Obrazek

Selespeed i ciągle wracający problem - wybija na N >> wkońcu na N zostało

Pomoc w diagnozowaniu, kody błędów itp
Awatar użytkownika
bospl34
Nowy Klubowicz
Imie: Seba
Auto: Stilo Abarth
Silnik: 2.4
Kolor: Azzurro

Selespeed i ciągle wracający problem - wybija na N >> wkońcu na N zostało

Postautor: bospl34 » 21 gru 2017, 10:47

Witam.

W ciągu roku miałem sporo różnych sytuacji, które komuś może nasuną coś na myśl(mi niekoniecznie). Opiszę ok. rok użytkowania abarcika i problemy z selespeed(tylko z tym były).

Już po tygodniu musiałem holować auto do mechanika. Zaczęło się od tego że rano po odpaleniu silnik musiał dłużej pochodzić żeby wrzucić jakiś bieg(po jakichś 10-15min załączała się popma). Niedługo po tym nie mogłem wrzucić w ogóle biegu, ciągle było na N(mechanik podejrzewał szczotki w pompie). Co sie okazało wymiana przekaźnika napięcia pomogło.

Auto jeździło miesiąc i zaczęło wybijać na neutral podczas hamowaniu(przy 1, 2 biegu) przy dojeżdżaniu do skrzyżowania itp. po zatrzymaniu po kilku próbach udało się wrzucić bieg. Działo się to coraz częściej i oddałem auto do warsztatu, stwierdzili, że akumulator ciśnienia jest do wymiany - po wymianie(i dolaniu płynu do SS) auto jeździło bez problemów. Po 3 miesiącach zdarzało się(bardzo rzadko), że po wrzuceniu R nie mogłem wrzucić już biegu, jednak zawsze zgaszenie i zapalenie silnika pomagało. Od tamtego czasu do teraz działo się to coraz częściej i już nie zawsze pomaga ponownie odpalenie silnika. Była sytuacja że nie mogłem wrzucić biegu, było ciągle na N -auto stało minęły trzy dni i z ciekawości spróbowałem wrzucić bieg co sie okazało cudowne 'ozdrowienie', po tym auto jeździło 2 miesiące i znów to samo. Zawiozłem do warsztatu, z racji tego że święta nie chcieli rozgrzebywać i podłączyli pod komputer, zrobili 'adaptacje skrzyni' i działało, na 30km.

W tej chwili auto stoi pod centrum handlowym(dojechałem i już nie odjechałem). Po próbach ponownego odpalenia silnika nie słyszałem już załączającej się pompy i ciągle N. Co ciekawe jeżeli na włączonym silniku na wciśniętym hamulcu przytrzymałem np na R ok. 10-15sek, tryb skrzyni przełączał się na AUTO -> MANUAL -> znów AUTO, tak za każdym razem i nie tylko na R(mechanik poradził żebym tak zrobił co może pomóc). Dzisiaj mam zamiar po pracy podjechać tam i sprawdzić czy skrzynia zadziała, jeżeli nie to laweta.

- Nigdy się nie zdarzyło żeby podczas jazdy na 3 4 i wyżej biegu, wybiło na neutral, zawsze przy hamowaniu(bieg 1,2). Zdarzyło się też, że przy ruszaniu po dodaniu gazu wybiło mi na N.
- Zauważyłem, że zdarza się(rzadko) że sama włącza się klima na Full Auto i zwiększa się stopniowo siła nawiewu, do momentu aż wcisnę jakiś przycisk w panelu klimy(problem z elektryką, być może ss też?)

Po przeglądnięciu masy wątków odnośnie tego samego zachowania skrzyni i różnych przyczyn, nie mam pojęcia od czego zacząć a może cały opis wyżej komuś nasunie jakieś wnioski.

Starałem się opisać w miarę szczegółowo. Problem z pompą? ciśnienie? sprzęgło? Co mogę sprawdzić co może być pomocne w diagnozie?

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Re: Selespeed i ciągle wracający problem - wybija na N >> wkońcu na N zostało

Postautor: Mazi » 21 gru 2017, 10:53

Przywieź do mnie masz niecałe 100km zrobimy :P 505-395-072
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

Awatar użytkownika
bospl34
Nowy Klubowicz
Imie: Seba
Silnik: 2.4
Kolor: Azzurro

Postautor: bospl34 » 21 gru 2017, 14:35

Dzięki za kontakt odezwę się wieczorem :D

siwy1296
Starszy Klubowicz
Imie: Filip
Silnik: 2.4 170KM
Prezentacja auta: abarth-by-siwyy-t11680.html

Postautor: siwy1296 » 21 gru 2017, 21:48

Jedź do Maziego. Ogarnie szybko,sprawnie i tanio :)

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Diagnostyka”