Obrazek

Obrazek

Stilo 1.6 16v engine fault alternator failure loose conection

Problemy, pytania dotyczące naszych Stilonów
Kedo123
Nowy Klubowicz
Imie: Krystian
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6
Kolor: Srebrny

Stilo 1.6 16v engine fault alternator failure loose conection

Postautor: Kedo123 » 25 wrz 2018, 18:00

Witam
Mam problem z moim stilo 1.6 16V
Od początku:
Wszystko zaczęło się jakoś w okolicach stycznia, auto na światłach zgasło pojawiła się żółtka kontrolka silnika " engine fault" samochód odpalił przy pierwszej próbie bez problemu. Jeździł bez zarzutów więc pomyślałem że to było jakieś chwilowe zwarcie. Dwa miesiące później taka sama sytuacja, engine fault, auto odpaliło bez zarzutów za pierwszym podejściem. Tutaj się już troche zaniepokoiłem. Międzyczasie wyszedł problem z alternatorem (w ogóle nie było ładowania) więc korzystając z wizyty u mechanika powiedziałem mu też o tych gaśnięciach. Mechanik zregenerował alternator a co do gaśnięć powiedział że komputer nie wykazuje blędów i nie jest w stanie na tą chwile nic z tym zrobić. Kolejny 1-2 miesiące później w podziemnym parkingu przy galerii auto zasypało mnie komunikatami "ASR failure, Car security" wyłączył wspomaganie. Car security nie pozwolił mi go odpalić. Po 6-7 minutach auto odpaliło bez problemu. Kolejna sytuacje tym razem jakies 2-3 tygodnie temu. Auto na parkingu przy ruszeniu zgaslo z komunikatem "alternator failure, loose conection."Myśle sobie dziwne przecież niedawno alternator byl robiony, odpalił za pierwszą próbą bez zarzutów, poźniej tego samego dani w trakcie jazdy poczułem szarpnięcie silnika, poźniej drugi raz a po drugim razie żółta kontrolka silnika "engine fault, alternator failure, loose conection" auto zgasło dotoczyło sie na pobocze odpalił za trzecią próbą. Wtedy został umówiony do mechanika. Mechanik stwierdził że w momencie gdy załączają się wentylatory auto gaśnie i że najlepiej zawiezc go do kogos kto sie zna na elektryce. Tak też zrobiłem. Z drugiego warsztatu dzwonią do mnie panowie i mówią że wentylatory chodzą a auto śmiga, testowali go jeszcze przez półtora dnia, komputer nie wykazywał błędów, nie wzieli nic za robote i dostałem samochód z powrotem.Kolejna sytuacja 3 dni temu na parkingu komunikat "loose conection" auto zgasło (bez szarpnięć, bez engine fault....) a wczoraj w trakcie jazdy szarpniecie "engine fault, alternator failure, loose conection" auto odpaliło za ponownym podejściem. Mechanicy nie wiedzą o co chodzi, nawet komputer nic nie wskazuje a z nim coraz częściej coś się dzieje, dlatego zwarcam się do was. Dzisiaj posprawdzałem przekaźniki i t07 i t10 wyglądają podejżanie (podsyłam załączniki) ale czy to może robić takie problemy? ECU jest do wymiany czy jest jednak jakas nadzieja? Z góry dzięki za pomoc.

Added in 4 minutes 22 seconds:
https://zapodaj.net/b8b8b461c8931.jpg.html
https://zapodaj.net/66cf1182308eb.jpg.html
https://zapodaj.net/231a9c12c53bb.jpg.html
https://zapodaj.net/7f3f619ed4581.jpg.html

arak1488
Nowy Klubowicz
Imie: Arek
Auto: Stilo

Re: Stilo 1.6 16v engine fault alternator failure loose conection

Postautor: arak1488 » 25 wrz 2018, 21:31

Powlaczaj wszystko podczas postoju co pobiera prad.. Klima, światła, radio, ogrzewania szyb. Jeżeli coś się nie załączy, albo wywali błąd alternatora - masz winowajce. Sprawdź kable przy alternatorze to dwa. Przeczysc skrzynkę trzy. Na moje albo kable Ci się od alternatora uwalily, albo sam alternator.

Kedo123
Nowy Klubowicz

Postautor: Kedo123 » 26 wrz 2018, 17:47

Włączyłem wszystko na postoju, odczekałem jakieś 7 min, wszystko ładnie działa, co do alternatora to raz ze niedawno był naprawiany jak pisałem wczesniej a dwa przy niedawnej wizycie u mechanika był sprawdzany dlatego to bym wykluczył, skrzynke wyczyscilem, nic nie było tam podejrzanego poza dwoma przekaznikami co pisałem wczesniej. Dzisiaj nie zgasł, ale to nic nie znaczy, potrafi zgasnac po 20km i potrafi po 100, także zobaczymy, jeszcze jakieś sugestie? Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Pawelg89
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo 3D Dynamic
Silnik: 1.6 16V
Kolor: Niebieski

Postautor: Pawelg89 » 30 wrz 2018, 20:37

Ja miałem podobnie samochód loteria gasł kiedy chciał. Jednego dnia 5 razy w różnych odstępach czasu później 2 tygodnie spokoju,błędy różnego rodzaju. Wyczyściłem masy, skrzynkę z bezpiecznikami a na końcu poprawiłem luty w ecu jedna nóżka miała białą obwódkę oraz zafundowałem mu moczenie w preparacie do elektroniki. Jeżdżę już rok bez żadnego problemu.
Obrazek

Kedo123
Nowy Klubowicz

Postautor: Kedo123 » 01 paź 2018, 23:06

Przy następnym zgasnieciu wezmę się za ecu i sprawdzę i dam znać. Do poprawienia lut użyłeś lutowicy?

Awatar użytkownika
fiter19
Nowy Klubowicz
Imie: Jan
Auto: Fiat Stilo Multiwagon
Silnik: JTD 1.9 115km
Kolor: Granatowy

Postautor: fiter19 » 02 paź 2018, 15:52

:clap2:
Ło Panie, to stary silnik jest. Gęstego oleju mu trza. Minerala mu nalejemy.

Wróć do „Problemy, Pytania”