Wymiana żarówek H1 i H7

Problemy, pytania dotyczące naszych Stilonów
Awatar użytkownika
Ketjow03
Nowy Klubowicz
Imie: Wojciech
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Szary/Srebrny

Wymiana żarówek H1 i H7

Postautor: Ketjow03 » 16 paź 2020, 11:59

Cześć wszystkim!

Planuję w swoim Stilo wymienić żarówki, by mieć lepszą widoczność (mieszkam na terenach wiejskich) na drogach. Myślałem nad zakupem tych (linki niżej), lecz nie wiem czy są godne polecenia i czy
w ogóle warto te żarówki kupić z racji ceny. Dlatego też przychodzę ponownie do Was z pytaniem czy polecacie te żarówki, czy macie coś innego godnego polecania :P

https://allegro.pl/oferta/philips-h1-x- ... 9776198935
https://allegro.pl/oferta/2x-philips-h7 ... 9711880423

Beyor
Nowy Klubowicz
Imie: Dominik
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.9 Multijet 16V140 KM

Re: Wymiana żarówek H1 i H7

Postautor: Beyor » 16 paź 2020, 14:11

Moim zdaniem nie warto przepłacać, dobre i niedrogie są Philips Vision Plus +60%, do tego standardowe ale markowe H1. Jeśli to nie wystarczy, to znaczy, że pora wymienić reflektory. Dodatkowym minusem tych żarówek +200% jest ich krótsza żywotność i większa wrażliwość na problemy z napięciem - po prostu łatwiej się przepalają, a jak wiadomo, wymiana żarówki w Stilo nie należy do przyjemności.

Awatar użytkownika
Ketjow03
Nowy Klubowicz

Postautor: Ketjow03 » 16 paź 2020, 14:34

Znaczy cena nie ma dla mnie jakiegoś super dużego znaczenia, bo to czy wydam na parę żarówek 60zł czy 120zł różnicy mi nie robi. Głównie mi się rozchodzi o dobrą widoczność i to czy one w ogóle będą dobrze działać, bo jedyne co mnie martwi to parametr żywotności, który wynosi raptem 250H czyli realnie lekko ponad 10 dni ciągłej pracy.

Beyor
Nowy Klubowicz
Imie: Dominik
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.9 Multijet 16V140 KM

Postautor: Beyor » 16 paź 2020, 18:41

To 250 godzin to z całą pewnością błąd w opisie. I serio, jeśli uważasz, że w nocy światła nie zapewniają odpowiedniej widoczności, to w pierwszej kolejności zainteresuj się stanem reflektorów i nie licz, że jak kupisz żarówę z dumnym napisem 200%, to widoczność będzie 2x lepsza. To wszystko żarówki halogenowe, nie ma cudów, żeby jedna świeciła dwa razy lepiej od drugiej, jeśli bierzemy pod uwagę dobrej jakości produkty. Nawet standardowa (nie "wzmocniona") żarówka Osram czy Philips powinna w sposób satysfakcjonujący oświetlać drogę. Ja niedawno założyłem w Renault Philips Vision Plus i jestem zadowolony, ale wymianę połączyłem z regeneracją reflektorów, bo był w tragicznym stanie. Możesz być pewien, że jeśli w tym momencie masz normalną, dobrej jakości żarówkę (a nie jakieś chińskie gówno czy tuningowy wynalazek, co ma mieć fajną barwę światła, tylko że praktycznie nie świeci) i widoczność jest słaba, to po jej wymianie na żarówkę turbo ultra blinding glare power of billions of suns widoczność dalej będzie słaba.

Awatar użytkownika
Ketjow03
Nowy Klubowicz

Postautor: Ketjow03 » 16 paź 2020, 19:26

Znaczy nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o to, że dzięki tym żarówką widoczność magicznie mi się dwukrotnie polepszy, a po prostu wydaje mi się, że obecne żarówki są po prostu jakimś tanim shitem, dlatego też planuję je zmienić i przy okazji wypolerować i wyczyścić lampy i chciałem to wszystko połączyć razem i szukam jakiś fajnych żarówek.

Awatar użytkownika
pomaranczowy
Klubowicz
Imie: Pomarańczowy
Auto: Stilo
Silnik: 1.6 Hybrid LPG

Postautor: pomaranczowy » 17 paź 2020, 21:48

Odnośnie h7 to polecam osram original. Poczytaj komentarze

Awatar użytkownika
Ketjow03
Nowy Klubowicz

Postautor: Ketjow03 » 21 paź 2020, 13:03

Poczytam, lecz troszkę ta nazwa marki mnie zniechęca, ale zainteresuję się nimi :P

foot
Nowy Klubowicz
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 1.9 MW
Silnik: 1,9 JTD 115 KM
Kolor: Czerwony

Postautor: foot » 23 paź 2020, 12:22

Kolega pomarańczowy dobrze radzi co do żarówek . Sam osobiście mam je zamontowane juz prawie 2 lata i spokój . A co do jasności to dużo zależy od stanu lamp . Jeżeli klosze i odbłyski są matowe to nawet żarówka 200% nic nie pomoże . Wiec na początek sprawdzić stan lamp. A jeżeli kolega chce juz tak te 200% to niech sprawdzi na początek jaka upierdliwa jest wymiana . Ci co wymieniali wiedza ze nie należy inwestować w żarówki o podwyższonej jasności bo porostu krótsza jest ich żywotność a wymiana nie polega na zdjęciu tylko tylnego dekielka z lampy . Tak na zakończenie ja u siebie wymieniłem oba reflektory przednie ( jeden się rozszczelnił ) na firmy DEPO . 2 lata spokoju i światełka ładnie świeca na żaróweczkach osram original . A druga sprawa zamontowałem sobie Ledy do jazdy dziennej .

Wróć do „Problemy, Pytania”