Obrazek

Obrazek

Stilon nie odpala. P0340

Pomoc w diagnozowaniu, kody błędów itp
GenesisGl
Nowy Klubowicz
Imie: Jacek
Auto: Stilo Multiwagon 2003
Silnik: 1.8 16V

Stilon nie odpala. P0340

Postautor: GenesisGl » 12 mar 2018, 16:36

Witam,

Stilo Multiwagon 1.8 16V 2003 + LPG

Zacznę od początku. Podczas jazdy po autostradzie zapaliła się kontrolka "Check Engine". Samochód dojechał do domu, rano odpaliłem - od strzała błąd ale "Check Engine" . Wieczorem wróciłem do domu wszystko normalnie chodziło, ale kontrolka "Check Enginge".

Sprawdziłem błędy w Multiscanie, Błąd P0340 - no signal. Tak więc błąd wykasowałem, przeczyściłem wtyczkę z czujnika faz rozrządu, odpiety aku na godzine.
Na 3 dzień rano samochód odpala od strzała, jadę do pracy, wydaje mi sie ze jest słabszy i po ok 20 km - Check Engine. Po powrocie do domu wykasowałem błąd kolejny raz ale autka tylko mieli, nie odpala. Silnik kreci tak jak gdyby nie było paliwa.., Za każdym razem wyskakuje na nowo "Check Engine" P0340.

I tak samochód stoi, poczytałem trochę na necie jest kilka typów:

- Czujnik faz rozrządu - bo błąd.
- czujnik położenia wału - bo nie odpala, czasami się psuje i nie pokazuje błędu.
- ECU - ECU w fabrycznym miejscu.

Sprawdzałem w szaleńczej agonii każde manualne tricki, w tym wtyczkę od czujnika faz. 3 kabelki niebiesko zielony, czerwony i chyba niebieski. Napięcie jest tylko na dwóch skrajnych kabelkach 5V.

Na dzień dobry zamówiłem czujnik położenia wału - bo może sam wymienie może jutro zaczne.

Na reszte wymianek musze odstawic na warsztat.

Czy możecie pomóc w dalszym diagnozowaniu? Co mogę jeszcze sprawdzić zanim zacznę po kolei wymieniać części.

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator
Imie: Tomek
Auto: SAABOLOT
Silnik: 1.4
Kolor: NR 170
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=5125

Re: Stilon nie odpala. P0340

Postautor: Tomi » 12 mar 2018, 17:48

Jeśli masz błąd czujnika faz to nie widzę sensu dalszego drążenia. Iskra na świecach jest?

GenesisGl
Nowy Klubowicz

Postautor: GenesisGl » 12 mar 2018, 18:52

Cześć. Czy jest iskra nie sprawdzałem ale mam update.

Auto po holowaniu 400 m (stało 2 ulicy od domu) ODPALIŁO !!

Ale mocno nim trzęsło przez pierwsze minuty. Błędu brak aż do czasu zagrzania silnika. Po ok 15 min i 85 stopniach Celsjusza pojawił się znów błąd i auto nie odpala.

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 12 mar 2018, 21:03

Jeśli coś nie tak jest z tym czujnikiem faktycznie to auto nie będzie paliło.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

GenesisGl
Nowy Klubowicz

Postautor: GenesisGl » 13 mar 2018, 16:30

Witam,

Czy do wymiany czujnika faz rozrządu trzeba zdemontować koło zębate z wałka? Pytam bo jeśli trzeba ściągnąć pasek to może jest to dobra okazja na wymianę rozrządu.

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin

Postautor: Mazi » 14 mar 2018, 08:40

Cieżko będzie wymienić bez zdejmowania koła.
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

Awatar użytkownika
Tomi
Administrator
Imie: Tomek
Auto: SAABOLOT
Silnik: 1.4
Kolor: NR 170
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=61&t=5125

Postautor: Tomi » 14 mar 2018, 09:03

Bez zdejmowania koła nie wyjmiesz tego. Skoro auto od czasu do czasu zapal, to spróbuj przy czujniku wydmuchać sprężonym powietrzem, ale musi być na prawdę duże ciśnienie i w sam czujnik dmuchać.

GenesisGl
Nowy Klubowicz

Postautor: GenesisGl » 15 mar 2018, 21:43

Potwierdzone, bez sciagania koła niestety nie ma szans tego wyciagnać. Czujnik wymieniony po 2 dniach batalii. Śruba z koła zębatego wałka przytrafiła mnie dziś o solidny ból pleców. Jutro może uda się go zmontować na gotowe to się też okaże czy wymiana coś dała. Czujnik jak i koło zębate pokryte sporą ilością kurzu i lepkiego syfu (uszczelka pokrywy musiała sączyć delikatnie olej. Zrobiłem 2 zdjęcia jak to wygląda. Dodam opis na koniec dla potomnych.

GenesisGl
Nowy Klubowicz

Postautor: GenesisGl » 17 mar 2018, 16:10

Witam, czujnik faz rozrządu wymieniony. Auto poskładane i testowane. Podczas składania rozrządu zauważyłem, że poprzednie ustawienie miało zrobione znaki i było dość "wczesne" - wałki wchodziły na swoją pozycję tuż przed GMP pierwszego tłoka. Przestawiłem wał korbowy względem wałków o jeden ząb do przody. i aktualnie wchodzą na pozycję na GMP tłoka. Auto według moich odczuć dostało większego kopa i pedał gazu się odmulił. Używałem blokad do wałków. Ale :

- Auto na nagrzanym silniku odpala dopiero za 2 - 3 razem,
- Auto odpala na zimnym silniku od strzała,
- Brak błędów,
- Auto chyba chodzi ciszej na biegu jałowym niż przed naprawą.
- Ręczne kręcenie wałem w celu weryfikacji pełnego cyklu wymaga mniej siły niż przed naprawą,

Czy przedstawienie o ten jeden ząb na kole zębatym walu, które wydaje mi się teraz prawidłowe może powodować trudności z odpaleniem ciepłego silnika? Może inne pomysły biorąc pod uwagę wcześniejsza usterkę?

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin

Postautor: Mazi » 17 mar 2018, 21:25

Podmień czujnik położenia wału.

Awatar użytkownika
fiter19
Nowy Klubowicz
Imie: Jan
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: JTD 1.9 115km
Kolor: Granatowy

Postautor: fiter19 » 18 mar 2018, 20:55

Ten kto robił znaki na tym rozrządzie nie miał pojęcia jak się ten rozrząd ustawia. Do poprawnego ustawienia potrzebne są blokady wałków i wału. a pasek napina się na poluzowanych kołach pasowych. Innej opcji nie ma !!!!!!!!!! ( ewentualnie wał można ustawić na GMP i zblokować od stony koła pasowego na wale)

GenesisGl
Nowy Klubowicz

Postautor: GenesisGl » 19 mar 2018, 17:29

Stilon jutro jedzie na wymianę czujnika wału. Co do rozrządu to ustawiłem wał na oryg znaki na obudowie rozrządu a wałki w blokadach. Wcześniej było ustawione tak że kropka na zębatce wału była w okolicy dolnej pozycji, trafiłem na podobną instrukcję do silnika 1.8 ale tam mowa była o Fiata Bravo (kod silnika chyba 182.. ). Rysunek i instrukcja łudząco podobna tylko różnica taka ze tam wał był ustawiony na ową kropkę a nie na znaki na obudowie, w przypadku mojego silnika powoduje to "wyprzedzenie" pozycji tłoka niż tak jak mówi instrukcja do Stilo. Może ktoś pomylił instrukcje.

Wróć do „Diagnostyka”