Obrazek

Obrazek

tylna klapa stilo

Problemy, pytania dotyczące naszych Stilonów
sylwek9012
Nowy Klubowicz
Imie: Sylwek
Auto: stilo
Silnik: 1.9

tylna klapa stilo

Postautor: sylwek9012 » 07 kwie 2013, 14:55

Witam
mam pytanko odnośnie stilo w kombi,
Czy da się przerobić klapę tylną tak żeby była otwierana sama szyba tylna bez całej klapy?
głównie chodzi Mi o to czy w każdym modelu są otwory na zamontowanie zawias, czy dało by to rade zrobić jeśli by kupił drugą sama szybę?

Awatar użytkownika
markos
Klubowicz
Imie: Marek
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 115KM
Kolor: Polarny błękit
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=1702

Re: tylna klapa stilo

Postautor: markos » 10 mar 2014, 18:46

Nie zakładam nowego tematu, zeby nie bylo :P

Dzisiaj zabralem sie za wymiane silownikow tylnej klapy (klapa dosc mocno trzaskala przy zamykaniu oraz przy otwieraniu trzeba bylo ja wysoko podniesc, zeby silownik ja dopchnal do samej gory). Kupilem w intercarsie sprezyny gazowe firmy Krosno, sila F = 460 N. Wymiary silownikow po porownaniu z oryginalnymi sa takie same, wartosc sily tez jest taka sama. Natomiast po montazu obu nowych sprezyn okazalo sie, ze przy otwieraniu silownik pcha tak mocno klape do gory w koncowej fazie otwierania, ze boje sie, ze uszkodzi zawiasy. Natomiast przy zamykaniu wcale nie spowalnia klapa i dalej glosno slychac jak sie zatrzaskuje (mialem porownanie z innym Silo i u mnie jest wyraznie glosniej).

Tak wiec zostawilem z jednej strony jedna stara, a z drugiej strony zamontowalem nowa sprezyne gazowa (nie chcialem zakladac 2 nowych, bo tak jak pisalem - przy otwieraniu silownik mocno pcha klape i boje sie, ze uszkodza sie zawiasy). Silownik juz tak mocno nie dobija przy otwieraniu klapy. Pytanie mam do Was, czy tez tak mieliscie przy montowaniu nowych silownikow tylnej klapy? Czy to juz tak zostanie, czy po jakims czasie sie dotra i nie beda tak mocno dobijaly tej klapy? Pytam, bo sie zastanawiam, czy nei reklamowac tych silownikow...

Awatar użytkownika
Padre
Nowy Klubowicz
*
Imie: Kamil
Auto: Multiwagon
Silnik: MJTD 140 KM
Kolor: Grigio Tecno

Postautor: Padre » 10 mar 2014, 18:55

Co prawda mam Kombi i z otwierana tylną szyba, zamontowałem nowe siłowniki takie jak były 780N i też ten fant, "pcha tak mocno klapę do gory w końcowej fazie otwierania", po pół roku już jest lepiej i nie pcha już tak mocno, ale dalej przytrzymuje klapę w końcowej fazie żeby nie dobijało zawiasów ;) Na początku myślałem, że klapa wyleci:D

Btw. jaka ta klapa w kombi z tą szybą jest przemegaturbo ciężka bez siłowników :D
Obrazek

1.9 JTD 16V 140km MW 2004 ropociąg No EGR Club

Awatar użytkownika
markos
Klubowicz
Imie: Marek
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 115KM
Kolor: Polarny błękit
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=1702

Postautor: markos » 10 mar 2014, 19:13

Dziekuje za odpowiedz. Rozumiem wiec, ze reklamacja jest bez sensu, bo nie uznaja, a nawet jesli, to co mi po nastepnych silownikach, jesli bedzie to samo. W takim razie bede tak jezdzil, jak jezdze (jedna stara, jedna nowa), a jak juz przestanie dobijac przy otwieraniu, to wymienie druga sprezyne na nowa. Zastanawiam sie, czy nie otwierac bagaznika na noc, zeby silowniki sie szybciej dotarly (autko w garazu)? ;)

Co do ciezaru klapy, to w 3D sie wydaje ciezko. Jesli w MW sa sprezyny 760 N, to faktycznie ciezar spory. W 3D sprezyny maja razem sile 920 N, czyli ciezar, ktory podnosza, to okolo 90 kg. Tak wiec w MW bedzie jakies 140 kg. Ja podczas wymiany, po zdjeciu jednej sprezyny oparlem sobie klape na glowie :P Chwile mozna wytrzymac.

Awatar użytkownika
Tito_Zam
J.Admin
Imie: Rafał
Auto: Fiat STILO 3D
Silnik: JTD 115 KM
Kolor: Blue
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=466
Kontaktowanie:

Postautor: Tito_Zam » 10 mar 2014, 19:17

Kupiłem takie same krosno 460 i też tak było ale po roku już tego nie ma.
Teraz mają one 1,5 roku i mam wrażenie, że słabo ciągną. Jeszcze w lecie jak jest ciepło to ok ale przy mrozach ledwo idą same.
Sam myślałem żeby je zareklamować ale z powodu słabego ciągnięcia.

pawlak99
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Fiat Stilo 1,6 multiwagon
Silnik: 1,6
Kolor: grafitowy metalik

Postautor: pawlak99 » 20 mar 2014, 10:26

Wracając do tematu tylnej klapy stilo... miałem też zajawkę na otwieraną szybę ale się wyleczyłem. Tylna klapa różni się inny silniczek wycieraczki tylnej szyby, dodatkowe siłowniki, w serwisie fiata podali mi ze inna wiązka przewodów (zasilanie zamka). Dodatkowa uszczelka inne wycięcie w klapie (w tej części gdzie znajduje się szyba). Zwykła klapa też ma swój urok ;-)

piterstilo
Nowy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: 1.9 Multijet 150
Kolor: Czarny metalic

Postautor: piterstilo » 20 mar 2014, 16:56

pawlak99 pisze:Wracając do tematu tylnej klapy stilo... miałem też zajawkę na otwieraną szybę ale się wyleczyłem. Tylna klapa różni się inny silniczek wycieraczki tylnej szyby, dodatkowe siłowniki, w serwisie fiata podali mi ze inna wiązka przewodów (zasilanie zamka). Dodatkowa uszczelka inne wycięcie w klapie (w tej części gdzie znajduje się szyba). Zwykła klapa też ma swój urok ;-)

Również inne zawiasy.

Awatar użytkownika
Krashan
Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: FIAT STILO MW
Silnik: 1.9 MJTD (150)

Postautor: Krashan » 14 kwie 2014, 14:17

Padre pisze:Co prawda mam Kombi i z otwierana tylną szyba, zamontowałem nowe siłowniki takie jak były 780N i też ten fant, "pcha tak mocno klapę do gory w końcowej fazie otwierania", po pół roku już jest lepiej i nie pcha już tak mocno, ale dalej przytrzymuje klapę w końcowej fazie żeby nie dobijało zawiasów ;) Na początku myślałem, że klapa wyleci:D Btw. jaka ta klapa w kombi z tą szybą jest przemegaturbo ciężka bez siłowników :D

Po wymianie mam podobnie, tyle że (jak już pisałem w jednym z postów) ja zmieniłem na siłowniki o sile 850N, teraz klapa otwiera się bez najmniejszych problemów, wystarczy lekko (niewiele) pociągnąć klapę do góry i dalej podnoszą już siłowniki. Klapa zamyka się tez bez zbędnego trzaskania. Jedynie co zauważyłem, to wspomniane zbyt silne pchanie w końcowej fazie podnoszenia, jednak mimo 850N nie jest aż tak bardzo dokuczliwe.

Poza tym zauważyłem, że jak otworzę klapę jeden raz i potem (po krótkiej chwili) kolejny raz, to siłowniki ładnie ją wyhamowują w końcowej fazie podnoszenia.
Problem występuje przy pierwszym podnoszeniu klapy (jeżeli wcześniej nie była otwierana godzinę lub więcej). Generalnie jestem zadowolony z pracy klapy, zwłaszcza bardzo łatwego otwierania, a dobijanie klapy nie jest tak duże, myślę też że niedługo (w miarę starzenia się siłowników) zaniknie.

Dla zainteresowanych podaję namiary na w/w siłowniki:

Siłowniki zakupione na Allegro od użytkownika "BEMER-WAWA"
W ofercie tak opisano te siłowniki:

Siłownik gazowy pokrywy bagażnika tył do samochodów FIAT STILO KOMBI MULTI WAGON 2003 - 2010

KITOOM KM23930

Dla samochodów z otwieraną tylną szybą

Długość 603
Kolor czarny
Siła wysuwania 850
Skok 198
Średnica zewnętrzna 22
Średnica zewnętrzna 10
OE FIAT 46812168

Awatar użytkownika
Lewczan
Nowy Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo MW
Silnik: 1.9 JTD 115 KM
Kolor: 647
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=13634

tylna klapa stilo

Postautor: Lewczan » 22 kwie 2017, 11:00

Bez zakładania nowego tematu, czy ktoś wie czy wiązka elektryczna tylnej klapy MW z podnoszoną szybą i stałą szybą jest taka sama? Planuję zmienić klapę na wersję z otwieraną szybą i nie wiem czy muszę kupić też kompletną 'nową' wiązkę.

Awatar użytkownika
Zawaś
Klubowicz
Imie: MARCIN
Auto: FIAT STILO MULTIWAGON
Silnik: 1.9 MJTD 140KM
Kolor: BLU VITALITY VR 480
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=16190&p=194220#p194220

Postautor: Zawaś » 09 paź 2018, 19:43

Ponownie w tym samym wątku bez nowego tematu. Moje stare siłowniki klapy dość dobrze podnosiły i stabilnie klapę trzymały. Natomiast halasowaly przy podnoszeniu. Kupiłem więc nowe również o sile 850Nm. Efekt taki ze jest cisza natomiast zachowują się tak jak by ledwo dawały radę. Ospale podnoszą do góry a przy zamykaniu delikatnie zwalniają przed uderzeniem. Zastanawiam się czy moce nie zostały pomylone bo opisane są tylko w aukcji. Na silownikach ani opakowaniu nie ma opisu. Jak u was w kombi?
Jest: Fiat Stilo 1.9 MJTD 140 KM DYNAMIC
Był: Fiat Marea Weekend 1.9 TD 100 KM HLX

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz
Auto: Fiat Stilo SW Uproad FL
Silnik: 1,9 JTD 115kM
Kolor: Grigio Tecno vr

Postautor: paveu » 09 paź 2018, 21:40

Moje z początku powoli podnoszą,a później to tak rwą ,że muszę przytrzymywać bo jest szarpnięcie.Przy zamykaniu trzeba się trochę przestawić i dół ładnie już domyka.Też mam 850Nm.

Awatar użytkownika
Zawaś
Klubowicz

Postautor: Zawaś » 10 paź 2018, 00:03

U mnie właśnie tego rwania wcale nie ma. Idą ospale jakby bez mocy.

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 10 paź 2018, 05:01

Zawaś pisze:U mnie właśnie tego rwania wcale nie ma. Idą ospale jakby bez mocy.

Według mnie przy takiej Mm powinno samo podnosić,co prawda u mnie jakby trochę za silno.Jakiej firmy kupiłeś?

Awatar użytkownika
Zawaś
Klubowicz

Postautor: Zawaś » 10 paź 2018, 05:34

Awatar użytkownika
paveu
Klubowicz

Postautor: paveu » 10 paź 2018, 06:44

No komentarze nie za bardzo pozytywne ma ten sprzedający.

Wróć do „Problemy, Pytania”