Xenon raz działa raz nie

Problemy, pytania dotyczące naszych Stilonów
Dziodziadzia
Nowy Klubowicz
Imie: Tomek
Auto: Stilon
Silnik: 1.9

Xenon raz działa raz nie

Postautor: Dziodziadzia » 09 kwie 2017, 20:17

Witam. Mam następujący problem, w lutym zaczął mi świrować lewy xenon, raz zapalał raz nie plus się odbarwił więc nie wiele myśląc komplet nowych żarówek i wymiana, napierdzieliłem się z tym kosmicznie ale git wszystko działało aż do teraz. Jakiś tydzień temu w czasie jazdy w nocy zauważyłem "błysk" lewego xenonu ale myśle sobie no nic :( , dzień później nie odpalił za pierwszym razem dopiero po którymś razie, następnego dnia w ogóle nie chciał zapalić dopiero po przestaniu 4h na parkingu w pełnym słońcu odpalił bez problemu, kolejnego dnia nie palił ale w czasie jazdy sam się włączył. I tak dzień w dzień ;/
Jest w stanie ktoś wymyślić co to może być a może ktoś miał już podobne problemy i znalazł rozwiązanie?
żarówek raczej nie podejrzewam bo dopiero co zmieniane, bezpieczniki wszystkie całe, zostaje przetwornica, zapłonnik albo kable. Od czego zacząć?

Awatar użytkownika
MyLifebeLike
Klubowicz
Imie: Krzysiek
Auto: Było Stilo jest AR 159 SW
Silnik: 1.9 JTDm 16 V
Kolor: Black
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=7464

Xenon raz działa raz nie

Postautor: MyLifebeLike » 09 kwie 2017, 20:41

Miałem kiedyś podobny problem u siebie to winowajcą był starter wygląda to tak http://allegro.pl/starter-xenon-zaplonn ... 56097.html jest w środku reflektora ale nie jest do niczego przykręcony jak odkręcisz akumulator i podstawę akumulatora powinieneś się do niego dobrać. Na początku zrobił bym podmianę z prawym reflektorem jeśli ten przestanie startować będziesz miał winowajcę bo wydać ponad 300 zł a może być inny problem to kasa wyrzucona w błoto.

Jakie palniki masz teraz założone jak jakieś chińczyki to zamień je na coś firmowego mi kiedyś padła przetwornica i pan który ją naprawiał powiedział że winą są chińskie palniki.

Dziodziadzia
Nowy Klubowicz
Auto: Stilon
Silnik: 1.9

Xenon raz działa raz nie

Postautor: Dziodziadzia » 09 kwie 2017, 21:11

Ok teraz akurat przez święta będę miał chwile czasu to zrobię podmiankę, dzięki wielkie za pomysł. Co do palników to po poprzednim właścicielu były Philipsy a ja włożyłem Osram Xenarc więc raczej przetwornicy spalić nie powinny :D

grzewo1
Nowy Klubowicz
Imie: Grzegorz
Auto: Stilo MW 2003
Silnik: 1,9 JTD 115 KM
Kolor: srebrny

Xenon raz działa raz nie

Postautor: grzewo1 » 08 maja 2017, 13:21

Znalazłeś rozwiązanie? U mnie też jeden czasami się nie włącza.

Awatar użytkownika
Zawaś
Starszy Klubowicz
Imie: MARCIN
Auto: FIAT STILO MULTIWAGON
Silnik: 1.9 MJTD 140KM
Kolor: BLU VITALITY VR 480
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=16190&p=194220#p194220

Re: Xenon raz działa raz nie

Postautor: Zawaś » 16 paź 2018, 23:58

Panowie może ktoś wstawić zdjęcie sprawnego wodzika z czujnikiem do poziomowania xenonów na tylnej belce w kombi. Mój się zdekompletował a chciał bym wiedzieć jak to powinno wyglądać aby nakreślać sprzedającym części.
Jest: Fiat Stilo 1.9 MJTD 140 KM DYNAMIC
Był: Fiat Marea Weekend 1.9 TD 100 KM HLX

Awatar użytkownika
Zawaś
Starszy Klubowicz

Postautor: Zawaś » 07 mar 2019, 00:03

Dziodziadzia pisze:Witam. Mam następujący problem, w lutym zaczął mi świrować lewy xenon, raz zapalał raz nie plus się odbarwił więc nie wiele myśląc komplet nowych żarówek i wymiana, napierdzieliłem się z tym kosmicznie ale git wszystko działało aż do teraz. Jakiś tydzień temu w czasie jazdy w nocy zauważyłem "błysk" lewego xenonu ale myśle sobie no nic :( , dzień później nie odpalił za pierwszym razem dopiero po którymś razie, następnego dnia w ogóle nie chciał zapalić dopiero po przestaniu 4h na parkingu w pełnym słońcu odpalił bez problemu, kolejnego dnia nie palił ale w czasie jazdy sam się włączył. I tak dzień w dzień ;/
Jest w stanie ktoś wymyślić co to może być a może ktoś miał już podobne problemy i znalazł rozwiązanie?
żarówek raczej nie podejrzewam bo dopiero co zmieniane, bezpieczniki wszystkie całe, zostaje przetwornica, zapłonnik albo kable. Od czego zacząć?

Mógł byś opisać jak się zabrać za wymianę żarnikow?

Toro
Nowy Klubowicz
Auto: Fiat Stilo 5D
Silnik: 1,9 JTDm 16v 140KM
Kolor: Czarna perła

Postautor: Toro » 09 mar 2019, 19:19

Żarników?

Prawy: ściągasz pokrywę otworu reflektora (od środka). Odsuwasz ją na bok. Przekręcasz czerwoną nasadkę na żarniku. Ściągasz zabezpieczenie żarnika, wyciągasz żarnik. Składanie w odwrotnej kolejności.

Lewy: demontujesz osłonę akumulatora, odpinasz akumulator, bezpieczniki, wyciągasz obudowę wokół akumulatora. Następnie wyciągasz podstawę akumulatora (łatwiej Ci będzie choć to nie jest konieczne - raz mi się udało zmienić żarnik bez tego :) ). Następnie już jak w przypadku prawego reflektora. Składanie w odwrotnej kolejności.

Jak kupisz tanie żarniki zamienniki to za 1-2 miesiące powtórka. (m-tech, optima). Zaczną gasnąć, migać. Przelicz czy się opłaca -> tanie po 40-50zł. Osram czy Philips 200-250zł i pożyje co najmniej rok. Żarniki w Stilo to D2R.

Awatar użytkownika
adas7
Nowy Klubowicz
Imie: adam
Auto: Fiat stilo
Silnik: 2.4 170KM
Kolor: niebieski
Prezentacja auta: http://www.fotosik.pl/u/adas77/album/408747

Postautor: adas7 » 11 mar 2019, 02:01

A jak sprawa wygląda gdybym chciał włożyć zwykłe reflektory H7, można to podpiąć PnP, czy będzie problem. Już raz zmieniałem zapłonnik i nie uśmiecha mi się g znowu wymieniaać, a i spryskiwacze nie działają zbyt dobrze i zawsze mam boja na przeglądzie.

Awatar użytkownika
Zawaś
Starszy Klubowicz

Postautor: Zawaś » 11 mar 2019, 22:15

Toro pisze:Żarników?

Prawy: ściągasz pokrywę otworu reflektora (od środka). Odsuwasz ją na bok. Przekręcasz czerwoną nasadkę na żarniku. Ściągasz zabezpieczenie żarnika, wyciągasz żarnik. Składanie w odwrotnej kolejności.

Lewy: demontujesz osłonę akumulatora, odpinasz akumulator, bezpieczniki, wyciągasz obudowę wokół akumulatora. Następnie wyciągasz podstawę akumulatora (łatwiej Ci będzie choć to nie jest konieczne - raz mi się udało zmienić żarnik bez tego :) ). Następnie już jak w przypadku prawego reflektora. Składanie w odwrotnej kolejności.

Jak kupisz tanie żarniki zamienniki to za 1-2 miesiące powtórka. (m-tech, optima). Zaczną gasnąć, migać. Przelicz czy się opłaca -> tanie po 40-50zł. Osram czy Philips 200-250zł i pożyje co najmniej rok. Żarniki w Stilo to D2R.

Będę leciał pod te rady. Jewy żarnik padł. Wymiana raczej kompletu.

Toro
Nowy Klubowicz
Auto: Fiat Stilo 5D
Silnik: 1,9 JTDm 16v 140KM
Kolor: Czarna perła

Postautor: Toro » 14 mar 2019, 21:28

adas7 pisze:A jak sprawa wygląda gdybym chciał włożyć zwykłe reflektory H7, można to podpiąć PnP, czy będzie problem. Już raz zmieniałem zapłonnik i nie uśmiecha mi się g znowu wymieniaać, a i spryskiwacze nie działają zbyt dobrze i zawsze mam boja na przeglądzie.

Odnisnie spryskiwaczy to po zakupie auta mialem z nimi problemy. Sa tak zbudowane, ze wysychajacy na nich plyn od spryskiwaczy tworzy nalot na nich, ktory blokuje ich ruch powrotny. W efekcie nie wsuwaja sie do konca w zderzak i nie zamykaja ukladu plynu do spryskiwaczy, co powoduje, ze ten wycieka. Mialem wycieki w ilosciach 5litrow w 10h. Kilka razy to czyscilem, ale pomagalo na chwile. Nowe sprsyki maja chora cene. Rozwiazaniem okazala sie wymiana trojnika doprowadzajacego plyn na trojnik z wbudowanym zaworem zwrotnym. Dopasowalem po srednicy wezykow od jakiegos modelu Land Rovera. Od tego czasu brak wyciekow plynu do spryskiwaczy, a spryskiwacze chowaja sie w zderzak

Wróć do „Problemy, Pytania”