Obrazek

Obrazek

jtd kopci dziwnie

Problemy, pytania dotyczące naszych Stilonów
maly
Nowy Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Stilo
Silnik: 1,9 16V

jtd kopci dziwnie

Postautor: maly » 16 paź 2018, 20:58

Witam mam problem silnik 1,9 140 KM, otóż na zimnym kopci na czarno po rozgrzaniu dym zmienia się na siwy lub coś w tym stylu, teraz rano czy w nocy widać doskonale w lusterku że coś kopci, kopa ma do ok 2,5 tyś potem nic do ok 3 tyś i coś ciągnie, rozpędziłem go ostatnio do 210 ostudziłem zgasiłem na 30 min. odpaliłem i coś klekotało metaliczny dźwięk spod maski, autem szarpało, po paru kilometrach przeszło i wszystko wróciło do normy, spalanie idzie ciągle do góry, podczas ruszania kopci na czarno, korekty wtrysków są za każdym razem inne od +- 0.2 do +- 1.0, dolot szczelny turbo po wymianie, egr zaślepiony, oleju nie ubywa choć powinno bo jest wyciek, płynu chłodniczego nie ubywa, przepławka też nowa ma z 4 mieniące ori Bosch, ktoś coś pomoże ??

krisbe
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krzysiek
Silnik: 1.9 JTD Multijet
Kolor: Rosso Corsa
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=12725

Re: jtd kopci dziwnie

Postautor: krisbe » 16 paź 2018, 21:51

Przepływka na pewno sprawna? Sprawdzałeś parametry? Weź ją odepnij i zobacz czy będzie lepiej. Jakie ciśnienie w dolocie? Spalanie na jakim poziomie?

maly
Nowy Klubowicz

Postautor: maly » 17 paź 2018, 04:43

ciśnienie trzyma cały czas jest spadek właśnie w okolicy tych 2,5 tyś obrotów i potem rośnie, przepławka ok, overboost już założony trzeci każdy wyczyszczony i dalej to samo, spalanie wzrosło z 6 litrów do 7,3 na pełnym baku robię ok 650, 600 km

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 17 paź 2018, 05:03

Z jakiegoś powodu leje Ci na bogato, stąd czarny dym. Kwestia czy paliwa za dużo, czy któryś czujnik zakłamuje. Temperatury pokazuje Ci właściwe?
Można jeszcze pomyśleć o próbie przelewowej, aczkolwiek z korektami nie ma tragedii (wartości podane na ciepłym czy zimnym?). Możesz dla testu odpisać przepływke i zobaczyć czy coś się zmieni, później to samo z mapsensorem.

maly
Nowy Klubowicz

Postautor: maly » 17 paź 2018, 17:10

zrobiłem próba przelewowa trwała 6 min. 1 50ml 2 42ml 3 50ml 4 42ml, jak odepnę przepływomierz to ma więcej mocy na dole ale za to więcej dymi, map sensor dzisiaj wyczyściłem zobaczę wieczorem co to dało ewentualnie go odepnę, dziwi mnie dlaczego na ciepłym zadymia na siwo, po przegonieniu go zauważyłem poprawę i teraz tylko na rozgrzanym silniku ma takie zamulenie, temperaturę trzyma wzorowo wskazówka ani drgnie podczas jazdy, wszelkie korekty i teraz próbę przelewową robiłem na rozgrzanym silniku temp. roboczej przy wyłączonych odbiornikach.

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 17 paź 2018, 17:47

Auto jest po chipie czy ma seryjne 140? Musiałbyś zlogować go od odpalenia kiedy kopci, do momentu jak zacznie na siwo. U mnie kopcił na siwo przez przepływkę, na czarno jak lały wtryski.

Spróbuj może wlać LM spulung na przeczyszczenie wtrysków (ewentualnie droższa opcja maszyna jtronic).

Skąd jesteś?

maly
Nowy Klubowicz

Postautor: maly » 17 paź 2018, 20:35

Na maszynie byłem na początku roku, potem czyściłem chyba LM przy zmianie filtra paliwa, i jakiś czas stosowałem olej T2 do tankowania(100 ml na 10 litrów ropy), poprzedni właściciel miał go 6 miesięcy przywiózł go z Niemiec dużo na jego temat nie miał do powiedzenia wiec raczej będzie seria, a co logować dokładnie ?? Jestem z Zator-a (energylandia)

Awatar użytkownika
Dremix
Nowy Klubowicz
Imie: Adam
Auto: Fiat Stilo MW
Silnik: 1.9 JTD 115 KM
Kolor: Blu Navy

Postautor: Dremix » 18 paź 2018, 20:35

Troche duzo tego 2T lejesz, zalecana dawka to 1:250, czyli litr oleju 2T na 250 l oleju napedowego...
Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. MW x2, Stilo HB 3D 1.4 16v 2005r. Unleaded petrol

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 19 paź 2018, 12:18

No fakt dużo tego oleju.. Co do logów ciśnienie zamierzone/oczekiwane, dawka paliwa zmierzona/oczekiwana i tak dalej.

Musisz wyłapać anomalie w liczeniu dawki paliwa. I odpuść ten olej na razie. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, pamiętaj.

Awatar użytkownika
RafalskiJ
Nowy Klubowicz
Imie: Rafał
Auto: Stilo 3D
Silnik: 1,9 Multijet 140KM
Kolor: Czarny
Prezentacja auta: http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=13363

Postautor: RafalskiJ » 19 paź 2018, 13:09

Mam bardzo podobne objawy w tym samym silniku tylko ja wiem że mam uwaloną przepławkę a dokładnie padł termistor w przepływomierzu i czasami w ciepłe dni wywalał mi błąd zbyt wysokiej temperatury zasysanego powietrza i ciężko palił. EGR masz pełną blaszkę czy z dziurkami?
Obrazek

krisbe
Starszy Klubowicz
**

Postautor: krisbe » 19 paź 2018, 14:32

Ja bym ewentualnie sprawdził też wiązke przepływki, bo ona tu wydaje się najbardziej pasuje.

Wróć do „Problemy, Pytania”