Oświetlenie tablicy rejestracyjnej - MultiWagon

Gotowe manuale, pomocne przy naprawach
Awatar użytkownika
pikustbg
Nowy Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo Multi Wagon
Silnik: 1.9 JTD
Kolor: Srebny

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej - MultiWagon

Postautor: pikustbg » 11 gru 2017, 16:17

Witajcie.

Poszukuje jakiegoś poradnika jak się zabrać za rozebranie i naprawę oświetlenia tablicy w Stilo kombii. Zaśniedziała i urwała się oprawka lewej żarówki. Jakoś to muszę ogarnąć bo jak brak jednej strony oświetlenia bardzo mi nie przeszkadza, to fakt ciągłej lampki że coś nie tak z żarówkami już bardzo ;-)
Montaż monitoringu, alarmów, napędów bram, itp...
Posiadam kable diagnostyczne nie tylko do FIATA. Kontakt na PW.

Mr.WoX
Nowy Klubowicz
Imie: Wojtek
Auto: Stilo
Silnik: 1.9JTD 140KM
Kolor: czarny

Re: Oświetlenie tablicy rejestracyjnej - MultiWagon

Postautor: Mr.WoX » 18 gru 2017, 07:24

Heja,

ja co prawda mam 3D, ale jak podejrzałem jak to wygląda w kombiaku myślę że podobnie do tego dojdziesz:
demontaż plastików od środka bagaznika, odkręcenie 4 śrub trzymających listwę z lampami rejestracji, delikatne wyciągnięcie tego (2 klipsy na bokach), po wysunięciu odpięcie złączki, na warsztacie rozwiertakami albo innymi technologiami zniszczenie śrubek. Na całą akcję polecam zakupić sobie nowe wkłady z allegro i mieć na podmianę bo na pewno uszkodzą się z zewnątrz - ja w desperacji wyłamałem je :)
miej też pod ręką lutownicę, bo w środku może się okazać, że któraś z blaszek doprowadzających zasilanie prześniedziała i puściła po prostu. brzmi nie wesoło, zgadzam się.
przy składaniu po kropelce jakiegoś przecietnego kleju, żeby się trzymało, no bo śrub już nie będziesz miał gdzie wkręcić :)
powodzenia!

Wróć do „Manuale, Poradniki, Tutoriale”