Drgania po wymianie rozrządu 1.6 103 KM

Pomoc w diagnozowaniu, kody błędów itp
Awatar użytkownika
Gripex
Nowy Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: Fiat Stilo
Silnik: Benzyna 1.6 103 KM
Kolor: 132 Rosso Scilla

Drgania po wymianie rozrządu 1.6 103 KM

Postautor: Gripex » 19 gru 2017, 22:31

Witam, w aucie wymieniłem stukające szklanki i rozrząd. Jak powiedział mechanik, był przestawiony, poprzednik zakładał na pewno bez blokad, gdyż na rolkach były znaki po korektorze oraz pęknięta osłona rozrządu. Nowy rozrząd założono na blokadach. Po odbiorze auta na biegu jałowym obroty zaczęły falować od około 650 do 1000 rpm. W aucie trzęsie jak w starym dieslu. Nie pomogła adaptacja przepustnicy i koła fonicznego. Ładowanie cewek jest według mes prawidłowe, natomiast ciśnienie w dolocie jest około 480 mBar. Czy może to być objaw przestawionego rozrządu ? Według mechanika nie, gdyż waliło by błędem od czujnika położenia wału. W warsztacie podejrzewają wypadanie zapłonu na 3 cylindrze, podstawienie zaworów od nowych szklanek, upatrują też przyczyny w fakcie iż ECU po regeneracji założono do silnika w momencie w którym szklanki jeszcze stukały. Z góry dziękuję za sugestie co może być przyczyną problemu.

bzykol
Starszy Klubowicz
Imie: Pieter
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.6 103 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://wdm.zmudaweb.pl/p,bzykol,19
Kontaktowanie:

Re: Drgania po wymianie rozrządu 1.6 103 KM

Postautor: bzykol » 20 gru 2017, 07:01

U mnie też mechanik wymieniał rozrząd na blokadach i go przestawił. Też poerdolił niestworzone hiatorie. W aso zrobią Ci z tym porządek za 200 zł.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
Mazi
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Abarcina
Silnik: 1,2 x 2 :D
Kolor: 601 nero
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6122

Postautor: Mazi » 20 gru 2017, 09:48

Buahahha oj Marcin ty to masz pecha do tych "mechaników" xD i tu śmieje się z ich głupoty. Powiedz mechanikowi, że jedziesz do ASO bo juz nie masz siły do tych teorii spiskowych i jeśli się okaże, że aso przestawi rozrząd i będzie OK to niech kase oddaje złamas.
Udało Ci się rozwiązać problem ?? Napisz jak to zrobiłeś... dla potomnych....
Szukasz pomocy elektromechanika - problem z SELESPEED?? http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f ... 4&start=25

bzykol
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 20 gru 2017, 13:33

Chyba trzeba się zaopatrzyć w oryginalne blokady i poprawiać forumowiczom rozrządy :)

Zwróci się w 3 dni. Nie ma tygodnia żeby nie pisał ktoś z przestawionym rozrządem.

Obrazek

tomeczekg
Nowy Klubowicz
Imie: Tomek
Kolor: granatowy metalik

Postautor: tomeczekg » 20 gru 2017, 21:52

Do serwisu ale nie każdego. Dzwoniłem do Ostrowca Świętokrzyskiego jak miałem problem z ustawieniem rozrządu, powiedzieli że oni na blokady tego rozrządu nigdy nie ustawiali, mają swój sposób. Dziękuję za taki serwis. Pożyczyłem te podrabiane blokady na których luzu po pół zęba, ustawiłem na środku dokręciłem i dobrze jest, równo pracuje i rano zapala nawet lepiej jak wczesniej

Awatar użytkownika
Kru5z0n
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Silnik: 1.8 16V 133KM
Kolor: Czarny

Postautor: Kru5z0n » 29 gru 2017, 12:07

Nie wiem jak to możliwe, ale większość mechaników słysząc o blokadach wałka albo o wariatorze, to nie mają pojęcia o temacie ani jak się za to zabrać. Co najlepsze.. Podejmuja się wymiany rozrzadu nie mając odpowiednich narzedzi czy kluczy. Ale na pytanie "czy wymienial Pan mechanik juz w stilo rozrzad", to zostałem wyśmiany. Oczywiście tyle lat w branży i nie takie rzeczy sie robilo, a rozrzad to moment - słowa mechanika.
Na końcu okazuje się, że ten banalny rozrząd jest źle ustawiony i pociąga to za sobą kolejne usterki, koszty.
Chyba tylko w vagach wymieniali te rozrzady...
Strach zostawiać, ale poczatkowo deklarują, że wszystko zrobią.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Gripex
Nowy Klubowicz

Postautor: Gripex » 18 sty 2018, 15:23

Rozrząd został ustawiony na oryginalnych blokadach, bo mechanicy przestawili o 1,5 ząbka, dodatkowo założyli pasek o niewłaściwym module. Obroty nie falują, nie telepie jak w Jelczu, ale nadal jest minimalne drganie na biegu jałowym. Ciśnienie w dolocie spadło i jest już mocno zbliżone do oczekiwanego ciśnienia. Co zatem może być przyczyną lekkich drgań na postoju. Mechanik powiedział, że trzeba pojeździć około 300 km, aby centralka przyuczyła się do poprawnych ustawień rozrządu.

bzykol
Starszy Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: bzykol » 18 sty 2018, 16:33

Spróbuj na ciepłym silniku wykasować parametry samoadaptacyjne. Zacznie migać check. Trzy przegazówki pod czerwone i przestanie migać.
Może pomoże.

Obrazek

Awatar użytkownika
Gripex
Nowy Klubowicz

Postautor: Gripex » 18 sty 2018, 17:09

bzykol pisze:Spróbuj na ciepłym silniku wykasować parametry samoadaptacyjne. Zacznie migać check. Trzy przegazówki pod czerwone i przestanie migać.
Może pomoże.

Już to zrobiłem. W MES mam cały czas adaptacja koła fonicznego: w trakcie wykonywania. W ECU nie mam żadnych błędów. Niepokoi mnie stan sondy lambda przed katalizatorem, jest: mieszanka zbyt uboga, ale auto pali jak to 1.6 w benzynie czyli w okolicach 9 - 10 l.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 18 sty 2018, 21:07

Nie wiem jak jeździsz ale sprawne 1.6 w benzynie pali około 7-7,5l/100km w cyklu mieszanym a jeżdżąc spokojnie nawet 6,5l/100km jest całkiem normalne. 9-10l jest normalne jeśli jeździsz właściwie wyłącznie po mieście.
Co do lambdy to pasowałoby zrobić wykres sond i zobaczyć co rejestrują.

Awatar użytkownika
Gripex
Nowy Klubowicz

Postautor: Gripex » 18 sty 2018, 21:31

Wykres wrzuciłem do posta z wzorcowym wykresem sondy lambda. viewtopic.php?f=33&t=10314&p=201100#p201096

Awatar użytkownika
ByQ
Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Volvo S60 II AWD
Silnik: 3.0T R6 329KM / 519Nm
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=10712

Postautor: ByQ » 18 sty 2018, 21:43

pio075 pisze:Nie wiem jak jeździsz ale sprawne 1.6 w benzynie pali około 7-7,5l/100km w cyklu mieszanym a jeżdżąc spokojnie nawet 6,5l/100km jest całkiem normalne. 9-10l jest normalne jeśli jeździsz właściwie wyłącznie po mieście.
Co do lambdy to pasowałoby zrobić wykres sond i zobaczyć co rejestrują.

Potwierdzam jazda bardzo dynamiczna po mieście + trasa i spalanie 7,5l/100km
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Diagnostyka”