Obrazek

Zegary 1,9 jtd Wieszają się.

Gotowe manuale, pomocne przy naprawach
Awatar użytkownika
MichuSz
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1900 JTD
Kolor: Srebrny

Postautor: MichuSz » 31 maja 2017, 15:23

Witam.
Mam taki problem.
Raz na jakiś czas w moim Stilo wariują zegary.
Cyfry z stanu licznika się "rozmywają", zanikają a wskazówka z paliwa przemieszcza się ostro w prawo pokazując nadstan ilości paliwa.
Wczoraj do tego dołączyła wskazówka z grzania. Po kilku km pokazuje maksymalny stan nagrzania silnika. Po wyłączeniu silnika cofają się tylko do połowy, nie do początkowego stanu.
Tak się dzieje raz na jakiś czas.
Znajomy powiedział mi że to komputer ale dziś byłem zapytać mechanika to odpowiedział od razu że to zegary do wymiany.
Że jak by to była awaria komputera to bym nie zapalił też auta.
No i tak się zastanawiam nad kupnem nowych.
Widziałem na aukcji zegary z przedziałem cenowym 200-350zł.
Teraz jeśli to faktycznie zegary (czy to pewniejsza możliwość jak wymiana komputera?) to na co zwrócić uwagę.
Na aukcjach są pokazane w większości przód zegara i miejsce z naklejką. Czy muszę mieć jakieś identyczne onumerowanie czy na jakąś część numeru zwrócić uwagę? No i co ze stanem licznika. zakładam że zakupię z innym stanem.
Proszę o pomoc.
" Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mniej lub bardziej trudne do wykonania" :D

Awatar użytkownika
piotrek194
Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Fiat Stilo , BABARTH
Silnik: 2,4 20V
Kolor: 745 + VERDE CRISTALLO
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14098

Postautor: piotrek194 » 31 maja 2017, 20:54

Zasadniczo możesz kupić zegary jakiekolwiek to nie ma większego znaczenia czy będą od Abartha czy zwykłe proste czarne :P Ja bym się na twoim miejscu tu odezwał bo nie jeden forumowicz ma jakieś albo stilo na graty albo od groma części :P Ważne to żebyś po wymianie licznika zrobił osiowanie :P

Mr.WoX
Nowy Klubowicz
Imie: Wojtek
Auto: Stilo
Silnik: 1.9JTD 140KM
Kolor: czarny

Postautor: Mr.WoX » 04 cze 2017, 23:06

Moim zdaniem to zdecydowanie zegary padły - nie komputer. Sam przechodziłem przez podobne 'problemy', ostatecznie rozwiązałem problem kupieniem używanych - sprawnych.
Jeśli chcesz się upewnić na 100%, podpinając się kablem możesz zrobić diagnostykę kompletną zegarów, testując każdą funkcję z osobna.
Problem padających zegarów szeroko znany w Stilaczach niestety.
Zasadniczo, możesz każde zegary 'dopasować'. Ale chyba najlepiej/najwygodniej jest po prostu kupić takie, które mają ten sam zakres prędkościomierza i obrotomierza co Twoje dotychczasowe.
Potem zostaje tylko podpiąć pod kompa i zrobić osiowanie jak wspomniał przedmówca.
W kwestii przebiegu, korekcję "w górę" możesz zrobić sam z użyciem kabla, natomiast w dół może się okazać potrzebna pomoc jakiegoś przysłowiowego Janusza :)

Wróć do „Manuale, Poradniki, Tutoriale”