Obrazek

Obrazek

AUX - phone mode bez tajemnic, auto switch

Gotowe manuale, pomocne przy naprawach
piotrekx1994
Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo kombi
Silnik: 1.4 16v

Re: AUX - phone mode bez tajemnic, auto switch

Postautor: piotrekx1994 » 29 paź 2017, 19:46

szpanbix pisze:Witam, wydaję mi się że z nowymi telefonami (nie wszystkimi) kabelek auto - switch nie działa. :( Próbowałem u siebie robić pasywny układ różniczkujący z rezystorem nastawnym i czasami działa a czasami nie. Samsung S5 robi problem. Mam dwa stany możliwe do ustawienia. Albo telefon widzi słuchawki (i nie działa phone mode) albo nastawie tak, że działa phone mode ale telefon nie widzi słuchawek. Jest wąski obszar który działa pośrodku ale niestety jest bardzo niestabilny i nawet nie załączam schematu. Niestabilność polega na tym, że czasami gaśnie losowo phone mode, a szczególnie przy odpalonym silniku (Diesel) i dużej głośności telefonu. Ten patent w całości powoli staje się nieaktualny. :( Chyba, żeby zamiast auto switcha załączać dodatkowym switchem ten tryb.

Widziałem ostatnią fajny patent. Facet podpina się pod linie sygnałowe CDroma. Jest jakiś pad na płycie głównej gdzie podpięcie masy, odkłada głowice do odczytu - CD się wycisza i w ten sposób działa inny prototypowy AUX i już stereo tym razem. :)

Napisałem o tym temat niedawno zapraszam do zajrzenia!
Nie udało mi się jeszcze tylko ogarnąc wycieszenia CD, ale mam płytke z wyciszona piosenka i jest ekstra, jakość dźwieku super!
Jeśli możesz, napisz w tym temacie gdzie znalazłes ten patent, może uda się ogarnać wicszenie CD
viewtopic.php?f=14&t=16477

Awatar użytkownika
szpanbix
Nowy Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: Stilo 2006 MULTIWAGON
Silnik: MJTD 120km

Postautor: szpanbix » 30 paź 2017, 15:17

O wilku mowa. Patent o którym mówiłem to właśnie to czym się bawiłeś. Super pomysł. Może w tą stronę szukać. :)

piotrekx1994
Klubowicz

Postautor: piotrekx1994 » 30 paź 2017, 16:10

szpanbix pisze:O wilku mowa. Patent o którym mówiłem to właśnie to czym się bawiłeś. Super pomysł. Może w tą stronę szukać. :)

Korzystam z tego patentu od piątku i powiem szczerze, nie wiedzę żadnych minusów, poza tym, że ciągle pracuje laser

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.8 16V 133KM
Kolor: Czarny

Postautor: Kru5z0n » 28 lis 2017, 18:15

Witam, odnawiam temat. Znalazłem kabelek do Renault i wyglada podobnie z tym, że nie ma kondensatorków. Nada się do stilo? Cena niska, a kondensatory mozna dolutować samemu jeśli trzeba.
http://allegro.pl/aux-carminat-zlacze-a ... 12305.html

piotrekx1994
Klubowicz

Postautor: piotrekx1994 » 30 lis 2017, 21:16

Jeśli wykorzystane są te same piny to spoko, wystarczy rozciąć przewód, dać masę do załączania trybu phone, kondensatorami spiąć kanały i będzie chodzić jak złoto. Jeśli piny nie pasują, to szkoda roboty, chyba że masz blaszane wsuwki

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 30 lis 2017, 21:47

Przecież od razu widać że wykorzystane są inne piny i ten kabelek z aukcji to typowy kabel AUX stereo czyli kanał L, R i GND.

piotrekx1994
Klubowicz

Postautor: piotrekx1994 » 01 gru 2017, 05:54

No to i tak można kupić tylko trzeba wsuwki kupić i Przelutowac przewody

tommy1795
Nowy Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Stilo MW
Silnik: 1.9JTD 80

Postautor: tommy1795 » 17 kwie 2018, 15:52

Cześć, wybadałem trochę temat i sprawa z trybem Phone jest zgoła inna, a mianowicie:

Styki 7 i 8 (tel in + oraz tel in -) są niczym innym jak stykami +/- "głośnika".

Tryb phone włącza się, gdy styki 9 (tel mute) i 12 (tel gnd) są zwarte, bądz jest pomiędzy nimi rezystor (próbowałem do 4300 ohm)

Aby ten tryb działał poprawnie, wystarczy wziąć jakiś mini moduł wzmacniacza do niewielkiego głośnika i wszystko działa jak należy. Swoją teorię sprawdzilem za pomocą małego przenośnego głośniczka z jackiem 3.5 mm, z którego wylutowałem sam głośnik.

Wewnątrz głośnika moduł wzmacniacza to HXJ8002.

Schemat połączeń poniżej:
Obrazek

Wartość rezystora - sprawdzałem do 4300 ohm i tryb Phone był aktywowany.
Wystarczy jakiś dodatkowy moduł z wykrywaniem sygnału dźwiękowego który będzie odpowiednio zwierać dwa rzeczone styki i automatyczne przełączanie gotowe.

Ten sposób wpięcia się wymyśliłem analizując schemat połączeń jakiegoś zestawu głośnomówiącego, kompatybilnego z radiem w Stilo. Normalnie ten zestaw miał do podłączenia głośnik na dwa konkretne kabelki, a w przypadku wykorzystywania z radiem te dwa kabelki wpinało się do styków 7 i 8 radia w Stilo. Co prawda dźwięk jest również mono, ale myślę, że to jakoś rozjaśni sprawę.

Wróć do „Manuale, Poradniki, Tutoriale”