Trudny rozruch z rana

Pomoc w diagnozowaniu, kody błędów itp
sedek
Nowy Klubowicz
Imie: Jan
Auto: Stilo
Silnik: 1,2 16V, 59 kW

Trudny rozruch z rana

Postautor: sedek » 18 wrz 2019, 20:11

Witam,
i prosze o pomoc.

Z rana lub po trochę dłuższym postoju odpalam auto i po kilku sekundach strasznie zaczyna trząść silnikiem i nierówno chodzi (aż prawie do zgasnięcia). Naciskanie pedału gazu żeby podnieść obroty nie odnosi skutku. Tak jakby nie dochodziło paliwo. Nie da się jechać, bo brak jest mocy i wykonuje "kangurki". Po dwóch..trzech minutach auto zaczyna równiej chodzić i wciskając gaz powoli go rozpędzam, aż za kilka minut wreszcie wchodzi na swoje obroty i od tej pory chodzi idealnie.
Od czego muszę zacząć?

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=14610

Re: Trudny rozruch z rana

Postautor: pio075 » 18 wrz 2019, 21:41

Od podstawowej sprawy - czy świeci Check?
Druga sprawa - jeśli świeci check to co mówi ECU (w sensie podpiąć pod komputer trzeba)?

sedek
Nowy Klubowicz

Postautor: sedek » 19 wrz 2019, 06:45

Check raz świeci , po kilku lub kilkunastu godzinach gaśnie , by za jakiś czas znowu się pojawić. MES wywala błąd P1172 czyli korekta mieszanki (multiplikatywna - nie wiem, cokolwiek by to znaczyło) i multum przyczyn. Dlatego chciałem się zapytań bardziej doświadczonych kolegów w jakim kierunku przy tych objawach najlepiej się "udać".

sedek
Nowy Klubowicz

Postautor: sedek » 30 paź 2019, 19:54

Brak pomysłów?

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 02 lis 2019, 19:03

Masz LPG czy czysta benzyna?

sedek
Nowy Klubowicz

Postautor: sedek » 05 lis 2019, 12:23

Mam LPG fabryczne (Tartarini).

sedek
Nowy Klubowicz

Postautor: sedek » 06 lis 2019, 19:02

Dzisiaj odpiąłem wtyczkę z czujnika cieczy chłodzącej (zielony, dwupinowy z prawej strony silnika, dający sygnał na ECU). Po odpięciu włączył się wiatrak. I tutaj pytanie , czy oznacza to , że czujnik jest sprawny? Czy może być tak, ze spełnia on swoją rolę (wiatrak załączył się), ale przy zimnym silniku nie daje prawidłowej informacji na ECU i komputer odczytuje , że silnik jest rozgrzany i stąd te kłopoty z rozruchem?

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz

Postautor: pio075 » 07 lis 2019, 19:10

To już by trzeba sprawdzić w MES jaką temperaturę pokazuje czujnik.
Ogólnie problemy z korektą mogą być wywołane przez niewłaściwie wyregulowaną instalację gazową - jeśli masz tego typu błędy to warto zacząć od sprawdzenia LPG właśnie.

sedek
Nowy Klubowicz

Postautor: sedek » 08 lis 2019, 11:13

Po pogrzebaniu przy tym czujniku , o dziwo nazajutrz objawy ustąpiły! Po odpaleniu z rana silnik chodzi ładnie. Może jest na początku jazdy trochę mułowaty , ale po 100...200 metrach odzyskuje żwawość (pewnie musi się trochę rozgrzać). Wynika z tego, że faktycznie ten czujnik temperatury nie działał prawidłowo (może wtyczka była cokolwiek zaśniedziała). Pojeździmy, zobaczymy.
Planowałem podjechać na regulację kuchenki, ale wpierw chciałem zrobić porządek z tymi obrotami. Teraz podjadę i po wyregulowaniu mieszanki na gazie powinno być już dobrze, a w każdym bądź razie będzie o wiele mniej niewiadomych

Wróć do „Diagnostyka”