Duuuuże ubytki oleju

Pomoc w diagnozowaniu, kody błędów itp
Stilon15
Nowy Klubowicz
Imie: Marta
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 jtd
Kolor: Fiolet/czarny

Duuuuże ubytki oleju

Postautor: Stilon15 » 07 wrz 2017, 08:48

Witam wszystkich maniakow stilonów :bye:
Mój Stilon 2002 r jest niestety autem po "przejściach" 2 silnik, 2 turbo używane. Na poczatku nie brał aż tak dużo oleju, zdarzały się jakiej dolewki ale teraz jest jakąś masakra
... Auto ciągnie w miarę dobrze ale na poczatku czerwca zmieniałam turbo + olej + filter(co jest oczywiście podatawa przy wymianie). Kupilam mu jeszcze 1l oleju i wszystko mi wszamał do dnia dzisiejszego... Nie kopci!! Jakiś miesiąc temu zaslepilam egr i wyczyscilam wszystko tak, jak radzicie na forum. Ogólnie auto się trzęsie i podejrzewam, ze to poduszki do wymiany.. Dodatkowo przy ruszaniu i później również coś tak jakby... Treszczy... Jakby się cos tarło... Znajomy mówi że to łożysko ale nie dko końca chce mi się wierzyć... Zabieram niedługo auto do mechanika ale może wiecie co mu Dolega, ze bierze aż tak dużo oleju? (Nie zostawia pod spodem plam) mam wrażenie ze w środku czuć ten olej... Help...

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Re: Duuuuże ubytki oleju

Postautor: explicit77 » 07 wrz 2017, 10:48

A czy przy wymianie turbo ustaliles przyczyne czemu padlo poprzednie?
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Stilon15
Nowy Klubowicz
Imie: Marta
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 jtd
Kolor: Fiolet/czarny

Postautor: Stilon15 » 07 wrz 2017, 12:17

Nie, mechanik stwierdził ze się zadusiła i To wszystko w tym temacie. Fachowiec z niego niezły ale z gadki nic nie da rady się dowiedzieć. Poprzednia padła na autostradzie. Z poczatku traciła moc, nie można było pod górkę podjechac. Potem znikał olej i na końcu swojej drogi zaczął kopcic i koniec turbo. Teraz zero kopcenia moc jest... Ale czuć mocno olej w aucie i szybko znika... Bardzo szybko...przy wymianie turbo wszystko było wyczyszczone. Sadze ze turbo jest ok... Ale gdzie ucieka ten olej? I to w takich ilościach skoro śladu nie pozostawia...

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 07 wrz 2017, 12:54

Zdejmij dolot i zerknij czy suchy. Mozesz miec przypchany przewod olejowy do turbo.
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

sedici
Nowy Klubowicz
Imie: Maniek
Auto: Stilo uproad 06
Silnik: 120CV

Postautor: sedici » 15 wrz 2017, 13:52

Stilon15 pisze:Ale gdzie ucieka ten olej? I to w takich ilościach skoro śladu nie pozostawia...

bo on spala ten olej , inaczej by plamy zostawiał , więc albo turbo albo silnik

Wróć do „Diagnostyka”