liczniejszych obserwacji leczenia swoich kompleksów, etc. No a w środku tego wszystkiego ja - cały na biało...
Łojoj, dobra, wybaczcie ale ja to uciekam gdyż czuję jak ciśnienie wzrasta strasznie i zaraz jak huknie, jak dmuchnie, jak fala balon w strzępy roznieście... Ale jak nie zdążę to powiedzcie w mym imieniu że ślę wsparcie, tyle że na odległość.
Nara.

Awatar użytkownika
piotrek194
Klubowicz
Auto: Fiat Stilo , BABARTH
Silnik: 2,4 20V
Kolor: 745 + VERDE CRISTALLO
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14098

Postautor: piotrek194 » 06 gru 2017, 23:46

oj Panie nudno tu by było bez Pana :D Formę przekazu masz nietuzinkową :D

Awatar użytkownika
Patryk
Klubowicz

Postautor: Patryk » 07 gru 2017, 17:40

pio075 pisze:@Patryk jakich zamienników? Jeżeli ktoś włoży reflektor w wersji ksenon i ma całą instalację to poziomowanie zostaje - montaż soczewki nie ma na to wpływu.

Jak masz ksenon fabryczny i wrzucisz depo które się fajnie rozklejają to jest to halogenowa lampa, wtedy z automatu nie masz do czego podpiąć wiązki xenonu i komputer wyłącza samopoziomowanie

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 07 gru 2017, 17:56

Noooo wtedy to tak, ale raczej jeśli ktoś ma fabryczny ksenon to będzie go przerabiał.

Wróć do „Manuale, Poradniki, Tutoriale”