Obrazek

Obrazek

Wykrywanie wypadania zapłonu 1,6 16v dziwna sprawa

Pomoc w diagnozowaniu, kody błędów itp
jorgi93
Nowy Klubowicz
Imie: Tomasz
Auto: Fiat Stilo 2003r
Silnik: 1,6 16v 103km
Kolor: srebrny

Wykrywanie wypadania zapłonu 1,6 16v dziwna sprawa

Postautor: jorgi93 » 23 lut 2018, 20:04

Witam

Posiadam Stilo 1,6 16v 103 km 2003 rok, ogólnie auto po ogarnięciu po zakupie radzi sobie całkiem ok i nawet jak na stilo :) nie ma z nim większych problemów. Ale jeden z którym nie mogę sobie poradzić od prawie roku spędza mi sen z powiek.

Zacznę od tego, że po kupnie samochodu okazało się że mam problem z komputerem został on zregenerwowny w jednej z pod Krakowskich firm i problemy ustapiły , pozniej wymiana rozrzadu niestety nowy rozrząd został źle ustawiony, więc kolejne rozbieranie i tym razem dobre ustawienie przy użyciu odpowiedniego sprzętu byłem świadkiem ustawiania i jestem pewny ze jest ustawiony dobrze potwierdza to dobre chodzenie silniki oraz odpowiednie podciśnienie w kolektorze ssacym. No ale przejdzmy do problemy. Najczęściej na Autostradzie w przedziale obrotów 3500 do 4200 zapala się i mruga CHECK ENGIN i po chwili gaśnie zapala się znowu i tak w kółko auto mimo to jedzie ok chodzi równo hamuje zwalnia i wszystko poza tym gra. Tylko obroty są powtarzalne jeżeli chodzi o pojawianie się błedu inne czynniki nie wplywaja np. temperatura deszcz czy inne. Zdarza się tak że uda mi się przejechac 100 km autostrada i bład się nie pojawia a nie raz pojawia się 30 razy.
Po podłaczeniu pod komputer pokazuje się bład wypadanie zapłonu 2 cylinder zawsze ten sam.
Co zostało zrobione:
- świece NGK odpowiednie dla danego modelu
- podmieniane cewki wszystkie 4 byly na miejscu drugiego cylindra bład dalej się powtarzał
- sprawdzone ciśnienie sprężania, wszystko w normie wszystkie 4 cylindry równe ponad 14 bar
- Założyłem instalacje LPG myślałem że to może wtrysk paliwa ale na lpg i benzynie to samo
- Przeglądnałem przewody do cewek oraz wtrysków sprawdzając czy nie mają jakiś ubytków ale wszystko jest ok
- komputer przeniesiony na skrzynke bezpieczników
- po naprawie wykonana adaptacja koła fonicznego
- Wszystkie złacza pod maską wyczyszczone skrzynka bezpieczników również

Najdziwniejsze jest to że komputer wykrywa wypadanie zapłonu a praca silnika podczas wykrywania błedu jest wręcz wzrowa.
Już naprawde nie wiem, w którym kierunku szukać.
Myślę o czjniku spalania stukowego ale to tylko moje spekulacje.
Proszę o pomoc pozdrawiam :)

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Re: Wykrywanie wypadania zapłonu 1,6 16v dziwna sprawa

Postautor: bzykol » 24 lut 2018, 07:23

Mam dokładnie to samo tylko na 1 cylindrze. Ba! Moja historia wygląda identycznie!
Robiłem regulację gazu i gazownicy twierdzili że wszystko jest cacy.
Silnik chodzi idealnie. Tylko ten błąd... pojawia się w ściśle określonych warunkach. Autostrada, obroty ok 3.5 tys utrzymywane przez dłuższy czas przy muskaniu gazu.
Jak błąd zaczyna pikać to wystarczy odpuścić lub przybutować ponad 160 i znowu znika na jakiś czas.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

thomas
Nowy Klubowicz
Imie: tomasz
Auto: stilo 3d
Silnik: 1.6 16v 103pk

Postautor: thomas » 24 lut 2018, 19:33

Witam. Miałem ten sam problem, z którym walczyłem pół roku. Miałem te same symptomy, a przyczyną u mnie były zapieczone, zatarte regulatory luzu zaworowego. Zdemontowałem wałki i wymieniłem regulatory zaworów i problem się rozwiązał.

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 24 lut 2018, 19:58

Chodzi Ci o hydropopychacze? A klepały Ci zawory na zimnym? U mnie zero klepania. Nawet na mrozie.
Wymieniałeś wszystkie 16? Jaki to koszt?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

jorgi93
Nowy Klubowicz
Imie: Tomasz
Auto: Fiat Stilo 2003r
Silnik: 1,6 16v 103km

Postautor: jorgi93 » 25 lut 2018, 19:21

Jeżeli chodzi o hydropopychacze zaworów to nie wiem czy pomiar spreżania wyszedłbym ok skoro któryś z zaworów się nie domyka

Wróć do „Diagnostyka”