Obrazek

Obrazek

1.6 16V dymi na niebiesko

Pomoc w diagnozowaniu, kody błędów itp
tomasz56
Nowy Klubowicz
Imie: Tomasz
Auto: stio
Silnik: 1.6
Kolor: srebrny

1.6 16V dymi na niebiesko

Postautor: tomasz56 » 19 cze 2018, 00:49

Witam koledzy 7 tys km temu robiłem uszczelkę pg kompletne uszczelki gniazda zaworowe prowadnice i uszczelniacze. W sobotę Stilo zapalił mi kontrolke niskiego ciśnienia oleju na zakręcie i zaraz zgasło. Okazało się ze bagnet jest suchy wypił mi około 2.5 l oleju na 7 tys.
Robiłem wszystko tak jak zalecil mechanik nie nie wysłałem silnika nie jeździłem na lpg. Dopiero po 5 tys km jeździłem przekraczając 3 tys obrotów i na lpg. Olej wymienilem odrazu po remoncie. Dymi na niebiesko gdy: wkręce go na obroty i przytrzymam to jasny niebieski jak puszcze gaz i zchodzi z obrotów to głęboki niebieski i gdy zmieniam bieg i dodaje gazu Jasny niebieski jak utrzymuje stała prędkość to nie dymi. Jak odróżnić pierścienie od uszczelniaczy zaworowych? Doktor dopiero w piątek wiec się pytam może ktoś mi coś podpowie.

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Re: 1.6 16V dymi na niebiesko

Postautor: explicit77 » 19 cze 2018, 09:22

Przy uszczelniaczach zaworowych powinien Ci dymić przy odpuszczaniu gazu (hamowaniu silnikiem).
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

tomasz56
Nowy Klubowicz
Imie: Tomasz
Auto: stio
Silnik: 1.6
Kolor: srebrny

Re: 1.6 16V dymi na niebiesko

Postautor: tomasz56 » 20 cze 2018, 04:20

Doktor w czwartek po rozmowie przez telefon podobno są to pierścienie. Podczas jazdy nic nie zobaczę bo,nie dymi. Do jakiego czasu mogę jezdzic z taką awaria? Jakie będą skutki w późniejszym czasie? Oleju pobiera max 1.5 tam wyżej w poście jest błąd. Po tygodniu go sprawdzę jeszcze raz zalalem na maksa. Czy zużycie oleju różni się podczas jazdy miejskiej i jazdy na ekspresowce z prędkością ponad 100 km/h?

Wróć do „Diagnostyka”