Obrazek

Obrazek

Dziwny dźwięk przy jeździe na biegu

Problemy, pytania dotyczące naszych Stilonów
Awatar użytkownika
markus5331
Nowy Klubowicz
Imie: Patryk
Auto: Stilo
Silnik: 1.2 82KM
Kolor: Ciemny fiolet metalik

Dziwny dźwięk przy jeździe na biegu

Postautor: markus5331 » 11 paź 2018, 15:50

Cześć wam

Przychodzę do was z prośbą o poradę. Posiadam fiata Stilo 1.2 16v 2003r. 5 drzwi. Od kilku dni posiadam taki problem, mianowicie jadąc stilaczem na biegu (nie ważne jakim) słychać takie terkotanie (nie wiem jak fachowo nazwać ten dźwięk, kojarzycie jak za dzieciaka wkładało się plastikową butelkę między koło a szprychy roweru żeby brzmiał jak motor? to podobny dźwięk). Im szybciej jadę, tym częstotliwość tego "szumu" jest większa. W trakcie jazdy jak wrzucę luz albo nacisnę sprzęgło to dźwięk znika (całkowicie). Dźwięk ten też mocno towarzyszy hamowaniu silnikiem (jazda na biegu bez dodawania gazu). Macie jakieś pomysły co może być powodem? Byłem u 2 mechaników i żaden nie znalazł problemu (jeden coś niby przy zaczepach wydechu poprawił a drugi nic). Będę mega wdzięczny za każdą pomoc. Jeśli podałem za mało informacji to dajcie znać, na bieżąco podam.
:viva: :clap2: :viva:

bargolis
Nowy Klubowicz
Imie: Bartek
Auto: Fiat Stilo '03
Silnik: 1.6 16V 103HP
Kolor: wypłowiała czerwień ;)

Re: Dziwny dźwięk przy jeździe na biegu

Postautor: bargolis » 12 paź 2018, 09:45

Też to przerabiam w tej chwili i winowajcą mogą być 3 rzeczy:
- pompa wody się kończy
- łożysko alternanora
- pęknięta obudowa rozrządu i któryś pasek o nią obciera
U mnie występują te objawy w 1.6 16V ale może w Twoim silniku to też może być jakiś trop
Czy ten szum/terkotanie słychać na postoju na biegu jałowym po dodaniu gazu? Może to po prostu zawory / za mały poziom oleju?

Awatar użytkownika
markus5331
Nowy Klubowicz

Postautor: markus5331 » 12 paź 2018, 10:08

im wyższy bieg tym dźwięk jest wyraźniejszy/głośniejszy. Na jałowym raczej nie słyszalny, od 3 biegu w górę robi się naprawdę nieprzyjemny. Oddałem do kolejnego mechanika (z polecenia). Wstępnie po jeździe zdiagnozował że problem leży w skrzyni biegów (mechanizm różnicowy czy jakoś tak). W ciągu kilku dni będę miał więcej informacji na ten temat.

Awatar użytkownika
alton88
Klubowicz
Imie: Artur
Auto: Fiat Stilo 6 speed
Silnik: 1.4 16v 95KM
Kolor: Czarny metalik

Postautor: alton88 » 14 paź 2018, 20:05

Czeka cię remont bądź wymiana skrzyni biegów, przerabiałem to samo w 1.4, skończyły się łożyska skrzyni.

Awatar użytkownika
markus5331
Nowy Klubowicz

Postautor: markus5331 » 15 paź 2018, 13:23

według mechanika uszkodzony mechanizm różnicowy, generalnie w skrzyni pełno opiłków itp. Ciężko dostać taką skrzynie w dobrym stanie a remont tej to koszt 1,5tys... Generalnie kaplica -.-

Wróć do „Problemy, Pytania”